Tawerna Bibliotekarzy
Kozie forum :)

Mroki Przeszłości - Mroki teraźniejszości

Vilkatla - 2005-10-24, 14:30
Temat postu: Mroki teraźniejszości
Uważam, że wyniki były sfałszowane.
Albo młodzież i inteligencja polska wyemigruje na zachód... albo wzniesie rewolucję. Właściwie dlaczego mielibyśmy uciekać z kraju, w którym się urodziliśmy i z którego pochodzimy? Ale przecież nie możemy się zgodzić na życie w ciemnogrodzie i do niego przystosować...
Mam bardzo rewolucjonistyczny nastrój. Bardzo. I jeśli trafię na ludzi o podobnym nastroju, może być niebezpiecznie :twisted:

Mickiewicz pisał:
Cytat:
Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy;
Młodości! dodaj mi skrzydła!
Niech nad martwym wzlecę światem
W rajską dziedzinę ułudy:
Kędy zapał tworzy cudy,
Nowości potrząsa kwiatem
I obleka w nadziei złote malowidła.

Niechaj, kogo wiek zamroczy,
Chyląc ku ziemi poradlone czoło,
Takie widzi świata koło,
Jakie tępymi zakreśla oczy.
Młodości! ty nad poziomy
Wylatuj, a okiem słońca
Ludzkości całe ogromy
Przeniknij z końca do końca.

Patrz na dół - kędy wieczna mgła zaciemia
Obszar gnuśności zalany odmętem;
To ziemia!
Patrz, jak nad jej wody trupie
Wzbił się jakiś płaz w skorupie.
Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem;
Goniąc za żywiołkami drobniejszego płazu,
To się wzbija, to w głąb wali
Nie lgnie do niego fala, ani on do fali;
A wtem jak bańka prysnął o szmat głazu.
Nikt nie znał jego życia, nie zna jego zguby:
To samoluby!

Młodości! tobie nektar żywota
Natenczas słodki, gdy z innymi dzielę:
Serca niebieskie poi wesele,
Kiedy je razem nić powiąże złota.
Razem, młodzi przyjaciele!...
W szczęściu wszystkiego są wszystkich cele;
Jednością silni, rozumni szałem,
I ten szczęśliwy, kto padł wśród zawodu,
Jeżeli poległym ciałem
Dał innym szczebel do sławy grodu.
Choć droga stroma i śliska,
Gwałt i słabość bronią wchodu:
Gwałt niech się gwałtem odciska,
A ze słabością łamać uczmy się za młodu!

Dzieckiem w kolebce kto łeb urwał Hydrze,
Ten młody zdusi Centaury,
Piekłu ofiarę wydrze,
Do nieba pójdzie po laury.
Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga;
Łam, czego rozum nie złamie:
Młodości! orla twych lotów potęga,
Jako piorun twoje ramię.

Hej! ramię do ramienia! spólnymi łańcuchy
Opaszmy ziemskie kolisko!
Zestrzelmy myśli w jedno ognisko
I w jedno ognisko duchy!...
Dalej, bryło, z posad świata!
Nowymi cię pchniemy tory,
Aż opleśniałej zbywszy się kory,
Zielone przypomnisz lata.

A jako w krajach zamętu i nocy,
Skłóconych żywiołów waśnią,
Jednym "stań się" z bożej mocy
Świat rzeczy stanął na zrębie;
Szumią wichry, cieką głębie,
A gwiazdy błękit rozjaśnią -

W krajach ludzkości jeszcze noc głucha:
Żywioły chęci jeszcze są w wojnie;
Oto miłość ogniem zionie,
Wyjdzie z zamętu świat ducha:
Młodość go pocznie na swoim łonie,
A przyjaźń w wieczne skojarzy spojnie.

Pryskają nieczułe lody
I przesądy światło ćmiące;
Witaj, jutrzenko swobody,
Zbawienia za tobą słońce!

To najodpowiedniejsze, co mozna w tej chwili przytoczyć...

To jak, młodzi przyjaciele? Chwytamy za broń? :>

Amon - 2005-10-24, 14:54

Wybory nie były sfałszowane, po prostu mamy ciemny naród. Tutaj nie pomorze walka romantyczna z szabelka w ręku, tu potrzebna jest walka pozytywistyczna, Naród umysły tego narodu trzeba rozświetlić czarnym swiatłem mrocznej kozy :)
Innymi słowy trzeba zdeptać pojęcia takie jak poprawność Polityczna czy Obyczajowa, zdeptac zabobony i wyjaśnić znaczenia pojęć.

Idę o zakład że większość polkaczkowej ciemnoty przestraszyło się slowa jakiego wcześniej nie słyszeli, mowię o słowie "liberał". Pewnie uznali że to to samo słowo co "mason" a słowo mason jest baaardzo dobrze znane "mason" top przecież "wróg boga i żyd" ... ... ...
Jak zapytasz kogoś dlaczego głosował na Kaczkę to ci powie coś takiego:
"bo jestem przeciwko liberałom"
Ale jak się spytasz co to jest "liberał" to za bardzo nie będzie wiedział co odpowiedzieć :)
Pis wygrał chasłami socjalistycznymi, to co nazwał "liberalizmem" to po prostu "kapitalizm" co tu dużo mówić:
słuchając przemówień kaczora mozna było wychwycić hasła Walki klas.
Żenada.

Atanael - 2005-10-24, 15:44

lol... wiecie co... skoro narod jest ciemny... nadchodzi nowe srednowiecze^^
Dun Dare - 2005-10-24, 19:13

Amon: Pierwszy akapit wyciołem i wkleiłem do wydzielonego tematu o "miłosciach" chsześcijańsko-żydowskich

To nie llud stał się ciemny. On był ciemny od dawna. Zwykła ciemność nie mrok gdzie wszystkie światła jak na dłoni widoczne. Taką ciemnotą bez problemu można kierować. Wystarczy pomanipulować słowami. Nic trudnego: kilka hasełek i lajcik. Jeszcze zjechać wroga... Wzbudzić gniew i go ukierunkować. Gezzz... :x Tyle że jak długo się w tym babrać?

Dodano po 1 godzinie 45 minutach:

Tak naszła mnie pewna myśl... Dobra mamy wreszcie rozwiniete szkolnictwo. Ludzie się uczą. Wiedzą więcej. Potrafią pisać, rozwiązać kilka zadań ale nic wiecej. Twórcy polskiej edukacji zapomnieli jednej rzeczy. Zapomnieli nauczyć ludzi myśleć...

Atanael - 2005-10-24, 19:41

i zapomnieli tym uczacym sie zalatwic godna przyszlosc...
Sorrow - 2005-10-24, 20:12

Myślę, że Polsce jest potrzebna Metalowa Rzesza.
Całemu światu jest potrzebna Metalowa Rzesza.

Szaweł - 2005-10-25, 22:24

bo ja wiem...
młody jeszcze jestem i mylić się mogę, ale jeśli chodzi o prezydenta, to uważam, że dobrze się stało.
O wyborach parlamentarnych można by dyskutować, ale Kaczka mi nie wadzi.
Co z tego, że ma 1,50 w kapeluszu. Grunt, że czerwońce się go boją (swoją drogą, to dlatego ONI najbardziej chcieli, żeby Donald wygrał - liberałek by się z nimi chętnie układał).
Co z tego, że jego żona, to najobrzydliwszy bazyl jakiego widziałem. To przecież nie ona została głową państwa.
Tusk, ze swoim nieskazitelnym uśmiechem może poczekać. Młody jest, a teraz trzeba posprzątać to łajno w państwie.
A zasrany szeryf, mimo, że Bilbo by mu napluł, świetnie się do tego nadaje.
A kwestia rosyjska? Ch** im w dupę, za przeproszeniem. Bardzo dobrze, że Kaczor bardziej jest w stronę Waszyngtonu, niż naszych wschodnich sąsiadów. I przeynajmniej się z nami będą liczyć. Tuskowi pewnie by nie trzeba nic mówić, a sam by przyszedł do Putina na kolanach. Po co mielibyśmy się narażać na śmiech?

Amon - 2005-10-25, 22:45

Tusk krytykował Kwaśniewskiego za rosje jeszcze przed kaszorem.
Tusk jest kulturalny i umie się zachować. to człowiek na poziomie
Kaczor to cham i prostak, umie tylko wymachiwać szabelką, jest "ploczkiem".
Dał dupy solidaruchom, postkomunie, rydzykowi, leperowi i nawet pedałom (artykuł w którym wktórym wyraził pogląd że będą mogli być nauczycielami itp - swoją droga jakiz to on chojny... :) ) żeby zostać prezydentem. Jest moralną prostytutką. Jesli uważasz że twój kraj powinien reprezentować ktoś taki to... cóż, twoja sprawa.
Ja brzydze się ludźmi bez czci i honoru takimi jak kaczyński.

Szaweł - 2005-10-25, 22:51

wrzeszczeć i wymachiwać szabelką to, jak wiemy, najlepiej potrafi Andrzej L.
I to on jest chamem i prostakiem bez wykształcenia.
Co prawda to prawda. Kaczor zyskal jego poparcie, ale jakoś się tym nie afiszował zbytnio.
Pożyjemy zobaczymy. Jeszcze nic nie jest przesądzone, a rewolucję w każdej chwili można zrobić :wink: .

Amon - 2005-10-25, 22:58

NIc nie przesądza? ja znam polityczne zachowanie tuska i kaczora od 15 lat a od 10 żywo interesuje się tym co się dzieje w polityce (tak, od dziecka lubiłem dzienik i programy polityczne), Kaczory zawsze robiły chlew i bałagan.
Sorrow - 2005-10-26, 03:15

Kaczyński twierdzi, że chce Polski katolickiej.
A to jest oxymoron.
Katolicyzm nie jest polski, tylko Rzymiańsko-Żydowski.
Polska narodowość nie wywodzi się z 1000 lat chańby a z dawnych, pogańskich dziejów.

Ascaephel - 2005-10-26, 10:57

Sorrow - Kaczce pomógł dość znacznie Rydzyk... co według Ciebie ma teraz mówić? :P
Jasne, że będzie mówił o katolickiej, silnej Polsce z silnym i opiekuńczym prezydentem. Polacy chcą być prowadzeni za rączkę, toteż tak a nie inaczej wybrali... i wkrótce będą tego pierwsze efekty, niestety :/

Amon - 2005-10-26, 16:35

Polaczki cechują się tym, że muszą być ostro przejechani bez wazeliny w żope, żeby zdać sobie sprawę że boli ich owa część ciała.
Leoncoeur - 2005-10-26, 19:44

Vilkatla napisał/a:
Mam bardzo rewolucjonistyczny nastrój. Bardzo. I jeśli trafię na ludzi o podobnym nastroju, może być niebezpiecznie.
(...)
Chwytamy za broń?

skocz po granaty, ja ide piłowac obrzyna :>

Amon napisał/a:
Naród umysły tego narodu trzeba rozświetlić czarnym swiatłem mrocznej kozy

co tu rozswietlac?
true, o romantycznej walce z szabelka, to mozemy sobie najwyzej pozartowac, ale to rozswietlanie umyslow narodu to jeszcze wieksza kaka :lol:

Szaweł napisał/a:
Co z tego, że ma 1,50 w kapeluszu. Grunt, że czerwońce się go boją

czerownce go sie nie boja, on nawet na twarzach murzynow w Rwandzie moglby osiagnac pogardliwy usmieszek...
Czerwoni go sie obawiaja, a to nie to samo co strach.
Strach nie prowadzi do agresji a do uleglosci
Obawa za to owszem... doom...

Szaweł napisał/a:
a teraz trzeba posprzątać to łajno w państwie.

Kaczor posprzata? :|
omg... jasne, a lis przypilnuje kurnika, pedofil zajmie sie przedszkolakami, a Urban bedzie gloryfikowal Radio Maryja...
no bez jaj, jedyna rzacza jaka ten pan jest w stanie posprzatac, to wlasny wychodek, a i to tylko z pomoca zony :)
W Warszawie widac jak wygladaja jego porzadki.

Przypominam, ze na wschodzie mamy kraj totalitarny, ktorego czolgi bylyby na lini wisly w kilkanasce godzin po rozpoczeciu agresji :>
Nasza obrona wojskowa moglaby bialorusi skoczyc.
Gratuluje tym, ktorzy ciesza sie, ze Kaczorek, bedzie draznil rosjan i Bialorusinow, USA i tak ma nas pod ogonkiem.

@Amon full support dla zdania o kulturze i moralnosci Kaczynskiego.

---

Boje sie i robi mi sie niedobrze.
widze tylko jeden plus tego, ze ten typ, bedzie na najwyzszym stolku.
Nie bedzie prezydentem wawy :twisted:
choc juz cos kombinuja nad zmiana ordynacji wyborczej, by mogl laczyc urzedy do wygasniecia kadencji w stolicy :sciana: :help: :sciana:

boje sie bardzo bo bedzie rzadzil nami ktos z objawami shizofrenii.
Juz zostawmy to, ze niby jest ich dwoch, a wyglada to jakby byl jeden.
to jest ładnie blizniakami wytlumaczone.

Ale ten czlowiek zyje w III RP i bedzie nia rzadzil ze stolka. typ jednak mysli, ze prezydentowal bedzie w IV RP
to juz shiza.
Ja tam myslalem, ze takie zmiany, sa uwarunkowane historia, historycy tez tak mysleli.
Tu sie zas okazuje, ze facet bedzie podpisywal cos dla naszego kraju, rządzac Bog wie gdzie :hahaha:

byc moze kiedys faktycznie bedzie IVRP, ale w dalekiej przyszlosci, w takim razie szacunek dla postrzelonego umyslu (bo nie wiem jak to inaczej nazwac), ktory psychicznie zyje w innych czasach.

Ten czlowiek nadaje sie do rzadzenia, jak ja do baletu, a musze wyznac, ze balet to zdecydowanie nie moja dziedzina :|
mrok zlo i kombinerki, widze w tym wyborze.

Polska przetrwala Michała korybuta wisniowieckiego, Romanowow, Przywodcow ZSRR i multum wojen, ale takiego rozpizdziaju jak za rzadow tego pana juz moze nie przetrwac.

Ten pan to autokrata z tendencjami despotycznymi.
Ja sie zastanawiam, czy juz zaczac jezdzic po urzedach by sobie swiadectwo, ze jestem hetero wyrabiac, czy poczekac jeszcze troche.
Konserwatyzm sam w sobie jest zly i nieperspektywiczny. Calkowity brak konserwatyzmu tez szkodzi, wiec w drobnych szczyptach musi byc nawet u liberalow.
Ale na koze i wszystkie jej wymiona, nie taki jaki prezentuje pan K. bo to paranoja :|
dzis ze mnie troche opadlo, bo dowiedzialem sie ze koalicji POPiSu nie bedzie.
jakby byla bylby mrok nad mroki.
scenariusz widzialbym tak:

:arrow: po roku zmiana konstytucji i uprawnien prezydenta
- team "Kaczki PiSs off" - chcialy by to przeforsowac wiadomo czemu.
- PO siegneloby pamiecia wstecz jak co wybory zmianialy sie frakcje (lewi/prawi/ itp) przy wladzy. mieliby nadzieje, ze po rzadach Kaczki w kraju bedzie taki sajgon, ze nastepni oni - liberalowie (np tusk), bo narod wciaz zwraca sie ku nowej alternatywie widzac co z tym krajem czynia wybrancy. czyli pomagajac PiSowi zwiekszyc upr. prezia, czyniliby to we wlasnym interesie.

:arrow: POPiS uzyskalby wystarczajaca sile w sejmie by zwiekszyc uprawnienia

:arrow: omg...

na szczescie koalicji nie bedzie i kaczki nie uzyskaja odpowiedniej sily by to zrobic.
chyba...
mam taka nadzieje...
omg...

Vilkatla napisał/a:
Mickiewicz pisał: (...)

zainspirowany Kochanowskim... przynajmniej pierwsze 2 akapity, hehe

Wielkiście mi uczynili smutek w domu moim...
moi Rodacy mili, tym wyborem swoim
Miało być tak pięknie, wciąż nadzieja była.
Są jednak wyniki (' syf, kiła mogiła').
Siadzie taki jeden na stoleczku w gorze,
na przekor logice, na przekor naturze...
bo gdyby tak z gory, patrzec mial?... Po prostu,
dostalby w swych genach, troche wiecej wzrostu.
Zegnaj o wolnosci , jak wiatr nam przminiesz.
Kaczki cie zadepcza, w bolu nam tu zgniesz.
Juz glos w mych koszmarach, ostrym tonem wola:
"- Dyrektywa pierwsza! Chodzic do kosciola!!"
Wzrok z kaprawych slepi, lustrowac wciaz bedzie
i strach blady padnie, na nas prawie wszedzie.
Bac sie bedzie kazdy, juz nikt sie nie smieje
Wciąz terror podejrzen... " -Brac go! on jest gejem!!
Wstydem sie pokryjem, w hanbie zyc bedziemy.
Torba twarz gdzies jadac, zakrywac bedziemy.
bo przed nami wisci w swiecie zawitaja
"- hehe, patrzcie ludzie, kogo oni maja :)
...jako prezydenta, chyba w kulki graja..."
Czemu tak nas beda wytykac palcami?
Bo nasz wodz sie bedzie, ... odzywal czasami.
Moc jego charyzmy, kultura wspaniała
i boski intelekt i wola jak skała.
Pędzic beda w swiecie, robiac nam reklama.
dziekuje, postoje... wole psychodrame...
Prezencje chomika, aparycje jego,
z czym da sie porownac? ...
...
o boże... dlaczego ;(
Prezio elek rzadzil 5 lat sobie bedzie
Koza go nie lubi, mrocznie bedzie wszedzie :(
Rozpacz, przerazenie, i płacz we mnie wzbiera.
chcielim prezydenta, (czy) będziem miec fuhrera?

tekst powyzej nie ma obrazac niczyich przekonan politycznych, ani nikogo osobiscie, to tylko wyraz rozpaczy w jakiej ostatnio znalazl sie autor

:help:

Amon - 2005-10-26, 19:51

Dzisiaj na zajęciach dotyczącyh mi heraldyki mój wykładowca zbrechtał sztab kaczyńskiego że nawet nie wiedzą jak orzeł polski wyglada :) obadajcie że na skrzydłach tego orła z kampani pisu brakuje pewnego elementu :lol:

Prezydent polski - no comment

Dun Dare - 2005-10-26, 21:35

Atanael - 2005-10-26, 21:57

http://acn.waw.pl/gwrog/bober/kaczor.jpg - to tyle co mam do powiedzenia...

A to dla poprawienia tego mroku :
http://www.per.ry.pl/fotki/niedzwiedz.jpg

Horus - 2005-10-26, 21:59

http://www.spieprzajdziadu.pl/ ja zaś tyle...
Amon - 2005-10-26, 22:14

Wiecie, ja to poważnie się zastanawiam (nie nie robie sobie wcale jaj) czy nie wstąpić do jakiejś parti politycznej. W tym kraju nigdy nie będzie lepiej jesli pozwolimy się rządzić ludziom którzy nie są z tego świata...

Bo to właśnie można powiedzieć o kaczyńskim:

Jego królestwo (IV RP) nie jest z tego swiata...

Dun Dare - 2005-10-26, 23:16

W sumie niegłupie. Zważ tylko iż przeciętny mieszkaniec ciemnogrodu nie szuka konkretów, kultury czy zimnej oceny. Wypatruje tylko co tłustrzej kiełbaski przedwyboprczej.
Amon - 2005-10-26, 23:23

Owszem, masy potrzebują tylko kiełbasy, tak było zawsze.

Ale ta kampania pokazała że ktoś kto ujmuje kulturą zachowania a nie chamstwem nie jest na samym końcu wyścigu lecz w czołówce, pamiętajcie że Tusk PRAWIE wygrał. Powiem szczerze że przed wyborami nie spodziewał bym się ze w ogóle przejdzie ktos taki przez pierwszą turę. To że tak wielu ludzi jednak uwierzyło i chciało głosować na osobę która zamiast obiecywac wszystko wszystkim mówiła o zniesieniu uprzywilejowania dla pewnych grup zawodowych itp.
Nie był tez pazerny na głosy leppera.

Przegrał, lecz jego prtzykład pokazał że mozna jeszcze w tym kraju czegoś prubować.

Nie patrzcie na to tylko w aspekcie przegranej, popatrzcie jak wysoko mozna było zajść w takim kraju jak nasz bez chamstwa w kampani.

Dun Dare - 2005-10-26, 23:33

Szaweł napisał/a:
A kwestia rosyjska? Ch** im w dupę, za przeproszeniem. Bardzo dobrze, że Kaczor bardziej jest w stronę Waszyngtonu, niż naszych wschodnich sąsiadów. I przeynajmniej się z nami będą liczyć.

No sorry ale USA ma nas pod ogonkiem tak jak cała reszta świata. Już widzieliśmuy jak Kwaśniewski z teamem dupe im lizali nie zawachawszy się ludzi na śmierć posłać nawet gdy polacy mówili nie.
Rosja też nie rozwiązanie bo Putin zbyt autorytatywny cały świat skłonny podbić. Lecz przysłowie mówi: Nie kop śpiącego niedźwiedzia.

Dodano po 5 minutach:

Amon
Dokonać można... Trzeba się pilnować tylko by nie upaść bo potem człowiek czołga się w łajnie do końca. Tusk prawie wygrał co pozwala mieć nadzieje wobec ludzi. Lecz by w partii do czegoś dojść w miarę szybko trzeba się przepychać łokciami. Przykład: Ziobro, Rokita. W przynajmniej więkrzości tak jest. Tusk wędrował do góry wiele lat...

Amon - 2005-10-27, 07:48

Dun Dare :arrow: Tusk wędrował do góry wiele lat bo reprezentuje jasna stronę mocy :)

Ziobro to ciemna strona mocy

Rokitę też można zaliczyć do jasnej bo działa już od wielu lat i wzasadzie jet spoko, jest bardziej konserwatywny niż Tusk ale taki Ziobro mógłby się od niego kultury uczyć.

Vilkatla - 2005-10-27, 18:17

Wstąpienie do partii to niezły pomysł... Tylko do jakiej?
Ja bym ze swojej strony proponowała radykałów z APP "Racja", a co :P
Chociaż ich *radykalne*, skrajnie lewicowe poglądy nie do końca do mnie przemawiają, ale na pohybel kaczorom i ciemnogrodowi, tak dla równowagi :]
Jeszcze jakieś 3 lata temu bym się nie wahała, jednak od tego czasu trochę mi się pozmieniało... liberalizm si, lewica też jak najbardziej, ale może nie skrajna...
Poza tym bardziej mi się podobają światopoglądowo, niż politycznie, chociaż i z ideologicznymi założeniami nie do końca się zgadzam...
No i trza przyznać, że szanse na dojście do czegokolwiek to oni w naszym ciemnogrodzie mają niewielkie... :/

Hm, a może by tak założyć własną partię? :>
Polska Partia Czcicieli Kozy, alias Mrocznie Polska Mroczna Partia Mrocznych Czcicieli Mrocznej Kozy :P
Co Wy na to? :P
Przyjaciele piwa przeszli, więc może i kultyści rogacizny by dali radę :P :P

A tak na poważnie: ja się zupełnie nie nadaję do polityki i dotychczas się nią zupełnie nie interesowałam. Może czas zacząć.

Amon, a Ty jaką partię preferujesz?

Leoncoeur - 2005-10-27, 18:41

Komitet Ojczyźniany Zadeklarowanych Anarchistów

idziemy rejestrowac? :)

a kogo byscie widzieli jako prezydenta wybierajac z naszej sceny politycznej?
Kurcze, przy nastepnych wyborach bede po trzydziestce, moze samemu kandydowac? :|
'kandydat z ramienia parti: KOZA'

jej, ja nie chce stad wyjezdzac... to musi byc sen :(

Amon - 2005-10-27, 21:37

Zalożenie nowej parti nie jest głupim pomysłem jesli owa struktura ma potęcjalnych odbiorców.

Partie typu Platforma Janusza Korwina, Partia Demokratyczna, Ruch Patryiotyczny itp to zwykli chuligani polityczni którzy rozdrabniaja niepotrzebnie scenę polityczną.

Nalezy zrozumieć że nie głosuje się na partię która najbardziej nam odpowiada, ale na taka która:
a) zasadniczo nam odpowiada (nie jest to ideał ale z większością rzeczy możemy sie zgodzić)
b) ma szanse wygrać i nasz głos się nie zmarnuje

Z tego właśnie powodu głosowałem na platforme obywatelską i tuska.

Z niewszystkimi pogladami wyrażanymi przez polityków owej formacji się zgadzam, jednak popieram ich bo są najbardziej mi odpowiadający zliczących się partii

Dlatego jeśli zapiszę się do którejś z już istniejących partii to będzie to PO

Zapi - 2005-10-27, 21:58

PO, tak PO... Naj bardziej (moim zdaniem) odpowiednia partia do rządźenia krajem. Jeśli mógłbym głosować w wyborach to na Platforme oddał bym głos.
Leoncoeur - 2005-10-28, 14:16

ale zaczyna byc (w miare) normalnie w sejmie...
do tej pory byla Lewica vs Prawica, ale na zasadzie Solidarnosciowcy/Nowi vs Postkomunisci.

We wszelkich niesnaskach w kuluarach sejmowym prym wiodly zaszlosci historyczne i kasa.

Kasa wciaz grac bedzie wazna role, ale dojdzie do niej watek ideologiczny.
Polaryzacja na zasadzie:
Koserwatysci vs Liberałowie (oszolomow z Samoobrony nie licze, bo na kazdym dworze sa jakies blazny)

Wydaje mi sie, ze taki model jest najzdrowszy, a juz napewno lepszy do przecwiczonego.
Fakt, ze partie niby z tego samego obozu ideologicznego maja nie po drodze (SLD z PO? hehe, Pisiorki z LPR? lol...), to straszna paranoja jednak, ale juz paranoja w wersji soft :)

Dodano po 38 minutach:

hehe, znalazlem cus :)

Dodano po 7 minutach:

hehe i jeszcze cus :P

Cytat:
co wybrac?
windows xp czy kaczyński
- hmmmm
- wybieram xp bo mozna odinstalowac wczesniej a nie po 5 latach :(

Vilkatla - 2005-10-28, 16:31

Na CoB znalazłam ten test: http://www.kmp.contrario.pl/quiz/index.php
Mój wynik: http://www.kmp.contrario....t.php?y=33&x=45
Dość daleko od PO :>
I się zgadza :]
Cóż, wygląda na to, że najbliżej mi do Zielonych... Będę się musiała zapoznać dokładniej z ich programem :]

Amon napisał/a:
Nalezy zrozumieć że nie głosuje się na partię która najbardziej nam odpowiada, ale na taka która:
a) zasadniczo nam odpowiada (nie jest to ideał ale z większością rzeczy możemy sie zgodzić)
b) ma szanse wygrać i nasz głos się nie zmarnuje

Heh, jeśli każdy tak będzie myślał, to te partie, które młodym wyborcom by odpowiadały najbardziej, ale póki co miały małe poparcie - nigdy go nie zdobędą :>
Wystarczy, żeby kilkaset (kilka tysięcy) osób wyszło z takiego założenia jak Ty...
A to nie jest dobre założenie.

Ja jesli miałabym dać jakiejś partii swoje poparcie, to NA PEWNO najpierw patrzałabym na program, nie na to, czy znajduje się w tych 'objętych szansą', czy też na szarym końcu. Najważniejsze to głosować w zgodzie z własnym światopoglądem :>

Na parlamentarnych, przyznać się muszę, nie byłam, bo szalałam w górach i by mi nawet wtedy do głowy nie przyszło, że mogę się zacząć w najbliższym czasie polityką przejmować... :P
A jeśli chodzi o Tuska - nie było lepszego kandydata na liście, ot co. Też nie mój ideał przecież.

A tak offtopując... Buheheheh, ależ się przyjemnie wlepia niebieskie kartki :twisted:

Amon - 2005-10-28, 18:02

Program? :lol: nie żartuj, na to nikt prawie nie zwraca uwagi :) , Ludize jeśli znają w ogóle poglądy osób na które głosują to zazwyczaj myslą o frazesach wypowiadanych w czsie kampani. Nikt nie czyta autentycznych programów, a i mało partii ma takie programy. Te książeczki z programem które pokazywał LPR iPiS by poczuć się leprzym niż inne partie i zarzucić im ze nie mają programu, były tylko zbiorem pierdółek krótko mówiąc.

Na rządzenie trzeba mieć pomysł, program rodzi się na żywca, tak jest zaweze nawet jesli ludzie nie chcą w to wierzyć/przyznać się :)

Dodano po 11 minutach:

Hehe Vil to zakładamy tą patrię :) ? http://www.kmp.contrario....t.php?y=33&x=45

Valen - 2005-10-28, 19:30

JAk ja lubie te testy ten tez zrobilam co zrozumialam to zaznaczyl;am a oto moj wynik powiedzcie mi o co w nim chodzi ok?

http://www.kmp.contrario....t.php?y=14&x=22

Grzebul - 2005-10-28, 19:42

To znaczy że należysz do tych procent niepojętych dla mnie ludzi, co się zgadzją z panem Andrzejem L. :mrgreen:

Dodano po 11 minutach:

http://www.kmp.contrario....t.php?y=49&x=23

A ja jeszcze bardziej się do UPR zbliżyłem od ostatniego wypełniania..
Leon, Amon -> i tak na was będę głosował z całą rodziną :)
I co to są Ci Zieloni?

Horus - 2005-10-28, 19:53

http://www.kmp.contrario....t.php?y=32&x=35

Może jeszcze załapię sie do partii... :>

Grzebul napisał/a:
Leon, Amon -> i tak na was będę głosował z całą rodziną Smile

True, true :)

Szaweł - 2005-10-28, 20:12

możecie mi jedną rzecz wytłumaczyć?
wczoraj, rokita w "co z tą polską" mówił, że marzy o geście PiSu - wyciągnięciu ręki do PO. Poza tym ładnie z Lisem zjechali Kaczorków. Zgadzałem się z nim w całej rozciągłości (zresztą często tak bywa - to chyba jeden z lepszych polityków - chodzi tu o sposób poruszania się na polskiej chaotycznej scenie politycznej i ogólnej wizji "odbudowy" naszego kraju).

Dzisiaj podobno(oglądałem tylko skrót na TVN24)coś się takiego wydarzyło. On mówił zaś, że jeszcze nic się nie stało co zaważyłoby na stworzeniu koalicji. Czego on jeszcze chce? To prawda, że PiS się zachowało jak świnie - zadają się już z największymi wsiokami.
Czy PO nie powinno wykonać tego "łaskawego :x gestu PiSu i rozpocząć pertraktacje? Może już coś takiego się nie wydarzy... :roll:

Dun Dare - 2005-10-28, 21:00

Owe "coś takiego" było wyłożenie przez Marcinkiewicza hybrydy programu PiS i PO by skłonić do koalicji. Taka nielojalność wobec wyborców jest niec... :/
Sorrow - 2005-10-28, 23:43

http://www.kmp.contrario....t.php?y=37&x=39

:]

Nie rozumiem czemu nie ma opcji:
Konieczna Jest Obrona Pamięci O Narodowości Polskiej Przed Deptaniem Przez Judeochrześcijan

Polskie Media To Metalowe Media

Polski Rząd To Rząd Sorrowa

IO Czarianna!

Vilkatla - 2005-10-29, 12:22

Amon napisał/a:
Program? nie żartuj, na to nikt prawie nie zwraca uwagi

True, a już napewno nie sami politycy :P
Tzn. partie i kandydaci układają programy, żeby przyciągnąć wyborców, a jak już wygrają - rozpłaszczają dupę na stołku i pryczą wafla. Dlatego nasz kraj jest taki, jaki jest.

Amon napisał/a:
Hehe Vil to zakładamy tą patrię :) ? http://www.kmp.contrario....t.php?y=33&x=45

Amonie, czy Tobie wyszedł dokładnie taki sam wynik jak mnie, czy też taką partię chciałbyś założyć? :>
Tak, czy inaczej - znajdź kogoś, kto się trochę zna na polityce, będzie mieć pomysł na rządzenie krajem i podobne poglądy, a ja się do partii piszę :]

Grzebul napisał/a:
I co to są Ci Zieloni?

http://www.zieloni2004.pl...?s1=aktualnosci
Poważnie się zastanawiałam, czy by do nich nie wstąpić :>

Leon napisał/a:
Fakt, ze partie niby z tego samego obozu ideologicznego maja nie po drodze (SLD z PO?

Hm, SLD w tym samynm obozie, co PO? :>
No patrz... a zawsze mi się wydawało, że stoją po przeciwnej stronie barykady, chociażby ze względu na 'lewicowość' i 'prawicowość' poglądów. Ale 'po drodze' to rzeczywiście nie mają, true.

Leon napisał/a:
Polaryzacja na zasadzie:
Koserwatysci vs Liberałowie (...)Wydaje mi sie, ze taki model jest najzdrowszy, a juz napewno lepszy do przecwiczonego.

A mnie się tak nie wydaje - niby dlaczego?
Wcześniej przynajmniej lewica się z prawicą gryzły, a teraz prawica się gryzie sama ze sobą...
Niedługo dojdzie do tego, że nie będzie żadnych koalicji i sojuszy, tylko wieczne wojny między partiami, nawet tymi najbardziej zbliżonymi ideologicznie...
Paranoja, true.
Ale czy rzeczywiście w wersji 'soft'? :>

Szaweł napisał/a:
Czy PO nie powinno wykonać tego "łaskawego gestu PiSu i rozpocząć pertraktacje?

PO niespecjalnie pali się do koalicji z PiS i ja się wcale nie dziwię. Wręcz przeciwinie - wydaje mi się, że nawet lepiej, jeśli do tego nie dojdzie (a nie dojdzie raczej).
I nie chodzi o 'gest' czy cuśtam. PO chce zostać niezależne.
POPiS to byłaby hybryda.

Aha - i żeby nie było nieporozumień: pisząc o 'chwytaniu za broń' miałam na myśli broń słowną oczywiście, nie żadne romantyczne bzdety, no bez przesady :>

Amon - 2005-10-29, 12:35

Vilkatla napisał/a:
Amonie, czy Tobie wyszedł dokładnie taki sam wynik jak mnie, czy też taką partię chciałbyś założyć?

Może nie dokładnie bo minimalna (tyci tyci) różnica była, ale w sumie to true :)
Vilkatla napisał/a:
czy też taką partię chciałbyś założyć?

Jesli zakładał bym kiedyś własną partię to oczywiście w zgodzie z moimi pogladami, czyli jak najbardziej true :)
Vilkatla napisał/a:
A mnie się tak nie wydaje - niby dlaczego?
Wcześniej przynajmniej lewica się z prawicą gryzły, a teraz prawica się gryzie sama ze sobą...
Niedługo dojdzie do tego, że nie będzie żadnych koalicji i sojuszy, tylko wieczne wojny między partiami, nawet tymi najbardziej zbliżonymi ideologicznie...
Paranoja, true.
Ale czy rzeczywiście w wersji 'soft'?

Zobacz na USA :) tam masz dwie prawicowe partie (i to sa w ogóle jedyne partie :) ), które non stop się ze sobą gryzą :)
I co? do mozambiku gospodarczo im jeszcze daleko... :) Więc chyba to nie jest takie złe :)

Leoncoeur - 2005-10-29, 13:06

Vil, Amon, Horus, Sorrow.
hehe, trzeba jakis statut rozpisac :lol:

http://www.kmp.contrario....t.php?y=40&x=34

Kto jak glosowal

Wprost napisał/a:
Lesio Kaczorek - sory ale na powaznie to ja go odbierac nie moge :(
Tusk

zamieszkanie
Wieś:
******************** 66,5 - 33,5%
Miasta 50 - 200k mieszkancow:
******************** 48,9 - 51,1%
Miasta 200 - 500k mieszkancow:
******************** 44,5 55,5%
Miasta > 500k mieszkancow:
******************** 39,7 - 60,3%

******************** 44,9 - 55,1%
25 - 39 wiosen:
******************** 47,4 - 52,6%
40 - 59 wiosen:
******************** 56,1 - 43,9%
po 60-tce:
******************** 60,2 - 39,8%

Wyksztalcenie
podstawowe:
******************** 68(!)- 32%
zawodowe:
******************** 63,7 - 36,3%
srednie/pomaturalne:
******************** 51,6 - 48,4%
licencjat/wyzsze:
******************** 37,9 - 62,1%

Ciekawostki z zawodow
kierownicy/specjalisci:
******************** 36,2 - 63,8%
emeryci i rencisci:
rolnicy:
******************** 82,6(!) :eek: - 17,4%

---

hehe

Kaczynskiemu gratulujemy elektoratu

Vilkatla - 2005-10-29, 13:16

@Amon
Stany nie są dla mnie żadnym przykładem :>
Dla mnie to jest jeden wielki burdel, chociaż nie sposób zaprzeczyć, że radzą sobie w nim nieźle...

@Leon
Smutne, wiem.
Smutne, ale prawdziwe.
Te właśnie wyniki natchnęły mnie do wklejenia Ody do Młodości

Heh:
http://photos1.blogger.co...00/kaczyzm1.gif

Leoncoeur - 2005-10-29, 13:40

Vilkatla napisał/a:
Wcześniej przynajmniej lewica się z prawicą gryzły, a teraz prawica się gryzie sama ze sobą

co z tego, w koncu lewicy praktycznie nie ma. Myslisz ze dozyjesz czasow, gdzie nikt ze soba gryzl sie nie bedzie?
hehe
powodzenia Ty nasza wspaniala idealistko :]

jednak soft, bo masz 2 duze ugrupowania i kilka mniejszych ktore moga tylko przewazac, a nie motac.

gdzie masz ta ode, bo nie widze :>

Dodano po 3 minutach:

a juz widze, myslalem ze teraz gdzies wklejalas :]
nevermind...

Vilkatla - 2005-10-29, 14:11

No właśnie - nie ma lewicy, jest ciemnota.
Możemy zapomnieć o legalnej aborcji i związkach homoseksualnych, tolerancji, równouprawnieniu i w ogóle o OTWARTOŚCI światopoglądowej.
Za to stworzymy 'silne państwo'... policyjne.
Kościelno - policyjne w dodatku :/
Heh: PiS, PO, Samoobrona, LPR, PSL...
Powiesić się idzie tylko.
Albo wyjechać.

Leon napisał/a:
Myslisz ze dozyjesz czasow, gdzie nikt ze soba gryzl sie nie bedzie?

Za kogo Ty mnie masz? :>
Już wolałam, żeby się lewica z prawicą gryzły, niż żeby lewica przestała się liczyć zupełnie...

Leon napisał/a:
jednak soft, bo masz 2 duze ugrupowania i kilka mniejszych ktore moga tylko przewazac, a nie motac.

Może na pierwszy rzut oka i lepiej, jednak IMHO zdrowsza jest walka dwóch przeciwnych obozów, niż dwóch partii z tego samego...

ślepy Leon napisał/a:
gdzie masz ta ode, bo nie widze :>

Co... oczka już nie te? :>

Dodano po 2 minutach:

Leon napisał/a:
Vil, Amon, Horus, Sorrow.
hehe, trzeba jakis statut rozpisac

:>
Za bardzo żeś liberał i za mało 'lewak' :P
Pogryźlibyśmy się o program :P

Leoncoeur - 2005-10-29, 14:25

Vilkatla napisał/a:
zdrowsza jest walka dwóch przeciwnych obozów, niż dwóch partii z tego samego...

co z tego, ze prawica?
PO i PiS praktycznie w wiekszosci maja rozne poglady.
Nie boj, az tak zle nie bedzie - troche optymizmu.

Jakby w sejmie liczyly sie tylko Pisiorki i LPR naprzyklad - owszem... mrooooook, ale tak to jednak nie jest najgorzej ;)

Vilkatla napisał/a:
Za bardzo żeś liberał i za mało 'lewak'
Pogryźlibyśmy się o program

mrrrr... gryz mnie gryz :]

Dun Dare - 2005-10-29, 14:50

http://www.kmp.contrario....t.php?y=31&x=38
Kwalfikuje się?

Vilkatla napisał/a:
No właśnie - nie ma lewicy, jest ciemnota.

Blah. Lerwica?Prawica? W Polsce? :eek: W naszym kraju nie ma żadnej różnicy. BNo może prócz rozsrtawienia foteli w sejmie. Ileż to razy jesteśmy świadkami kiedy lewica robi za prawice a prawic a za lewice.
Cytat:

Możemy zapomnieć o legalnej aborcji

Niekoniecznie. Projektu LPR zaostrzenia dzisiejszej ustawy czyli w praktyce zakazania aborcji nie popiera z tego co wiem żaden inny klub.
Cytat:
i wogóle o OTWARTOŚCI światopoglądowej.
Za to stworzymy 'silne państwo'... policyjne.
Kościelno - policyjne w dodatku :/
Heh: PiS, PO, Samoobrona, LPR, PSL...
Powiesić się idzie tylko.
Albo wyjechać.

Gezz... To najbardziej denerwuje. Wiesz co.. ni nie wyjechać. Zjechać dziadów równo... Każą iść do kościoła na siłę? Dobrze, pójde. Z wielkim wychaftowanym koziołkiem matołkiem w pentagramie :P

Vilkatla - 2005-10-29, 14:51

Cytat:
PO i PiS praktycznie w wiekszosci maja rozne poglady.

Zależy :>
Jeśli chodzi o sferę światopoglądową to mocno zbliżone, tyle, że PiS jest bardziej radykalny, ciemny i żądny władzy :>
Jesli chodzi o politykę - ani jedna partia, ani druga nie reprezentuje dla mnie dobrego programu.
Ani trzecia ani czwarta, ani piąta zresztą :P
Jesli bym miała głosować w parlamentarnych na którąś z partii obecnie wchodzących w skład rządu, to chyba oddałabym nieważny głos.
Najbliższe moim poglądom jest SLD, ale niestety nie da się ukryć, że SLD to straszliwe dno i bagno jest :/
A PO rzeczywiście na tle tych leperów, kaczek i gierków błyszczy jak perła. Ale to tylko "mniejsze zło', można powiedzieć.
Wygrana Tuska nie zmieniła by nic na lepsze. Wygrana kaczora zmieni, owszem, ale na gorsze.

Dun Dare napisał/a:
Niekoniecznie. Projektu LPR zaostrzenia dzisiejszej ustawy czyli w praktyce zakazania aborcji nie popiera z tego co wiem żaden inny klub.

Z tego, co ja wiem, wszystkie obecne w rządzie partie (oprócz SLD) są przeciwnikami legalizacji aborcji :>
A teraz jest ona de facto nielegalna :>

Dun Dare napisał/a:
Zjechać dziadów równo... Każą iść do kościoła na siłę? Dobrze, pójde. Z wielkim wychaftowanym koziołkiem matołkiem w pentagramie

No i co? Co to da? Co ich to obejdzie?
A Tobie w ten sposób humor się poprawi? Czy takie postępowanie mogłoby Ci chociaż w minimalnej części wynagrodzić życie w państwie policyjnym?
Bo dla mnie to głupota i dziecinada. I podporządkowanie się.
Jakby mnie kazali iść do kościoła, to bym im powiedziała, za przeproszeniem, żeby się pier...
Ale nie zamierzam żyć w kraju, który cokolwiek mi *każe*.

Dun Dare napisał/a:
Blah. Lerwica?Prawica? W Polsce? W naszym kraju nie ma żadnej różnicy. BNo może prócz rozsrtawienia foteli w sejmie. Ileż to razy jesteśmy świadkami kiedy lewica robi za prawice a prawic a za lewice.

Bardzo mądre słowa, bardzo mądre.
Właściwie to nic nie ma znaczenia - lewica, prawica, liberalizm, konserwatyzm, światopogląd, program polityczny... Liczy się tylko dupa zasiadającego na stołku.
Czy jest więc sens się w cokolwiek TUTAJ angażować?

Tfu...
Pieprzyć to wszystko.
Wyjeżdżam do Szwecji.

Amon - 2005-10-29, 15:35

Vil :arrow: Burdelem jest ustruj demokratyczny w ogóle, jesli już ma się nieszczescie w nim funkcjonować to trzeba przynejmniej "radzić w sobie w nim nieźle" :)
Szaweł - 2005-10-30, 09:01

omg...
wiedziałem, że to jest przewrotne draństwo, ale możecie mi wytłumaczyć co robi ten palant Andrew?
Wyczuwanie pobudek, nie jest moją umiejętnością klasową...

Sorrow - 2005-10-30, 13:28

Lepper?
Nie wiem.
Nie wiem w ogóle jakim cudem jego partia jest dopuszczona do parlamentu.
To jest banda brudnych, niedouczonych pijaków.
Tak samo LPR - bandyci! najgorsze męty tego kraju!
Gnić w rowach ich zewłoki powinny a nie beszcześcić parlament!

Dun Dare - 2005-10-30, 16:12

Tak się składa Sorrow że mamy demokrację. Każdy trzyma ze swoimi. Lepper ma swój podsklepowy elektorat jaboili smakoszy a LPR Zastępy kułek różańcowych z Rydzykiem na czele. Żal że nie demonkrację...

Andrew... Albo się myle albo zaczął kombinować. Zastanawiam się tylko o co mu chodzi z tym by PO sformowało rząd.

Szaweł - 2005-11-02, 19:27

kolejna potyczka z dresiarzami...
niech już ten zasrany szeryf robi nam państwo policyjne...
bo o dokształcaniu nie ma mowy. I nie ma sensu :x

Atanael - 2005-11-02, 19:50

http://www.kmp.contrario....t.php?y=18&x=18 - ojaaaaaa :wall:
Amon - 2005-11-02, 21:45

Szaweł :arrow: w państwie szeryfa kwa kwa, policjantami będą dresiarze
Sorrow - 2005-11-02, 21:56

Moim zdaniem kaczor nic z tym nie zrobi, bo problemem jest to, że 70% przestępców (i to nie tylko w Polsce) po odbyciu kary wraca do przestępczości i to z lepszym wyszkoleniem, bo są po szkole przetrwania.
Jedynym sposobem jest albo porządna resocjalizacja, w trakcie, której więzień by miał ograniczone kontakty z innymi więźniami, albo kara śmierci dla brutalnych przestępców.
Innej drogi nie ma.

Horus - 2005-11-02, 22:16

Amen.

Człowiek without cojones nie zrobi nic, by ten fakt zmienić... Tak jest brutalna prawda.

Sorrow, widzę rozsądek w Twoich postach. Ciekawe doświadczenie... choć Czarianna będzie niepocieszona. :roll:

Vilkatla - 2005-11-03, 00:56

http://pl.indymedia.org/media/2005/10/16141.ogg
:)

Ascaephel - 2005-11-07, 21:14

http://www.radiozet.pl/n_rozmowy.htm,4104
:>
who's the biatch now? :P

Vilkatla - 2005-12-22, 04:16

Heh, jako że nie wiedziałam za bardzo, gdzie to dać, a że temat tenzredukował się do linków, wklejam tutaj:
http://www.biblioteka.avx.pl/vil/Berety.mp3

Leoncoeur - 2005-12-22, 09:23

@Vil
a nie latwiej bylo skopiiwac link z mojaj sygnaturki? :>

Moher rzadzi, moher radzi, moher nigdy cie nie zdradzi :peace:
Nie bojcie sie, wymra...

Sorrow - 2006-02-03, 22:38

Hej, ludzie.
Doszło do najgorszego, pis knuje razem z podludźmi z lpr i samoobrony i rydzykiem :( .
Czy jest jakieś cywilizowane, otwarte i niereligijne państwo w europie do, którego możnaby wyjechać?

Dun Dare - 2006-02-03, 23:10

Co rozumiesz przez "otwarte i cywilizowane"? Bo na zachód widze tylko barbarzyństwo :|

PiS knuł już od pewnego czasu lecz w tej chwili dał broń w ręce lpru i samoobrony. Populiści nie wróżą nic dobrego.

Sorrow - 2006-02-04, 03:03

Populiści to PiS i Samoobrona.
LPR to ekstremiści.

Cywilizowane - dużo metali.
Otwarte - człowiek nie czuje się jak niezbyt mile widziany obcy.

Leoncoeur - 2006-02-04, 09:16

omg...
nie wierzylem, ze tak bedzie.

Leppki i Giertki nie mialy innej mozliwosci, bo przy nowych wyborach samoobrona mialaby z 8% poparcia, a LPR walczylby w ogole o wejscie do sejmu.
Rzecz wiec nie dziwi, ale strasznie doluje.

PiS sam w sobie ma porabana polityke ekonomiczna, jak jeszcze dojda dobre rady 'wujkow' z tych dwoch ugrupowan (rady, w sensie pozycji w ktorych trzeba bedzie ich poprzec), to mrok i zgrzytanie zebow ktore dopadlo zaraz po wyborach bedzie niczym przy mroku aktualnym :(

Sorrow - 2006-02-04, 20:37

Kurcze, robi się totalna paranoja :( .

W ogóle jakieś chore były te wybory.
Jakby dwa ugrupowania dzieciaków z podstawówki.

Tusk, który nigdy się nie uśmiecha i Kaczyński, który ma kpiący grymas.
Geez.
Popieprzeńcy oni wszyscy.
Do psychoterauty a nie do rządu :D !

Coincidence - 2006-03-20, 15:16

Sorrow napisał/a:
Do psychoterauty a nie do rządu !

I kto to mówi :> Przyganiał kocioł garnkowi :>

Z PO zaczyna robić się PIS-BIS.

Grzebul - 2006-03-21, 15:11

Ponoć LPR naprawdę wyszła z ustawą o zakaz handlu w niedzielę, a PiS i Samoobrona to poparły :|
WTF?
Aha, i ponoć to nie dotyczy sklepów gdzie pracuje do 5 osób, one akurat nie muszą spędzać czasu z rodziną... :|

Ostatnio staram się często oglądać obrady sejmu.
To jest porąbane, jak jakiś Kurski czy inny PiSowiec gada, to gada nie na temat, wychwala PiS, rzuca parę obelg na PO oraz gada nie na temat. Jak próbuje cos powiedziec jakis POwiec, to wszyscy go zagłuszają.. A jak ktoś z jakiejś innej partii to bełkocze bez sensu.
Powinno się zrezygnować z Sejmu gadanego, gdzie największy jest ten, kto najgłośniej krzyczy, a posłowie powinni zrobić jakieś dobre forum netowe :> Przynajmniej hołota by sie nie wypowiadała, bo Lepper ponoc pisac zbytnio nie potrafi :D

PS. Słyszeliście, że profesor Aleksander Kwaśniewski będzie wykładał, i to bynajmniej nie kafelki, na uniwersytecie w bodajże w Georgetown? Amerykanie naprawdę swą głupi :D

Sorrow - 2006-03-21, 15:44

Nie wiem, z tego co widzę, to ta VIRP wyszła jakoś strasznie groteskowa.
Powiedziałbym, że kultura polityczna w Straszliwej Krainie Po skarlała.

Leoncoeur - 2006-03-31, 17:12

a kultura wypowiedzi?

posluchajcie tego

klik

Ci ludzie nami rządza ;(

Wyrm - 2006-04-29, 00:05

IMHO nasza scena polityczna siegnęła dna i krańców hipokryzji. Naprawdę nie pojmuję jak można budować moralne państwo z Lepperem u boku. Rozumiem polityczną konieczność (ledwo, ledwo), ale do odnowy moralnej państwa cholernie daleko.
Sorrow - 2006-04-29, 14:09

To wiadomo. Ale czego się spodziewać, jak rząd jest przeżydzony...
Leoncoeur - 2006-05-06, 17:37

Jeeeeaaaaah :D

teaz to mamy dopiero bajeczke w naszym wspanialym kraju :>

LPR rzutem na tasme wszedl do koalicji, warunkiem bylo przyznanie Giertkowi teczki ministra edukacji narodowej.
Co to oznacza?
W szkolach calkowicie legalnie i z calkowita 'splendor position' dzialac beda Wszechpolacy, a juz wladze LPR i MW nie kryja sie z tym, ze glowny nacisk bedzie na "wychowanie uczniow w duchu narodowo-katolickim"
to ja juz podziekuje w takim razie :o

Nigdy nie myslalem ze to powiem, ale na szczescie szkolnictwo wyzsze i nauka zostaly przy Pisiorkach.
powiedzenie "mniejsze zlo", jest tu ciut adekwatne.

Dzieki tym roszadom mamy 20 resortow, bo musialo znalezc sie kilka teczek dla nowych koalicjantow - to tak a propos taniego panstwa :lol:

Jeszcze fajniej, ze w rzadzie jest Lepper. Bajeczka, do tego razem z Giertkiem dostali wicepremiera, a wszystkich wicepremierow jest 4. :sciana:
w samym MSWiA jest chyba 7(!) wiceministrow.

Na Mroczna Koze blagam, niech ktos mnie obudzi!
Chcecie jeszcze?

tak!, to nie fotomontarz, ani prowokacja.
Ten uroczy i kulturalny mlody czlowiek po prawej to nasz minister Rafał wiechecki. Dostal teczke chyba gospodarki morskiej (czy jakos tak).
W wywiadzie z prosba o komentarz o to zdjecie powiedzial, ze niczego sie nie wstydzi.

Po Marcinkiewiczu i Kaczorkach widać, ze miny maja nietegie, ale zgodnie mowia, ze nalezy dac im szanse i w koncu przy wiekszosci glosow (254? slt) rzad moze pokazac na co go stac :help:
no ja nie watpie, ze teraz pokaze :help: :help:

mamusiu! ;(

Hutnuk - 2006-05-06, 17:59

Leoncoeur napisał/a:
Dostal teczke chyba gospodarki morskiej (czy jakos tak).

Z resztą specjalnie dla niego utworzono to ministerstwo, afaik.

Leoncoeur napisał/a:
Giertkowi teczki ministra edukacji narodowej.
Co to oznacza?
W szkolach calkowicie legalnie i z calkowita 'splendor position' dzialac beda Wszechpolacy

Nie pozostaje Ci studencie Leonie nic innego jak się zapisać :D :D:D Żarty żartami ale chyba dobrze, że mam już to za sobą... :|

Leoncoeur napisał/a:
"wychowanie uczniow w duchu narodowo-katolickim"
to ja juz podziekuje w takim razie

Nie podziękuję ale odmówię, a dokładniej: odmówię różaniec... :P

Ascaephel - 2006-05-08, 08:16

http://fakty.interia.pl/news?inf=745805
LOL... "był" ;)

edit:
prawne skazanie Andrzejka faktem
http://wiadomosci.onet.pl/1318390,11,item.html
ładnie :roll:

Hutnuk - 2006-05-08, 20:08

Ascaephel napisał/a:
prawne skazanie Andrzejka faktem
http://wiadomosci.onet.pl/1318390,11,item.html
ładnie :roll:

Oj tam... wielka mi rzecz... Że co? Że mamy wicepremiera karanego? :) Dramatyzujesz... :P

Ascaephel - 2006-05-08, 20:14

Wicepremiera karanego i drugiego, który ponoć "był normalny"
:P

Karry - 2006-05-10, 21:02

wiecie co? ja już nie mam siły na to.
najpierw sie smieje... ale tak sie smieje smieje... i w końcu przestaje - bo to smutny smiech. co sie tu k. dzieje? przecież to wszystko na głowie stoi, gdzie k. p. kultura polityczna jakakolwiek?

nie chce wyjeżdżać, kocham swój kraj, ale on sie o to prosi. ;(

Sorrow - 2006-05-10, 21:43

Ten kraj się prosi o masowe bombardowanie nuklearne.