Tawerna Bibliotekarzy
Kozie forum :)

Humor - Microsoft Paranoja v1.0

Hutnuk - 2006-02-28, 21:47
Temat postu: Microsoft Paranoja v1.0
Nie ulega wątpliwości że różne produkty Microsoftu z samym Windowsem na czele mają swoje śmieszne aspekty. Również sama postawa giganta z Redmont jest czasami przezabawna.

Dlatego zakładam ten temat - do wklejania różnych śmiesznych głupot, które zrodziły się w głowach "najtęższych" umysłów Microsoftu :)

-------------------------------------

Mnie dziś zainspirowało i zupełnie zastrzeliło to:

Aż ciężko uwierzyć, że komukolwiek może się to wydać dobrym pomysłem... :twisted:

Orzecho - 2006-03-06, 21:03

Hehe, mój nauczyciel od etyki sobie ściągnał razem z innymi aktualizacjami i mu komputer skasowało :D

He,he... pomijając to, że Viste już mozna ściągnać z internetu [ponoć MS na to przyzwolił w ramach betatestów] to i tak większość piratów i hakerów sobie ego nie ściągnie, bo żeby odpalić nowego "konia" Microsoftu potrzeba minimum 1 GB ramu i najnowszej karty graficznej. Podobno to wina tego, że system jest 64 bitowy...hm, Mandriva 64 bitowa tyle nie zżera :D [w dodatku zostałą wypuszczona kilkamiesięcy temu].

Piaskowy - 2006-03-07, 09:22

Mi sie to sciaglo razem z aktualkami i nic mi nie skasowalo XD (niema to jak oridzinal system :P )

Co do tej visty to pogielo ich? 1gb ramu??

Orzecho - 2006-05-07, 15:25

Windows fajna sprawa. Ostanio szukałem darmowego programu do otwarzania DVD... dopiero za 10. razem udało się znaleźć odpowiedni. Ale najlepsze było jak ściągam program o nazwie w stylu "Free DVD Player" i jak chce odpalić dvd to mi pisze, że ta opcja będzie dostępna w wersji professional.

Albo rozwalają mnie takie komunikaty, jak w produktach microsoftu lub ściśle z nimi związanymi programami pisze mi, że potrzebuje Quick Time'a albo na linuxie pisze, że do ottworzenia jakiegoś tam pliku potrzebny jest Windows Media Player ;)

Sorrow - 2006-05-07, 16:24

Orzecho napisał/a:
Hehe, mój nauczyciel od etyki sobie ściągnał razem z innymi aktualizacjami i mu komputer skasowało :D

Pokarało go :P .

Ciekawe na ile to narzędzie jest zawodne...

Kermit - 2006-05-07, 22:34

Primo: Trochę nie rozumiem z czego sie śmiejecie ... :) To nie wymysł Microsoftu (znaczy się to powiadomienie co to). Na początku to to instalowało się automagicznie z innym łatkami nie mówiąc o tym użytkownikowi. Niestety, albo stety, okazało się, że takie automagicznie instalowanie tej łatki jest illegal (pardoks) i Microsoft musiał zacząć informować użytkonwików co to. Ja na szczęście nie mam z tym problemów, bo zmieniłem system :) .

@Sorrow - wiem tylko, że jesli Twój klucz znajduje się w bazie z kluczami nielegalnymi to wyświetla Ci sie komunikat, że masz illegal system oraz link do kupna Windowsa przez neta ze strony Microsoftu (albo jakoś tak). Wiem tez, że ten komunikat pojawia się co godzina więc denerwujące jest. A zbyt zawodne nie jest :) Wykrywa dużą większośc nielegalnych systemów, czyli u ludzi, którzy nie umieją czytać, albo instalują wszystko co wlezie ;) .

Kermit.

Leoncoeur - 2006-05-08, 02:48

Kermit napisał/a:
wiem tylko, że jesli Twój klucz znajduje się w bazie z kluczami nielegalnymi to wyświetla Ci sie komunikat, że masz illegal system oraz link do kupna Windowsa przez neta ze strony Microsoftu (albo jakoś tak). Wiem tez, że ten komunikat pojawia się co godzina więc denerwujące jest.

mam cos takiego, ale nie jest tak tragicznie., w pasku urochomionych programow jest tylko aplikacja czy cos w tym stylu o nieleglnosci systemu i rzy starcie systemu raczą mnie zawiadamiac o tym ze mam pirata.
Jedyne co jest w tym uciazliwe, to to, ze przy starcie syst. mam opcje:
- rozwiaz [problem] teraz
- rozwiaz [problem] pozniej

i jak klikne rozwiaz teraz to od razu mi sie opera wladcza ze strona o zakupie shitu.
Niestety czasem przxy starcie mam tylko 'rozwiaz teraz' i wlacza sie opera zanim uruchomie laczenie z netem (SSH, lub PuTTy) i na wszystkich stronach z uruchamianej na nowo przerwanej sesji mam zamiast stronek ktoere byc powinny strone glowna sieci akademickiej.
czasem irytuje, ale nic specjalnego ;)

Dodano po 2 minutach:

wiem, debil ze mnie ze ta aktualizacje zainstalowalem, ale kliknalem zanim przeczytalem co to jest :P
chwila slabosci :>

Ascaephel - 2006-05-08, 07:52

Aktualizację można w każdej chwili śmiało usunąć...
Vilkatla - 2006-05-08, 11:28

Leon napisał/a:
mam cos takiego, ale nie jest tak tragicznie

ja bym cholery dostala :|
to sie NAPEWNO da jakos wykopac z rejestru. trza by tylko pogrzebac w odpowiednich miejscach ;]

Ascaephel - 2006-05-08, 12:35

Vilkatla napisał/a:
to sie NAPEWNO da jakos wykopac z rejestru. trza by tylko pogrzebac w odpowiednich miejscach ;]

Jakoś, gdzieś... ;)
Start -> panel sterowania -> Dodaj usuń programy
Zaznaczamy parafkę przy Pokaż aktualizacje, następnie dla wygody: sortuj wg. daty. Ostatnią aktualkę out i spokój.
Bez grzebania w rejestrach, bez backupowania i bez ryzyka (na kilka użyć nigdy mi sie nic nie pochrzanilo).
BTW, Windows XP akurat jest świetnym syst. operacyjnym, bo sporo czerpie ze struktury linuxa - indexowanie zamiast adresowania, New Technology File System zamiast File Allocation Table (nieważne 16 czy 32, oba to dno).
Nie narzekajcie, mimo polityki MS - ten Windows im się udał.

Kermit - 2006-05-08, 13:01

@Asc - obawiam się, że samo wywalenie łatki może nic nie dać. Ale jak trza będzie to znajdziemy ten wpis w rejestrze ... jakoś :D .
Co do czerpania z Linuxa, to mogli zacząć to robić wcześniej. Ale zgadzam się z Tobą, że XP im się udał. Jest to IMO najlepszy system jaki wyszedł z ich stajni.

Kermit.

Ascaephel - 2006-05-08, 13:36

Kermit - powiadomienie u mnie (i kilku znajomych, u których to robiłem) zniknęło na zawsze. A tylko tyle mnie wkurzało.
Kermit - 2006-05-08, 13:44

Aha :) To zwracam honor :D .

Kermit.

Dodano po 2 minutach:

Poza tym tak na boku, jeśli się ma nielegalny system to nie ściąga sie poprawek z Windows Update, a instaluje się programik, który jest raz na miesiąc uaktualniany i zawiera wszystkie poprawki jakie były wydane od wydania SP2 do danego miesiąca. Chyba WinPatcher to się nazywało albo jakoś tak :)

Kermit.

Ascaephel - 2006-05-08, 13:46

Ja zrobiłem sobie instalkę windowsa, która od razu zawiera ServicePack 2. Instaluję system zawierający od razu łatkę pozwalającą na stabilne działanie - a potem wyłaczam opcję automatycznej aktualizacji.
"jaki tu spokoj... na na na na... nic się nie dzieje..." ;P[/url]

Orzecho - 2006-05-08, 14:02

Cytat:
bo zmieniłem system

Rozumiem, że linux ? ;) Witam po lepszej stronie :)

Cytat:
Windows XP akurat jest świetnym syst. operacyjnym, bo sporo czerpie ze struktury linuxa

Hah, jest lepszy od innych msów dlatego, że przerżneli od linuxa... cóż za budująca teza... a i tak linux wymiata ;)

Vista ma jeszcze więcej przerżnięte, nie tylko jakieś pojedyncze rozwiązania, ale też całe pomysły, np. miejsce instalowania sterowników.

Ascaephel - 2006-05-08, 14:18

Jakkolwiek to nie brzmi dziwnie - tak jest.
XP ma sporo rozwiązań z linuxa, dlatego jest bardziej niezawodny od poprzedników.
I IMO nie ma w tym nic zabawnego - MS słusznie postąpił, zamiast ciągnać dalej stare błędy, poslużyli się sprawdzonym schematem, który okazał się świetny.

Leoncoeur - 2006-05-08, 14:21

nie mam tego na liscie w panelu steroania.
sprawdzalem kod instalacji by po nazwach kodow wywalic.
Tez nie ma.

ale mozna wejsc w windowsa, tam sa pliki aktualizacji i recznie skillowac dezinstalujac.

"windows genuine advantage notifictaions" - ten plik.

Ascaephel - 2006-05-08, 14:36

Usuwając plik ręcznie nie masz gwarancji, że 'łatka' nie będzie się instalować jeszcze raz.
Używając tego sposobu z Panelu Sterowania - aktualizacja ta nie będzie brana przez system pod uwagę następnym razem.

Leoncoeur - 2006-05-08, 16:10

ale Ci tlumacze, ze w panelu sterowania teko nie mialem :>
jest lista aktualizacji z adnotacja np (KB901543)

ten shit o ktorym tu mowa u mnie ma kod - KB905474) - sprawdzalem w pliku w windowsie.
na liscie 'dodaj/usun programy' go nie bylo, nawet jak CCleanerem chcialem usunac, to tego nie bylo.

uruchomilem w pliku tego uaktualnienia dezinstalator, wyczyscilem ccleanerem rejestr, usunalem plik pozostalosci po łatce i wsio gra dopcie :)

Vilkatla - 2006-05-08, 16:35

Asc napisał/a:
Jakoś, gdzieś...
Zaznaczamy parafkę przy Pokaż aktualizacje, następnie dla wygody: sortuj wg. daty. Ostatnią aktualkę out i spokój.

mnie chodzilo o usuniecie tylko i wylacznie wga, bez koniecznosci deinstalowania ostatniej aktualki.
w rejestrze siedzi to pod winlogon notify:
HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Notify\WgaLogon\
"DLLName" = "WgaLogon.dll"
podejrzewam, ze wystarczy skasowac klucz wgalogon i plik wgalogon.dll, ale nie testowalam, bo siedze na win98 :P

Kermit - 2006-05-08, 16:53

@Vil, obawiam się, że kiedy usuniesz plik WgaLogon.dll i ten klucz z rejestru to system może nie wstac :D . No chyba, że MS skończył stosować takie numery :D Kiedys tak robili z łątkami, albo ja miałem aż takiego pecha :D .

Orzeszek napisał/a:
Rozumiem, że linux ? Wink Witam po lepszej stronie Smile

Linuxa to ja już dawniej miałem, ale nie korzystałem bo net jakoś dziwnie pracuje, tak wolno jakoś. Niestety dysk 80GB Baracuda się spalił, a ja zostałem z 6GB Maxtorem, który był doprowadzany przez XPeka do dziwnego dźwieku, coś jakbyktoś gwoździem "mazał" sobie balt biurka :) Linux tak nie robić :D .

Kermit.

Ascaephel - 2006-05-08, 17:07

Cytat:
Computer Information. The software uses Internet protocols, which sends to Microsoft computer information, such as your Windows XP product key, PC manufacturer, operating system version, Windows XP product ID, PC BIOS information, user locale setting, and language version of Windows XP.

Część umowy przed instalką. Ktoś to czytał?
Leon -> widzę co pisałeś. Mówię tylko, że Twoje rozwiązanie MOŻE okazać się tymczasowe
Vil -> Kermit ma rację ;) pozwolę sobie nie sprawdzać tego na własnym kompie, u mnie na razie nic się nie sypie.

Kermit - 2006-05-08, 17:26

@Asc - szczerze? To nie czytałem :D . Myślałem, że blokowanie aktualizacji załatwi sprawę, bo w końcu tam też jest przesyłany nasz klucz, a nie wydaje mi się, żeby robili to bez naszej wiedzy automagicznie w tle. IMO jest to tylko nastraszenie, bo gdyby mieli odrazu INFO kto używa nielegalnego systemu to powinny się zaraz sypać pozwy do sądów ... No chyba, że Poczta Polska te nasze zgubiła :P .

Kermit.

Ascaephel - 2006-05-08, 17:29

Niekoniecznie. MS może TYMCZASOWO chcieć znać skalę piractwa. I tylko tyle. A czy coś z tym zrobią, nie wiem. Teoretycznie mają wszelkie dane ku temu - praktycznie - o ile im się nie opłaci, to tyłka nie ruszą.
Vilkatla - 2006-05-08, 18:29

Kermit napisał/a:
@Vil, obawiam się, że kiedy usuniesz plik WgaLogon.dll i ten klucz z rejestru to system może nie wstac

system nie pada - to wiem napewno :]
nie wiem tylko, czy omawiany problem znika.
zreszta wcale nie tak latwo polozyc system, jesli nie rusza sie stricte systemowych plikow i wpisow. swego czasu bawilam sie troche rejestrem i wiele razy udalo mi sie niezle namotac, ale ani razu tak, zebym musiala reinstal robic 8)
zreszta zawsze mozna wykonac backup, a plik na wszelki wypadek skopiowac pod inna nazwa przed usunieciem.

Orzecho napisał/a:
Rozumiem, że linux ? Wink Witam po lepszej stronie

tez zamierzam sie przerzucic, ale dopiero jak sobie nowy sprzet sprawie... a z doswiadczenia wiem, ze to moze troche potrwac ;]
a powiedzcie mi, jaki linux bedzie najlepszy dla poczatkujacego? bo poki co, to ja znam linuxa z kilku artow, nic wiecej - zero praktyki.

Ascaephel - 2006-05-08, 19:35

(proponuję przenieść część tej dyskusji z działu "Humor")
Vilkatla napisał/a:
nie wiem tylko, czy omawiany problem znika.

Ogólnie z tego, co się orientuję - jeśli usuwasz coś 'ręcznie' - to jest prawdopodobieństwo, że łatka się zainstaluje raz jeszcze. I wowczas będzie tak, jak u Leona, że nie będzie jej w dodaj/usuń programy w panelu.

Cytat:
jaki linux bedzie najlepszy dla poczatkujacego?

mandrake

Hutnuk - 2006-05-08, 20:00

Asc napisał/a:
a potem wyłaczam opcję automatycznej aktualizacji.

A po co? Przecież możesz ustawić tak, że wybierasz które aktualizacje mają a które nie mają być zainstalowane... Generalnie Twoje rozwiązanie też nie jest najlepsze bo ostatecznie część aktualizacji to jednak są łaty na dziury systemu...
Ascaephel napisał/a:
Ogólnie z tego, co się orientuję - jeśli usuwasz coś 'ręcznie' - to jest prawdopodobieństwo, że łatka się zainstaluje raz jeszcze.

Wątpię - ostatecznie rozwiązanie Vil oznacza jedynie usunięcie dll'a z grupy autostartu.
Kermit napisał/a:
to powinny się zaraz sypać pozwy do sądów ... No chyba, że Poczta Polska te nasze zgubiła

Przypomina mi to żeby zajżeć do skrzynki na listy... ;) Na razie - do zobaczenia za kilka lat, po wyroku :P

Ascaephel - 2006-05-08, 20:11

Heh, Hut, bo mój komp ma dość sporadyczny dostęp do netu i dla mnie XP + SP 2 + łatki do tej, która sprawdza autentyczność w zupelności wystarczają. Aktualizację wyłączam, bo nie jest mi już potrzebna (mówię o kompie w domu, nie tym na stancji, który nie jest mój :P ).
Cytat:
Wątpię - ostatecznie rozwiązanie Vil oznacza jedynie usunięcie dll'a z grupy autostartu.

Może masz rację - ja to, co napisałem odnośnie faktu ręcznego usuwania oparłem o to, co znalazłem w sieci ;) Sam tego nie sprawdzałem, więc na 100% nie wiem.

Orzecho - 2006-05-10, 21:30

Cytat:
mandrake

Madriva ;)
Ja używam od dłuższego czasu i jestem zadowolony, ale myślę czy by się nie przerzucić na debiana...

Cytat:
Linuxa to ja już dawniej miałem, ale nie korzystałem bo net jakoś dziwnie pracuje, tak wolno jakoś.

A na jakiej dystrybucji?

Kermit - 2006-05-10, 22:54

Orzecho napisał/a:
Madriva

Mandriva ... :P

Cytat:
A na jakiej dystrybucji?

Chodzi wolno czy pracowałem/pracuje? Chodzi wolno to na Ubuntu, Slackware, Vactor Linux, Mandrake (wtedy jeszcze Mandrake było :D ) i Arch Linux, choć Arch Linux teraz działa ładnie. Aktualnie korzystam z Archa własnie, bo jest docelowo kompilowany po i686 i działa najszybciej na moim złomie :) .

Kermit.

Leoncoeur - 2006-05-11, 12:14

Ascaephel napisał/a:
Ogólnie z tego, co się orientuję - jeśli usuwasz coś 'ręcznie' - to jest prawdopodobieństwo, że łatka się zainstaluje raz jeszcze. I wowczas będzie tak, jak u Leona, że nie będzie jej w dodaj/usuń programy w panelu.
a o ile ja sie orientuje, to nie ma roznicy, czy usuwa sie program przez deinstalacyjny w folderze, czy przez panel i panel jest dla wygody zrobiony by te programy grupowac (a nie szukac deinstalatorow po roznych folderach), oraz umozliwic odinst. tych ktore same deinstalatorow nie maja. :>
Przeciez pisalem wyraznie:
u mnie w panelu (dodaj/usun) nie bylo tej latki zanim zaczalem cokolwiek grzebac :>

Orzecho - 2006-05-11, 19:09

Cytat:
Mandriva ...

:]

Slackware jest podobno kiepski ;) ale to tylko powtórzone zdanie ;) [od debianowców :D ]

A mam pytanie, miał ktoś w łapkach Solaris ? Bo Sun udostępniło ostatnio w necie O_o za darmo i mówiło się, że może być kiedyś konkurencja dla linuxa :)

Kermit - 2006-05-11, 19:57

Solaris jest uważany za najlepszy system operacyjny na świecie, tylko, że z tego co wiem wersja x86 nie jest zbyt fajna :) .
Dla Debianowców wszystko co nie ma apt'a jest złe, a nwet dystrbucje, które go mają są nie takie ;) .
Slackware - System dobry, ale operuje na starych pakietach (troszku mnie śmieszy jak wszyscy mówią, że paczki są najelpeij przetestowane ... może i są, ale bez jaj) no i w końcu moznaby tam włożyć managera pakietów, bo swarety i innet slack-get'y czasami zawodzą.

Kermit.

Orzecho - 2006-05-11, 20:30

Cytat:
Solaris jest uważany za najlepszy system operacyjny na świecie

Hehe... ja bym takim osądom nie dawał wiary, bo windows jest najbardziej rozpowszechnionym systemem i większość ludzi których znam są gaotów powiedzieć, że jest najlepszy. Oczywiście Sun to stara firma z tradycjami, ale to, że komputer nie generuje błędów czy się nie wiesz, nie oznacza jeszcze, że jest dobry ;) Dlatego pisałem o testowaniu. Jak będę miał czas w weekend to się zarejestruję i sobie ściągne :)

Kermit - 2006-05-12, 21:07

Jest to powiedziane przez ludzi, którzy maksymalnie wykorzystują możliwości komputera. Wątpie, aby byly to fantacy, którzy wywołują tylko flame, ale i tacy są.
Co do testów, trzeba sprawdzić coby się przekonać :) .

Kermit.

Hutnuk - 2006-06-23, 19:48

Ogólnie na ten temat (nie o solarisie itp. tylko o wga :P )

http://hacking.pl/6108

Kermit - 2006-06-24, 15:41

Dobre, ale to i tak rządzi na maksa: http://hacking.pl/6063

Kermit.

Orzecho - 2006-06-24, 19:55

Jeeee! Armia wyzwolonych nam się powiększa ;) Niech rośnię potęgą Linuxa! Ahahahaha!!!!!
wiadomo_kto - 2006-07-18, 01:13

Orzecho napisał/a:
He,he... pomijając to, że Viste już mozna ściągnać z internetu [ponoć MS na to przyzwolił w ramach betatestów] to i tak większość piratów i hakerów sobie ego nie ściągnie, bo żeby odpalić nowego "konia" Microsoftu potrzeba minimum 1 GB ramu i najnowszej karty graficznej. Podobno to wina tego, że system jest 64 bitowy...hm, Mandriva 64 bitowa tyle nie zżera :D [w dodatku zostałą wypuszczona kilkamiesięcy temu].

To że coś jest kompilowane pod 64 bity nie oznacza iż będzie wymagało większej ilości zasobów. Instalując tą samą dystrybucję linuksa w wesji 32 i 64 bitowej na komputerze z 64 bitowym procesorem nie odczujesz praktycznie żadnej różnicy, chyba że wykonujesz skomplikowane operacje zajmujące sporo cykli procesora :) VISTA (Viruses, Infections, Spyware, Troyans, Addware) wymaga tyle (przynajmniej na razie) zasobów gdyż jest wielkim molochem, do którego dodaje się nowe komponenty. Tego nie da się audytować, optymalizować gdyż nikt nie panuje nad całością. Nie jest to system lekki i przejżysty gdzie każdy komponent jest rozwijany niezależnie i otwarcie (jak w linux/unix). Pod Archem czy Gentoo bardzo łatwo zejść z np. KDE do 40-50 MB RAMu zużytego po starcie całego systemu :) W przypadku innych dystrybucji może być trochę trudniej bo lubią uruchamiać wszystko co się da (np. Fedora).

Kermit - 2006-07-18, 12:12

wiadomo_kto napisał/a:
VISTA (Viruses, Infections, Spyware, Troyans, Addware)

Hehe, zapisze sobie i nakleje nad biurkiem :P

wiadomo_kto napisał/a:
wymaga tyle (przynajmniej na razie) zasobów gdyż jest wielkim molochem, do którego dodaje się nowe komponenty.

Nie, to wymaga tyle, bo MS dodaje tylko nowe bajerki wizualne. Co chwila widac tylko news opsujący, że MS dopracował Aero ... najwyraźniej zunali, że te 'technologie', które tam włożyli sa na tyle dobre, że nie trzeba ich ulepszać ...

wiadomo_kto napisał/a:
Pod Archem czy Gentoo bardzo łatwo zejść z np. KDE do 40-50 MB RAMu zużytego po starcie całego systemu

Pod Archem tak, a pod Gentoo nie wiem, bo nigdy nie miałem :D Mój procek jednak nie przeżyłby kompilacji wszystkiego :P .

wiadomo_kto napisał/a:
przypadku innych dystrybucji może być trochę trudniej bo lubią uruchamiać wszystko co się da (np. Fedora).

Nie no, dać się da, ale nie wiadomo, czy po wyłączeniu wszystkich zbędnych rzeczy system ruszy :P

Kermit.

Orzecho - 2006-07-18, 14:36

Cytat:
Hehe, zapisze sobie i nakleje nad biurkiem :P

Wejdź na bash.org.pl i wpisz w "szukaj" hasło "windows". Tam masz na kopy takich tekstów. Fajny tekst jest o ME:
<[poLANka].strachu.> jakie wymagania ma Windows ME ??
<[6]^LocoHamster> 1 komp i lamer ktory wybrał ME

albo

<nowicz> Nobody will ever need more than 640 kB RAM. (Bill Gates, 1983)
<nowicz> Windows 98 requires 16 MB RAM. (Bill Gates, 1999)
<nowicz> lmao
<nowicz> well, nobody will ever need Windows. (logical conclusion)

<mpier> Instalował ktoś z Was kiedyś, nie bijcie...WindowsaXP?
<Kosma> ofkoz, nie raz
<Kosma> mpier: next, next, next, yes, next, kurwa, zabierzcie tego animowanego pieska, next...

Programowanie ekstremalne (ang. Extreme programming, XP) - to paradygmat i metodyka programowania mające na celu wydajne tworzenie małych i średnich "projektów wysokiego ryzyka", czyli takich w których nie wiadomo do końca, co się tak naprawdę robi i jak to prawidłowo zrobić. Przyświeca temu koncepcja prowadzenia projektu informatycznego, wywodząca się z obserwacji innych projektów, które odniosły sukces.

<spect> Nie wie ktos kiedy wyjdzie flash 8 na linuksa?
<spect> bo juz coraz wiecej stron go wymaga..
<ufoman> spect: dzień po premierze Duke Nukem Forever
<spect> uhm czyli zaraz po premierze stabilnego windowsa

a też fajne było ostatnio, że Windows Live potrzebowałby 3 płyt DVD żeby wystartować. 1 na windows, 2 na trojany, 3 na spywarey ;)

Cytat:
Pod Archem czy Gentoo bardzo łatwo zejść z np. KDE do 40-50 MB RAMu zużytego po starcie całego systemu

True, przez krótki okres używania Debiana zauważyłem jedną rzecz. Włącza się 5 minut [prawie dosłownie], ale potem działą jak rakieta.

Cytat:
Nie no, dać się da, ale nie wiadomo, czy po wyłączeniu wszystkich zbędnych rzeczy system ruszy :P

Dać się da, tyle, że trzeba się dogrzebać do autostartu ;)

Cytat:
Nie jest to system lekki i przejżysty gdzie każdy komponent jest rozwijany niezależnie i otwarcie (jak w linux/unix)

Ale linux działa ;)

[ Dodano: 18.07.2006 13.37.54 ]
Cytat:
dystrybucję linuksa w wesji 32 i 64 bitowej na komputerze z 64 bitowym procesorem nie odczujesz praktycznie żadnej różnicy,

Wydaje mi się, że 64 bitowe linuxy są zrobione po to by uniknąć niestabilności a nie po to by cokolwiek przyspieszać. "Iść z duchem czasu" ;) w sumie przydatne tylko wtedy kiedy ktoś na komputerze ma Viste + linux. A to dziwne połączenie ;)

[ Dodano: 19.07.2006 16.35.20 ]
Dzisiaj doszło to:

<airot> W 1968 wystarczyła moc obliczeniowa 2 C-64 aby posłać rakiete na księżyc
<airot> Teraz 2006 potrzeba siły obliczeniowej Pentium IV 3GHz aby odpalić Windows Vista
<airot> ... coś poszło nie tak.

:D

[ Dodano: 07.08.2006 22.01.50 ]
<LordHrabula> podobno w nowym IE ma byc licznik pokazuajcy ile osob aktualnie przegladfa twojego kompa

Hutnuk - 2008-01-16, 16:55

Vilkatla napisał/a:
Asc napisał/a:
Jakoś, gdzieś...

mnie chodzilo o usuniecie tylko i wylacznie wga, bez koniecznosci deinstalowania ostatniej aktualki.
w rejestrze siedzi to pod winlogon notify:
HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Notify\WgaLogon\
"DLLName" = "WgaLogon.dll"
podejrzewam, ze wystarczy skasowac klucz wgalogon i plik wgalogon.dll, ale nie testowalam, bo siedze na win98 :P

Jeśliby ktoś potrzebował tego jeszcze to tu:
http://www.pctips.pl/news/95293.html
jest chyba całkiem nieźle opisana metoda pozbycia się natrętnego programu :)

[ Dodano: 16.01.2008 16.54.36 ]

Ale sieczka:
http://www.joemonster.org...u-papke-z-mozgu

:hahaha:

Coincidence - 2008-01-16, 22:04

Hutnuk, zazdrościsz dziecku jego Windows Home Server :>
Hutnuk - 2008-01-17, 06:35

Wydało się :]