Tawerna Bibliotekarzy
Kozie forum :)

To, co dla ucha... - Last FM

Philoos - 2007-09-15, 13:58
Temat postu: Last FM
Z 'Muzyka, płyty...'

Horus napisał/a:
Philoos, powinieneś prowadzić stały topic ze swoimi odkryciami :)
Sam bawiłem się kiedyś w odkrywcę na last.fm, gdzie ograniczałem się raczej do metalu. Mnie ten ogrom artystów niestety trochę przytłoczył...

U mnie odkrycia pochodzą prawie wyłącznie z radia tygodniowych rekomendacji z lasta (właśnie dzięki temu wpadł mi w ucho utwór Lebanese Blonde TC).
Czasem też conieco podsuną inni userzy serwisu (thx Hel) :)

Horus napisał/a:
powinieneś prowadzić stały topic ze swoimi odkryciami

Jak już to bardziej ogólny topic znajdzie się tu (chyba?) kilka osób, które mają tam konto. Jeśli mówisz serio, czemu nie :)
Btw: Jaki masz nick do swojego konta? :>

Edit:
Właśnie słucham Sean Mcferrin- Bohemian jazz - warte uwagi. Dla zainteresowanych można posłuchać w całości tutaj

Hutnuk - 2007-09-15, 14:13

Philoos napisał/a:
(właśnie dzięki temu wpadł mi w ucho utwór Lebanese Blonde TC)

Ja na razie najbardziej pasuje mi z Thievery Corporation utwór Wires And Watchtowers (z genialnym wokalem Sista Pat). Ale całość ich dorobku genialna :)
Philoos napisał/a:
kilka osób, którzy mają tam konto

Nom :]

[ Dodano: 15.09.2007 14.14.27 ]
Horus, to Ty: http://www.last.fm/user/horus/ :?:

Horus - 2007-09-15, 14:27

Nie, rejestrowałem się tam później i pod fake'm. Niestety nie pamiętam, jakim :)
Zaraz stworzę sobie nowe konto...

Co do topicu, to właśnie go założyłem.

[ Dodano: 15.09.2007 14.41.36 ]
Szlag, zużyłem chyba wszystkie staroegipskie i koptyjskie odpowiedniki swojego nicka - wszystkie zajęte. Czuję się dziwnie.
Zarejestrowany jako Surguare.

Hutnuk - 2007-09-15, 14:52

Horus napisał/a:
Zarejestrowany jako Surguare

Ok, wysłałem Ci zaproszenie do kontaktów :)

A tego: http://www.last.fm/user/horus/ to bym podał do sądu za podszywanie się pod Ciebie :D

Horus - 2007-09-15, 14:59

Mało finezyjne - inaczej mu podziękuję ;) Dodatkowo, za takie gusta powinni go wykastrować (pieprzyć 'De gustibus...').
(Przyjęte oczywiście)

Hutnuk - 2007-09-15, 17:17

Horus napisał/a:
za takie gusta powinni go wykastrować

Buehehe... Faktycznie... Kiepsko wypada Twój "imiennik" ;)

Philoos - 2007-09-15, 17:56

Hutnuk napisał/a:
a na razie najbardziej pasuje mi z Thievery Corporation utwór Wires And Watchtowers

Tego nie znam - jak na razie mam tylko 3 albumy The Richest Man in Babylon, Mirror Conspiracy i Cosmic Game. Jak rozumiem, są i inne albumy, które polecasz? :>
I mówiąc, że wpadł mi w uch utwór miałem na myśli, że dzięki niemu poznałem coś takiego jak TC. ;)

Co do ulubionych wykonawców usera 'Horus' na last.fm - Justin Timberlake, Dido, Black Eyed Peas, Robbie Williams, Anastacia - faktycznie trudno znaleźć tam inspiracje metalem :D
A zaproszenie również wysłałem :)

Hutnuk - 2007-09-15, 18:35

Philoos napisał/a:
Hutnuk napisał/a:
a na razie najbardziej pasuje mi z Thievery Corporation utwór Wires And Watchtowers

Tego nie znam - jak na razie mam tylko 3 albumy The Richest Man in Babylon, Mirror Conspiracy i Cosmic Game.

No to jest właśnie z Cosmic Game :] http://www.thieverycorporation.com/cosmic.htm - 13 piosenka :)

A są jeszcze albumy:
Sounds from the Thievery Hi-Fi - polecam :) - to ich pierwsza płyta
Versions - nie przypadł mi do gustu - głównie przeróbki różne... To z tego roku jest album

Philoos napisał/a:
Co do ulubionych wykonawców usera 'Horus' na last.fm - Justin Timberlake, Dido, Black Eyed Peas, Robbie Williams, Anastacia

He he, Horus, nie znałem Cię od tej strony :P

Ostatnio to: http://www.lastfm.pl/music/Tricky?q=Tricky mnie zainteresowało :) Muszę sobie coś zorganizować :)

Horus - 2007-09-15, 18:40

Ja sam siebie nie znałem od tej strony :)
Mi podoba się Versions. Same przeróbki, ale lekkostrawne i przyjemne. Kilka kawałków naprawdę wpada w ucho. Szczególnie 'Beloved'. Mam jednak wrażenie, że mocno odjeżdżają od 'klasycznego' nurtu...

Hutnuk - 2007-09-15, 19:01

Horus napisał/a:
Kilka kawałków naprawdę wpada w ucho. Szczególnie 'Beloved'.

Fakt, Beloved niezłe :] Ok, Horus, za Twoją namową popróbuję trochę powsłuchiwać się w ten album... zobaczymy... :)

Philoos - 2007-09-15, 19:48

Hutnuk napisał/a:
No to jest właśnie z Cosmic Game

Khem, lol, no tak :P Akurat tą płytkę mam od paru dni, dobrze się nie wsłuchałem, tytuły skomplikowane i w ogóle :P

Oprócz tych dwóch co zapodałeś, last mówi, że nagrali więcej, dużo więcej. Ale jak rozumiem te wymienione sa polecane (mniej lub bardziej) przez Ciebie :>

A Tricky'ego znam, co prawda z pojedynczych piosenek, ktoś z CoB zdaje się polecał go jakiś czas temu.

Btw: Jeśli będzie większe zainteresowanie można stworzyć grupę TB na laście :) - dla wspólnych chartsów, rekomendacji itp. Np BGiF już istnieje.

Hutnuk - 2007-09-15, 20:21

Philoos napisał/a:
last mówi, że nagrali więcej, dużo więcej

Ale nie całych płyt... co najwyżej singli chyba.
http://www.thieverycorpor...iscography.aspx
oficjalna strona TC napisał/a:
The Cosmic Game
The Richest Man In Babylon
The Mirror Conspiracy
Sounds from the Thievery Hi-Fi
Versions

Coincidence - 2007-09-15, 21:29

Philoos napisał/a:
Jeśli będzie większe zainteresowanie można stworzyć grupę TB na laście

Hehehe, patrząc na Wasz entuzjazm, sam się zarejestrowałem (Gwynheir).

Kermit - 2007-09-15, 22:55

Ja mam nick Plazik, bo Kermit był zajęty :( Dodałem Coiniego, Huta, Horusa i Philoosa do znajomych. Może cosik ciekawego się znajdzie w Waszych zespołach ;P

Kermit.

Hutnuk - 2007-09-15, 23:52

Kermit napisał/a:
Może cosik ciekawego się znajdzie w Waszych zespołach ;P

Mam nadzieję, że nawet nie śmiesz wątpić! 8-)

Plazik dodany... Jutro zapoznam się czego słucha :)

Horus - 2007-09-16, 14:08

Kermit napisał/a:
Dodałem Coiniego, Huta, Horusa i Philoosa do znajomych.

Wygląda na to, że dodałeś pseudoHorusa, a nie mnie, Żabciu :)

Jvegi - 2007-09-16, 14:53

Cytat:
Np BGiF już istnieje.

Byliśmy pierwsi. Szybcy kurde jesteście :P

34 członków. Spróbujcie nas pobić :]

Ja oczywiście: http://www.lastfm.pl/user/Jvegi/

Kermit - 2007-09-16, 15:28

Ups :P Już przyjąłem Twoją prośbę ;)

Kermit.

Dun Dare - 2007-09-16, 18:30

Huh... Odkopałem swój profil na laście. Oczywiście Dundare

Zara was pododaje tylko u[oram się z kisielem :P

Hutnuk - 2007-09-17, 09:26

Przyjęty.

BTW: Fajnego masz awika tam :]

[ Dodano: 17.09.2007 09.25.28 ]

http://www.lastfm.pl/group/Tawerna+Bibliotekarzy 8-)

Coincidence - 2007-09-17, 10:05

Jestem już członkiem.

I tu powinien pojawić się napis: wiemy

Hutnuk - 2007-09-17, 11:00

Wiemy. :]

PS. Jak wrócę do domu postaram się trochę ulepszyć logo grupy - ramki itd. Na razie takie robocze jest :)

Yarpen - 2007-09-17, 13:19

Thievery Corporation już mnie buja. :-) Dobre panie Hutnuku i panie Philoosie. Można dawać swoje propozycje?
Hutnuk - 2007-09-17, 13:36

Yarpen napisał/a:
Thievery Corporation już mnie buja

Jeżeli Ci się spodobało to zapodaj sobie od razu też:
Tricky
Massive Attack

Yarpen napisał/a:
Można dawać swoje propozycje?

Można :]

Yarpen - 2007-09-17, 13:51

Z takich disco-electro klimatów: Daft Punk, Modjo, Jamiroquai. :->
GraGitara: Dave Mathews Band, John Buttler Trio, Amon Amarth...
Z pogranicza... rapu :lol: : "Zdrada 06'" Mesa , "Sznurowadła" Fisza Emade.
Nawet dla ludzi by mogło być nie najgorsze. :]

Hutnuk - 2007-09-17, 16:49

Yarpen napisał/a:
Daft Punk, Modjo, Jamiroquai

Znam znam :] Lubię w miarę pierwsze i ostatnie. Środkowe mniej mi przypadło do gustu.
Yarpen napisał/a:
Dave Mathews Band, John Buttler Trio, Amon Amarth

Pierwszego znam nazwę, reszty wcale :P ale poznam :)
Yarpen napisał/a:
"Zdrada 06'" Mesa , "Sznurowadła" Fisza Emade

:?

Yarpen - 2007-09-17, 17:09

Wiedziałem! (Nie, nie chcę rozpoczynać drugiej krucjaty przeciwko skejtom-brudasom. Sam się takowym nie poczuwam.. skejtem ;P ). Ale widzisz Hutnuczku, mógłbyś to nawet sprawdzić. Uwierz mi, niektóre rzeczy naprawdę nie śmierdzą :]

John Buttler Trio jest troszku podobne do DMB, równie fajne. :-> No a Amon Amarth, viking metal pierwszej klasy. :mrgreen:

Hutnuk - 2007-09-17, 17:46

Yarpen napisał/a:
Wiedziałem!

Nie no ta emotka znaczyła że "nie znam" a nie to że "nie sprawdzę"

Co do takich klimatów trochę hip-hopowych to są tylko chyba trzy rzeczy które mi przypadły do gustu:
US3 - ale to jest bardziej acid jazz. W każdym razie gorąco polecam :)
Gnarls Barkley - tak jakoś mi podchodzi...
Kaliber44 - ale tylko jedna piosenka (Film)

Generalnie Hutnuk lubi eksperymentować i zwykle wypróbowuje wszystko :]

Yarpen - 2007-09-17, 18:18

O, miłe zaskoczenie. Grunt to otwarta głowa. :]
Hm, no to właśnie powiedziałbym ci, że nawet w polskim rapie (a dokładniej na jego obrzeżach - czyli nie banda nakoksowanych drechów sepleni do mikrofonu) znajdują się rzeczy IMO godne uwagi dla każdego. Poszukaj sobie na YouTube tych dwóch tracków (mają teledyski). Hm. Jeden jest cholernie melancholijny, że aż pod emo by podchodził. :] Ale w sumie to każdy facet przynajmniej raz w życiu tak się czuje. (O Sznurowadłach mówię..) no a Zdrada to hm... po prostu, możnaby to nazwać dojrzałym rapem? Połączonym z jazzem, hedonistyczną nie-nadętą tematyką daje naprawdę przyjemny efekt. Co będe gadał po próżnicy - sam obacz.

Philoos - 2007-09-17, 19:02

Hutnuk napisał/a:
Generalnie Hutnuk lubi eksperymentować i zwykle wypróbowuje wszystko

Tak jak ja :)
Z poslkiego hip-hopu trawię w Grammatika, WWO może coś jeszcze...
Hutnuk napisał/a:
Jeżeli Ci się spodobało to zapodaj sobie od razu też

W tym klimacie od razu polecę to, o czym pisałem w poprzednim temacie: Zero 7 i Hooverphonic. No i Morcheeba - ale to już może pod pop podchodzić, co nie zmienia faktu, że wszystkie woaklistki z w/w zespołów mają przyciagający głos.

A ze swojej strony, kolejna garść rekomendacji:
Wolfmother - stylem bardzo przypominają Zeppelinów, szybko wpada w ucho, szkoda, że tylko 1 album wydali do tej pory.
Muse -brytyjski progrock, podobno grają genialne koncerty - nie wiem, nie byłem ;) , polecam albumy Black Holes And Revelations i Absolution
KT Tunstall - wokal - miód :)

Hutnuk - 2007-09-17, 19:57

Poprzerabiałem logo grupy trochę. Wygląda tak:

Horus - 2007-09-17, 20:22

Philoos napisał/a:
Muse -brytyjski progrock, podobno grają genialne koncerty - nie wiem, nie byłem ;) , polecam albumy Black Holes And Revelations i Absolution

Podpisuję się. Wokalista ma interesujący, wysoki głos. Osobiście wolę niskie (jak mój :) ), ale tego się przyjemnie słucha.

Coś z alternatywy i industriala:

Nine Inch Nails, czyli Trent Reznor (ta grupa to tak naprawdę tylko ten facet). Ciężkie, industrialne brzmienie i odważne kompozycje. Zajebiste, choć wątpię, by ktoś tego nie znał. Tak, NIN odpowiada za ścieżkę do 300.

Godhead. W zasadzie, jak wyżej. Ciężki, wyrazisty klimat, dobre partie wokalne i gitarowe.

Incubus. Niezłe, lekkie. Niektóre partie wokalne przypominają mi Alice in Chains. Tamci panowie grają jednak death metal, a ci coś zgoła innego...

Philoos - 2007-09-17, 23:44

Horus napisał/a:
NIN odpowiada za ścieżkę do 300

A nie Tyler Bates? :? (chyba, że o czymś nie wiem). W każdym razie soundtrack niczego sobie. A co do NIN - z dwóch płyt, które mam (Downward Spiral i Fragile) bardziej podchodzi mi mniej znane Fragile - jednak to nie do końca mój gatunek, choć posłuchać można.
Cytat:
Incubus

Znam i lubię. :) Light Grenades to ich najbardziej znany album. Czy najlepszy - nie powiedziałbym, ale mnóstwo tam rozpoznawalnych utworów.

Jeszcze z cyklu "wątpię, by ktoś nie znał":

Dream Theater- progresywny metal rodem z USA. Polecam zwłaszcza album Train of Thought - świetne, rozbudowane, ostre solówki gitarowe. Imo brakuje na nim słabych punktów - Must hear, szczególnie dla fanów progresywnego grania.

Hutnuk - 2007-09-18, 06:11

Philoos napisał/a:
Jeszcze z cyklu "wątpię, by ktoś nie znał":

Dream Theater

No szczerze mówiąc to znam tylko z nazwy ale nadrobię :]

Yarpen - 2007-09-18, 12:32

Philoos napisał/a:
Dream Theater

Jakoś to takie... niemęskie ;P

Philoos - 2007-09-18, 14:08

Niemęskie, bo nie rzucają mięsem? :P Chyba, że chodzi o to, że wokal dość nietypowy. Cóż, nie każdy śpiewa barytonem...
Wokal może nie rzuca na kolana, ale też nie przeszkadza (przynajmniej mi), za to partie i przejścia gitarowe to rekompensują z nawiązką :]
A od czego zacząłeś tak nawiasem?:>

Grzebul - 2007-09-18, 14:17

Horus napisał/a:
Tak, NIN odpowiada za ścieżkę do 300.

Wow! Nie wiedziałem
Horus napisał/a:
Niektóre partie wokalne przypominają mi Alice in Chains. Tamci panowie grają jednak death metal, a ci coś zgoła innego...

Alicja to raczej taki mroczniejszy grunge, ale do deathu im cholernie daleko.. Incubus trochę ich przypomina, ale jakoś nigdy mi się nie podobał..
Philoos napisał/a:
Train of Thought

Jedyny album Theatera jaki znam.. długie ładne kawałki, ale jakoś bez emocji :)

Tak BTW
Jak działa ten last.fm?
Tam można na stronie słuchać muzyki? W jakiej jakości? Jak do tego się mają tzw 'prawa autorskie'?
Innymi słowy.. z czym to się je?

Hutnuk - 2007-09-18, 14:51

Grzebul napisał/a:
Jak działa ten last.fm?
Tam można na stronie słuchać muzyki? W jakiej jakości? Jak do tego się mają tzw 'prawa autorskie'?
Innymi słowy.. z czym to się je?

No niby możesz słuchać ze strony Lasta ale jakoś nie jest najlepsza. Natomiast ja korzystam z tego tak że mam wtyczkę w moim grajku muzycznym, która exportuje dane o słuchanych przeze mnie utworach na mój profil w LastFm. Poza tym sobie mogę tam gmerać i odsłuchiwać dla mnie przygotowane propozycje z muzyką podobną jak słucham. Taki ogólnie portal społecznościowy to jest ale ze wskazaniem na ludzi lubiących muzykę. Acha no i można też korzystać z odtwarzacza firmowego last.fm - jeszcze tego nie testowałem więc jak ktoś z was używa to też chętnie posłucham co i jak... (Chociaż wątpię żebym moje Banshee porzucił... :roll: )

Yarpen - 2007-09-18, 15:25

Grzebul napisał/a:

Jedyny album Theatera jaki znam.. długie ładne kawałki, ale jakoś bez emocji :)

Ooo właśnie o to mi chodziło. Miałem kilka ich albumów, w tym ciuchcie. Poza tym widziałem jeszcze live from Romania. Po prostu... no nie lubię takiej wirtuozeri. Albo nazwijmy to inaczej: fajna jest, ale to nie jest muzyka. :]

Jeśli słucham rocka/metalu, to musi toto mieć pewien przytup i siłę. Jaja. Tego w Teatrzyku Marzeń brakuje.

Coincidence - 2007-09-18, 15:30

Yarpen napisał/a:
Tego w Teatrzyku Marzeń brakuje.

Buahahahaha. Po prostu mijacie się, jeśli chodzi o sferę emocjonalną :P

Philoos - 2007-09-18, 15:49

Odtwarzać na stronie (przez flash) i w firmowym sofcie można tylko muzę z radia last.fm (logiczne), żeby naliczała się muza z odtwarzacza, musisz do niego ściągnąć odpowiednią wtyczkę, o której mówił Hut (swoja drogą nie wiedziałem, że do Banshee też jest :) ).
Soft jest o tyle dobry, że umożliwia słuchanie radia wg. różnych kryteriów (np. taga, podobnych wykonawców, tygodniowych propozycji serwisu na podstawie Twojego profilu muzycznego, radia sąsiadów i innych). Podaje też na bieżąco szczegóły słuchanej muzyki - allbum, gatunek, podobni wykonawcy, krótki opis itp. - ale warunek- musisz mieć otagowaną nazwę wykonawcy i tytuł utworu.
Co do praw autorskich - jeśli chodzi o Ciebie- jak piszą, nie mają możliwości sprawdzenia czy słuchasz mp3 czy CD, więc po sądach włóczyć nie będą :>
Sprawa radia - kiedyś wyczytałem, że mają zgodę z wytwórniami na odtwarzanie utworów pod warunkiem, że następują po sobie różni wykonawcy. Czyli w ich radiu
2 z rzędu piosenek np. Zeppelinów nie uświadczysz ;]
Reszty szczegółów dowiesz się z FAQ

Jeszcze co do OST z 300 - hmm :>

Hutnuk - 2007-09-18, 15:58

Philoos napisał/a:
swoja drogą nie wiedziałem, że do Banshee też jest

Obecnie w Banshee ta wtyczka jest by default :) Wysyła na profil piosenki + wyświetla rekomendacje.

Philoos - 2007-09-18, 16:08

Cytat:
(Chociaż wątpię żebym moje Banshee porzucił... )

Nic nie musisz porzucać :) Przez soft odtwarzać możesz tylko radio (którego przez swój odtwarzać nie włączysz), w przypadku własnych albumów podaje on tylko info o utworze/wykonawcy itd.
Yarpen napisał/a:

Jeśli słucham rocka/metalu, to musi toto mieć pewien przytup i siłę. Jaja. Tego w Teatrzyku Marzeń brakuje.

O ile w przypadku innych albumów DT jestem w stanie to zrozumieć, tak dla Train of Thought nie bardzo - przecież to najostrzejszy ich album, gdzie trudno złapać oddech :)
Ale ok- kwestia gustu ;)

Hutnuk - 2007-09-18, 16:13

Philoos napisał/a:
Cytat:
(Chociaż wątpię żebym moje Banshee porzucił... )

Nic nie musisz porzucać :) Przez soft odtwarzać możesz tylko radio (którego przez swój odtwarzać nie włączysz), w przypadku własnych albumów podaje on tylko info o utworze/wykonawcy itd.

Czyli tak:
Do słuchania muzyki zgromadzonej na kompie nadal używam Banshee
Do słuchania radia + tagowania utworów - mogę sobie doinstalować software Lasta?
Hmm... Myślałem że soft lasta miałby zastąpić obecny soft ale jak rozumiem ma być on tylko dodatkiem? :)

Philoos - 2007-09-18, 16:25

Wszystko tak jak mówisz z tym, że soft lasta nie służy w ogóle do tagowania. :>
Żeby utwór był przesłany do serwisu musi w ogóle (niezleżnie czego używasz) mieć otagowane tytuł i wykonawcę (album niekoniecznie). Soft z last.fm dopiero na tej podstawie, dostarcza Ci szczegółowych info o aktualnie słuchanym uwtorze.
Jeszcze jedna zaleta softu - podjrzewam, że np. w przypadku awarii serwisu lub jakichś zmian sama wtyczka nie zachowa przesłuchanych w tym czasie utworów, więc nie zostaną przesłane info na stronę profilu. Soft w razie czego zachowuje je w swoim cache i później przesyła (choć 100% pewności nie ma - to zależy już od tego co oni tam grzebią w serwisie :P )

Hutnuk - 2007-09-18, 16:42

Philoos napisał/a:
Żeby utwór był przesłany do serwisu

Ale co masz na myśli? Bo ja generalnie prawie nic nie otagowałem a wysyłają mi się normalnie utwory do statystyk. Ostatnio dodałem parę tagów ale wcześniej w ogóle z tego nie korzystałem... :?

No chyba, że chodzi o wysyłanie całych piosenek (fizycznych plików) :?

Philoos - 2007-09-18, 16:51

Może po prostu orygnialnie miałeś już otagowane i nie było takie potrzeby :)
Całych piosenek nie wysyła, to by zmasakrowało modemowców :D tylko informacje na podstawie tagów właśnie ;)

Hutnuk - 2007-09-18, 17:00

Chyba rozmawiamy o jakiś dwóch różnych rzeczach.

1. Piosenki mam otagowane (oczywiście) jeśli chodzi o ID3 Tagi - czyli metadane przypisane do plików muzycznych (czyli wykonawca/tytuł piosenki/nazwa albumu itd.).

2. Natomiast nie za bardzo korzystam z: Tagi na Last.fm

Oczywiście rozumiem że te pierwsze tagi muszą być (bo by serwer nie wiedział co za info wysyłam :) ). Ale te drugie chyba nie? :)

Co do wysyłanie całych plików to jest takie coś: http://www.lastfm.pl/uploadmusic/ Ale to chyba dla autorów piosenek... Lekko mi się pochrzaniło :D

Philoos - 2007-09-18, 18:10

Hutnuk napisał/a:
Chyba rozmawiamy o jakiś dwóch różnych rzeczach.

True
Hutnuk napisał/a:
Ale te drugie chyba nie?

Nie :)
Te drugie - odnoszą się tylko do określenia rodzaju muzyki - rock, metal itd.. Choć można też tworzyć swoje własne np. "Whole crap that shouldn't be called music" :D
Cytat:
Ale to chyba dla autorów piosenek

Nie tylko, dla fanów też. O ile ich idol nie jest już na last.fm.
Hutnuk napisał/a:
Lekko mi się pochrzaniło

True :D

Kermit - 2007-09-18, 20:10

Wyczyściłem listę odsłuchanych przeze mnie piosenek. Od teraz każdy słuchany przeze mnie utwór będzie poprawnie otagowny :) Jeee!!

Kermit.

Horus - 2007-09-18, 20:16

Philoos napisał/a:
A nie Tyler Bates? :?

Popieprzyło mi się z zapowiedziami. NIN na 100% skomponowało main theme.

I Grzebul też ma rację.
Myślałem o Amorphis, a napisałem o Alice. W takim wypadku oczywiście ma rację. Przypominał mi pierwszą grupę. Do Ali to się ma nie bardzo ;)

Philoos - 2007-09-18, 23:53

Kermit napisał/a:
Wyczyściłem listę odsłuchanych przeze mnie piosenek.

Eee, chyba nie... W każdym razie nie przesłuchałbyś ponad 5000 utworów w 1 dzień. Raczej :P
Cytat:
Od teraz każdy słuchany przeze mnie utwór będzie poprawnie otagowny
Tagowanie każdego utworu?? Toż to szczyt masochizmu :shock:
Hutnuk - 2007-09-19, 06:30

Philoos napisał/a:
Kermit napisał/a:
Wyczyściłem listę odsłuchanych przeze mnie piosenek.

Eee, chyba nie... W każdym razie nie przesłuchałbyś ponad 5000 utworów w 1 dzień. Raczej :P

Nie no Kermit miał chyba na myśli to że otagował wszystko w tych dwóch albumach (Best Rock Cośtam i Best Guitar Cośtam) :)

Kermit - 2007-09-19, 08:15

Philoos -> proces usuwania może trwać do 24h :) Więc jeszcze nie wywalili.

I Hut ma rację. Nie pojawi się żaden kwiatek typu "Greatest" albo "The Best" w wykonawcach ;) Nawet żadnego "Unknown" nie będzie :)

Kermit.

Hutnuk - 2007-09-19, 08:34

Kermit napisał/a:
Nie pojawi się żaden kwiatek typu "Greatest" albo "The Best" w wykonawcach ;) Nawet żadnego "Unknown" nie będzie :)

Zuch Kermit! :] Co prawda co się musieliśmy namęczyć żeby Cię do tego przekonać... :D

Kermit napisał/a:
Philoos -> proces usuwania może trwać do 24h

Czyli będziesz miał po tym procesie 0 odsłuchanych piosenek na liczniku? :shock: Czy jak to działa?

[ Dodano: 19.09.2007 09.07.35 ]
W chwili obecnej masz napisane w profilu:
LastFM w profilu Plazika napisał/a:
Odsłuchanych utworów:
5 613
(wyzerowanie w 19 IX 2007)

:?

Philoos - 2007-09-19, 11:24

Hutnuk napisał/a:
Czyli będziesz miał po tym procesie 0 odsłuchanych piosenek na liczniku? Czy jak to działa?

Wyzerować można tagi i licznik oddzielnie (Ustawienia-konto). Wyglada na to, że Kermit wyczyścił wszystko (tylko nie wiem po co od razu licznik :P )

Hutnuk - 2007-09-19, 12:43

Cytat:
(tylko nie wiem po co od razu licznik :P )

Mam nadzieję, że nie zrobił tego Bidulek niechcący... :roll: Chociaż nadal ma niewyzerowny licznik... Nie wiem o co tu chodzi... :|

Kermit - 2007-09-19, 16:07

Dałem coby wywalił wszystkie dane o odsłuchiwanych utworach, czyli mi się wydaje, że będzie to licznik i wszystkie rankingi. Ale coś to nie działa, bo nadal wszystko jest po staremu :/

EDIT: Ma dziś wyzerować :)

Kermit.

Hutnuk - 2007-09-20, 05:57

No i jest 20 IX dziś a u Ciebie w profilu:
profil Plazika napisał/a:
Odsłuchanych utworów:
5 613
(wyzerowanie w 19 IX 2007)

Już Ci chyba tego nie wyzerują...

No chyba że w nocy tyle wysłuchałeś! :>

Kermit - 2007-09-20, 14:57

Plazik już nie istnieje. Od dziś istnieje Kermit_ i tak pozostanie na zawsze ;) Zaraz się wszędzie pozgłaszam :)

PS: Konto to mi odrazu wywalili ;)

Kermit.

Hutnuk - 2007-09-20, 14:58

ex-Plazik napisał/a:
Plazik już nie istnieje

:wow: Widzę, że na całość poszedłeś... ;)

Piaskowy - 2007-09-23, 21:11

Ja postanowiłem również zaistnieć i jestem na lascie pod nickiem Azdrumm xD
W grupie tawerny już sobie jestem ;)

Huh dawno mnie na forum tu nie było :P

Kermit - 2007-09-24, 21:55

Teraz mi dopiero odpisali w sprawie nieprawdziwego i nieaktywnego Kermita. Stwierdzili, że nie mogą mi pomóc, ponieważ nie usuwają nieaktywnych kont ... Pewno walczą o statystyki :P Choć teraz to mi wisi co zrobią z tamtym Kermitem - nie mam zamiaru ponownie zmieniać konta :)

Kermit.

Hutnuk - 2007-09-25, 08:58

Kermit napisał/a:
Pewno walczą o statystyki

Też mi się tak wydaje. Żeby móc napisać na stronie głównej "Mamy już X użyszkodników". Nieważne że połowa z nich niegdy się nie logowała :P

Kermit napisał/a:
nie mam zamiaru ponownie zmieniać konta

Skasuj Kermit_ i załóż znowu Plazik :) I tak co tydzień. Nasza grupa na Last.fm szybko by się rozrosła :P

Leoncoeur - 2007-10-04, 13:34

i'm in

nie mam pojęcia jeszcze co to jest, jednak 4 strony Waszego spamu swiadczy ze cos ciekawego :P

jakas samica ze stanów zakosiła mi nnicka i konta nie uzywa :x

ide testować

Hutnuk - 2007-10-04, 14:07

Zuch chłopak :)

Wysłałem Ci zaproszenie :)

Leoncoeur - 2007-10-04, 14:26

jak zrobic by utwory z listy leciały jeden po drugim z auto.
I czy jest metoda (oprócz kupna), na posłuchanie całości piosnki, a nie (^$%%^&^$&) 30 sek? :|

Philoos - 2007-10-04, 14:49

Leoncoeur napisał/a:
jakas samica ze stanów zakosiła mi nnicka i konta nie uzywa

To się nazywa syndrom Kermita :P
Leoncoeur napisał/a:
jak zrobic by utwory z listy leciały jeden po drugim z auto

Znaczy jednego wykonawcy ze strony? Nie można (pisałem o tym zdziebko wcześniej dlaczego). No chyba, że o coś innego chodzi... :?
Leoncoeur napisał/a:
I czy jest metoda (oprócz kupna), na posłuchanie całości piosnki, a nie (^$%%^&^$&) 30 sek?

Jest- ale mniej legalna :P Tyllko z żółtym "play'em" można odsłuchać w całości z niebieskim są tylko sample, które mają na celu zachęcić/zniechęcić do kupna :P

Leoncoeur - 2007-10-04, 14:51

to dziękuje bardzo, dowidzenia, wypisuje sie z tej imprezy :(

[edit
huh, cuda sie dzieja w takim razie, bo mi niebeiski na full leci :shock:

Philoos - 2007-10-04, 16:12

Leon, zbyt pochopne wnioski podejmujesz :P ;)
Niebieski na full, mówisz? :? Może słuchasz samemu stworzonej playlisty, wtedy odtwarzane są w całej długości :) W sumie to dobry sposób, dodać cały allbum, przesłuchać i stworzyć nową playlistę :D (i wtedy to co mówią, że nie można słuchać kilku utworów z rzędu jednego wykonawcy z nie-playera to pic na wodę, hehe :) )

Zobacz 'friendsów' ;)

Kermit - 2007-10-04, 16:20

Leon zostań z nami, a tym babsztylem się nie przejmuj ... następna osoba do odstrzału ;)

Kermit.

Coincidence - 2007-10-04, 16:42

Zawsze zostaje Ci LEoncOeoOR
Leoncoeur - 2007-10-04, 18:58

Philoos napisał/a:
Może słuchasz samemu stworzonej playlisty, wtedy odtwarzane są w całej długości :) W sumie to dobry sposób, dodać cały allbum, przesłuchać i stworzyć nową playlistę :D (i wtedy to co mówią, że nie można słuchać kilku utworów z rzędu jednego wykonawcy z nie-playera to pic na wodę, hehe :) )
huh no tak właśnie zrobiłem za drugim podejściem - myślałem że to naturalne i tak sie tam muzy słucha (i poiem Wam że mi sie spodobało :P )
Coincidence napisał/a:
Zawsze zostaje Ci LEoncOeoOR

:>

... za późno :cry: już nie bede konta zmieniał :cry:

Kermit - 2007-10-04, 19:53

Panowie proszę uważać na czasomierz komputerowy, bo mój się przestawił ("sam" :P ) o pare sekund od przodu i LastFM zgłupiał ... teraz pokazuje mi za ile przesłucham dany utwór :D

Kermit.

Hutnuk - 2007-10-05, 11:15

Spoko. Koło godziny 17 znowu będziesz mógł zacząć słuchać muzyki :D Wytrzymasz. 8-)
Coincidence - 2007-10-05, 11:35

Yeah :D
http://www.lastfm.pl/music/Riverside

Tygodniowi słuchacze :P

Hutnuk - 2007-10-05, 11:43

Zaczynam się o Ciebie martwić... :roll:
Philoos - 2007-10-20, 20:20

Coś przycichło w tym temacie :>

Ostatnio dość intensywnie szukałem wartych bliższego poznania wykonawców trip-hopu. Moje 4 odkrycia/rekomendacje:

Airlock - urzekający wokal, stonowane i miłe dla ucha dźwięki.

Karmacoda - w zasadzie j.w, czasem zbliżone do dokonań Massive Attack (część nazwy zespołu pochodzi zresztą od jednego z utworów MA).

Koop - tu już nie dominuje trip-hop, a jazz (a raczej acid jazz), niemniej takie połączenie wychodzi na dobre, o czym można się przekonać ;)
(szczególnie polecam Hutnukowi- nigdy bym nie przypuszczał, że mógłbym polecić Ci coś z jazzu :D )

Supreme Beings of Leisure - tu z kolei większość utworów to elektronika, trochę trip-hopu, miejscami może nawet pop (choć w niewielkich ilościach) - kolejny piękny damski wokal. Mi osobiście najbardziej kojarzy się z Morcheebą :)

Hutnuk - 2007-10-20, 22:51

Philoos napisał/a:
Koop - tu już nie dominuje trip-hop, a jazz (a raczej acid jazz), niemniej takie połączenie wychodzi na dobre, o czym można się przekonać ;)
(szczególnie polecam Hutnukowi- nigdy bym nie przypuszczał, że mógłbym polecić Ci coś z jazzu :D )

Niezłe :) He he jak jazzman jazzmanowi :D

------------

Cały dzień słucham a nic mi się nie wyscroblowało... :/

Hélegorn - 2007-10-21, 02:36

Muzyka muzyką, ale myślę, że w tym wątku warto by się zająć samym serwisem jako takim i różnymi dodatkami do niego. Np. skryptami Greasemonkey. Korzystacie z jakichś?
Hutnuk napisał/a:
A Lastefemowa aplikacja twierdzi, że utwory zostały zapisane w Twoim profilu?
Hutnuk - 2007-10-21, 07:44

Hél napisał/a:
Hutnuk napisał/a:
A Lastefemowa aplikacja twierdzi, że utwory zostały zapisane w Twoim profilu?

Alarm odwołany :] Już się zapisało :)

Hél napisał/a:
Np. skryptami Greasemonkey. Korzystacie z jakichś?

Nie bo używam Opery a do tego chyba trzeba mieć Firefoxa?

Hélegorn - 2007-10-21, 14:11

Według Wikipedii - niekoniecznie.
Hutnuk - 2007-10-21, 19:03

Hmm... To będę musiał sobie poszukać co tam jest ciekawego...

A co do tego mojego nie-scrobblowania to problem był z Banshee a dokładniej jego pluginem. Jak odpaliłem dziada z konsoli to widać było że wywala jakieś błędy przy łączeniu. Banshee już gryzie piach... Teraz nastał Exaile :D

Philoos - 2007-12-15, 21:24

Też mam teraz proglem ze scrobblowaniem, a raczej jego brakiem. Niby na strronce wyświetla, się czego akurat słucham, ale po przesłuchaniu dane się nie przesyłają :/

Zdaje się, że to wina nowych wtyczek (do Winampa lub/i softu Lasta), które dziś zainstalowałem, podążając za radą "powiadomienia o aktualizacjach" :P
Ktoś ma podobnie? :> Albo wie jak wgrać poprzednie wersje wtyczek? :roll:

Hutnuk - 2007-12-15, 22:36

Nie wiem... Ale generalnie nie jest to wina samego lasta bo u mnie w Amaroku wszystko bez problemu śmiga więc raczej faktycznie "powiadomienie o aktualizacjach" zwiodło Cię na manowce ;)
Kermit - 2007-12-15, 22:43

Mnie się wszystko przesyła, ale Operka Lasta otworzyć nie może ... :(

Kermit.

Hutnuk - 2007-12-15, 23:23

Pewnie zepsułeś ;) U mnie problemów nie ma...
Philoos - 2007-12-16, 11:20

U mnie juz wsio ok- problem był aktualny przez jakieś 5h ;)
Kermit - 2007-12-16, 22:43

U mnie też wsio ok - problem trwał gdzieś 2 tygodnie :P

Kermit.

Dun Dare - 2007-12-16, 23:56

U mnie rówież wsio daiała. Od dwóch tygodni nie mam lasta :P
Hutnuk - 2007-12-17, 08:59

U mnie też wsio ok - problemów nie było wcale :P

Czemu, Dun, porzuciłeś Lasta?

Dun Dare - 2007-12-17, 15:46

Cóż... Powód trywialny. Po reinstalce systemu pierwszą rzeczą jaką instalnąłem (prócz Opery ;) ) był Wiedźmak i jakoś śmakoś wszystkie inne programy stały się zbędne. :P
Hutnuk - 2007-12-30, 00:01

Przesłuchałem na razie paru piosenek i już mogę powiedzieć że baaaardzo mi się to spodobało więc częstujcie się:
Boards of Canada
Sigur Rós

Dla mnie słuchanie tego to pełen relaks teraz :]

Grzebul - 2008-03-20, 09:01

A ja zawsze jak próbuję tym Last.fm się połączyć, to mi wyskakuje okienko mówiące, że 'Przykro nam! Last.fm uległ awarii' i że informacje o błędzie są przesyłane...
Chyba nie będę takim fajnym lastefemowiczem jak wy :(

Hutnuk - 2008-03-20, 10:04

Ale przez przeglądarkę czy jak? Dziwne bo jeszcze takiego komunikatu nie miałem nigdy...
Grzebul - 2008-03-20, 15:13

No program jak włączam, loguję się tam i takie coś
Hutnuk - 2008-03-20, 15:22

Acha. No to nie wiem. Pewnie Cię blokuje jakiś firewall alboco...
Grzebul - 2008-03-20, 15:23

Tyle, że to NIE JEST firewall to sam rozkminiłem :D
Hutnuk - 2008-03-20, 15:27

A co wobec tego? :)
Philoos - 2008-03-20, 15:44

Zreinstaluj :>
Grzebul - 2008-03-20, 16:08

Reinstalowałem.

No nie wiem co, dlatego zdecydowałem się zapytać :)

Hutnuk - 2008-03-21, 06:13

Acha. Bo napisałeś że to rozkminiłeś i juz myślałem że znalazłeś przyczynę... No to nie wiem... Na pewno nie jest to firewall? Albo jakieś blokowanie portów czy inny badziew?
Philoos - 2008-04-20, 11:00

Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale od jakiegoś czasu gdy chce posłuchać "moich polecanych utworów", to odtwarza mi stację jakiegoś (losowego chyba) taga, która nijak ma się do listy tygodniowych polecanych wykonawców :-/
Coincidence - 2008-04-20, 16:20

A przeczytał ogłoszenie na kokpicie?

Las.fm napisał/a:
W ten weekend możesz doświadczyć dziwnego zachowania strony Last.fm w związku z problemami z zasilaniem. Prosimy o cierpliwość. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Hélegorn - 2008-04-20, 18:35

Dziwność tego zachowania polega chyba na jego wybiórczości, bo u mnie wszystko gra i buczy. :D
Coincidence - 2008-04-20, 19:19

Hélegorn napisał/a:
Dziwność tego zachowania polega chyba na jego wybiórczości

Ano jest dziwnie po prostu :) Ja przez pół zeszłego tygodnia miałem ilość przesłuchanych utworów równą -1, potem wyczyściło mi własną nazwę dla list odtwarzania :P

Philoos - 2008-04-21, 13:03

Coincidence napisał/a:
A przeczytał ogłoszenie na kokpicie?

Przeczytał, ale takie cuś mam już od ponad tygodnia.
Przeinstaluję jeszcze lasta, może pomoże, ale dopiero jak wrócę z roboty...

Hutnuk - 2008-04-21, 13:31

Mi tam działa dobrze... Chociaż dawno nie słuchałem ale teraz mam nawrót ;)
Coincidence - 2008-04-21, 15:05

Philoos napisał/a:
Przeczytał, ale takie cuś mam już od ponad tygodnia.

Też mam błędy od jakiegoś czasu - m.in. nie mam ogólnej liczby utworów ani ostatnio odtwarzanych; z tego co widzę po profilach znajomych, to nie tylko ja :|

Hutnuk - 2008-04-21, 17:57

Coincidence napisał/a:
m.in. nie mam ogólnej liczby utworów

O faktycznie też nie mam... Z resztą u nikogo licznika nie widzę już... Może już nie będzie?

Coincidence - 2008-06-02, 15:44

Czy ktoś orientuje się, jak często upgreaduje się wizualizacja tagów (na liście najczęściej używanych) - z tego co widzę, sama lista jest aktualizowana od razu, natomiast wizualka wisi mi od jakiegoś czasu :|
Hutnuk - 2008-06-05, 09:23

Hmmm... tego nie wiem ale mam inne powiązane pytanie. Jak zrobić sobie tak żeby tą chmurę tagów umieścić w panelu po lewej w last?
Hélegorn - 2008-06-05, 13:28

http://anthony.liekens.net/pub/scripts/last.fm/
Hutnuk - 2008-06-05, 13:33

Aaaaa... Ale myślałem, że to się samo będzie aktualizowało...
Horus - 2008-06-06, 10:20

Z tego, co wiem, żadna z tych lanserskich pierdółek nie aktualizuje się sama. Wystarczy, że co miesiąc podasz linka do nowej.
Hutnuk - 2008-06-06, 11:03

Horus napisał/a:
Wystarczy, że co miesiąc podasz linka do nowej.

Hutnuk jest zbyt leniwy... :)
A OMI się samo aktualizuje na przykład...

Coincidence - 2008-07-17, 23:59

Ja kce starego Lasta :(
Philoos - 2008-07-18, 00:16

Ja też -widać nie jestem sam.
Na CoB napisałem dlaczego...

Jvegi - 2008-07-18, 00:53

Yhm... Co to kurw* jest...?
Ale syf...
EDIT po wytrzeźwieniu: A w sumie nawet idzie przywyknąć.

Hutnuk - 2008-07-18, 06:49

Nowy jest OK, nie marudźcie :)
Yarpen - 2008-07-18, 12:05

Przyznam, że w pytę jest ten nowy last.
chise - 2008-07-19, 15:24

właśnie że nie, nie znacie się, nowy last SSIE :/
Horus - 2008-07-20, 14:20

Good, mi też się podoba.
darrion - 2009-01-18, 20:07

ja tam starego lasta nie za bardzo pamiętam bo wtedy nie mialem konta tylko czasem przeglądałem więc nowy mi nie przeszkadza;)
a oto i mio lasto eFeMo;) http://www.lastfm.pl/user/voytaz_swg

Grzebul - 2013-05-04, 13:29

Właśnie założyłem sobie last.fm :mrgreen: Korzysta ktoś jeszcze?
Amon - 2013-05-04, 16:17

a co to takiego? możesz nieco naświetlić?
Grzebul - 2013-05-05, 13:21

To taka aplikacja która pobiera na Twoje konto w portalu społecznościowym info o tym czego słuchasz, po czym ułatwia Ci znalezienie muzyki na podstawie określenia Twojego gustu. Można też być na bieżąco ze znajomymi i obczajać co oni akurat osłuchują. No i wiele innych opcji.

Moje konto: http://www.lastfm.pl/user/Ashztar