Tawerna Bibliotekarzy
Kozie forum :)

Inne gry cRPG - [Arcanum] Pytania i problemy

Grzebul - 2007-12-20, 08:20
Temat postu: [Arcanum] Pytania i problemy
Tak więc:
1. Co znaczą takie puste kwadraciki znajdujące się na górnym panelu między punktami przeznaczenia a odpoczynkiem?
2. Kiedyś Virgil uzdrawiał mnie ile wlezie, a teraz mimo że ma dużo punktów zmęczenia, a ja zdycham od jakiegoś zatrucia - nic na mnie nie rzuca.. Muszę go o to dopiero prosić przez dialog. Może skrypt się wyłączył jakoś? Co zrobić?
3. Gdzie jest portal o którym pisał Liam? Szukam szukam i znaleźć nie mogę...
4. Jak dokładnie działa ten przycisk nad punktami magii/technologi w karcie postaci, gdzie są jakieś schematy rozwoju postaci? I czy jest możliwość decydowania samemu o rozwoju npca?

Na razie tyle.
Mam nadzieję, że ktoś wie, lub ma instrukcję :D

Coincidence - 2007-12-20, 09:29

Ad.1. Chyba ostatnio użyte umiejęności / czary, ale nie jestem pewien. Mam instrukcję w .pdf, jak wrócę do domciu, to misiowi podeślę :]

Ad.2. A nie jesteś za techniczny?

Ad.3. Wychodzisz z domu Liama, jest droga, prosta jak w mordę strzelił. Idziesz tą drogą.

Ad.4. Wybierasz schemacik, a przy zdobyciu levela giera sama przydziela Ci punkty. Nie.

Lord Pawello - 2007-12-20, 09:36

Instrukcja, żeby Grzebulowi nie było smutno ;)
Zed Nocear - 2007-12-20, 10:40

Lata nie grałem w Arcanum, ale co do ad.1 to chyba pokazują się ikonki czarów, których efekty podtrzymujesz kosztem punktów zmęczenia. Tyle ile jest tych kwadracików, tyle możesz mieć jednocześnie rzuconych czarów, ich liczba zależy od inteligencji postaci - patrz strona 78 instrukcji.

Swoją drogą przy tym portalu można nabić mnóstwo EXPa. Wystarczy nie spieszyć się z jego zamknięciem. Liczba wychodzących monstrów jest spora, ale skończona. Po pewnym czasie przestaną się pojawiać i można zamknąć portal i quest.

Aeraldo - 2007-12-21, 22:04

Hej, może to głupio zabrzmi, ale...
Jak się otwiera zamki? Mam ślusarstwo, mam wytrychy, ale nie wiem, jakie działania należy podjąć. W lewym dolnym rogu mam ikonę kradzieży kieszonkowej, która ma symbol wytrycha. Jednak po kliknięciu na drzwi nic się nie dzieje. Can you help me?

[ Dodano: 21.12.2007 22.49.59 ]
Dobra, chłopaki. Już znalazłem. :roll:

[ Dodano: 22.12.2007 10.41.33 ]
Ale mam inny problem. Chciałem się pobawić w wzbogacanie i pochodzić mieszkańcom miasteczka po domach. Jednak tu nie wiem, co się dzieje. Otwieram drzwi/ skrzynię/ beczkę, a na niej z "zamknięty" napis zmienia się na zablokowany. Tym sposobem kariery nie zrobię. Co robić?

Grzebul - 2007-12-22, 17:05

Tez mi się to zdarzyło parę razy, nie wiem czemu.
Jednak często po jakimś dłuższym spacerze obiekty przestawały być zablokowane.. Może jakiś bug? :|

Hutnuk - 2007-12-22, 17:20

Może zbyt pazerni jesteście? :P
Aeraldo - 2007-12-22, 20:34

Hutnuk napisał/a:
Może zbyt pazerni jesteście? :P

Złodziej nie przeżyje rozbrajając tylko pułapki. ;)

Dla mnie to zależy od ślusarstwa i od tego ile razy "napoczniemy" zamek, zanim się otworzy. A faktycznie, po jakimś czasie zmienia się z "zablokowanego" na "zamknięty"... :D Tylko tak się zastanawiam, czy zamek nie pozostanie w głębi :P zablokowany, i czy po rozpracowaniu go wytrychem będzie się dało go otworzyć.

Grzebul - 2007-12-22, 21:32

Ee, to może to działa tak, że jeżeli za długo majstrujemy przy zamku (szczególnie nieumiejętnie) to go psujemy, i wtedy trzeba czekać, aż gospodarz naprawi :)
Coincidence - 2007-12-22, 22:33

Z blokowaniem - im mniejszy skill w lockpicku, tym większa szansa, że zablokujesz. Z tym, że w mojej instalce nie było sytuacji, w której dany zablokowany zamek by się naprawił sam z siebie :( Co bardzo wkurwiło, jak obrabiałem zamek królewski (na tym zaścianku, co techniki nie lubią) i zablokowałem zamek :P
Grzebul - 2008-01-19, 22:34

Ta gra jest genialna.. ale mordercza :|
Trochę napsociłem.. skusiła mnie duża kasa, i teraz nienawidzi mnie cały Kaladon, Ravel chce odemnie odejść, a ja nawet nic nie dostałem, bo gościa, który mi tą kasę obiecał normalnie nie ma :|
Czy to bug, że go nie ma, czy też jest w jakimś innym dziwnym miejscu?
I czy grać dalej? Damn, przecież w Kaladonie jest świątynia Panarii, więc będę musiał tam w końcu wrócić z Thanatosu..
Grać dalej czy nie grać? :cry: Save strasznie daleko... :sciana:

[ Dodano: 19.01.2008 23.00.27 ]
I czy mi się wydaje, czy w tej grze nie można grać gnomem lub niziołkiem kobietą?! :|

Aeraldo - 2008-01-21, 22:31

Ja się nadziałem i nie mogę skorzystać z technologicznych smaczków gry.
Zabiłem Magnusa, a po chwili dowiedziałem się, że można to było przejść bez tego. Zaraz po nadpisaniu save'a... :| Warto dodać, że zrobiłem już wtedy prawie wszystkie questy w Tarancie. Teraz, jak to widzę, zacząłbym jeszcze raz.
Ale to już kawał grania temu. Niedawno za to zablokowałem sobie Sebastiana, zabijając jednego z przywódców gangów. :/ Kicha ...i pretekst, żeby przejść grę jeszcze raz. :P

Iras - 2008-02-09, 23:32

[qote]I czy grać dalej? Damn, przecież w Kaladonie jest świątynia Panarii, więc będę musiał tam w końcu wrócić z Thanatosu.. [/quote]

buehehehe - grac :P arcanum to jedna z niewielu gier gdzie DA sie wszystko rzeczywiscie przejsc kims na wskros zlym. Z tego co wiemprzy przechodzeniu gry w sposob zly, w przeciwienstwie do innych gier - zmienia sie czesc questow glownych - nie wiem dokladnie jakie, ale zdaje sie ze zmiany sa dosc znaczn

gralam kilka miesiecy temu - niestety bug sprawil ze znalazlam sie poza mapa - i nie chcialo mi sie wracac z tulii do klanu czarnej gory....

Grzebul - 2008-03-20, 08:07

Co zrobić by się przypodobać Magnusowi?
Bo tak jak Virgil i Sebastian zawsze mają do mnie dużą reakcję (uprzejmość) , tak Magnus zawsze nędznie neutralny. I jeszcze czasami mu coś odwala, zabijam jakichś typów, a on się odemnie odłącza mówiąc, że to złee.. A ja zabijam złych typów, no..

Iras - 2008-03-20, 20:17

1. punk losu
2. krasnludzka tabaka
3. charyzma na 20
4. klan zelaza...

Grzebul - 2008-03-21, 08:58

hmm klan żelaża nic mi nie pomógł w tej kwesti.
A z tabaką spróbuję, genialne :D