Tawerna Bibliotekarzy
Kozie forum :)

Daleko - [komentarze] Daleko

Amon - 2012-11-09, 18:21
Temat postu: [komentarze] Daleko
System: DnD next, z dostosowaniem do stylu PlayByPost
Świat: FR
Typ: Chodzenie po lasach, ruinach, ostępach, górach, grotach. Dzicz, odludzie.

W tej krainie 99% populacji to ludzie, wieśniacy i druidzi. Przeciwnicy to leśne potwory, orki, hobgoliny, zjawy.

Jak przebrniemy przez kreacje postaci to napiszę co dalej ale od razu mogę wyświetlić co następuje:
Przygoda będzie miała miejsce w FR po to by ułatwić graczowi kreację bohatera. Nie będziemy się skupiać na bieżącej polityce faerunu, nawet czas/epoka nie będzie bliżej przybliżona, mało będzie też odniesień do lokalizacji/organizacji związanych z FR. Bo i po co.
Miejsce w którym toczy się przygoda jest peryferyjne. Zdominowane przez ludzi. Mieszkańcy mało wiedzą o otaczającym ich świecie i rasach go zamieszkujących.
Nie nalezy się dziwić że każda nie ludzka postać będzie odbierana jako "dziwaczna".

Region ma swoje własne problemy

mechanika i kreacja postaci.
Gracz tworząc postać powinien mieć świadomość peryferyjności obszaru. Będzie dużo chodzenia po lasach i pustkowiach, interakcji z dzikimi humanoidami i ludźmi pogranicza.

nie wymagam wielu informacji na temat historii postaci (poza "opcją lokalną" o czym niżej) bo i 1 poziomowa postać nie ma raczej wielu przeżyć :p

opieramy się na zasadach dnd next

sześć atrybutów kupowanych jest na trzy sposoby:

1) cztery razy k6 dla każdego atrybutu i wybieramy trzy najwyższe wyniki. rzuty na kostnicy z nazwą użytkownika i opisem rzutu.

2) standardowe 15,14,13,12,10,8

3) "kupowanie" z puli 27 punktów:
9 1
10 2
11 3
12 4
13 5
14 7
15 9
gdzie wyjściowe atrybuty zaczynają się od wartości 8

następnie wybieramy rasę która może zmodyfikować atrybuty

potem klasa która również może coś dodać

wreszcie backgound i specjalizacja

jeżeli ktoś nieradzi sobie z barbarzyńską mową mogę pomóc przebrnąć przez materiały.

jeżeli ktoś chce grać czymś czego nie znalazł w materiałach (rasa, klasa, bacground, specjalizacja), wymyślę je dla niego w oparciu o gotowe wzory i zdrowy rozsądek

Dlaczego w ogóle postać trafiła do tego zadupia faerunu?
to jest dobre pytanie.

może w jakiś sposób jest związana z lasami i naturą?

może chciała wynająć się do ochrony karawan?

podróżuje?

zawinęła do portu w Uthemere tylko przelotem?

opcja lokalna?

opcja lokalna to sytuacja w której postać pochodzi z Wielkiej Doliny, w takiej sytuacji gracz powinien dać mi tak wiele detali, ile możliwe.

Wszelkie rzuty wykonuję ja na kostnicy .

Pytania?

Horus - 2012-11-12, 02:13

Z tłem fabularnym i geograficznym trafiłeś idealnie, bo napisałem dawno chodzącego mi po głowie krasnoludzkiego łowcę niedźwiedzi/guślarza, będącego fuzją moich fascynacji: skandynawskich, rusińskich i lapońskich. Resztę masz w PW.
LordDream - 2012-11-18, 17:57

Ja byłbym może i zainteresowany, powiedz tylko (ponieważ nie mogę się odnaleźć na stronie) gdzie są te materiały do ogarnięcia? Najlepiej w formie linków, tyle mi starczy (bo chyba nie chodzi o ten wielki czerwony przycisk w twoim linku, który odsyła do jakiejś tam rejestracji?)
Amon - 2012-11-18, 18:51

tak, jest w linku, podajesz email, hasło i sciągasz
LordDream - 2012-11-18, 19:23

O matko, znowu potrzeba się gdzieś rejestrować. Niech ci być :P
Amon - 2012-11-18, 20:00

nie musisz się rejestrować, po prostu podajesz im email bo to wesja testowa systemu, co jakiś czas wysyłają maile z kwestionariuszem co myslisz itpm oraz informacjami o następnej odsłonie testu :)
Leoncoeur - 2012-11-21, 09:29

Jak pomysł nie upadnie to ja chętnie :)
Amon - 2012-11-21, 13:18

ano

----------edit---------

karte Horusa uż mom

---------edit2---------

Horus zaczął, jak ktoś chce dołączyć - suać karty :p

Horus - 2012-11-25, 11:50

Robimy gdzieś temat z rysopisem postaci? Dobrze by było, ułatwia wiele.
Amon - 2012-11-25, 11:59

załóż temat z rysopisem postaci i daj do niego linka w miejscu gdzie wpiszesz imie postaci w poście. na tej samej zasadzie jak ja je wygrubiłem
Horus - 2012-11-25, 12:00

Chyba, że robimy eksperyment i zostawiamy to już sesyjnej narracji?

Edzia: zrobiłem. Na szersze opisy zostawmy pole w sesji.

Amon - 2012-11-25, 13:15

ano, idem wnet do raboty, zajtra conieco pewnikiem odpiszę
Horus - 2012-11-29, 17:14

Czekam, aż gobosy zaczną rzucać Cockneyem :lol:
Leoncoeur - 2012-11-29, 23:19

przyjde na pomoc! :)
Horus - 2012-11-29, 23:30

Aye, me old China :)
Amon - 2012-12-01, 19:59

No i bardzo ładnie, niech się krasnolud ustosunkuje to dziewczyny wszystkim odpowiedzą i pchniemy dalej.
Leoncoeur - 2012-12-05, 13:29

NAchodzi mnie myśl by nazwac jakoś naszego osiołka <3
Amon - 2012-12-05, 13:48

feel free :D

ciągle czakamy na internet Horsa

Brak internetu jest jak seks analny: niby masz go w dupie a jednak boli

przynajmniej tak słyszałem

Leoncoeur - 2012-12-05, 14:13

Myślałem o "Matt Damon", ma taki podobny wyraz pyszczka.

Cytat:
Brak internetu jest jak seks analny: niby masz go w dupie a jednak boli

Amon, co ta Anglia z Tobą zrobiła... (!)

Horus - 2012-12-06, 22:33

Leoncoeur napisał/a:
Myślałem o "Matt Damon", ma taki podobny wyraz pyszczka.

Approve.
Leoncoeur napisał/a:
- Jeżeli ci nie wadzi, to zdrzemnąłbym się pierwszy, obudź mnie na północku to baczenie będę miał gdy ty snu zaznasz. - powiedział do Bjorna posilającego się chłopską strawą.

Leon, na miłość kozią... Bjolfa, nie Bjorna. :roll:

Leoncoeur - 2012-12-07, 01:22

sorry :oops:

juz zmieniam

[ Dodano: 09 Gru 2012 11:15 am ]
nie chciałem offowej wstawki robić bo są komentarze i nie ma sensu.

Sleep rzucony na wilki.

[ Dodano: 12 Gru 2012 10:32 pm ]

Byś Amon mógł opisać więcej względnie działan, to jak wyjdzie Charm Person, zauroczonej Freywind pomocy medycznej udziela (na ile potrafi, czyli mizernie :lol: ) i czeka aż czar przejdzie uważając by nie uciekła (z tego co czytałem i jak dobrze zrozumiełaem, to ten czar działa tak, że zauroczona osoba pamięta co się działo, więc może nie spierdzieli z marszu po rozproszeniu czaru). Jak nie wyjdzie zauroczenie, to siłowe obezwładnienie by przestała szaleć i była możliwość jakiejs gadki/interakcji.

No chyba, zeby Horus coś tam zrobił co to uniemozliwia :)

PS. @Horus, w razie co Ty masz coś by jakby była potrzeba to babę związać? :)

Amon - 2012-12-12, 22:02

nie martw się Leo, ona nothmanowi nigdzie nie ucieka... i on jej też nie :p
Leoncoeur - 2012-12-12, 22:27

O żesz Ty w morde :lol:

Ja myslałem, że vedmy to po prostu magia działają, a nie że to takie terminatory XD

Amon - 2012-12-12, 22:32

leon ty masz siłę, kondycję i zręczność 12/13

a ona jest większa od ciebie biega nago po lesie wiosną i żyje na drzewie...

tu nie potrzeba magii

Leoncoeur - 2012-12-12, 22:44

a spoko, zle zrozumialem.
Fakt, po prostu jakoś tak z opisu (nie wiem czemu) mi się w łepku zakolebało, że to jakaś ponadnaturalna siła :)

Amon - 2012-12-12, 22:48

no wiesz, jakby złapała pudziana to by było jasne że ponadnaturalna siła, a jak złapała ciebie to pytanie brzmi:
czy po prostu jest silniejsza od ciebie?
czy o wiele silniejsza?

:D 8-)

Leoncoeur - 2012-12-12, 22:58

Nie no, luz.
Po prostu zasugerowałem się tym, że napisałeś, że trzymanie mnie tak jakby jej nie sprawiało wysiłku :)
Tak sobie pomyślałem, że jak mam 12 S., to by tak na luzaku mną miotała musiałaby mieć ostro wyżej (nie znam sie na mechanice D&D :P ), a przy jej posturze w gre wchodzą wtedy jakies nadnaturalne wspomagacze.

W każdym razie cytując Albercika z Seksmisji: "ja nie jestem agresywny, agresywność: 1" :P

Amon - 2012-12-13, 13:34

masz siłę 12 co oznacza że możesz unieśc nad głową 55kg, możesz nieść 55kg bez żadnego problemu. maksymalny ciężar jaki możesz nieść to 110kg, maksymalny cięzar jaki możesz ciągnąć lub pchać po ziemi to 275kg

jeśli ktoś ma siłę 18 to może unieść nad głową 80kg, maksymalnie podnieść 160kg itd...

to się przelicza:

modyfikator z siły razy dziesięć równa się masa w funtach, maksymalny ciężar razy dwa, ciągnięcie pchanie razy pięć

Leoncoeur - 2012-12-15, 17:27

Horus, co robimy z tą sierścią?
bo ja bym jej dał, Matt nie zbiednieje, a ośliczki będzie rwał na gołą klatę.
Boje się tylko, że ona jak wlazła na drzewo to niby ma większą moc, a... może kurde coś z tymi włosami jak Samson jest na rzeczy jeszcze? XD

Horus - 2012-12-15, 18:00

Jak faktycznie taka jest Dalila, to mocy raczej osłu odejmie ;) Myślałem, że wiedźma mniej dosłownie tę sierść rozumie. Cholera ją tam wie. Najwyżej będzie salami...
Leoncoeur - 2012-12-25, 16:10

Amon, czy "Disgise Self" można puścić 2 razy czy więcej w ciągu dnia (oczywiście w obrębie ilości wolnych slotów czaru zaleznie od poziomu postaci). Bo "Sleep" chyba o ile ogarnąłem to nie, ale jak z "DS" to nie wiem.
Amon - 2012-12-25, 16:18

mozna, ot czar jak czar.
Leoncoeur - 2012-12-27, 23:21

Cytat:
odpisze jutro po pracy bo post długi będzie

Hm jak długi to...
Jeżeli jakoś naprzód ruszamy to opisz że Frey zdejmuje wyglad 'vedmy' jak tylko w miare możemy się spodziewać (Horus ogarnia tyły) że goblince nas nie obserwuja (by dziewki nie straszyc).
Inaczej zostaje w skórce wariatki przynajmniej do czasu az czar sam nie minie (nie wiem ile to sie utrzymuje)

Amon - 2012-12-28, 23:45

Wskoczył wam poziom :)
Leoncoeur - 2012-12-29, 00:07

Za gwałt na Grybovnie? :lol:
Amon - 2012-12-29, 11:48

No co :) poradziliście sobie z jedną wiedźmą, dokonaliście wyboru, odzyskaliscie Grzybównę :D oczywiście wszystko ma jakieś tam konsekwencje :p

ale exp popłyną :angel:

----edyta----

wyszedł nowy playtest z poziomami rozposamymi do dwudziestego. Radze ściągnąć i przy okazji levelupu "wymienić" co tam chcecie (jeśli chcecie)

Horus - 2012-12-29, 13:50

Naniosę poprawki, a jakże, bo zorientowałem się, że w ogóle nie rozpisałem Ci umiejętności. Ale do tego muszę przysiąść już dłuższą chwilę na swoim kompie.
Amon - 2012-12-29, 14:29

spoko, zauważcie że umiejętności nie są już teraz przypisane do żadnego konkretnego atrybutu, więc dają szersze pole możliwości

----edyta----

post hurusa jest zedytowany

Leoncoeur - 2012-12-29, 16:20

Cytat:
No co

A... to za wsio.

Bo jakby było za sam gwałt na Grybowvnie, to levele piechota nie chodzą, moznaby poexpowac trochę na zasadzie nabijania poziomów jak w Tronie Bhaala w tym mieście co sie z murow do olbrzymów strzelało :lol:

Horus - 2012-12-29, 21:47

Olbrzymy się respawnowały. Z Grzybówną mogłoby być gorzej ;)
Leoncoeur - 2012-12-29, 21:52

Stary Gryb mówił na Polanie Freyowi i Bjolfowi że jego doczery są silne...

[ Dodano: 08 Kwi 2013 12:56 pm ]
Jak Frey nie będzie miał przeczuć, ze vedma cosik ukrywa, nie mówi wszystkiego, a jest sens naciskać tak by jej równo nie podk****, to daj Amo tylko dalszy ciąg rozmowy.

tu sam oceń jak potrzeba jako GM na podstawie cech czy cuś, co Frey sądzi o tym co vedma powie.

Jak nie chce niic mówić, albo info są takie ze nie ma sensu ciągnąć dyskusji, to buziaczek i długa, tak że możesz logouta z Modrzewia i szybki kurs biegusiem na Polanę Freya opisać.

Cos mi się zdaje, że wszyscy wokół nas tu dymają i robią w jajo bez litości, od wieśniaków, po naszą "żonę" :(

Amon - 2013-05-13, 17:29

stoicie na dole (na białym, przed pierwszym drzewem od prawej). Dwójka którą widział Bjlof, wspina się w kierunku groty numer 11

Horus - 2013-06-07, 13:54

Amo, Bjolf po zakończeniu konwersacji z elfem (niezależnie od tego, czy elf mu odpowie, czy nie; no chyba, że wymusisz na Bjolfie coś, co wymaga ponownej interakcji), będzie chciał wrócić do swoich towarzyszy. Będzie chciał to jednak zrobić to tak, by uniknąć ujawnienia ich pozycji. Na tyle, na ile się da.
Leoncoeur - 2013-07-09, 13:18

Sorry, miałem zajeb w arbeitach a jednocześnie ogar z tym gdzie co i jak wgl mieszkać.
Nie ukrywam ze potem klasycznie zapomnialem.
Dzis/jutro zrobie mały ogar.

W ramach rekompensaty zapraszam na piwo do nowej leonowej chatki jakby ktoś kciał do tej wsi podpruszkowskiej sie wyprawic.

[ Dodano: 16 Lip 2013 04:46 pm ]
Nie mam pomysłu na gadkę z Prvicą, a sam nie pójdę śladem Bjolfa, bo po ciemku nie widze. Frey czeka na powrót krasnoluda z rekonesansu w jaskiniach.

Amon - 2013-07-23, 22:33

Pewny jesteś że w cienościach nie widzisz... :> ?
Horus - 2013-07-24, 11:22

True :)
Wydaje mi się, że po pakcie z Drevną Frey zyskał jakiegoś power buffa.

Krasnal kazał wam czekać, ale wcale nie musicie go słuchać.

Amon - 2013-07-24, 14:10

obszary odkryte przez Bjolfa, znaki zapytania to niezbadane części.

Leoncoeur - 2013-07-30, 10:44

Amon napisał/a:
Pewny jesteś że w cienościach nie widzisz... :> ?

Jak widze to o tym nie wiem :P

Wrocilem z grillowania, dzis wieczorem/jutro rano gehen nach woodstock, sorry ale przestalem ogarniac to lato.

Amon - 2013-11-01, 11:50

Horu, w tych jaskiniach Bjolf, w towarzystwie dwóch npców sobie raczej rady nie da.
Dlatego proponuje podpakować go do trzeciego poziomu, wg zasad ostatniego playtestu (notabene to juz na prawde ostatni playtest przed nowa edycja w przyszłym roku! )
Ja rozpisze od nowa mechanicznie Feya i Prvicę, oczywiście jesli Leo zechce może zawsze odzyskać kontrole nad swoja postacią.

Horus - 2013-11-03, 00:00

Ja w ogóle zmieniłbym mu klasę na rangera, którego w poprzednich playtestach nie było (zresztą, jak paru innych klas i ras) a który jest teraz naprawdę ciekawą, dającą dużo swobody klasą. Jak przeglądałem ostatnią paczkę to wpadł mi do głowy idealny dla tej postaci setting. Oczywiście fabularnie niczego to nie zmieni; jeśli nie masz nic przeciwko, to przerobię go z uwzględnieniem 3ego poziomu jutro.
Amon - 2013-11-03, 18:22

ok, tak zrób

Fey będzie bard 3

Prvica 1 poziom

Horus - 2013-11-04, 21:48

Nową kartę masz w PW.
Amon - 2016-01-18, 20:02

okej, leo prześle cie wersje feya niedlugo.

[ Dodano: 18.01.2016 21.11.29 ]
dibra wysłałem mailem

i jeszcze raz, jak by to kogos interesowało mechanika jest
tu
i tu

Leoncoeur - 2016-01-18, 22:29

tarzanie się w goblinim kale zawsze na propsie :peace: :koza:
Horus - 2016-01-19, 19:07

Amo, jak juĹź robisz konwersje leonowej postaci, to i moja moĹźesz :)
Amon - 2016-01-19, 22:41

zrobie ale pewnie dopiero przy awansie na 4 poziom - jak dotrwacie rzecz jasna :)
Leoncoeur - 2016-01-20, 18:18

optymizm GMa buduje. #takbardzo :P
Amon - 2016-01-20, 22:42

mylisz optymizm z realizmem :)

[ Dodano: 23.01.2016 20.10.10 ]
opis freya zostal zaktyalizowany :) zmiany zaznaczone na czerwono.

Leoncoeur - 2016-02-09, 14:27

Grubo z tym opisem XD

Sorka za nieobecność masę roboty miałem ostatnio w moich sesjach i nie szło się złożyć do pisania w innym klimacie.

Z ta Axharą to srogi motyw XD