Tawerna Bibliotekarzy
Kozie forum :)

Inne - Kombinuję z sesyjką osadzoną w Sigil

Horus - 2013-11-14, 23:58
Temat postu: Kombinuję z sesyjką osadzoną w Sigil
Jakiś czas rozmawiałem z Altonem na tematy mocno sentymentalne; otóż z panem tym prowadziłem niegdyś nieodżałowany przeze mnie Kruczy Klif, a nawet zagrałem tutaj kilka dobrych, choć krótkich sesji.

Wzięło nas, co by spróbować znowu. Tym razem jednak nie wykręciłem się od prowadzenia. Ostatecznie zaś padło na Klatkę jako lokację startową.

Zaznaczam, że nie zamierzam budować sztywnego szkieletu sesji. Zamierzam improwizować, stawiać na dialogi i tego oczekiwałbym również od graczy. Jednolinijkowce na moich sesjach pbf nigdy nie były specjalnie mile widziane.

Co oferuję? Nie ograniczam Was w kwestiach kreowania małych quasi scenariuszy, które stanowią o estetycznej urodzie sesji; możecie opisywać interakcję waszego bohatera z otoczeniem, wkładać krótkie frazy w usta przechodniów, etc, etc. Wszystko w granicach dobrego smaku i rozsądku. Potraficie wyczuć, w którym momencie o dalszym rozwoju interakcji winien decydować mg i wtedy wkraczam ja. Przenoszę tym samym część prowadzenia narracji naraz, co chyba dosyć dobrze uskuteczniałem na wspomnianym Kruczym Klifie. Pozwala to uniknąć fabularnych płaszczyzn, zastojów, bo każdy z Was ma realny wpływ nie tylko na rozrywkę, ale przede wszystkim budowaną przez nas narrację.

Mam już kilka graczy: wspomnianego Altona, Gaspara i pewnie Aramila, ale górnego limitu nie ma. Postaci leveli circa 6; dotyczy to jednak w zasadzie jedynie czaromiotów, ze względu na zakres dostępnych dlań zaklęć. Nastawcie się raczej na dynamiczny rozwój postaci, bo nagradzać xpami nie zwykłem za ubijanie stworów.

Co do jeszcze jednej kwestii; wpadłem na pewien pomysł, który moglibyśmy próbować przetestować. Problemem każdej sesji pbf na forum było pewne wypalenie materiału, czy to graczy, czy częściej - miśka. Ja zaczynam i prowadzę sesję do pewnego momentu, w który to obrałem sobie za punkt docelowy (abstrahując jednak od wspomnianej i założonej wcześniej improwizacji). Zostawiam otwarte zakończenie i jedno z Was mnie zmienia; ja gram, ktoś prowadzi dalej, bez konieczności uśmiercania swojej postaci. Mając w pamięci część ciężaru prowadzenia narracji przerzuconego na graczy, nie będzie to jakieś wielkie wyrzeczenie.

Co Wy na to?

[ Dodano: 15.11.2013 00.11.04 ]
Grzebul, temat jest skierowany również do Ciebie :)

Amon - 2013-11-15, 00:20


Horus - 2013-11-15, 00:32


Grzebul - 2013-11-15, 00:36

Tyle, że ja potrafię przez tydzień nie móc ogarniać internetu; bez zapowiedzi znikać.

Ale ochotę na taką sesję to mam cholernie dużą.

Horus - 2013-11-15, 00:45

No i nie ważne; sesja jest dla graczy, nie gracze dla sesji. Jeśli nie będziesz mógł ogarniać internetu, miś zaopiekuje się Twoją postacią, możliwie dbając o interakcję, ale nie narzucając Ci specjalnie własnych wyborów. Wracasz - przejmujesz kontrolę.
Grzebul - 2013-11-18, 10:05

To orientacyjnie na kiedy planowany start? Powinienem zapoznać się z jakąś literaturą przed rozpoczęciem? :)
Horus - 2013-11-18, 20:42

Muszę ogarnąć jeszcze kilka pieklących się spraw na studia, więc myślę, że możemy ruszyć w weekend.

Są dwie opcje w kwestii zapoznawania się z materiałami:
a) oddajesz się całkowicie lekturze Sferopedii i stajesz się prawdziwym sferowym omnibusem, co daje Ci szerokie spektrum odgrywania bądź jakiego obieżysfera
b) grasz pierwszakiem i poznajesz Sigil :)

Zaznaczam, że Sigil nie jest jakąś alfą i omegą tej sesji; nie trzeba się zapoznawać z topografią miasta itd. Im wcześniej wyślesz mi postać, tym szybciej wkomponuję ją w sesję. Dołączać można też później. Trzeba będzie wtedy ze mną pogadać o motywacjach postaci, to nie Baldur, bo nie dam rady prowadzić niezależnych wątków dla każdego z osobna. Zakładam, że część postaci będzie się znać nawzajem, ale to ustalę dopiero, jak dostanę Wasze wypociny :)

Amon - 2013-11-23, 21:31

Z tego co pamiętam to drugoedycyjny setting, w jakiej konwencji to robisz? rozumiem że to i tak głównie storyteling będzie, ale dobrze by było wiedzieć coś o ewentualnych realiach technicznych przed stworzeniem postaci (przynajmniej ja tak mam)
No i jaki poziom? pierwszy w sferach to chyba trochu kiepsko? chyba że możemy grać półdemomami/diabłami itp :D ?

Horus - 2013-11-24, 23:59

W jakiej konwencji? Storytelling? Vegetarian dark fantasy? :)

3.0(3.5) chyba, bo przywykłem i postaci zbudowane w tej edycji przyjmowaliśmy na Kruczym. To potrzebne i tak będzie tylko tego, żeby określić do jakich zdolności ma dostęp postać. Ja kostkami rzucać nie lubię, nawet tymi wirtualnymi.

W pierwszym poście pisałem, że koło 6. I to odnośni się do wszelkiej maści "standardowych" humanoidów. Rasy z ECLem (Effective Class Level) będą mieć niższy.

Co do samej sesji, muszę trochę opóźnić start, bo nieźle dopierdolili mi na uczelni, choć tak po prawdzie to raczej sam sobie dopierdoliłem, zostawiając wszystko na ostatnią chwilę. Muszę zabrać się ostro do roboty, bo deadline'y tuż tuż. Tym samym zaczniemy najpewniej w świąteczną przerwę; nie mniej postaci nadsyłać :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group