Tawerna Bibliotekarzy
Kozie forum :)

Saga Baldur's Gate - [BG1] Pytania i problemy

Hutnuk - 2005-02-22, 15:05
Temat postu: [BG1] Pytania i problemy
Takie tamaty na pewno się przydadzą wcześniej lub później więc nie zawadzi założyć.

EDIT: Temat przyklejam.
Kermit.

L : a ja wywalam : )
edit
temat wraca... jakos tak na szybko robilem i wydawaly mi sie takie same, ktos mi uswiadomil ze to o 1 czesci chodzi
za zamieszanie przepraszam ; )
/edit

A po grzyba tu tyle zielonego? :>
Nie można było po prostu skasować komentarza o wywaleniu tematu?
<rotfl>
Hehe, skończmy z robieniem sobie jaj :) Jak będzie tędy przechodził jakiś mod, proszę o wykasowanie wszystkiego, co oliwkowe ;)

Torian_Kel - 2005-03-03, 15:02

Mam mały problem, ostatnio po raz pierwszy dołączyłem do drużyny Safanę, mówiła że chce odnaleźć kryjówkę jakiegoś pirata. Nic sobie z tego nie robiłem bo myślałem że chodzi o tą jakinię z golemami, którą już dawno splądrowałem, ale ostatnio zaczęła się burzyć że zwlekam z poszukiwaniami. Spenetrowałem całe wybrzeże i nic, zero, nul. :x W dzienniku pisze że kryjówka ma być na południe od Candlekeep w zatoczce. Pomocy! :!: :?: :!:
Coincidence - 2005-03-03, 15:04

Chodzi o ta jaskinię z golemami :) A miałes Safanę, jak ją plądrowałeś? Jeśli nie, to nic nie poradzisz.
Torian_Kel - 2005-03-03, 15:09

Heh wypas to ja się z nią zawczasu pożegnam, bo najpierw wbiłem się do jaskini a dopiero potem ją dołączyłem! :x
Coincidence - 2005-03-03, 15:15

Ale jej obecność nic nie daje - po prostu ona daje ci namiar na kryjówkę, nic więcej. A fajniutka z niej dziewczynka ( i złodziej na dodatek ).
Torian_Kel - 2005-03-03, 15:44

Że fajna to się zgodzę ale i tak ją wywalę bo jak nie pójdę do tej jaskini to sama odejdzie.
Coincidence - 2005-03-03, 15:47

Aktywuj odpowiednie zmienne, a wszystko będzie w porządku ( jeśli Ci na niej zależy ).

[v] Rozmowę o postaciach, która się tu wywiązała przeniosłam TUTAJ [/v]

Rzepak - 2005-04-15, 08:24

No... wygląda na to, że muszę się o coś zapytać (hańba! ;( )...
Co trzeba dokładnie zrobić, aby Coran uznał polowanie na Wiwerny zaliczone? Ubiłem kilka, zaniosłem czerep do świątyni... a ten buc nadal czegoś chce :x ... Przyznam się bez bicia, że nie czytałem co o tym sam Coran mówił :roll: . Teraz pewnie zmienne ustawię jak należy, ale na przyszłość warto by wiedzieć...

Coincidence - 2005-04-15, 12:44

U mnie wystarczyło, ze ubiłem gada w jego obecności i zaniosłem łeb do świątyni. Następnym razem czytaj - to nie Diablo :]
Rzepak - 2005-04-15, 16:25

Grabisz sobie Coin :D ! Mam prawo przeskoczyć dialog, albo dwa jeśli połowę znam na pamięć i na dodatek jest trzecia w nocy :roll: . Jeśli wychwytujesz każde słówko za każdym razem kiedy baldura przechodzisz mogę tylko pogratulować i dać rzepę w nagrodę.

Albo rzepak jeśli wolisz...

Karanith - 2005-04-25, 06:12

Nie, wystarczy tylko pobieżnie przeczytać o co chodzi, zobaczyć co samemu się odpowiada, a chyba jeszcze notatka w dzienniku zostaje. Możę, trzeba zrobić tak, by jedną wiwernę sam zabił, albo przynajmniej w jego obecności... Pojęcia nie mam, u mnie nigdy nie marudził :?
_Seba_ - 2005-05-04, 21:07

Rzepak=>Zabiłeś te w jaskini?? Może to onie chodzi bo tam cała rodzinka była, a na dodatek jak wchodziło sie na te lokacje to był filmik z wiwerną.
Bodziu - 2005-09-15, 13:37
Temat postu: Pytanie
Co mam zrobić, żeby chodził mi Baldur 1 na windowsie 2000. Niemogę znaleźć żadnego patcha a na pudełku jest napisane, że nie był projektowany pod WIn XP.
Krysiul - 2005-09-17, 17:08

Na początku po prostu odpal i zobacz, czy chodzi :P Bo to, że nie był projektowany, nie oznacza, że nie będzie działał ;) Oznacza to tylko tyle, że w razie problemów z odpaleniem pod takim, a nie innym windowsem nie możesz zwrócić się o pomoc do obsługi technicznej. W każdym razie na windowsie XP Baldury śmigają z tego co wiem :]
Lord Pawello - 2005-09-17, 17:38

U mnie na win XP działają oby dwa.
Co prawda z BG1 mialem troche problemów, ale sobie poradziłem ;)

Iras - 2005-09-23, 18:16

1. WinXP i win 2000 to dwa różne systemy
2. Win 2000 nie był projektowany pod gry - czyli mało która ci na tym pojdzie
3. Pod win xp nie ma większych problemówn z zadna z częsci (hmmm ja w sumie mam problem z dwójką - co i raz niektórzy npc "nie chca ze mną rozmawiać bo robią cos innego" za któryms razem po wczytaniu w końcu można pogadać...

Karry - 2005-09-23, 19:56

Iras napisał/a:
3. Pod win xp nie ma większych problemówn z zadna z częsci (hmmm ja w sumie mam problem z dwójką - co i raz niektórzy npc "nie chca ze mną rozmawiać bo robią cos innego" za któryms razem po wczytaniu w końcu można pogadać...

O tak... też tak mam :P frustrujące.

Z tego co pamiętam na 2000 też mi chodziły baldursy.

Lara - 2005-09-23, 20:04

Iras napisał/a:
"nie chca ze mną rozmawiać bo robią cos innego"

Na to pomaga patch.

Isildur - 2006-02-17, 18:23

Witam!
Nie wiem czy dobrze trafiłem w temat, ale mam problem z BG! bardziej natury technicznej, ale problem to problem :( ! Gram w BG na modzie TuTu i wszystko było ok, a tu nagle podczas wyboru "wczytaj gre" wysakuje takie cos i gra wraca do windowsa:
Miał ktoś może kiedyś podobną sytuację? jak temu zaradzić? patch? HELP ME!

Coincidence - 2006-02-20, 11:56

Stawiałbym na uszkodzony chitin.key - uszkodzony, albo zajęty przez inny program.
Masz kopię zapasowa, tu luzik, przywróć i powinno działać.

Isildur - 2006-02-20, 16:00

Chodzi o zapasową kopię save-a? Problem w tym, że to mi wyskakuje jak chce wejść w "wczytanie gry" a nie przy wyborze zapisanego stanu gry, reinstal pomoże?
Lara - 2006-02-20, 17:02

Spróbuj najpierw usunąć ostatni save (albo autosave, albo quicksave) z katalogu 'Save'. Może w nim jest błąd.
Isildur - 2006-02-21, 10:15

Witam!
Wywaliłem quicksave i działa :D !!! Lara dzięki, a już szukałem mostu do skoku :wink: ! DZIĘKI!

Grzebul - 2006-02-21, 18:41

Mam zieloną wodę. Gram z Tutu (jeśli to robi jakąś różnicę)..
Co robić by była normalna?

Leoncoeur - 2006-02-21, 19:08

@Grzebul
Moze grasz w Fallouta i w tym lezy problem :P

a sproboj przeinstalowac?

Grzebul - 2006-02-21, 19:19

Leoncoeur napisał/a:
a sproboj przeinstalowac?

Świeżo zainstalowałem oba
Tylko połączyłem tutem i wgrałem parę usprawnień z ease of use, ano i patche też były.

Isildur - 2006-02-21, 20:44

Ja też mam zieloną wodę, ale to chyba nie przeszkadza w graniu :P !
Przeszkadza.

Coincidence - 2006-02-23, 12:45

Sprawdź dokumentację dołączoną do DLTCEPa, jesli NAPRAWDĘ ci przeszkadza :>
Isildur - 2006-02-23, 22:45

Ej, a kto mi tu coś dobazgrał do posta? Osobiście to ta zielona woda szczerze mnie wali... poprostu taka mała odmiana :) !
Isildur - 2006-04-05, 08:57

Witam!
Mam pytanie do wszystkich: otóż zacząłem grać po raz pierwszy postacią W/M/Z (wcześniej jakoś nie miałem okazji :P ), z przeciwnikami narazie radzę sobie dobrze, ale mam problem natury technicznej :x ! Chodzi mi konkretnie o brak miejsca w plecaku :evil: !!! Czy istnieje jakaś możliwość, żeby do czystego BG1+OzWM wrzucić w jakiś sposób przedmioty takie jak:sakwiewka na klejnoty, tuba na zwoje, torba na mikstury, torba przechowywania itp...? nie instalując TuTu ?! Jak znacie jakiś sposób to bardzo proszę HELP ME :!:

Zed Nocear - 2006-04-12, 14:36

Można, ale tylko na zasadzie sklepu, czyli wsadzając do "torby" dostajesz pieniądze (sprzedajesz), a wyciągając z torby musisz zapłacić (kupujesz).

W BG1 brak w enginie "przenośnego pojemnika", jak w BG2 czy IWD, z technicznego punktu widzenia stanowiący piąty rodzaj sklepu (zwykły sklep, tawerna, gospoda, świątynia i przenośny pojemnik), więc bezpośrednio takich przedmiotów nie da się przenieść do BG1.

Isildur - 2006-04-29, 14:05

Witam!
Mam problem z TuTu :x :!: Otóż zainstalowałem sobie TuTu + najnowsze poprawki TuTu Fixpack, i wszystko było ok, dopóki nie wgrałem pliku TuTu Polskie znaki, niestety nie zrobiłem kopi plliku DialogF.tlk i jest kaszana, kompletnie mi się teksty w grze pomieszały, zamiast opisu przedmiotów mam np. fragmenty dialogów, jak moge to naprawić bez reinstalki wszystkiego? Ma ktoś może ogrinalny plik Dialog?

[ Dodano: 06.07.2006 20.31.56 ]
Witam!
Mam pytanie: gdzie w BG1 można sprzedać kradzione przedmioty :?: :!:

siekierka7 - 2006-07-19, 16:12

Isildur napisał/a:
Witam!
Mam pytanie: gdzie w BG1 można sprzedać kradzione przedmioty

Na pewno w gildii złodziei cienia w Wrotach Baldura, Spróbuj tez w Wysokim Żywopłocie (ale nie jestem pewny) i ogólnie po różnych straganach może się uda :D

Isildur - 2006-07-19, 20:11

Hmmm... w Gildii powiadasz? Próbowałem u Czarnej Lilji i nic :/ ! Mógłbyś wskazać dokładną lokalizację, please!
Dun Dare - 2006-07-19, 22:35

Łeeee... Ja jakoś bez problemu sprzedawałem wszędzie. Nawet u byłych właścicieli schodziły bez problemu :lol:
Isildur - 2006-07-20, 12:08

Jesteś pewien Dun? Grałeś w czyste BG? Chyba, że ja mam jakąś nie taką wersję :| ?!
Dun Dare - 2006-07-20, 13:03

czyściutkie. Tyko pytanie teraz kto ma buga...
Isildur - 2006-07-23, 18:55

Witam!
Z tego co dowiedziałem się na innych forach to w czystym BG nie można sprzedawać kradzionych przedmiotów, tak więc wychodzi na to, że Ty masz chyba buga, ale z kożyścią dla Ciebie :-> !

siekierka7 - 2006-08-10, 22:35

Isildur napisał/a:
Mógłbyś wskazać dokładną lokalizację, please!

ojej nie pamiętam.... :(

PS. Ale na pewno gdzieś się dało sprzedawać kradzione przedmioty !

Torian_Kel - 2006-09-10, 19:13

Spróbój u ulicznych handlarzy, tych co wyglądają jak złodzieje i stoją tu i tam po zmroku. Np. w slumsach i dokach.
Folmi - 2006-09-10, 20:18

No tak, ale z rozmowy wynika, że chodzi o jedynkę, a nie dwójkę.
siekierka7 - 2006-09-20, 20:34

No nawet temat jest do BG I, a nie II więc na pewno chodzi o jedynkę :)
Grzebul - 2007-01-16, 20:34

Kod:
Konfiguracja Baldur's Gate: _INS5176._MP - Błąd aplikacji.
Instrukcja spod "0x00000000" odwołuje sie do pamieci pod adresem "0x00000000000". Pamięć nie może być "read".
Wcisnij ok aby przerwac... (...) anuluj aby rozpoczac debugowanie programu

Dzieje sie to kiedy jestem w połowie instalowania z piątej płytki bg1.
Zgrałem specjalnie na .iso, i w instalacji z virtualnej płytki ten sam błąd. Wie ktoś dlaczego i co zrobić?

[ Dodano: 16.01.2007 21.03.13 ]
Poprawka: Próbowałem zainstalować wersję minimalną i wyskoczył ten sam błąd. Czyli to nie kwestia piątej płytki ale samej instalacji. I o co kaman? :(

Karry - 2007-01-16, 23:06

Być może wcześniej usunąłeś grę w niewłaściwy sposób? Mnie sie zdarzało coś takiego :/

Spróbuj pożyczyć grę od kogoś, żeby sprawdzić, czy jest to jakakolwiek kwestia związana z płytami, czy nie.

Grzebul - 2007-01-16, 23:11

Karry napisał/a:
Być może wcześniej usunąłeś grę w niewłaściwy sposób?

Hmm możliwe!
I co wtedy?

Karry - 2007-01-16, 23:47

wtedy jakoś to tak działa, że komp rozpoznaje że coś tam cos zostało z resztek, ale nie tyle, żeby je "odinstalowac" ale tyle, że uważa ze nie mozesz instalować gry. Tak przynajmniej to wygląda w praktyce :roll:
A co z tym zrobić? Koza raczy wiedzieć... :->

Dawno tak nie miałem, i nie bardzo pamiętam :? spróbuj usunąć wzystko przez panel sterowania czy cuś... kurde

Grzebul - 2007-01-16, 23:52

Karry dobrze kombinujesz.
Panelem nie mogę usunąć, bo nie ma uninstalla zainstalowanego (wyłącza się install zanim się uninstall zainstaluje). Więc jakieś systemowe mogły zostać. Ale gdzie? Ale jak? Jak je powywalać?

Dun Dare - 2007-01-17, 00:03

Może przeciągnij system regcleaner-em czy innym programikiem w tym stylu. Mi pomogło :>
Grzebul - 2007-01-17, 01:06

Dzięki za program, będzie bardzo przydatny.
Pousuwałem nim wszystko co baldurowe, ale i tak nic się nie zmieniło :( .
Poczekam więc na płytkę, niestety będę ją miał dopiero pojutrze :/

Lara - 2007-01-17, 06:17

Sprawdź może jeszcze w 'dodaj/usuń programy', czy coś nie zostało do usunięcia. Albo ręcznie w rejestrze, poczytaj tutaj, może pomoże.
Atanael - 2007-01-17, 23:22

Ostatni raz miałem tak z Gunlockiem :/ usunąłem grę zamiast od instalacji to poprostu zaznacz folder i delete. od tamtej pory wiem że tak nie robić.

A nie instalowałeś jakichś modów które gdzieś tam mogły cos przyblokować?

Grzebul - 2007-01-20, 12:48

@Lara
Tekst bardzo pouczający, jednak chyba nie do zastosowania w moim przypadku. Helegorn miał problem, że komp widział grę jako niezainstalowaną, mimo, że zainstalowana była. Potrzebował rega, dzięki któremu komp by ją widział jako zainstalowaną. Ja zaś muszę odinstalować baldura z rejestrów, gdyż nie chce się zainstalować.. Programem Duna wykasowałem co się da, ale lipa, musi być coś jeszcze...

@Atan
No nie sądzę, nie przypominam sobie bym grał na modach, zresztą one nie zmieniają nic w rejestrach..

[ Dodano: 20.01.2007 14.19.10 ]
@Lara
Dzieki za linka, przydal sie bardzo. Pozatym dopowiem, ze zapomnialas o jednym rejestrze, a mianowicie o:
Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\Baldur's Gate

Jednak i tak skońćzyło się na tym, że Coin przeslal mi swoje pliki baldura, i teraz gra mi działa.
Sprawa na razie jest chyba rozwiązana :)

Ivie - 2007-02-24, 16:02

Witam!
Mam mały problem, nie chcą mi się aktywowac Wrota Baldura. Wyskoczył mi w dzienniku 5ty rozdział. Wydaje mi się, że wykonałam wszystkie misje. Zapłaciłam temu strażnikowi 6 sztuk złota, aby pozwolił mi przejsc przez most, ale obszar Wrót jest nadal nieaktywny i nie moge sie tam dostac! :|

Coincidence - 2007-02-24, 17:51

Rozumiem, że klikasz na obszar W mapy?
Jesli tak, to pozostaje Ci dostać się tam za pomocą kodu.

Ivie - 2007-02-25, 13:40

Tak. Najnormalniej w świecie wchodze na most przed Wrotami, dochodze do lewej krawedzi planszy, kilikam, pokazuje mi sie mapa swiata, ale pierwsza czesc wrot jest nadal nieaktywna... :(

[ Dodano: 2007-02-27, 12:07 ]
Znalazlam wejscie do tych Wrot. Okazalo sie, ze to nie zalezalo od niezrobienia misji, czy popsutej plyty :P .Poprostu nie zauwazylam przejscia w murze... Hehe :D .Prawie go niewidac, ale jadnak tak jest :mrgreen:

Grzebul - 2007-08-03, 01:20

Chcę przejść se BG1 z TWM.
Chciałbym to zrobić na wysokiej rozdzielczości, gdyż nie cierpię tej małej z BG1,
Skoro BGT nie współpracuje z TWM, Tutu nie chcę ruszać.. czy jest jakaś możliwość grania w BG1 ze zmienioną rozdzielczością? Modzik jakiś czy konwenterek.. :roll:

Coincidence - 2007-08-03, 07:54

BGT?
Yarpen - 2007-08-03, 09:10

Na razie nie ma szans. :/
Grzebul - 2007-08-03, 15:24

Coincidence napisał/a:
BGT

Baldur's Gate Trilogy.

No jak to nie ma..? :/ Czemu..? To nie jest już kwestia, nie wiem, jakiegoś gui? Musi być coś takiego :(

Albatros - 2007-08-04, 00:17

Grzebul, może spróbuj odpalić BG w oknie (alt+enter).
Grzebul - 2007-08-04, 16:40

Nii, ta opcja odpada definitywnie. Właśnie spróbowałem i jest beznadziejnie, jak grać w baldura to chcę mieć baldura na całe okno i się ładnie w niego wczuwać, baldur nie saper :)
Hutnuk - 2007-08-17, 10:27

Hmmm... mam wrażenie, że już sobie z tym kiedyś radziłem... ale jakoś teraz nie moge tego znaleźć... :roll: Problem jest taki że po instalacji BGT wykrzaczyły się polskie literki... są jakieś w ich miejsce äÜë itp. Jak to się naprawiało?
Coincidence - 2007-08-17, 10:31

Przy tutu był konwerter polskich znaków.
BG2 korzysta z kodowania windows, BG1 ma własne ;p

Hutnuk - 2007-08-17, 10:39

No dobrze ale mi się wydawało że jakoś można to naprawić sobie w przypadku BGT... Czy mi się tylko wydawało? :?
Nie bardzo mam pomysł jak zaingerować w to kodowanie... :|

EDIT------------

Dobra chyba znalazłem, sprawdzę w domu... kpzbg1.exe - trzeba go przenieść do folderu BG1 i uruchomić przed instalacją BGT... Wrrrr... Nie chce mi się od nowa BGT instalować... :(

EDIT2----------

Można to jakoś po instalacji BGT przeprowadzić?

Coincidence - 2007-08-17, 12:06

Jeśli masz "czyste" BGT bez modów, to możesz wyciągnąć od kogoś dialogi.tlk i podmienić :)
Jeśli nie, cóż, przychodzi mi do głowy ręczna podmiana krzaczorów - otworzenie dialogów.tlk w jakimś bardziej zaawansowanym programie tekstowym ( notepad++ ) i wrzucenie na masowe podmienienie. Ewentualnie z użyciem DLTCEP, tam zdaje się jest możliwośc zamiany masowej danego znaku.

ą - î
ć - ď
ę - đ
ł - ń
ń - ň
ś - ô
ó - ó
ź - ő
ż - ö

Duże litery:
Ą - ĺ
Ć - ć
Ę - ç
Ł - č
Ń - ę
Ś - ë
Ó - é
Ź - ě
Ż - í

Ale nie wiem, czy nie będzie szybciej jednak przeinstalować :D

Hutnuk - 2007-08-17, 12:19

Coincidence napisał/a:
Ale nie wiem, czy nie będzie szybciej jednak przeinstalować

He he możliwe... Ale ciakawiej faktycznie samemu będzie to popodmieniać :P
Dzięki Coin za "słowniczek" liter :)

Tak się upewnię: musze przerobić tylko dialog.tlk :?: Czy też dialogF.tlk :?: (nie pamiętam czy taki plik też w bg2 jest... :?: )

Coincidence - 2007-08-17, 14:07

Jest.
Ale jeśli nie grasz facetem, to dialoguF nie musisz ( teksty piękniejszej wersji charname ).
W drugą stronę tez to działa :)
Co do podmieniania - zerknij na litery, niektórych i tak nie zmienisz, bo są odpowiednikami normalnych liter z alfabetu polskiego ( ł - ń; Ń - ę ). Ale w sumie mało zdań rozpoczyna się wyrazem na N, więc luz :]

Hutnuk - 2007-08-17, 14:43

Coincidence napisał/a:
( ł - ń; Ń - ę )

O tym nie pomyślałem... :(
Hmmm.. A to jest tak że część dialog.tlk (ta odpowiedzialna za bg2) jest dobrze, a część (od bg1) źle? Czy też całość jest źle? Bo jeśli całość byłaby nieprawidłowa to bym dał radę z tymi czcionkami - kwestia kolejności (najpierw wszystkie ę na Ń, a dopiero potem wszystkie đ na ę... itd)
Chyba że ten plik mam teraz "pomieszany" - raz tak a raz tak są litery... to faktycznie kiszka by była...

Coincidence - 2007-08-17, 15:32

Szczerze mówiąc, nie wiem; nigdy nie bawiłem się ani w Tutu ani w BGT;
Nawet jeśli nie byłoby kiszki, to i tak czekałoby cię albo podmiana masowa ( i spodziewane błędy ) albo mozolenie się z każdym wpisem.

Ja tam pograłbym sobie w Fallouta :]

Hutnuk - 2007-08-17, 17:54

Ehhh... W końcu przeinstalowałem po prostu... Co prawda sama instalacja BGT trwa (przynajmniej u mnie) dłużej niż instalacja BG2 ale co było robić... Użyłem tego kpzbg1 i czcionki są ok.

[OT]
Coincidence napisał/a:
Ja tam pograłbym sobie w Fallouta

A mi się coś wydawało że u Ciebie na półce Icewind Dale stoi... :P
http://beastland.net/blog/2007/07/dorobek/
[/OT]

Coincidence - 2007-08-17, 22:00

Tak, i cóż zrobisz, drogi przyjacielu :)
To te złe mody i ich źli twórcy, którzy nie pomyślą o biednym, przeciętnym użyszkodniku kompa :(

[OT]
Torment :>
Jakby ktoś miał miarkę wody ze Styksu, coby całą historię zapomnieć, to ja chętnie sobie drinka zrobię.
[/OT]

Albatros - 2007-08-17, 22:56

Hutnuk napisał/a:
Można to jakoś po instalacji BGT przeprowadzić?

Można, ale widzę, że już po ptokach, bo zrobiłeś reinstall :-)

Hutnuk - 2007-08-18, 05:06

Teraz to już lepiej nic nie mów :P
Jason - 2007-11-16, 12:44

Witam mam może i śmieszny problem ale jakoś nie wiem jak go rozwiązać i tu proszę o pomoc czy istnieję no-cd patch który umożliwi grę przez internet nie wymagając płyt
coś w stylu patcha chodzi mi o ten patch ze strony wieży ramazitha

#BG:OzWM: ToSC DirectX 8+ International patch. konkretnie ten

[ Dodano: 2007-11-17, 12:48 ]
Witam kumpel ma takie problem chciałby używać miecz berserkera ale jak klatwię zdjąć czy jest możliwe? ja gram tylko 1h-ręcznymi więc nigdy tego nie próbowałem rozgrysc

Coincidence - 2007-11-17, 15:34

Albo klątwa, albo miecz. Wybór należy do Ciebie.
Jason - 2007-11-17, 15:37

też mi się tak wydawało thx
Rzepak - 2008-12-14, 11:52

Grzebałem w dźwiękach BG1 i coś nie daje mi teraz spokoju.
W jakich okolicznościach Edwin wymawia: "Jej towarzystwo sprawia mi przyjemność i to mnie zdumiewa", oraz "Nikt jej nie skrzywdzi dopóki ja żyję"?

Yarpen - 2008-12-27, 13:53

To pierwsze na pewno względem Alory, te linijkowe bantery. Drugie nie wiadać mi nie wiadać.
kensai19 - 2010-11-08, 19:23

Mam pytanko co do kodów, bo wklepie kod na strzały to dostane 1strzałe
Czy całą paczke?

Yarpen - 2010-11-08, 19:25

Jak wklepiesz po przecinku liczbę to dostaniesz tyle strzał.
kensai19 - 2010-11-08, 19:27

Acha, a gdy dirtzza przywołam to, jak on coś uciupa to dostane też expa?

[ Dodano: 2010-11-08, 20:33 ]
Ps: pnkt biegłości np w cieżkich mieczach daje jakiś bonus w bg2 (po eksporcie postaci)

Grzebul - 2010-11-08, 23:23

W bg2 nozesz rodzielic ponownie i dajesz w takie biglosci jakie chcesz
kensai19 - 2010-11-10, 23:26

Czemu niedziałaja kody na np sprwowadzenie smoka lub buty szybkości?
Amon - 2010-11-11, 20:45

bo źle wpisujesz?
kensai19 - 2010-11-12, 21:06

Nie kropka w kropke, literka w literke