Tawerna Bibliotekarzy
Kozie forum :)

Inne gry cRPG - Icewind Dale

Wyrm - 2005-03-03, 11:15
Temat postu: Icewind Dale
Czy zdarza wam się wracać do IWD? Która część wam się bardziej podoba?

Co do fabuły, to mimo iż obie części mają zadatki na hack'n'slash to "jedynka" była moim zdaniem lepsza (szczególnie z dodatkami - Luremaster był naprawdę ciekawy). Aczkolwiek w "dwójce" podobały mi się zasady i dołożone rasy. Nareszcie mogłem sobie drowem pochulać :)

Torian_Kel - 2005-03-03, 16:03

Przy jednyce wynudziłem się koszmarnie. Zwykła siekanina. Dolina cieni - sieczka, ok myślałem że później będzie lepiej, smocze oko masakra, głębia Dorna - myślałem że oszaleję. Jednak dobrnąłem do końca bo akurat nie miałem w co grać. A do dwójki nie będe porównywał bo nie grałem, ale Justicar mówi że jest lepsza.
Wyrm - 2005-03-03, 16:27

Podstawowa wersja jedynki, faktycznie słabiutka. Ale dodatki są całkiem fajne. Heart of Winter jest w porzo, a Trials of Luremaster jest zdecydowanie najlepszy. Był tam jeden moment (w podziemiach - z portalem otwieranym klejnotami), gdzie musiałem po kilku godzinach biegania w tą i z powrotem, i rozkładania wskazówek na czynnki pierwsze sięgnąć do "walkthrough". Zły byłem na siebie jak pies :?
Torian_Kel - 2005-03-03, 16:34

Heart'a przeszedłem, faktycznie niezły, ale Trialsa nie bo już nie miałem nerwów przechodzić jeszcze raz podstawowej wersji a savy straciłem...
Karpix - 2005-03-03, 19:03

Trudne pytanie, ale jak gram solo to wole IwD II, bo dużo mam tych wszystkich atutów i umiejętności :wink:

Jednak obie gry są tak samo dobre jak i tak samo beznadziejne- kto co lubi :wink:

PS: Własnie instaluje IwD :mrgreen:

Wyrm - 2005-03-03, 20:40

Obie gry solo są zbyt łatwe :D Przeszedłem IWD1 W/M/Z a IWD2 W/Ł/MP i od jakiejś 1/3 gry szedłem jak burza. Ale początek był wyzywający :twisted:
Karpix - 2005-03-03, 20:47

Cytat:
Obie gry solo są zbyt łatwe Przeszedłem IWD1 W/M/Z a IWD2 W/Ł/MP i od jakiejś 1/3 gry szedłem jak burza. Ale początek był wyzywający

Na sercu furii??:>
Bo jak tak to poszanowanie dla Ciebie :wink:

Mi na HoF było cieżko, szczególnie poczatki, byle goblin cię rozwala :shock:

Wyrm - 2005-03-03, 20:51

Na szaleńczym - od jakiegoś czasu gram tylko na szaleńczym. Z Sercem Furii to na pierwszym poziomie lekka przesada...chociaż :twisted:
Gaz_Shenryu - 2005-03-04, 15:15

W jedynce lepiej się walczy... Tak fajnie, "z luzem";d
A Dwójka już usiłuje być jakimś rasowym crpgiem. Nie przemawia zbytnio do mnie,. Wolę siekać w ID1. :lol:

Coincidence - 2005-03-05, 17:53

Dwójka tylko usiłuje - ani to siekanka, ani RPG - bezpłodna gra - i za to jej nie lubię. Najgorsza gra na Infinity.
Iras - 2005-03-06, 20:47

jak dla mnie jedynka była lepsza.. dwójka to takie nijakie costam - to już wole nwn od dwójki, możliwe że przyczyną jest to ze id1 było moim pierwszym crpgiem:P i wogóle pierwszą gra którą zaczełam i skończyłam ...czasem, choć rzadko zdarza mi się do tego wracać, a do dwójki jeszcze ani razu nie wróciłam...
D@ny - 2005-03-23, 11:38
Temat postu: Re: Icewind Dale
Wyrm napisał/a:
Czy zdarza wam się wracać do IWD? Która część wam się bardziej podoba?

Co do fabuły, to mimo iż obie części mają zadatki na hack'n'slash to "jedynka" była moim zdaniem lepsza (szczególnie z dodatkami - Luremaster był naprawdę ciekawy). Aczkolwiek w "dwójce" podobały mi się zasady i dołożone rasy. Nareszcie mogłem sobie drowem pochulać :)

Może będziesz mógł mi pomóc :( nie raz wracałem do IWD II ale za każdym razem zatrzymywałem się w tym samym miejscy, po zburzeniu ściany lodowej ląduje w jakiejś wiosce i musze znaleźć dzieci (udaje mi się to po rozmowie z Driadą w puszczy). Driada wskazuje mi drogę jak przejść przez puszczę ale mimo licznych godzin spędzonych na poszukiwaniu tego przejścia nie znalazłem go do dziś :( a druga sprawa gdzie znajduje się skradziona rzecz z kurhanu nieopodal tego miasteczka.

Grzebul - 2005-03-23, 11:42

Na Insimilionie w solucja do Icewind Dale II znajduje się bardzo ładna mapka objaśniająca jak przejść ten las. Przynam, że las jest porażkowy :|
D@ny - 2005-03-23, 12:04

Grzebul napisał/a:
Na Insimilionie w solucja do Icewind Dale II znajduje się bardzo ładna mapka objaśniająca jak przejść ten las. Przynam, że las jest porażkowy :|

Możesz podać mi linka do tej mapki, jak okaze się że jest tak dobra jak mówisz jeszcze dziś w nocy zainstaluje spowrotem IWD II i zaczne grać od nowa. A ty mistrzu masz u mnie <piwo>

Grzebul - 2005-03-23, 12:51

Jaki mistrzu, nawet nie przelazłem tej gry bo padłem z nudów :)

Legenda do mapki:
Startujesz przy w lokacji z numerem 1. Stamtąd idziesz zielonymi aż do 2. Gdy jesteś na lokacji z numerem (1,2,3,4,5,6), to wówczas musisz wyjść z lasu by udostępniła się droga do dalszych lokacji numerowanych. Gdy dojdziesz do lokacji 5, idziesz na początek, i do ostatniej lokacji 6 masz bliziutko :) Mam nadzieję, że udało mi się wytłumaczyć :)

Coincidence - 2005-03-23, 14:12

Ech, ludzie - wystarczy mieć ( i używać ) zdolności tropienia ( czy jak to się nazywa :) ) - mnie wystarczyło 10, by przejść cały Upadły Las.
D@ny - 2005-03-23, 14:27

Grzebulu dzięki za pomoc dziś zasiądę do IWD II i mam nadzieje, że tym razem przejdę w końcu, po roku grania i dochodzenia w to samo miejsca przyszedł czas pójść dalej ;) hihi
Coincidence - 2005-03-23, 15:29

Nie podnieć się tylko za bardzo - w tym własnie momencie kończy się ciekawsza część IWD2 i zaczyna się bezdennie nudna siekaninka przerywana kretyńskimi zagadkami i zadaniami ( IMHO Smocze Oko to już przegięcie... ).
Grzebul - 2005-03-23, 15:32

Jak dla mnie ciekawsza część IDII skończyła się gdzieś w drodze do brodu Shaengarne.. (tzn tego mostu)...
Coincidence - 2005-03-23, 15:38

No, Lodowa Światynia to był koszmar, w zasadzie, pierwszy rozdzial był nawet fajny, ale reszta... ( ale Wędrującą Wioskę lubię - ma klimę - ambienty rulez ).
D@ny - 2005-03-23, 15:44

hmm kilka razy przechodziłem drogę do lasu i gra całkiem mi się podobała, ale zastanawiam się czy nie lepiej zagrać BG 2.
Iras - 2005-03-24, 17:58

Ja przeszłam to raz, ale jakoś nie chce mi się wracać... chociaż... może... jak mi się będzie naprawdę nudzić to może się za to wezmę, ale jak na razie mam lepsze rzeczy do przejścia (morek)
Leonis - 2005-03-31, 16:36

Witam

Mnie się tam obydwie podobały. W dwójce mi się podobał system czyli awanse podrasy itp..ale lepsze przygody były w jedynce.

Iras - 2005-03-31, 18:58

Tez tak uważam leonis - w dwojce irytowało też to że przyspieszenie ruchów było tylko dla jednej osoby.... (chyba właśnie to najbardziej przeszkadzało...)
Rzepak - 2005-03-31, 19:28

Cytat:
hmm kilka razy przechodziłem drogę do lasu i gra całkiem mi się podobała, ale zastanawiam się czy nie lepiej zagrać BG 2.

To zabrzmiało tak jakbyś nie grał jeszcze! :eek: Może jestem przewrażliwiony, ale powiedz proszę, że to nieprawda :eek: :o :) !

Hmmm... IWD był potwornie nudny... Nie przeszedłem nawet smoczego oka :roll: . Z drugiej jednak strony naprawdę duże wrażenie zrobiło na mnie Esthaven. Ten śnieżek... ta muzyka... To się nazywa klimacik, aż sutki twardnieją :twisted:

Dwójkę przeszedłem prawie całą, ale... odwliż przyszła :) . Nie miałem siły zaliczyć ostatnich dwóch godzin gry :D .

Mefisto - 2005-08-06, 15:18

Jak dla mnie IwD nie był wogóle nudny wciągnol mnie może nie tak jak bg ale wciągnoł.Według mnie IwD od IwD2 ponieważ w IwD jest lepszy i przyjemniejszy klimat a jeszcze ten fajny głos Hrodgara tak podtrzymuje klimat.7+\10.
Atanael - 2005-09-09, 19:26

Hm gdyby polaczono IwD i IwD 2, bylby pelen sukces... kazda miala cos w sobie, i kazda byla swietna... Muzyka Easthaven... budowala klimat... Kuldahar... Tego brakuje trochu w IwD2... Jest to naprawde swietne, ale jednak, nie da sie osiagnac tego co bylo w IwD... Co by tutaj jeszcze... Hm... ja mysle, iz Fabula 2 jest mocniejsza o wiele niz ta w 1... Bardziej wciaga, jest wiecej zagadek... ale mimo to, czasem w oby dwoch grach, wialo nuda. W IwD 2, zniknelo to co najbardziej kulo w oczy... czyli wielo poziomowe lochy... To bylo doprawdy meczace - patrz Komnaty pod dolina cienia :( to chyba wszystko... A tworzenie postaci, zmiana tej mechaniki... nie wiem czy wyszla na dobre czy na zle... zalezy co kto lubi. Ale tworzenie postaci, owszem... genialne... wlasnie gdy to pisze, rozbrzmiewa w glosnikach muzyka z easthaven... eeeech... lodowe krainy... chcialbym do nich powrocic:)
Grzebul - 2005-09-09, 21:45

Moja ulubiona część gry w ID2 to tworzenie postaci :D Reszta jest denna i nudna :)
W ID1 to nawet tworzenie zawalili...

Lord Pawello - 2005-09-09, 21:48

True, tworzenie postaci to najlepsza część gry :D
Oczywiście tylko w IWD2 ;)

Gaz_Shenryu - 2006-10-09, 15:51

E tam, w końcu można było nieźle powalczyć w systemie dnd;) Bo ja wolę walkę w id1 niż w bg1 czy większości bg2. Choć prawda, że moze się znudzić, to jest to nadal klimatyczna łupanina.
Oko smoka- chyba najnudniejsza lokacja przez konieczność ciągłych walk. Schodzisz niżej, tłuczesz paru niemilców, wracasz na góre i sie leczysz- to jest złe :-P

Yarpen - 2006-10-09, 15:56

IWD1 ma piękną rzecz - brak warunkowań i łańcuchów czarów, oraz prostotę. Też kocham tam walki - szczególnie MASOWE rzeźnie vs. 20 przeciwników ;)
Vilkatla - 2006-10-19, 05:31

Cytat:
IWD1 ma piękną rzecz

tak, tryb 'serce furii', szczegolnie jesli sie gra druzyna okrojona do trzech osob (wojownik/zlodziej, driud/wojownik, mag/kaplan). chcialam grac dwiema, ale jakos ciezko mi bylo zrezygnowac z druida - ma naprawde swietne czary, zdecydowanie lepsze niz w bg. a wieloklasy dlatego, ze przy ilosci expa, ktore sie lapie na sf, za szybko sie osiaga gornma granice (z odpowiednim modem jest to chyba 40lvl)

jesli chodzi o fabule, to zenada.
ale grafika ladna, szczegolnie w dwojce.
mimo wszytsko, podsumowujac, to chyba najslabsza gra ze stajni black isle.

Sorrow - 2006-10-19, 12:52

Ale za to ma lepsze dialogi niż Baldury ;) .
Gaz_Shenryu - 2006-10-31, 16:54

A tak (nie) propo tematu, to nie macie kodów do lokacji czy czegoś podobnego (no, chodzi mi o coś podobnego czy identycznego jak było w baldurku). Zaczynam grę od nowa- nie mam starych sejwów i naprawdę nie mam ochoty znów brnąć przez Smocze Oko. Jestem dopiero przy końcu Doliny i nie wiem czy jak dotrę do Oka czy Dłoni...znów mi się gra nie znuży. A chciałbym ją ukończyć.
Zatem- może ktoś pamięta? Byłbym wdzięczny. Bardzo :) :D

Coincidence - 2006-10-31, 17:56

Przechodząc bezczelnie na inną lokację za pomocą kodu możesz namieszać ze zmienymi - czyli przykłądowo czysto teoretycznie jeśli nie załatwisz bossa w smoczym ou, to jakiś tam dialog w odciętej dłoni może się nie uaktywnić - koleś nie będzie chciałgadać.
Czyli na własne ryzyko ;)

Edytuj plik icewind.ini ( zrób przedtem jego kopię roboczą ;) ). Odszukaj linię [Game Options]. Dopisz pod nią linię Cheats=1

Teraz w grze naciśnij [CTRL] + [Tab] i wpisz:

CLUAConsole:MoveToArea("ar****"), gdzie ar**** no nazwa lokacji.
Na starszych wersjach IWD powyższy kod może nie zadziałać, wtedy zamiast niego wklepujesz:

CHEATERDOPROSPER:MoveToArea("ar****")

Lista lokacji:

Oko smoka
AR4000 - wejście
AR4001 - pierwszy level
AR4002 - drugi
AR4003 - trzeci
AR4004 - czwarty
AR4005 - piąty i boss'ka

AR5000 - wejście do Odciętej Dłoni

AR6000 - Wyższa Głębia Dorna

AR7005 - lodowiec Ząb Wielkiego Gada

AR8001 - Niższa Głębia Dorna

AR1100 - zniszczone Eastheaven

Gaz_Shenryu - 2006-11-03, 21:46

Dzięki za odpowiedź, choć...coś nie wychodzi :? Komentarz: nice try cheater!
Szczerze mówiąc ten cheater boli, ale cóż zrobić. To chyba jedyne rozwiązanie, gdyż jedna z barmanek zwyczajnie się zwinęła i nie chce przyjść do jaskini trolli by dać się zabić. Szkoda.
Wpisywałem na wszelkie sposoby...ale nadal coś nie tak. No cóż. Może czitowanie w crpgach do mnie nie pasuje? A może komp mnie dręczy, jak nowy nauczyciel PO ;)