Tawerna Bibliotekarzy
Kozie forum :)

Inne gry cRPG - [The Elder Scrols Morrowind] co mam ze sobą zrobić?

Orzecho - 2005-04-03, 16:54
Temat postu: [The Elder Scrols Morrowind] co mam ze sobą zrobić?
Wedruje sobie teraz po różnych krainach i się zastanawiam gdzie mogę znaleźć jakąś ciekawą misję czy w miarę silne stwory do rozwalenia. Bo nie trochę mi się nie chce zbierać jakiś grzybków czy ziół :/ gdzie mogę się udać?
Iras - 2005-04-03, 16:58

w głąb czerwonej góry :] a tak szczerze to powiedz co już zrobiłes i na jakim jesteś pozimie, bo inaczej trudno coś doradzić...
Horus - 2005-04-03, 17:03

Cytat:
tak szczerze to powiedz co już zrobiłes i na jakim jesteś pozimie, bo inaczej trudno coś doradzić...

Podpisuję się... Przedstaw trochę Twoją sytuację, poziom, klasę. Łatwiej będzie Ci pomóc :]

Rzepak - 2005-04-03, 17:46

Po prostu zainstaluj moda "Giants". Ubaw po pachy, szczególnie na pierwszym levelu. Musiałem skakać po drzewach i kamieniach bo po ziemi chodziły różne wesołe stworki . Np: ulepszony ogar jest tak przypakowany, że nie mogłem przestać się uśmiechać kiedy starałem się przed nim ukryć :D łihihi!!! Nic nie sprawia takiej przyjemności jak ciągłe "load"! Przypomniało mi to początki z baldurem :D .

Hmmm... A "ciekawe questy"? Ciekawe questy i Morrowind? Jakoś mi się nie pokrywa :? ...

Iras - 2005-04-03, 18:36

Możesz też iść "zrtobić się w wampira" - nie dla zadań, tylko dla jaj, albo jeśli masz dodatek bloodmoon to zrób sie na wilkołaka - i spróbuj przeżyć - zabijając co noc kogoś tak żeby cię nikt nie widział...
Zapi - 2005-04-03, 20:06

Jak znam życie nudzi mu się bo ciągle kody wpisuje! Co ma robić? Wchodzićdo grobowaćw iść do CG lub na popielne ziemie!!!
Iras - 2005-04-03, 20:12

Elrond - nie kazdy jest takim ignorantem jak ty, niektórym po prostu nudzi się całe to łażenie po świecie i spotykanie ciagle tych samych stwrów krtóre zabija sie jedym ciosem...
Zapi - 2005-04-03, 20:17

No to jak już to wybijaj miasta!!! To już co innego :) . Ja chodzić lubie!!!
Orzecho - 2005-04-03, 20:37

No tak. ALe niektóre miasta bywają pomocne. Wybiłem już Księżycowy Fort... ale to było proste... raptem 8 ludzi... a to już jest bezsensu takie cheatownie żeby miasta móc rozwalać :/

Mam 3 poziom klasa mag rasa leśny elf.

Iras - 2005-04-03, 20:46

żartujesz? w takim razie masz jeszcze sporo do zrobienia - możesz isć chociażby pozwiedzać deadryczne ruiny:P (hehe, jeśli nie chaetujesz to tego nie przeżyjesz:P)
Horus - 2005-04-03, 21:26

www.elderscrolls.phx.pl - link do największego polskiego portalu o TES3, odsyłam do działu zadania... :P

Jeśli ktoś szuka ciekawego wyzwania, a nagroda jest wielka, na gg mogę podać szczegóły ;)

Orzecho - 2005-04-05, 14:06

Cytat:
artujesz? w takim razie masz jeszcze sporo do zrobienia - możesz isć chociażby pozwiedzać deadryczne ruiny:P (hehe, jeśli nie chaetujesz to tego nie przeżyjesz:P)

A gdzie to jest? Gram w to od bardzo niedawna, a mapa wcale nie jest taka mała :)

PHX? Wow... jak byłem tam ostatnio to jeszcze morrowinda nie było... zajżę

Iras - 2005-04-05, 20:29

deadryczne ruiny mozna znaleźć dosłownie wszedzie - ale na trzecim poziomie nie radze ci tam spacerować bo są tam istotki mogace cie zabić jednym ciosem/czarem. A stronka jest dośc "stara" przeniosła sie tam z innego adresu (zmieniała g0o w sumie trzy razy ) i rzeczywiście - jest to najlepsza strona o morrowindzie na jakiej do tej pory byłam... Ach i zbierz te grzybki/ zioła - pierwsze zadanie od innej osoby w GM bedzie polegało na ściągnięciu długu od takiej jednej babki - i gwarantuję ci że dotrzeć tam na tak niskim poziomie nie jest łatwo...
Zapi - 2005-04-05, 20:35

A to co się znajduje za takim fajnym 'magicznym' murem ?? Bo spotkałem jakiegoś Zombie.
Iras - 2005-04-05, 21:23

magiczny mur to upiorna bariera, za nim znajduja sie spaczeni - to co spotkałeś był jeden z nich - i masz szczęście że nie zaraziłeś sie od niego spaczeniem - bo jest to nieuleczalna chorba
Horus - 2005-04-05, 22:54

Popielne Wampiry, ignorancie... :D Jeśli pragniesz, chodzić po nocach, zadowalając się bezmyślnym mordowaniem (Jak powiedziałą, Iras, będąc Spaczonym), Przedostań się do wewnętrznego kręgu. Będzie to jednak ostatni dzień, w którym widziano Zapiego na Vvanderfell... :>

Co do rozrywki, wykonaj pierwsze zadanie z głównego questu. będziesz musiał spenetrować dwemerskie ruiny, co na 3 poziomie jest niezłym wyzwaniem. Co prawda, cel misji jest dostępny już w pierwszej sali, jednak proponuję zejść głębiej i zetrzeć się z duchami krasnoludów.

Iras - 2005-04-05, 23:19

z duchami krasnoludów, z parowymi centurionami ( tych drugich na pewno nie przeżyjesz:P) - na pewno nie na tym poziomie:P

zapi na razie wlazł tylko za bramę, więc wampira (popielnego) jeszcze nie spotkał... jeszcze nie... za bardzo wierzy kodom zeby nie pójść dalej... ale beda jaja, jak pojawi sie post "zaraziłem się czyms i kody nie działają:P"

Horus - 2005-04-05, 23:25

Jeszcze większe jaj będą, jeśli wejdzie do jednej z opuzczonych dwemerskich Cytadel i natknie się na Śpiącego... Mhehehheheheehh :twisted: A jeśli dobrze pamiętam pojawiają się niezależnie od poziomu...

Co do dwemerskich ruin, spokojnie Orzecho, na trzecim co najwyżej Sferyczne Centuriony :twisted:

Atanael - 2005-11-15, 17:59

http://speeddemosarchive....rrowind_SS_1426 - panowie to rekord przejscia morrowinda 14 minut :P a tak btw : powiedzcie jak sie poziom dostaje bo mnie kurwica bierze >.<
Horus - 2005-11-15, 19:08

Ataneal, zanim zapytasz, poszukaj odpowiedzi na necie... W innym wypadku to mnie kurwica weźmie.

Jeśli awansujesz o łącznie dziesięć punktów w umiejętnościach głównych grup, dostajesz wymaganą liczbę doświadcz. na kolejny poziom. Czyli np. dla woja może to być 4 poziomy w długim ostrzu, 2 w toporze, 2 w średnim pancerzu, 2 w płatnerstwie. Istotne, by były z tych dwóch głównych grup umiejętności, zdefiniowanych, lub wybranych wraz z klasą. Oczywiście możesz zebrać więcej expa. Do awansu na każdy poziom trzeba się przespać
Wystarczy sobie kimnąć w łóżeczku, albo po za miastem (T, gdybyś miał niewiedzieć"). Jeśli mamy np. 32/10 w miejscu awansu, oznacza to, że mamy doświadczenia na 3 poziomy i 8 kolejnych punktów umiejętności pozwoli awansować na kolejny. Przed każdym awansem śpimy (wystarczy godzina, łącznie 3x)

Torian_Kel - 2006-03-03, 16:51

Moglibyście podać mi namiary na deadryczne ruiny. Mam 14 poziom więc sądze że sobie poradzę.

Szukałem lokalizacji w necie, ale tam jest tylko coś w stylu "idź na wschód od miasta X", którego nigdy nie widzałem na oczy i nie mam pojęcie gdzie jest.

Horus - 2006-03-03, 18:28

Na mapie obiekty oznaczone czcionką deadryczną...
Wiesz, jak taka wygląda, prawda?

Nie zapomnij o broni w najgorszym przypadku srebrnej, albo choć umagicznionej... Zabierz kryształy dusz i Zwoje Pełnego Kryształu Phyggi. Dusze deadr, jakie spotkasz, często bywają znacznie cenniejsze, niż deadryczny złom, jakiego jest tam trochę.

Dodano po 1 minucie:

Na początek ambitnym, ale opłacalnym wyborem, są Ald Sotha i Bal Fell w okolicach Vivek... (Te oznaczone normalnie) Lecz przygotuj się dobrze... Nie rozczarujesz się :twisted:

Torian_Kel - 2006-03-07, 14:14

Hmm, mam długi szklany miecz błyskawic i kirys bogów. Sądze że na razie wystarczy. Nie mogę doczekać się kiedy dorwę się do deadrycznej broni.
Atanael - 2006-03-07, 19:51

Hm powiedzcie mi jak tam sie dostawało poziomy :P XD keidys zanim do Balmory doszedłem miałem 4 a teraz to nie wiem czy bede miał nawet 2 :P
Torian_Kel - 2006-03-08, 14:39

Przeczytaj uważnie poprzednie posty a sytuacja ci się rozjaśni.
Aeraldo - 2007-02-17, 15:41

Iras napisał/a:
to co spotkałeś był jeden z nich - i masz szczęście że nie zaraziłeś sie od niego spaczeniem - bo jest to nieuleczalna chorba

Tak szczerze, to nie do końca prawda, bo ja się z tej choroby wyleczyłem. :) Nie wiem, czy to był wymóg fabuły, czy też przypadek, przeszedłem Morka tylko jeden raz. Po rozmowie z Caisusem płynęliśmy na wyspę Vos, gdzie był nas w stanie wyleczyć pewien mag. (Cholera, jak ja się umordowałem w tym questcie! Zwiedzałem lochy przez kilka dni, zanim odkryłem klapę w suficie przy wejściu :P )

A co do wyzwań, to spróbujcie questu z Azurą. Zaczyna się po znalezieniu Ołtarza Azury. Duuużo mordobicia.

Horus - 2007-02-17, 22:14

Owszem, to wymóg questu. Dagoth Gares zaraża nas Spaczeniem, więc jedynym wyjściem jest Divayth Fyr (Lord Telvanni kierujący przytułkiem dla spaczonych) i jego magia.

I niestety, po pewnym czasie, panowie, wyzwań już nie ma... :(

Aeraldo - 2007-02-18, 14:59

A może mod usprawniający walkę coś by pomógł? Zamiast serii bezmyślnych ciosów mieczem, finezyjny obrót, odparowanie i sztych w brzuch? To jest chyba mniej nudne?
Może ktoś zna godny polecenia mod działający z wersją PL?

Nawiązując do tematu, słyszałem, że mod Giants jest tutaj dobrym antidotum na łatwiznę. Niestety, nie chciał mi się odpalić. Zainstalowałem go i uruchomiłem moduł do wersji bez dodatków. Wyskakiwał błąd i gra się nie uruchamiała. Ktoś wie, gdzie popełniłem błąd?

Horus - 2007-02-18, 17:46

Morrowind ma niezłą mechanikę walki na dystans, więc to zawsze jakaś odskocznia od standartowego chop/slash/thrust. Niestety, z tego co wiem (a z tym światem jestem chyba najbardziej zżyty pośród bibliotekarzy), żaden z nich nie spełnia choć w zadowalającym stopniu wymagań gracza. Odcinanie łbów i odrąbywanie rąk wcale zabawy nie poprawia.

Większość prostych modów działa z wersją PL :] Po za informacją o błędzie w ekranie wczytywania menu, więcej utrudnień nie ma... za wyjątkiem modów, które dodają nowe lokacje - tu już potrzeba spolszczenia.

Co do polskich i spolszczonych pluginów - dział download Adamantytowej Wieży.
Podobno przetłumaczono 'Wyspę Czarodziei', nie wiem, nie grałem od dawna...

Tak, naprawdę, Aeraldo, jeśli nie pokonałeś wszystkich wyzwań i nie odkryłeś wszystkich tajemnic Vvanderfell, Twierdzy Smutku i Soltsheim, nie mamy jeszcze po co mówić o utrudnianiu gry.
Jednak jeśli chcesz trochę podnieść poziom rozgrywki, po prostu zrezygnuj z tony potężnych artefaktów. Zamiast ebonu, zwykłego, czy deadrycznego - skóra, lub dunmerowa zbroja kościana. W dłoni, zamiast Błękitnego Znamienia, Ognia Prawdy, czy innego bicza bożego - srebro, lub dwemerowe żelazo. Utrudnia... Do czasu, aż staniesz się bogiem.

Gaz_Shenryu - 2007-03-19, 14:59

Ja wiem...odpowiedni poziom, co po zdobyciu nieco większej il. kasy nie jest problemem, i już nikt/ nic (prawie) nam nie podskoczy.
Choć i tak dla tej gry byłoby lepiej, gdyby walki nie było. Gdyby była przygodówką. A dla Beshy lepiej, żeby zrobiła dobrego f3 ;) Choć i tak nic z niego nie będzie...
Interplayu, czemuś miast tactisa nie wydał trójeczki? No czemuż..?