Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Yarpen
2006-08-26, 15:39
Polish Modding Community - Infinitorium

Czy uważasz że Infinitorium powinno powstać?
TAK
70%
 70%  [ 7 ]
NIE
20%
 20%  [ 2 ]
Jest mi to obojętne.
10%
 10%  [ 1 ]
Głosowań: 0
Wszystkich Głosów: 10

Autor Wiadomość
Hergath 

Wysłany: 2005-08-12, 22:58   Polish Modding Community - Infinitorium

INFINITORIUM

Wstęp.
1.Założenia.
Polska scena Infinity jest bardzo mała w porównaniu z tą zagraniczną. W porównaniu ze sceną Fallouta która w Polsce jest jedną z potężniejszych, infinity jest małe i biedne. Na dodatek nic nie zapowiada zmian. Co więcej od wydania gier na silniku Infinity Engine (dalej: IE) minęło sporo czasu, a czas nie jest tutaj sprzymierzeńcem. Pozornie sytuacja się poprawia, modyfikacje sa w produkcji itp. ale są to małe kroczki dreptające ciągle w tym samym małym ogródku, i są to stopy tych samych ludzi. Zależy mi żeby scena IE nie zamarłą całkowicie, i można uznać że to jest szaleńcza gówniarska pasja kogoś kto osiągnął pełnoletność i wg większości powinien zająć się czymś poważnym. Ale to pasja, cudowna pasja, kto wytłumaczy facetów biegających w błocie za szmacianą piłką :) albo zbieraczy znaczków... To ta sama kategoria. Po za tym czasem z pasji rodzą się życiowe szanse. Dlatego mam zamiar zrobić co w mojej mocy aby scena IE istniała i stawała się jedną z potężniejszych. Próbowałem tego dokonać już tego dokonać (BM), niestety nie wyszło, ale nie mam zamiaru się poddawać, i o ile znajdę sojuszników i oprzemy się na wspólnym silnym systemie działania to można osiągnąć coś naprawdę dobrego. Ale dość tego INTRA, do rzeczy. :)

Ifinitorum*
Wzorując się na przesławnym TeamBG stanowiącego światowy filar Sceny IE chcę wraz z chętnymi osobami postawić w necie stronkę, która nie tylko stałaby się skarbnicą wiedzy o grach IE ale przede wszystkim była centrum Moddingu. Wstępny projekt strony głównej (na papierze :) ) znajduje się tu: http://img165.imageshack....64/board7iu.jpg
Strona ma być w php co ułatwi interakcje z użytkownikiem.

Działy gier na Infinity*
Tutaj wiele osób z pewnością zaoponuje mówiąc że już wszystko zostało powiedziane i po co się powtarzać. Zgadzam się z tym. Ale skoro ta strona ma być polskim TeamBG (wspaniale jest marzyć ;) ) to powinna takie działy zabierać, gdyż z racji swojej wagi powinna stać się głównym punktem sceny IE. Ale uzupełnienie danych zajmie mnóstwo czasu, cennego czasu który można zużyć na rozbudowę części moddingowej. Dla tego przychodzi z pomocą stara dobra 'fuzja'. Należy połaczyć sie z innymi stronami właczajac ich treść do strony, jednocześnie dając ich linki i stosowne miejsce w komnacie sojuszników :) .

Modyfikacje IE*
Tutaj rusztowanie Infinitorium. Przede wszystkim Modlisty, opisy, Tutoriale, projekty. Wszystko o modowaniu. W sumie najbardziej rozbudowana gałąź Infinitorium. O tym można najwięcej dyskutować, dlatego mówię o tym najmniej ;) .

Forum*
Najbardziej "żywa" część strony, najprawdopodobniej tu powstawały by i upadały wielkie dyskusje i projekty.
Układ forum zaprojektowałem już jakiś rok temu, bo od tego czasu planuję (i powoli tworzę) ten projekt. Jest tu -> http://members.lycos.co.uk/hergath/forum/
O tym tez można dużo dyskutować, bo w gruncie rzeczy spodziewam się owocnej dyskusji ;) .

Pliki*
Mody, narzędzia, tutoriale w formie online, najnowszy iesdp, java, wbp6. Wiadomo, podstawowe rzeczy, żeby można je było znaleźć na filarze Polskiej sceny IE a nie szukać po mnóstwie stronek.

Nowości*
Dużo newsów, tak żeby po wejściu na stronkę było widać wszystkie świeże informacje, o modach, zmianach wszystkim związanym ze światem IE.

Dyspozytornia* vel Ogłoszenia ;)
Ciekawa rzecz, wymagająca sporej wiedzy technicznej.
Coś w rodzaju tabeli, każdy kto by się rejestrował miałby możliwość wpisania się do Dyspozytorni. A tam było by wiele ciekawych opcji typu, szukam/chcę być szukanym ;) . W skrócie jeśli ktoś będzie szukał np ekipy do stworzenia moda to by zaznaczał odpowiedni 'ptaszek' i na liście by zapalało się odpowiednie światełko. Było by tam miejsce na wpisanie swoich umiejętności (kto wie, być może powiązanych z jakimś testem umięjętnościowym). Taki system pokazywał by np moderów szukających 'zatrudnienia", albo zapaleńców ze scenariuszem lub choćby cząstkowym projektem, albo ludzi którzy mają część projektu gotowego i szuka kogoś aby go oddać w dobre ręce. Było by miejsce na podanie języka w którym się posługuje i paru innych rzeczy. A obok guziczek - napisz wiadomość. I można w ten sposób szukać temu do swojego projektu. Niekoniecznie moda. Jeśli do tego zrobić kilka wersji językowych, to w ten sposób można by stać się ojcami wielu sławnych przedsięwzięć ;) . To jest dobre rozwiązanie, ale wymaga techników.

Technikalia* Serwer*
Jeśli chodzi o to, należałoby znaleźć fachowców, ale są tacy chociażby nasz "żabi kolega" ;) . Budowa opierała by się na php i bazach danych. Wszystko maksymalnie interaktywne, system dodawania newsów, komentarzy, być może artów. A do tego sprzężone forum. Serwer, to chyba najmniejszy problem, żeby o tym myśleć należy już mieć projekt gotowy. Być może nawet jakiś gigant pokroju CDprojekt zgodził by się odstąpić miejsce na serwerach, w końcu to nakręca koniunkturę. Chętnie zrobię grafę i zajmę się designem, a reszta, pomagać powinni wszyscy, ku chwale Amn ;) .

EPILOG
Myślę że projekt jest warty co najmniej chwili zastanowienia. Czas podźwignąć Scenę IE, a strony które już istnieją powinny maksymalnie wesprzeć taki wspólny postument. kto wie, być może stałoby się to powodem powstania nowych wspaniałych modów. Czemu Polska ma być gorsza? Pokażmy że baldur nie umarł. Zapraszam do dyskusji i pozdrawiam wszystkich.

Coincidence 

Wysłany: 2005-08-12, 23:23   

Po pierwsze, co uważasz za Scenę? KLiedyś owszem, ośrodkiem była Wyspa i Biblioteka Riklaunima, ale zamieszanie powstałe po zniknięciu TeamBG dotknęło Polskę dość dotkliwie - odeszli Mistrzowie - Aurelinius, Welverin, grjgori, Rik nieco ograniczył swą działalność, przez co BR straciło na znaczeniu, Wyspa przez strojący fochy serwer też nieco osłabła. I nie powstało na ich miejsce nic nowego. Ale czy musi? Jak ktoś chce coś większego tworzyć, to stworzy ( Shaggie, Sorrow, Hathor&team TWM ). I nie potrzeba do tego "centrum". Baza tutoriali - w zasadzie ktoś tam krzyczał ( nie jestem pewien, kto jest jej autorem ) o Akcji Pomocy Młodym ( w domyśle: zdolnym ) moderom, ale to było raczej na zasadzie: Mistrzowie, zróbcie nam tutoriale. Ale dochodzi do absurdów, w których ludziom nie chce się samemu nic zgłębiać, tylko czekają, aż poda im się w strawnej wersji na tacy - Sorrow poruszył ten temat na Wyspie. Herr, to nie jest pierwszy tego typu projekt. I pewnie nie ostatni :| Ja na razie jestem neutralny, zobaczymy, co na to inni.

Hergath 

Wysłany: 2005-08-12, 23:37   

Ten proejkt ma prawie rok, i był w fazie produkcji, pare osób pomagało. Ale moja wiedza była wtedy ograniczona. To miałby być drogowskaz dla każdego, pomoc i w ogóle. Myslę że po stracie starej BR i TEAMbg cos takeigo by się przydalo, tym bardizej jesli udało by się osiagnać międzynarodowy poziom. Czemu Polska nie miałaby stanać w szranki, na równi z innymi pańśtwami. A takie Infinitorium bylo by odbrą opieką dla wielkich projektów jak TV. To wszystko chce robić dla sceny. W końcu umrze, a tego nie chcemy chyba. oin, powiedmy sobie szczerze, po zrobieniu TV spełnisz się całkowicie. Już nie będziesz siedzial w tym. Taki mi się wydaje. Ale wartałoby zostawić coś dla potomnych, chętnych budować scenę BG, wiekową już. Nie traćmy tego potencjalu budowanego przez lata na COB, BR, Wyspie. TeamBG padł, ale można spróbować stworzyć jego nastepce, to jest trudne, ale warto. Chciałbym żeby projekt został zrealizowany. Ale zobacyzmy. pozdrawaim.

Sorrow

Wysłany: 2005-08-12, 23:43   

Hergath, nie wiem, czy sobie zdajesz z tego sprawę, ale strony takie jak Spellhold, czy PPG prosperują tylko dlatego, że są tam ludzie z całego świata.
Scena Fallouta owszem prosperuje, ale nie jest tak elitarna jak scena IE, zarówno w Polsce jak i na zachodzie.
Miałem okazję posiedzieć na polskim forum i pooglądać forum zachodnie i jest tam sporo osób, z, którymi raczej nie chciałbym być na jednym forum (szczególnie na DaC :x ).
Jeżeli taka inicjatywa miałaby mieć sens, musiałaby to być społeczność anglojęzyczna.
in sinister ecstasy eternally I decompose"

Sir Aleksandrus

Wysłany: 2005-08-12, 23:56   

Ja jestem za. Przyda nam sie polskie centrum moddingu, zeby to wszystko zebrać. Wiadomo trudne to zadanie, ale jak sie zjednoczymy. Można to zrobić. Takie polskie Team BG. Jako pomysłodawca Akcji Pomocy Młodym moderom trzymam kciuki za tym przedsięwzieciem. Chętnie też przyłoże rękę jak wróce z wygnania. :)
Ain't so far down

Grzebul
Admin

Wysłany: 2005-08-13, 00:09   

:help:
"ey! tu nie ma klamek!"

Hercio,
Masz tu forum poświęcone tylko i wyłącznie grom na IE. http://www.bigamesforum.prv.pl Po co Ci kolejne?
I czemu chcesz "podźwigać tą (jakże udręczoną przez podobnych fanatyków) scenę IE?"
Ponadto, jaka jest Twoja rola w scenie? Modować nie umiesz, jeśli chodzi o webmasterowanie to się wysłużysz Kermitem... Zrobisz ładne logo?:)
Mniejsza, Her, najpiew zrób - potem pokazuj.
Za dużo ludków i lolków wyskakiwało z podobnymi pomysłami by wszyscy się hurra! rzucili Ci pomagać w tworzeniu bezsensownego moim zdaniem niewiadomo czego..

Hergath 

Wysłany: 2005-08-13, 00:18   

Grzebulku, najpierw przeczytaj dokłądnie co napisałem. Ten tój link chyba niezbyt dobrze pełni role centrum moddingu. A moich umiejetnosć nie znasz wiec sorrka ale nie wypowiadaj się w tej kwestii. A za opinię dzięki, tylko mógłbyś swoje szyderstwa zachować na jakieś fora o niższym poziomie, idź do wszechpolaków i sobie poszydź. TO ma być dyskusja a nie próba poniżania kogoś lub czyichś pomyslów. A to że stosujesz takie kpiny w stosunku do tematu chyba o Tobie dobrze nie świadczy. Pozdrawiam.

Coincidence 

Wysłany: 2005-08-13, 00:50   

Szyderstwa? Her, bez przesady - sporo w tym racji. Faktem jest, że żeby zrobić coś takiego to jednak trzeba coś umieć, a nie: ja mam pomysł, wy go zrealizujcie. Póki co siedzibą najlepszych jest Wyspa ( Zed Nocear, Harnas, Verden, Sorrow, Hathor ) i CoB ( Shaggie, Kiński ).

Hergath napisał/a:
A takie Infinitorium bylo by odbrą opieką dla wielkich projektów

Powiedzmy tak: by brać się za wielki projekt, trzeba umieć sporo ( m.in. z tego powodu zanim jeszcze sięnarodził, umarł projekt BG3mod ); jak ktoś umie sporo, to znaczy, że za granicą sobie radzi ( bo bez tego nie miałby szans się czegoś nauczyć ) i to, co jest w Polsce mu nie wystarcza ( zanim ktoś się obrazi, że w Polsce przecież na temat modowania jest sporo: bez znajomości anglika nie ma co marzyć o zrobieniu czegoś lepszego niż kalka NPC o nieco innych dialogach czy paru przedmiotach; a i sam silnik jest RDZENNIE anglojęzyczny - wszelkie programy, nazwenictwo są w języku Szekspira ).

Hergath 

Wysłany: 2005-08-13, 01:00   

Wporzo. Macie racje. Zarzucam projekt.

Coincidence 

Wysłany: 2005-08-13, 03:25   

21.58 -> 00.00

Szybko poszło :|

Herr - ja naprawdę nie mam nic do tego pomysłu. Ale zauważ, że nic z niego nie będzie z tego samego powodu, dla którego Akcja Pomocy Młodym nie wypaliła - inicjatorzy się na tym nie znają, a o samym przedsięwzięciu trąbią zanim jeszcze cokolwiek powstanie:|

Hergath 

Wysłany: 2005-08-13, 13:10   

W porządku, masz rację, nie całkwoitę ale masz. Bo zazwyczaj trabi się przed powstaniem projektu szukając chętncyh do pomocy. Ale nieważne. Na razie projekt zawieszam. :)

Odpowiedz do tematu