Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe rasy
Autor Wiadomość
Lua Nova 


Wysłany: 2005-07-21, 11:11   

Cytat:
Ciekawa jestem, czy u tych inaczej zorientowanych seksualnie też...?


Ma to związek z ich atrakcyjnością, więc w przypadku kochających inaczej jest odwrotnie.


Cytat:
Hm, jakoś nie widzę takiej delikatnej, kruchutkiej nimfy, co to sama na nogach się utrzymać nie potrafi, jako wojowniczki.
Krycie się w cieniu, łopocząc skrzydełkami chyba też nie bardzo pasuje... Barbarzyńca odpada w przedbigach, co się samo przez się rozumie.
Zostaje więc bard lub łowca, no i ewentualnie na upartego złodziej, ale imho z minusami do krycia się, przynajmniej w pomieszczeniach.


Wojownicy używają również broni dystansowej. Co do łotrzyka, to kara do testów ukrywania się jest dobrym pomysłem, powiedzmy -4. Barbarzyńca to rzeczywiście kiepski pomysł.

Cytat:
a po co lasy?
zbyt w nimfodriady wchodzisz i powielasz. taka postac zacznie sie kojarzyc z driadami tyle ze czerwonymi


W lasach Kauryjek znajduje się święty gaj, w którego centrum ukryty jest miniaturowy wulkan. To miejsce kultu. Stamtąd czerpią siły życiowe, kiedy akurat nie są w trasie. :P

Cytat:
nie kumkumam, to ile toto wazy?
jak az tak malo to albo wychudzone, albo malutkie
co niszczy zmyslowosc i mozliwosc pozadania ich przez mezczyzn.


Kauryjki z zewnątrz wyglądają jak dorodne, zaokrąglone tam gdzie trzeba kobiety. Ich niewielka waga (tak mała, że zdają się nic nie ważyć) jest związana z budową wewnętrzną (lekkie kości itd.).

Cytat:
zrezygnuj z tych skrzydel, bo tez zbyt to je do demonic zbliza i zbyt beda z nimi kojarzone


Kauryjki nie kojażą się z demonami, są powszechnie znane ze swoich "usług". Poza tym nie mają ani rogów, ani wystającyh zębów. :wink:

Cytat:
Kauryjki same nie mogą rzucać czarów (wyjątek – czary barda), ale mogą spróbować przechwycić czary rzucone bezpośrednio na nie, przechować i w odpowiednim czasie wykorzystać. Czar nie może być przechowywany dłużej niż 1 dzień, po tym czasie rozpływa się. Rzut na przechwycenie to 1k20 + poz. kauryjki + mod. z Bd. Tylko czary do 4 poziomu, ST przechwycenia czaru to 10 + poz. czaru, poz. czarującego, + mod. z cechy. Jeżeli osoba rzucająca czar przebije OC nimfy, czar nie może zostać przechwycony. OC wynosi 11 + poz.


To zdolność nadnaturalna. Rękompensata za to, że nie mogą rzucać czarów. Ich niedojrzały umysł i skłonność do niepoważnych zachowań uniemożliwia im rzucanie czarów, wyjątek to czary barda, ponieważ opierają się na muzyce, a to druga natura tych nimf.


Cytat:
Podwójne obrażenia od broni wykonanej z żelaza. Jakikolwiek kontakt dotykowy z żelazem sprawia kauryjce ból (1 punkt obrażeń).


Ma to związek z magiczną naturą tych stwożeń i mocą jaką w sobie przechowują.
 
 
Dun Dare 
Pogromca Smoków


Wysłany: 2005-07-21, 21:00   

Skomentuje to inaczej: Uosobienie wiły skrzyżowane z latawicą.

Przy czym... Wiecie dlaczego ptaki mają lekkie kości? To nie sprawa budulca... Po prostu w środku sa wypełnione powietrzem i są ażurowane. Ma to pewne zalety gdyż zwiększa sie elastyczność a masa spada lecz kości sa bardziej kruche. Wniosek kauryjki to istoty bardzo delikatne. Druga sprawa... Skrzydła istoty tej wielkości powinny byc dość duże... Wielkość coś jak Fey'ri zakładajacże rozpiętość lotni to ok 10 m wystarcza 7 m. Największe ptaki świata albatrosy wędrowne maja rozpiętość skrzydeł do 3,5 m. i muszą startować z rozbiegu pod wiatr. Przy braku wiatru skaczą ze wzniesień. Jeżeli kauryjka ma być swoistym Harrierem musi mieć bardzo dobrze (graniczące z SSJ pudzianem) rozbudowane mięśnie skrzydłami poruszajace. Zakładając standardowe umieszczenie jak w innych istotach baśniowych bedą to m. in. mięsnie barków . Wniosek: Piękna kobieta z potężnymi barami. :x I jeszcze ciekawe gdzie umiesci ogon...

Ale to takie moje aerodynamicxzne biadolenie a wszak faerun to świat baśniowy gdzie wszystko jest mozliwe... O przepraszam wszystko wg zasad jest możliwe :wink:
_________________
"On by każdego dnia przychodził do świątyni, gdyby wodą święconą była whisky."
 
 
Lua Nova 


Wysłany: 2005-08-24, 16:38   

Kauryjka jako BN to raczej kiepski pomysł, postaram się zrobić z niej potworka do księgi potworów. Już niedługo. Chyba:P
_________________
Nawet jeśliś czysty jak kryształ i odmawiasz modlitwę przed zaśnięciem, możesz stać sie likantropem, gdy lśni księżyc w pełni...
 
 
Orzecho
Mistrz Gry


Wysłany: 2005-08-24, 17:22   

Cytat:
Kauryjki z zewnątrz wyglądają jak dorodne, zaokrąglone tam gdzie trzeba kobiety. Ich niewielka waga (tak mała, że zdają się nic nie ważyć) jest związana z budową wewnętrzną (lekkie kości itd.).


True, Dun... Jest to trochę zachwianie normalności... Puste kości nie dają aż takiego upustu na ciężarze. Po drugie np. takie gołębie mają rozpiętość skrzydeł większą od nich. Musiała by mieć olbrzymie skrzydła. I tak jak pisał Dun kupę mięśni.

Owszem, jeżeli założyć, że to postać baśniowa to nie stanowi to problemu. Z tym, że jest to w pewnym sensie przybysz. I postacie baśniowe są zawsze bardziej ukryte... można założyć, że jest magiczną bestią :P ale to kiepsko pasuje do tego wizerunku ;)

Dodano po 4 minutach:

A jeszcze. Wszystko można podeprzeć chocby nie wiem jak powariowaną historią. Np.:

Kauryjki były niegdyś maleńkimi skrzatkami mieszzącymi się w dłoni. Żyłe skrycie, nie pokazując się ludziom. [Wtedy żyli jeszcze faceci .] Były to stworzenia niezwykle rzadkie i można je było spotkać tylko w jednym miejscu na świecie. Tam później rozpętała się magiczna wojna i na skutek kilku nieudanych zaklęć i olbrzymiego promieniowania magicznego Kauryjki zmieniły swą formę. Wtedy wygineły wszystkie osobniki płci meskiej, a byłe skrzatki musiały zacząć szukać nowych sposobów na przetrawnie. Dlatego wyszły na świat.

Wtedy można założyć, że skrzydełka są malutkie bo coś w osnowie świata się popsuło ;)
_________________
Nie wolno w zaufaniu do żadnego drania posuwać się dalej, niż można nim cisnąć, i nie ma na to rady, więc lepiej się napijmy.

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.
 
 
Lua Nova 


Wysłany: 2005-11-05, 14:35   Magiczna dziwka podejście drugie...

Kauryjka

Ogólna charakterystyka:

Kauryjki to rodzaj nimf, które zamieszkują zaklęte lasy znajdujące się w pobliżu wulkanów. Mają pomarańczowo czerwoną skórę o ciepłym odcieniu, długie czarne włosy i czarne, lekko skośne oczy. Wzrostem przypominają elfie kobiety, ale ich idealnie proporcjonalne ciała są bardziej zaokrąglone tam gdzie trzeba. :) Rysy twarzy podobnie jak cała postać są bardzo zmysłowe. Kauryjki posiadają skrzydła, z wierzchu ciemno purpurowe, od spodu czerwone, kształtem przypominające nietoperze. Latanie to ulubiony dla nich sposób poruszania (zwykle unoszą się lekko nad ziemią,). Skrzydła przeszkadzają im w noszeniu ubrań, więc zazwyczaj chodzą skąpo albo wcale nie ubrane.
Z niewiadomych przyczyn wszystkie kauryjki wyglądają dokładnie tak samo, tylko one mogą się nawzajem rozróżnić, dla innych istot wydają się identyczne. Wszystkie łączy silna więź i w macierzystym lesie mogą się porozumiewać telepatycznie (zdolność ta wygasa, gdy kauryjka oddali się na odległość 1 km od lasu).
Kauryjki mogą się łączyć z każdym męskim humanoidem i z takich „spotkań” rodzą się kauryjki (tylko kobiety) albo odmieńcy. One same głoszą, że większość baśniowych istot i bestii pochodzi właśnie od kauryjek. Do takich zbliżeń dochodzi dość często, ponieważ to jedyny sposób odżywiania się czerwonoskórych nimf. Żywią się zmartwieniami i troskami osobników płci męskiej, z których uwalniają swoich klientów podczas stosunku płciowego, po którym czują się oni całkowicie odprężeni. Co ciekawe żaden z mężczyzn po spotkaniu z tą magiczną istotą nie ma poczucia winy ani wyrzutów sumienia z powodu np. zdrady małżonki i już do końca życia będzie „coś” czuł do swojej pocieszycielki. Za usługę pobierają oczywiście odpowiednią zapłatę w złocie, albo drogocennych przedmiotach, upodobały sobie zwłaszcza klejnoty, do których mają słabość. Kiedy nimfy napełnią się negatywnymi emocjami, przez następny dzień są kapryśne i humorzaste. Z oczywistych powodów nie potrzebują zapasów żywności i wody, ale muszą „odżywiać się” co najmniej raz na trzy dni. Co najmniej raz w roku kauryjki muszą wracać do świętego gaju aby oczyścić ciało i umysł, jeżeli tego nie zrobią mogą nabawić się choroby psychicznej. W macierzystym lesie czerpią siły życiowe od magicznego źródła, które znajduje się w sercu lasu. Nie potrzebują wtedy „pokarmu”.
Las zamieszkiwany przez kauryjki to dla tych istot święte miejsce, do którego nie pozwolą wejść żadnemu mężczyźnie.
Kauryjki preferują nocny tryb życia, w dzień zazwyczaj śpią (standardowe osiem godz.), nimfa, która jest aktywna w dzień, naraża się na negatywny wpływ promieni słonecznych (kara –1 do wszystkich testów, senność).
Kauryjki kochają zabawy, śpiew i żarty. Czasami zachowują się bardzo dziecinnie. Ich rozwój umysłowy zatrzymał się na poziomie szesnastoletnich ludzkich podlotków. Kauryjki aż do śmierci zachowują swój ponętny, młody wygląd. Dożywają nawet do 1000 lat (dobra dieta czyni cuda :P )
Istnieje męski odpowiednik kauryjek – zimirowie. Nie możliwe jest jednak spotkanie obu ras, ponieważ są dla siebie niewidoczni. Kauryjka stojąca naprzeciwko zimira nie będzie wstanie go wyczuć ani zobaczyć i odwrotnie.
Nienawidzą sukkubów i inkubów, ponieważ stanowią ich całkowite przeciwieństwo.

Religia:

Kauryjki nie czczą żadnego bóstwa, ale opiekę nad nimi sprawuje Wielka Matka, uosobienie sił natury.

Zasady specjalne:

- Kauryjki nie mogą wybrać specjalizacji w żadnej szkole czarów, a na pierwszym poziomie czarodzieja dostają tyle czarów ile wynosi ich mod. z Int (normalnie mag dostaje 3 + mod. z Int czarów), brak im systematyczności w nauce i nie lubią studiować zakurzonych ksiąg i zwojów. Wiele z nich to utalentowane bardki lub złodziejki, zdarzają się też zaklinaczki, ale niezwykle rzadko. Ze względu na ich niedojrzałość emocjonalną raczej nie zostają kapłankami, bliższa im jest klasa druida lub tropiciela, ponieważ kochają wszystkie dzieci Wielkiej Matki. Kauryjki prawie nigdy nie zostają wojowniczkami i barbarzyńcami, ponieważ brzydzą się przemocą fizyczną. Mnich i paladyn też raczej odpada.
- Mogą spróbować przechwycić czary rzucone bezpośrednio na nie, przechować i w odpowiednim czasie wykorzystać. Czar nie może być przechowywany dłużej niż 1 dzień, po tym czasie rozpływa się. Łączna ich ilość nie może przekraczać premii z Bd. Rzut na przechwycenie to 1k20 + poz. kauryjki + mod. z Cha. Tylko czary do 4 poziomu, ST przechwycenia czaru to ST czaru rzucającego. Zdolność ta nie działa na zdolności nadnaturalne, czary rzucone ze zwojów i moce magiczne przedmiotów. Przechwycenie czaru to akcja darmowa i nie musi być przygotowana. Kauryjka musi być świadoma ataku. Wykorzystanie przechowywanego czaru to akcja standardowa.
- Modyfikator atrybutów +2 do Zr i Cha i –2 do S i Rzt.
- Premia rasowa +2 do cichego poruszania, nasłuchiwania i zauważania, kara –4 do ukrywania (za skrzydła).
- Premia rasowa +2 do pływania, kauryjki świetnie pływają.
- Premia rasowa +2 na wolę przeciwko czarom i efektom zaklinania.
- Premia rasowa +2 na wolę przeciwko czarom i efektom czaropodobnym.
- Kauryjki wyczuwają emocje innych istot takie jak: smutek, radość, gniew itp. Ale nie czytają myśli i nie potrafią wykryć kłamstwa dzięki tej zdolności, daje im jednak ona premię do wyczucia pobudek +2. Nie potrafią też ukryć swoich emocji, które od razu po nich widać, kara do blefowania –2.
- Premia rasowa +1 do testów ataku przeciwko sukkuom i inkubom (wróg rasowy).
- Kara –4 do testów przeciwko byczej szarży i przewracania, kiedy stoi na ziemi. Kauryjki większość swojego życia spędzają w powietrzu i niepewnie czują się na ziemi.
- Widzenie w ciemnościach 18m.
- Odporność na ogień 20/-
- Wstręt do wszystkiego co zrobione jest z żelaza. Kiedy kauryjka chce dotknąć przedmiotu z żelaza (nawet owiniętego w jakiś materiał lub coś innego) musi wykonać rzut na wolę ST 25. Ze względu na tę osobliwą fobię preferują one broń i pancerz z innych materiałów.
- Szybkość 15m (lot), 6m (chód), 9m (pływanie).
- Zdolności czaropodobne: na życzenie wykrycie magii, 3/dzień hipnoza, zauroczenie osoby i zwierzęcia. ST jak zaklinacz o poziomie kauryjki.
- Telepatia, ale tylko w odniesieniu do kauryjek i tylko w macierzystym lesie i obrębie 1km od niego.
- Gdziekolwiek kauryjki się znajdują wzbudzają zachwyt wśród mężczyzn i budzą niechęć wśród kobiet, co daje im premię +2 do dyplomacji dla mężczyzn i karę -2 dla kobiet. Premia działa odwrotnie w przypadku kochających inaczej
- Odporność na uśpienie i magiczne efekty tego typu.
- Oczy kauryjki nie przystosowane są do światła słonecznego: kara -1 do wszystkich testów i natychmiast zasypia, chyba że powiedzie jej się test na wolę ST 15. Efekty te można zniwelować biorąc atut przystosowanie do światła dnia.
- Charakter: każdy dobry i neutralny, ale chaos przedkładają nad prawo. Kauryjki nigdy nie są złe. Nie są w stanie same z siebie skrzywdzić kogokolwiek chyba, że muszą bronić siebie, albo osób i miejsc dla nich ważnych.
- Pozbawiona skrzydeł nimfa traci zdolność przechwycenia czarów.
- Kauryjki zawsze mają 150 cm wzrostu i ważą 48kg.
- Biegłość: kauryjki biegłe są w biczu, długich i krótkich łukach oraz łukach kompozytowych. Broń oraz pancerz nie mogą być wykonane z żelaza. Kauryjka może używać tylko lekkiego pancerza jeżeli klasa postaci ma w niej biegłość, ale pancerz musi być odpowiednio dopasowany z powodu skrzydeł.
- Typ: istota baśniowa.
- Ulubiona klasa: bard.
- Efektywny poziom postaci (ECL) +2.

Jak wam się podoba po kilku zmianach?
_________________
Nawet jeśliś czysty jak kryształ i odmawiasz modlitwę przed zaśnięciem, możesz stać sie likantropem, gdy lśni księżyc w pełni...
 
 
Verin
Mistrz Gry

Wysłany: 2005-11-05, 21:22   

imo fajne, nawet bardzo :) gratuluje pomyslowosci. ciekawe jak to bedzie dzialac w praktyce... trzeba sprobowac
_________________
[PL] -> Mroczna Koza | [Grzebul's expression] -> Koozmroczaren
[JP] -> Daakuyagi | [NO] -> Mřrk Geit
[SE] -> MĂśrk Get | [EN] -> Dark Goat
[FI] -> Tumma Vuohi | [LAT] -> Atra Carpa
[DE] -> Dunkle Ziege
[FR] -> La Chevre Obscure

Proud member of BCM
 
 
Horus 
Moderator

Wysłany: 2005-11-05, 21:26   

Verin napisał/a:
imo fajne, nawet bardzo Smile gratuluje pomyslowosci. ciekawe jak to bedzie dzialac w praktyce... trzeba sprobowac


True, true, zgadzam się i podpisuję :)
_________________
Раз мати родила!
 
 
Lua Nova 


Wysłany: 2005-11-07, 16:16   

Verin napisał/a:
imo fajne, nawet bardzo gratuluje pomyslowosci. ciekawe jak to bedzie dzialac w praktyce... trzeba sprobowac


Fajnie, że wam się podoba. Natchnęła mnie pewna książka, ale pierwsza kauryjka to był niewypał :P Chciałam się za bardzo trzymać orginału, a to nijak pasowało do D&D. Trochę drastycznych zmian i proszę! Magiczna dziwka jak się patrzy... :wink:
_________________
Nawet jeśliś czysty jak kryształ i odmawiasz modlitwę przed zaśnięciem, możesz stać sie likantropem, gdy lśni księżyc w pełni...
 
 
Verin
Mistrz Gry

Wysłany: 2005-11-07, 17:27   

Lua Nova napisał/a:
Magiczna dziwka jak się patrzy...


To samo na poczatku pomyslalem ;) ale jako postac jest w sumie sympatyczna, jutro przetestuje grajac z anglikami :D
_________________
[PL] -> Mroczna Koza | [Grzebul's expression] -> Koozmroczaren
[JP] -> Daakuyagi | [NO] -> Mřrk Geit
[SE] -> MĂśrk Get | [EN] -> Dark Goat
[FI] -> Tumma Vuohi | [LAT] -> Atra Carpa
[DE] -> Dunkle Ziege
[FR] -> La Chevre Obscure

Proud member of BCM
 
 
Lua Nova 


Wysłany: 2005-11-14, 12:10   

Mała poprawka: nie ma odporności na uśpienie. Zapomniałam wcześniej usunąć.
_________________
Nawet jeśliś czysty jak kryształ i odmawiasz modlitwę przed zaśnięciem, możesz stać sie likantropem, gdy lśni księżyc w pełni...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme made by Aiglon von Lupus based on subSilver