Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Komiksy
Autor Wiadomość
dhorin

Wysłany: 2005-09-12, 21:06   Komiksy

Polecam Wam oderwanie się od fantasy (choć na chwile :P ). Zacznijcie czytać komiksy, niektóre są naprawde TRUE...:P Ja polecam np. Jeża Jerzego.

Laminha 

Wysłany: 2005-11-12, 08:14   

Ja za to bardzo lubie Mange i Anime a szczególnie o wampirach mam całą kolekcje komiksów hellsinga i modele jego broni, a po za tym wampire princes miyu. oraz wiele innych jestem maniakiem.

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2005-11-12, 16:16   

Cytat:
Ja polecam np. Jeża Jerzego.

Już wiadomo z czego te rysunki pseudo-losuxowe... blah... brzydkie...

Ja uwielbiam oczywiście Garfielda :D ostatnio śmiałem się z Jeremiego...

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.

Zapi

Wysłany: 2005-11-24, 13:17   

Orzecho napisał/a:
Cytat:
Ja polecam np. Jeża Jerzego.

Jeż jest ZAJEBISTY.

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2005-11-24, 23:49   

Cytat:
Jeż jest ZAJEBISTY.

No właśnie... dlatego go nie lubię... :D

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.

Rzepak 

Wysłany: 2005-12-03, 14:35   

Cytat:
Ja uwielbiam oczywiście Garfielda Very Happy

True... :) Dobry Garfield nie jest zły, a w szczególności stare paski, ale numerem jeden i tak zawsze będą dla mnie komiksy w śp. "Resecie" (był o Baldurze jeden nawet)

Laminha 

Wysłany: 2005-12-04, 15:43   

Rzepak napisał/a:
Garfield

tak jak najbardziej jest zajefajny.

Jvegi

Wysłany: 2005-12-17, 09:42   

Cytat:
Jeża Jerzego.
Przez chwilę myslałem ,że chodzi Ci o detektywa Jeża :P
Jerzego nawet lubię ale w rozsądnych dawkach.

Moja przygoda z komiksem zaczeła sięod gum balonowych "donald". Potem nadszedł czas na "kaczora donalda" ( niegdyś naprawe dobre pismo z komiksami na wysokim poziomie... niegdyś) dzięki któremu nauczyłem się czytać. Od 1998 kupowałem tez giganty ( nadal trzyma nieporównywalnie większy poziom niż dzisiejszy KD).
Potem naturalnie tytus, kajko i kokosz, trochę klossa, asterix i obelikx ( naturalnie). Potem ( miałem jakieś 9 może mniej lat) poznałem marvela... spider men jest jednym z moich ulubionych bohaterów komiksowych. no i chyab nei ma sie czemu dziwić.

Bardzo wcześnie poznałem tez mangę. Niech maluczcy mówią co chca ale Dragon Ball wielkim komiksem jest ( mam wszystkie 42 tomy) i zdania nigdy nie zmienię. Oczywiście nie ograniczałem się tylko do DB. Kiedys kupowałem naprawde duzo mang teraz niestety mam trochę mniej kasy a tytułów jest coraz wiecej.

Do moich ulubionych komiksów należa( kolejnośc raczej przypadkowa):
1. Życie i czasy Sknerusa Mckwacza- absolutnie genialny komiks wielkiego rysownika ( ach te detale :roll: ). Naprawde potrafdi chwycić za serce. Nawet jeżeli uważacie ,że kaczor to dno ( moim zdaniem uniwersum kaczorów jest jednym z najlepszych jakie stworzono no ale każdy moze miec swoje zdanie) naprawde radze przeczytać. Don Rosa naprawdę pokazuje tu swój geniusz Pamięta ktos moze komiks w którym magika miała różdzkę która powodowała ,ze ludzie po usłyszeniu swojego imienia zapominali znaczenia kolejnego słowa?
"-Wujku Sknerusie pobiegła schodami.
-czemu ta podłoga jest taka pofalowana?"
:D
2. Kajtek i koko w kosmosie- z naszego punku widzenia dosć naiwna pozycja s-f ale z cała pewnością godna polecenia
3.Naprawdę wiele zeszytów marvela ( dobra jest też" historia beana" DC)
4. Szinkiel ( jak się to pisze? :P )- naprawdę bardzo dobry popis scenarzysty... dla wszystkich którzy uważaja ,ze bóg nie ma nic innego do roboty tylko przejmowac się nami :> ( przepraszam jeśli kogos uraziłem)

Z komiksów " paskowych" bardzo cenię sobie oczywiscie Garfielda. Znakomity jest też Jeremi ;) .
Should ever be forgot.

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2005-12-17, 16:01   

Jvegi napisał/a:
4. Szinkiel

swietne, ja rowniez polecam - mimo, iz komiksow ogolnie nie lubie.

Grzebul
Admin

Wysłany: 2005-12-17, 23:26   

Jvegi o gigantach napisał/a:
nadal trzyma nieporównywalnie większy poziom niż dzisiejszy KD

Niedawno przeczytałem od mojego brata cały tegoroczny rocznik.
Yyy...
Porażka, żenada, syf :x
Może i lepsze niż dzisiejsze KD, ale starsze giganty w porównaniu z nim to coś wspaniałego..
Chyba wszystko zaczęło się psuć od seri "Gigant poleca" czy jakoś tak..
Jvegi napisał/a:
Życie i czasy Sknerusa Mckwacza- absolutnie genialny komiks wielkiego rysownika

Miło mi się z Tobą zgodzić :)
To naprawdę coś pięknego było.., żałuję, że tego już nie mam :(
Jvegi napisał/a:
naturalnie tytus

Tytus był fajny póki za starych czasów, kiedy chłopaki byli harcerzami i wogóle taki moralny komiks był :)
To co się teraz z tym chmieli, jakieś wątki z nato, dresiarzami, narkotkami.. ee.. na siłę takie, i nieciekawe :x I nie to co kiedyś..
Jvegi napisał/a:
kajko i kokosz

Nigdy mi się to nie podobało :|
Jvegi napisał/a:
asterix i obelikx

Ahh... najlepszy komiks ever :)
Choć teraz Uderzo męczy jego dobre imię wydając nowe odcinki z jakimis chamskimi aluzyjami do busha czy inne pierdoły.. jakby nie mógł pozostawić w spokoju pieknej asterixowej sagi..

Dun Dare 
Pogromca Smoków

Wysłany: 2005-12-17, 23:46   

True...
Ostatnio dorwałem dwie pierwsze części Krana Erica Herenguela. Powiedzmy iż niekoniecznie moralny... :P Heroic fantasy z przymrużeniem oka.

Jvegi

Wysłany: 2005-12-18, 06:11   

Cytat:
Chyba wszystko zaczęło się psuć od seri "Gigant poleca" czy jakoś tak..
W sumie powinienm dodać ,że mimo że nadal trzyma znacznie lepszy poziom niz KD też bardzo się opuśić ( i zwiększył cenę :/ ) więc już go nie kupuję.
Cytat:
Tytus był fajny póki za starych czasów, kiedy chłopaki byli harcerzami i wogóle taki moralny komiks był Smile
Ja wychowałem się na starych zeszytach of course I nadal lubie do nich wracać :]

Cytat:
Choć teraz Uderzo męczy jego dobre imię wydając nowe odcinki z jakimis chamskimi aluzyjami do busha czy inne pierdoły.
I to pokazuje , czym staje się komiks bez dobrego scenariusza :/ Kiedyś A&O trzymał naprawde ogromny poziom... Z tych nowych zrobionych przez Uderzo tak naprawde to podobał mi się tylko " Asterix i szecherezada" ( pewnie dlatego ,ze to był mój pierwszy :roll: ) chociaż np. "syn asterixa" albo "róża i miecz" nie były takie złe. Ale "latraviata" to wręcz podrecznikowy przykład jak zrobić beznadziejny komiks :/

Kreska też jest jakaś taka nie tego :(
Should ever be forgot.

Odpowiedz do tematu