Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Icewind Dale
Autor Wiadomość
D@ny

Wysłany: 2005-03-23, 15:44   

hmm kilka razy przechodziłem drogę do lasu i gra całkiem mi się podobała, ale zastanawiam się czy nie lepiej zagrać BG 2.

Iras 

Wysłany: 2005-03-24, 17:58   

Ja przeszłam to raz, ale jakoś nie chce mi się wracać... chociaż... może... jak mi się będzie naprawdę nudzić to może się za to wezmę, ale jak na razie mam lepsze rzeczy do przejścia (morek)

Leonis

Wysłany: 2005-03-31, 16:36   

Witam

Mnie się tam obydwie podobały. W dwójce mi się podobał system czyli awanse podrasy itp..ale lepsze przygody były w jedynce.

Iras 

Wysłany: 2005-03-31, 18:58   

Tez tak uważam leonis - w dwojce irytowało też to że przyspieszenie ruchów było tylko dla jednej osoby.... (chyba właśnie to najbardziej przeszkadzało...)

Rzepak 

Wysłany: 2005-03-31, 19:28   

Cytat:
hmm kilka razy przechodziłem drogę do lasu i gra całkiem mi się podobała, ale zastanawiam się czy nie lepiej zagrać BG 2.

To zabrzmiało tak jakbyś nie grał jeszcze! :eek: Może jestem przewrażliwiony, ale powiedz proszę, że to nieprawda :eek: :o :) !

Hmmm... IWD był potwornie nudny... Nie przeszedłem nawet smoczego oka :roll: . Z drugiej jednak strony naprawdę duże wrażenie zrobiło na mnie Esthaven. Ten śnieżek... ta muzyka... To się nazywa klimacik, aż sutki twardnieją :twisted:

Dwójkę przeszedłem prawie całą, ale... odwliż przyszła :) . Nie miałem siły zaliczyć ostatnich dwóch godzin gry :D .

Mefisto

Wysłany: 2005-08-06, 15:18   

Jak dla mnie IwD nie był wogóle nudny wciągnol mnie może nie tak jak bg ale wciągnoł.Według mnie IwD od IwD2 ponieważ w IwD jest lepszy i przyjemniejszy klimat a jeszcze ten fajny głos Hrodgara tak podtrzymuje klimat.7+\10.

Atanael 

Wysłany: 2005-09-09, 19:26   

Hm gdyby polaczono IwD i IwD 2, bylby pelen sukces... kazda miala cos w sobie, i kazda byla swietna... Muzyka Easthaven... budowala klimat... Kuldahar... Tego brakuje trochu w IwD2... Jest to naprawde swietne, ale jednak, nie da sie osiagnac tego co bylo w IwD... Co by tutaj jeszcze... Hm... ja mysle, iz Fabula 2 jest mocniejsza o wiele niz ta w 1... Bardziej wciaga, jest wiecej zagadek... ale mimo to, czasem w oby dwoch grach, wialo nuda. W IwD 2, zniknelo to co najbardziej kulo w oczy... czyli wielo poziomowe lochy... To bylo doprawdy meczace - patrz Komnaty pod dolina cienia :( to chyba wszystko... A tworzenie postaci, zmiana tej mechaniki... nie wiem czy wyszla na dobre czy na zle... zalezy co kto lubi. Ale tworzenie postaci, owszem... genialne... wlasnie gdy to pisze, rozbrzmiewa w glosnikach muzyka z easthaven... eeeech... lodowe krainy... chcialbym do nich powrocic:)
And I don't remember why I came."

Godsmack - Voodoo

Grzebul
Admin

Wysłany: 2005-09-09, 21:45   

Moja ulubiona część gry w ID2 to tworzenie postaci :D Reszta jest denna i nudna :)
W ID1 to nawet tworzenie zawalili...

Lord Pawello 

Wysłany: 2005-09-09, 21:48   

True, tworzenie postaci to najlepsza część gry :D
Oczywiście tylko w IWD2 ;)

Gaz_Shenryu 

Wysłany: 2006-10-09, 15:51   

E tam, w końcu można było nieźle powalczyć w systemie dnd;) Bo ja wolę walkę w id1 niż w bg1 czy większości bg2. Choć prawda, że moze się znudzić, to jest to nadal klimatyczna łupanina.
Oko smoka- chyba najnudniejsza lokacja przez konieczność ciągłych walk. Schodzisz niżej, tłuczesz paru niemilców, wracasz na góre i sie leczysz- to jest złe :-P

Yarpen 

Wysłany: 2006-10-09, 15:56   

IWD1 ma piękną rzecz - brak warunkowań i łańcuchów czarów, oraz prostotę. Też kocham tam walki - szczególnie MASOWE rzeźnie vs. 20 przeciwników ;)

Vilkatla
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2006-10-19, 05:31   

Cytat:
IWD1 ma piękną rzecz

tak, tryb 'serce furii', szczegolnie jesli sie gra druzyna okrojona do trzech osob (wojownik/zlodziej, driud/wojownik, mag/kaplan). chcialam grac dwiema, ale jakos ciezko mi bylo zrezygnowac z druida - ma naprawde swietne czary, zdecydowanie lepsze niz w bg. a wieloklasy dlatego, ze przy ilosci expa, ktore sie lapie na sf, za szybko sie osiaga gornma granice (z odpowiednim modem jest to chyba 40lvl)

jesli chodzi o fabule, to zenada.
ale grafika ladna, szczegolnie w dwojce.
mimo wszytsko, podsumowujac, to chyba najslabsza gra ze stajni black isle.

Sorrow

Wysłany: 2006-10-19, 12:52   

Ale za to ma lepsze dialogi niż Baldury ;) .
in sinister ecstasy eternally I decompose"

Gaz_Shenryu 

Wysłany: 2006-10-31, 16:54   

A tak (nie) propo tematu, to nie macie kodów do lokacji czy czegoś podobnego (no, chodzi mi o coś podobnego czy identycznego jak było w baldurku). Zaczynam grę od nowa- nie mam starych sejwów i naprawdę nie mam ochoty znów brnąć przez Smocze Oko. Jestem dopiero przy końcu Doliny i nie wiem czy jak dotrę do Oka czy Dłoni...znów mi się gra nie znuży. A chciałbym ją ukończyć.
Zatem- może ktoś pamięta? Byłbym wdzięczny. Bardzo :) :D

Coincidence 

Wysłany: 2006-10-31, 17:56   

Przechodząc bezczelnie na inną lokację za pomocą kodu możesz namieszać ze zmienymi - czyli przykłądowo czysto teoretycznie jeśli nie załatwisz bossa w smoczym ou, to jakiś tam dialog w odciętej dłoni może się nie uaktywnić - koleś nie będzie chciałgadać.
Czyli na własne ryzyko ;)

Edytuj plik icewind.ini ( zrób przedtem jego kopię roboczą ;) ). Odszukaj linię [Game Options]. Dopisz pod nią linię Cheats=1

Teraz w grze naciśnij [CTRL] + [Tab] i wpisz:

CLUAConsole:MoveToArea("ar****"), gdzie ar**** no nazwa lokacji.
Na starszych wersjach IWD powyższy kod może nie zadziałać, wtedy zamiast niego wklepujesz:

CHEATERDOPROSPER:MoveToArea("ar****")

Lista lokacji:

Oko smoka
AR4000 - wejście
AR4001 - pierwszy level
AR4002 - drugi
AR4003 - trzeci
AR4004 - czwarty
AR4005 - piąty i boss'ka

AR5000 - wejście do Odciętej Dłoni

AR6000 - Wyższa Głębia Dorna

AR7005 - lodowiec Ząb Wielkiego Gada

AR8001 - Niższa Głębia Dorna

AR1100 - zniszczone Eastheaven

Gaz_Shenryu 

Wysłany: 2006-11-03, 21:46   

Dzięki za odpowiedź, choć...coś nie wychodzi :? Komentarz: nice try cheater!
Szczerze mówiąc ten cheater boli, ale cóż zrobić. To chyba jedyne rozwiązanie, gdyż jedna z barmanek zwyczajnie się zwinęła i nie chce przyjść do jaskini trolli by dać się zabić. Szkoda.
Wpisywałem na wszelkie sposoby...ale nadal coś nie tak. No cóż. Może czitowanie w crpgach do mnie nie pasuje? A może komp mnie dręczy, jak nowy nauczyciel PO ;)

Odpowiedz do tematu