Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzikie róże
Autor Wiadomość
Atanael 

Wysłany: 2006-12-05, 17:47   Dzikie róże

Siedziałem i pisałem to słuchając piosenki Leonarda Cohen'a... Wersji z Nickiem Cavem i Kylie Minoque dokładniej mówiąc.

„Pokażę Ci dzikie róże” zawołał. Zgodziła się. Zawsze się godziła gdy tylko spojrzał na nią swymi zielonymi oczami i ciągnął za rękę. Była szczęśliwa. Tak, ona była szczęśliwa. Bo oboje pokonali wszystkie przeciwności jakie dał los. Pokonali wszystko i udowodnili innym że będą ze sobą mimo wspólnych niepowodzeń.

„Pokażesz mi dzikie róże?” ucieszyła się. Oboje ruszyli krętą leśną ścieżką w kierunku stawu. One tam były, one naprawdę tam były!
Przeszli przez drewniany mostek ku wysokim liściastym drzewom. Chwycił ją w ramiona i obrócił. Uśmiechnęła się i skradła mu pocałunek. Zawiesiła się na jego szyi składając kolejny. Znów złapał ją za rękę i pociągnął za sobą.

„Gdzie są te dzikie róże?” nie mogła ich zobaczyć. Bo przesłonił jej widok. Zdenerwowała się chwyciła go za ramiona i próbowała odsunąć. Ale on się nie ruszył stał patrząc w dal. Nie potrafiła wytrzymać prosiła, błagała, chciała je zobaczyć... Ona chciała je tylko zobaczyć. Przyprowadził ją do róż, a teraz nie chce jej ich pokazać.

„Czy róże są ważniejsze ode mnie?” Nie odpowiedziała na te pytanie. Marzyła tylko o nich, od dawna marzyła by je ujrzeć i wiedziała... że nic jej w tym nie przeszkodzi. Zaczęła szarpać jego koszulę, spoglądać nań z nienawiścią. Ani drgnął patrząc w jej oczy.

„Przecież Ty wiesz jak bardzo kocham róże” Chwyciła jeden z kamieni uderzyła go z całych sił w twarz. Ledwo utrzymał się na nogach, prawie upadł. Zamachnęła się drugi raz powalając mężczyznę na ziemię. Nic się nie liczyło, tylko jej najpiękniejsze z kwiatów.

„Czy obsypiesz mnie dzikimi różami?” zapytała leżąc pośród nich. Nie zauważyła gdy uniósł kamień który trzymała. Nie zauważyła gdy uderzył. Nie poczuła jak umiera, miała zamknięte oczy. Wtedy liczyły się tylko róże.
And I don't remember why I came."

Godsmack - Voodoo

Hutnuk 

Wysłany: 2006-12-06, 13:03   

Atanael napisał/a:
Nie zauważyła gdy uniósł kamień który trzymała

To jest nielogiczne... ciężko nie zauważyć jak ktoś Ci podnosi kamień, który masz w dłoni... :-P

Wiem, wiem, to poezja... :roll:

Atanael 

Wysłany: 2006-12-06, 16:05   

Hm chodziło mi raczej ze jeżeli leżała, to raczej nietrzymaa tego kamienia. Ale fakt, mój błąd ;)
And I don't remember why I came."

Godsmack - Voodoo

Yarpen 

Wysłany: 2006-12-06, 17:25   

"...który wcześniej ona trzymała..." i po sprawie. Jednak mi sie podoba - klimatyczny tekścik.

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2007-02-01, 23:31   

Właśnie sobie przypomniałem, że to kiedyś czytałem :) Może nie mój klimat, ale ładny, ciekawy tekst.

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.

Odpowiedz do tematu