Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Organizacja sesji
Autor Wiadomość
Yarpen 

Wysłany: 2007-01-11, 19:26   Organizacja sesji

Witam wszystkich.

Pomyślałem, że temat sesji RPG daawno na Tawernie nie był poruszany. A coś co się nie porusza czasem wartoby poruszyć. :) A, że mam obecnie sprzyjające warunki do prowadzenia sesji na forum (radiówka) no to w sumie.. czemu nie?

Jednak problemy pojawiają się już na samym początku. Dokładniej realia sesji. Otóż mam dwie koncepcje, które mogłyby być ciekawe. Przynajmniej moim zdaniem :P

Sesja nr.1 - Nowy świat
Portugalia lub Hiszpania, góry złota napływające do Starej Damy Europy. Oraz coś ważniejsze nawet od złota... powiew nowości i przygody. Awanturnicy i podróżnicy, którzy nie mają wybo... No, mają wybór - albo gnić tutaj, w Europie, albo wyruszyć, by stawić czoła oceanowi. A potem znaleźć swój skrawek nowej ziemi - oczywiście jeżeli się do niego dopłynie.

Preferowane by było, by gracze wywodzili się raczej z niższej warstwy społecznej. Chociaż znajdzie się miejsce zarówno i dla rzemieślnika, który sprzedaje cały swój warsztat, porzuca zawód by wreszcie zaznać przygody. Jak i dla religijnego fanatyka, który pragnie nawracać indian. Słowem bożym i ogniem. No i oczywiście, może jakiś skazaniec, który przy szafocie dostał wybór - albo ekspedycja, albo śmierć.

Byłaby to sesja dla 3-4 osób.

Sesja nr.2 Świat słowiański
Świat z Starej Baśni. Świat legend i mitów. Słowianie wierzyli, że w jeziorach, niebiosach, w wielkich i tajemniczych borach żyją rozmaite istoty - mniej lub bardziej mityczne. Witajcie w świecie, w którym mity się spełniają.

Oczywiście nie jest to świat bajek. To świat prymitywnego ludu, w którym nietrudno o burdę lub napotkanie bandytów. Ponadto istnieje jeszcze inne niebezpieczeństwo. Germanie. Ekspansywni, groźni i dobrze uzbrojeni germanie, którym lepiej nie wejść w drogę.

Taka sama ilość luda.

Sesja nr.3 Midnight
http://dnd.polter.pl/Midnight-c8028

Uczestniczyłem w tłumaczeniu tego settingu na język polski, i obcuję z nim już długi czas. Nie mam jeszcze podręcznika, lecz pewne rzeczy są mi znane. Świat niesamowicie ciekawy, mroczny - co pasuje do forum oraz... trudny. Interesująca jest opcja, że gracze są prędzej zaszczutą przez siły zła zgorzkniałą bandą, niżli radosną poszukującą przygód drużyną. Tutaj przygody szukają was - ale to raczej złe przygody, które rzadko kończą się ślubem któregoś gracza z piękną królewną.

Myślę nawet o prowadzeniu mini-stronki o świecie Midnight, gdzie mógłbym zamieszczać jakieś tłumaczenia dodatków itp. Powiem tylko, że fajnie byłoby w to zagrać - jeno trzeba dorwać materiały.

Wybierajcie sami - wasza wola.
Ostatnio zmieniony przez Yarpen 2007-01-12, 09:35, w całości zmieniany 1 raz  

Atanael 

Wysłany: 2007-01-11, 21:18   

Yarpen napisał/a:

Preferowane by było, by gracze wywodzili się raczej z niższej warstwy społecznej. Chociaż znajdzie się miejsce zarówno i dla rzemieślnika, który sprzedaje cały swój warsztat, porzuca zawód by wreszcie zaznać przygody. Jak i dla religijnego fanatyka, który pragnie nawracać indian. Słowem bożym i ogniem. No i oczywiście, może jakiś skazaniec, który przy szafocie dostał wybór - albo ekspedycja, albo śmierć.

A co myslisz o Piratach :D ? - miałbym takim ochotę zagrać.

Ja bym sie pisał... nawet bardzo. Dawno nie grałem.
And I don't remember why I came."

Godsmack - Voodoo

Yarpen 

Wysłany: 2007-01-12, 08:02   

Pirat, pirat... hm.. no nie wiem. Prędzej korsarz. Przydałby sie :) Ale nie wyobrażaj sobie Koza wie czego :] Że będziesz mistrzem walki dwoma brońmi, miał superataki itp. :P

Hutnuk 

Wysłany: 2007-01-12, 08:57   

Yarpen napisał/a:
Pirat, pirat... hm.. no nie wiem. Prędzej korsarz

A jest jakaś różnica? Tzn. na prawdę chciałbym wiedzieć :?
Yarpen napisał/a:
Preferowane by było, by gracze wywodzili się raczej z niższej warstwy społecznej

No piraci (czy tam korsarze) raczej się chyba z najniższych warstw wywodzili więc raczej spoko :)
Ostatnio zmieniony przez Hutnuk 2007-01-12, 09:00, w całości zmieniany 1 raz  

Atanael 

Wysłany: 2007-01-12, 09:00   

A kto powiedział że coś takiego sobie wyobrażam. W każdym razie, Ja się piszę na takiego :-P

Własnie Yarpen jaka to różnica jest? chyba tylko w nazwie :-P

Godsmack - Voodoo

Yarpen 

Wysłany: 2007-01-12, 09:10   

Korsarz był piratem, który służył DLA PAŃSTWA. Znaczy się, był wynajmowany przez któryś z urzędów (często miasteczka miały swoich korsarzy) by łupili i okradali nieprzyjaznych temu, kto zapłacił, ludzi - a oczywiście dawali spokój swoim :] A myślałem, że to są podstawy.

Horus 
Moderator

Wysłany: 2007-01-12, 14:49   

Atan, Hut, winszuję :]

Podoba mi się ten Midnight... Być może dlatego, że kojarzy mi się ze Śródziemiem, w o wiele mroczniejszej postaci.
Tak, czy inaczej, nie oddaję żadnego głosu, bo zagram w każdą z wymienionych sesji.

Atanael 

Wysłany: 2007-01-12, 16:08   

Midnight byłby najbardziej ciekawy, według mnie :-P

Horus napisał/a:
Atan, Hut, winszuję :]

Człowiek zawsze się uczy :)

Godsmack - Voodoo

Yarpen 

Wysłany: 2007-01-12, 16:08   

Powiem, że właśnie jest cholernie dużo skojarzeń z Śródziemiem. To jakby świat po tym, jakby ktoś zaciukał Frodo na 2 metry przed dziurą :)

Nawet słownictwo staraliśmy sie zachować Tolkienowskie. Elfowie czy krasnoludowie :]

Horus 
Moderator

Wysłany: 2007-01-12, 16:32   

true, Nazgule np. przychodzą na myśl od razu :]

Zagrajmy w Nowym Świecie, a gdy sesja wypali, można pomyśleć o czymś ambitniejszym.
Zarys mojej postaci już masz na gg :)

LordDream 

Wysłany: 2007-01-12, 23:36   

Ja też mogę zagrać, tylko tyle że w którym świecie? I na kiedy dostarczyć materiały?

Yarpen 

Wysłany: 2007-01-13, 11:55   

Dostarczaj kiedy pragniesz :)

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2007-01-13, 15:13   

Jeżeli bedzie ta piracka, to znajdzie sie jeszcze miejsce? :)

Yarpen 

Wysłany: 2007-01-13, 16:45   

Znajdzie sie na łajbie cosik. Hmm... nie nazywajmy tego piracka. Kolonialna proszę.

[ Dodano: Nie 14 Sty, 2007 ]
Termin sesji - za tydzień. 21.01.2007. Zgłoszenia dawać tutaj, o postaciach trzeba podyskutować na gg z MG :)

Horus 
Moderator

Wysłany: 2007-02-01, 20:42   

Termin dawno minął. Przypominam o postaciach tym, którzy się pisali.
Liczba wolnych miejsc drastycznie maleje... :>

LordDream 

Wysłany: 2007-02-02, 10:24   

Zgłaszam się, per capitan! ;P

Grzebul
Admin

Wysłany: 2007-02-02, 12:59   

Ja tam już postać zrobiłem :>
Właściwie to kiedy ruszamy z grą?

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2007-02-02, 13:57   

spoko, ale mam przeslac postac czxysto opisowo, czy jakas mechanika?
bo do tej pory nic o tym nie bylo

Yarpen 

Wysłany: 2007-02-02, 15:17   

Wpadnij na GG i opowiedz o tym kim chciałbyś grać. Postaram się zamieścić gotowe postacie, jakie stworzył Grzeb, Horus i Coini.

Horus 
Moderator

Wysłany: 2007-02-02, 15:23   

Daj znać Grzebowi, to założy Ci subforum i da moda na sesję. A opisy postaci, jak sam chcesz, zamieścisz już w odpowiednim temacie :)

Odpowiedz do tematu