Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
[D2] Diablo 2
Autor Wiadomość
Geba

Wysłany: 2005-05-22, 21:08   [D2] Diablo 2

Czy ja źle widziałem, czy nie ma o D2 topicu ? ;) W każdym razie wiadomo, że gra świetna i wciąga - choć cholernie liniowa. Właśnie LoD instaluję, bo mam zamiar od 1 czerwca (kumpel zewn. ip wykupuje) przez tcp/ip z kumplami grać ;> Oj będzie fajnie, ja palkiem, znajomy czarką a drugi znajomy amką. W każdym razie gra mi się podoba, choć po jakimś czasie zawsze się znudzi, i na kilka miesięcy sobie ją odstawiam ;)

G@@FY
Mistrz Gry

Wysłany: 2005-05-24, 20:11   

Lod jest dobry ponieważ jest tam wątek oblężenia i naprawde postacie chodzą i walczą między sobą. Ale co oczywiste ty pokonujesz wszystko :P

Grałem w diablo dopóki nie osiągnęłem wszystkiego. Strasznie liniowyale ma piękną oprawę. Te głosy, te filmiki. Ten nastrój. Chyba powrócę na łono matki diablo :mrgreen:

Mike

Wysłany: 2005-05-24, 20:17   

Nie wiem dlaczego ale Diablo nigdy mnie nie zainteresowało. A usilnie próbowałem się zainteresowac pod wpływem kumpli. I nic. Nie wiem co wy widzicie w Diablo :] .

Grzebul
Admin

Wysłany: 2005-05-24, 20:54   

Głupia nawalanka... hack und slash.. to za głupie dla mnie..
Raz próbowałem grać, wymiękłem. Nie zamierzam wracać do tego.

Zapi

Wysłany: 2005-05-24, 20:59   

Cienka gierka. Nie wiem dlaczego koleś z mojej klasy gra w to od 3 lat :x . Ostatnio chwalił się jakimiśnowymi trainerami :x .

Dun Dare 
Pogromca Smoków

Wysłany: 2005-05-24, 21:45   

Ehh.... Popieram powyzsze... Jedynie sprawia mi satysfakcje gry kiedy gram przez net kontra komuś innemu... Wtedy przynajmnej Jest ciekawie... A tak.. Prymitywne mordobicie bez sensu...

Coincidence 

Wysłany: 2005-05-25, 09:16   

Nazwijcie to niedojrzałością, ale aż mnie trzęsie, jak widzę, iż ktoś określa Diablo mianem RPGa - pomijając nawalankowatość nie widzę niczego, co mogłoby przyciągnąć mnie do tego tytułu - przeciętna muzyka, nudne filmiki, denna fabuła ( Diablo może zniszczyć świat, tylko ty możesz go pokonać! ) i zero interakcji z postaciami. Bleeee... I to jest na szczycie listy przebojów :P

Mike

Wysłany: 2005-05-25, 09:36   

No z tym zero ineterakcji z postaciami to przesadziłeś, przecież mozna z nimi handlowac, brać questy lub zabijać :P
Co do okreslania Diablo jako rpg to jest taki stereotyp: jak są levele to jest to rpg :D , robienie leveli to granie w rpg :twisted:
Trzeba obalic ten mit. Widły w dłoń i do uswiadamiania ludzi biegiem marsz!

Coincidence 

Wysłany: 2005-05-25, 09:40   

Mike napisał/a:
No z tym zero ineterakcji z postaciami to przesadziłeś, przecież mozna z nimi handlowac, brać questy lub zabijać

Tak, ale owa "interakcja" zrobiona jest automatycznie - musisz tylko kliknąć - nie możesz zaatakować nikogo, z kim masz porozmawiać ( w mieście ), nie możesz porozmawia,ć z żadnym potworem. Bg pod tym względem jest już lepsze ( ciekawe są dialogi z wrogimi postaciami - np. patrz kowali w Beregoście ).

G@@FY
Mistrz Gry

Wysłany: 2005-05-25, 15:38   

Diablo to Crpg :wink: Tak jak ten temat. BG też nie zachwyca mnie aż nadto by go mianować RPG :P

Rzecz gustu panowie. Liniowość jest straszna to fakt. Zła interakcja z postacią? Tu się nie zgodzę bo możliwości są a fakt że ma mniej klas niż BG nie jest aż taką wadą.
Może i diablo nie jest najlepszym CRPG ale nie jest też złą Grą. To tylko rzecz gustu :]

Coincidence 

Wysłany: 2005-05-25, 15:42   

Ale Diablo NIE jest gatunkowo cRPGiem - to ZRĘCZNOŚCIÓWKA z ELEMENTAMI RPG ( zapamiętać ) - równie dobrze możesz nazwać jakiś RTS erpegiem, bo jest rozwój postaci :roll:

Grabisz, G@@f, grabisz... :>

G@@FY
Mistrz Gry

Wysłany: 2005-05-25, 17:18   

Wszytko się da tak zinterpretować. BG to Crpg z elementami gimnastyki. Dlaczego? Bo ruszam palcami :lol:

Płynność granic wszelkich :P

Coincidence 

Wysłany: 2005-05-30, 07:57   

Masz rację :eek: Nasz ukochany baldur to thinker-pinker-shooter połączony z symulatorem sikania pod wiatr z wbudowanym schowkiem na rękawiczki.

Cóż, Diablo nie jest złą grą, to fakt. Ale jak na mnie jest zbyt prymitywna - aż nadto. Tym z większym smutkiem patrzę na zdiablenie takiego Neverwintera czy BG2:Tronu Bhaala ( to nie jest komplement )...

Evoren

Wysłany: 2006-03-21, 15:26   

Zgadza się wszyscy wiemy, że Baldur’s Gate II spełnia nasze oczekiwania i wzorce.Jest to moja ulubiona gra.Co do Diablo II gra jak najbardziej rozrywkowa o ile się gra przez Battle.net bądź założy własny serwer.Osobiście z Diablo II i dodatkiem oczywiście przeżyłem wspaniałe chwile pełne zabawy i śmiechu oczywiście grając na Battle.net.W Diablo II nie można grać jednak długo w końcu ile można robić te same questy na normalu koszu czy hellu.Ile można biegać czarką i robić ją na mf tylko po to żeby mieć najlepszy staff.Ile można razy robić komuś taxi i zbierać runy.Trzeba znać umiar i wiedzieć, kiedy sobie zrobić przerwę a nie w transie biegać non stop na ballruny tylko po to żeby mieć wyższy poziom niż maja nasi znajomi.W tym wszystkim zapominamy, że to tylko zabawa i mamy się z niej cieszyć i śmiać a nie rywalizować za wszelką cenę czasem i zdrowia żeby być pierwszy w tabelce rankingu.

Aeraldo 

Wysłany: 2007-03-24, 20:33   

Diablo nie jest RPG. Ja nazwałbym go Hack'n slashem na bazie fabuły (liniowej, naiwnej, ale jednak). Co nie przeszkadza mu być królem hack'n slashowego gatunku, a mi nie przeszkadzało pakować w niego połowę zeszłego roku :P . Ale i mi się znudziło. Otworzyłem grę na BN rozłożyłem wszystkie itemy na ziemi i poszedłem na pół godziny. A niech inni mają radochę! (Wiem, mogłem sprzedać postać, ale co tam...)

Gaz_Shenryu 

Wysłany: 2007-03-30, 20:27   

No, zależy jeszcze, jakie to były itemy ;)
Diabełek nie jest zły :P Ale to mimo wszystko komplement :P
Rzeczywiście jest dużo zabawy. Rzeczywiście się nudzi. Ale kazda gra się nudzi. Nawet Fallout.
Skoro więc wszyscy mają tą wadę, to...jej nie ma. No, jest, ale należy ją pominąć.
A walka jest znacznie przyjemniejsza niż w bg1 i do połowy bg2 (czyli do czasu aż twój magik staje się jednoosobową zaawansowaną machiną bojową i nawet boo musi obejść się z pyszna)
Na szczęście zostaje fabuła i klimat, choć osobiście uważam że Torment, f-ty i może FF7 są lepsze.
Ale kwestia gustu.

Aeraldo 

Wysłany: 2007-03-30, 22:49   

Tak gwoli uzupełnienia - prawie same złote :P . Sorry za offtop.

Odpowiedz do tematu