Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Neuroshima
Autor Wiadomość
Yarpen 

Wysłany: 2007-04-30, 14:38   Neuroshima

Moja kolej na pytanie się o systemy.

Polski system post-apokaliptyczny, w którym czlowiek walczy z maszynami i mutantami. Wzorowany głównie na Falloucie czy Mad Maxie. Jak dla mnie brzmi świetnie. Podręczniki dosyć tanie (30-40 zł), mają dobre rysunki (okładki widziałem).

Tylko teraz pytanie, czy ktoś w to grał? I czy jest to grywalne? Czy też tak samo jak w Wiedźminie, system niedopracowany pod względem mechaniki?

Coincidence 

Wysłany: 2007-04-30, 17:46   

To w Wiedźminie była niedopracowana mechanika? :shock:
Ja grałem, całkiem sympatycznie. O systemie się nie wypowiem, z racji faktu, że nie jestem specjalistą w tych sprawach. Jak dla mnie sympatycznie i prosto. A podręcznik kupić warto :)

Yarpen 

Wysłany: 2007-04-30, 18:51   

Co czytam jakąś recenzję Wiedźmina to słyszę o słabej mechanice ;P Więc to tylko wzorowanie się na opinii innych :| Nigdy w Wiedźmaka nie grałem.

Hm... a ta Neurosia coraz bardziej mnie pociąga.

Dun Dare 
Pogromca Smoków

Wysłany: 2007-04-30, 22:38   

Grałem... Gram... Od niedawna prowadzę... :]

W przeciwiestwie do do Wiedźmina system naprawde dopracowany. Szczególnie ver 1,5.
Praktycznie wszystko masz w podstawce. Świat, organizacje, powiązania, sprzęt. Bestiariusz tylko trochę mały. Całość napisane z klimatem...

O świecie pewnie wiesz. 30 lat po wojnie. Nuklearnej. Kto ją wywołał? Właściwie mało kto wie. Łączność i informacje wraz z całą cywilizacją szlag trafił. Najprawdopodobniej maszyny. Wyposarzone w sztuczną inteligencję ofc. W każdym razie przywaliły całym możliwym arsenałem tak atomowym jak biologiczno-chemicznym. I tak powstał moloch... Wielka maszyna. A właściwie sieć sprzężonych fabryk, i koza wie czego jeszcze rozciągające się na całą szerokość północnych stanów USA. Postępujące cały czas na południe... A na południu zrobiło się zielono. Dżungla nieco się rozrosła. W każdym razie pomiędzy masz nuklearne pustkowia. Z wiekszymi i mniejszymi skupiskami ludzi. Sektami, watażkami, kacykami, gangsterami i całym tym stuffem... Wesoło nie?
Tyle że wszyscy są chorzy. Każdy choruje na coś... Bez leków zdychasz w kilka tygodni.
Świetnie tez jest opisany handel. Bowiem niemal każdy utrzymuje się z zbieractwa. Wygrzebywania reliktów XXw. Waluta nie istnieje. W róznych rejonach "ceny" poszczególnych rzeczy są różne. Handel wymienny dodaje smaczku.

Każde większe miasto (a niewiele ich zostało choć wszystkie są zniszczone) jest opisane. Jaki klimat, kto tam rządzi. Jakie prawo, co z tego wynika. Co produkują, zwyczaje itp. Każde miasto ma swoją specyfikę. A i pochodzenie ma ogromne znaczenie.

Nie ma jakichś specjalnych klas. To raczej ogólne ramy postaci.

W podreczniku zawarte są 4 klimaty. Tak zwane 4 kolory Neuroshimy. 4 konwencje w których mozna prowadzić sesje. Mają swoje odbicie w świecie jak i mechanice.

Mechanika? Zależy czego szukasz...
Neuroshima jest ewidentnie grą akcji czego autorzy zresztą nie ukrywają. Z tym się wiąże mechanika. Jak dla mnie miodna.
Całość opiera się na sukcesach. Masz jakiś próg. Rzucasz zależnie od poziomu umiejętności daną liczbą k20. Ile kości przekroczyło próg tyle masz sukcesów. A dalej z górki.

Ludzie biadolą że z colta trudno jednym strzałem ubić.
Tak trudno. Ale postrzał = (rzut na wytrzymałość) = minus do współczynników i jakoś stoisz lub potęzny minus do współczynników i zwijasz się z bólu na ziemi.

Bo jest tak. Nie ma PŻ. Są tylko 3 rodzaje ran. Lekkie, ciężkie i krytyczne. 3 lekkie = ciężka, 3 ciężkie = krytyczna, 1 krytyczna umierasz.
Proste.
Taki colt daje lekkie lub przu krytyku ciężkie. A jak trafisz w głowę to śmierć na miejscu.

Leczenie? Bez lekarza ciężko. Są opcjonalnie medpaki ale mają skutki uboczne.

A i maszyny są nieco bardziej wytrzymałe.

Yarpen 

Wysłany: 2007-05-01, 10:04   

Ech... brzmii ślicznie :-> Tylko żebym znalazł kogoś w okolicy, kto by w to zaciorał - to z przyjemnością kupię. Wspierajmy polskie produkty :)

LordDream 

Wysłany: 2007-05-01, 11:24   

Co prawda czytałem tylko ver1, ale także mi się spodobał klimat, coś w stylu a la Fallout, jednak bez jakichś wyrąbistych broni czy tarcz energetycznych (ale czego nie ma posterunek lub Moloch :) ). Fajnie byłoby w to zagrać, nawet przez neta na Tawernie. Chętny ktoś do prowadzenia?? :mrgreen:

Yarpen 

Wysłany: 2007-05-01, 12:56   

Good idea :idea: Tylko możnaby poinstalować parę wtyczek dla forum, typu rzuty kostką i inne takie patenty. :] Ja bym chętnie zagrał rosyjskim lekarzem wojskowym o paru ciekawych cechach :)

Dun Dare 
Pogromca Smoków

Wysłany: 2007-05-01, 23:38   

1,5 to udoskonalona jedynka. Troche inne sztuczki.... I mase proponowanych rozszerze do mechaniki...

Hmm... Sesyjka.... Cóż. Możnabyłoby pomyśleć....
:>

Hergath 

Wysłany: 2007-05-29, 12:45   

Jak dla mnie neuroshima jest spoko, i tylko tyle. Brak w tym sysku czegos co bylo np w mlotku. Mechanika potrafi stworzyc problemy pewnymi wyciaganymi na sile konstrukcjami. Nie podobaja mi sie atrybuty profesji, i ogolnie profesje, splaszczenie swiata i ich organizacji. I na koncu standardowy motyw z ludzmi w szczekach miedzy zbuntowanymi amigami a wyglodnialymi rosiczkami. Pare fajnych smaczkow, a po za tym: standard. Za ta cene warto nabyc podrecznik.
(oparlem sie na ed.1)

Odpowiedz do tematu