Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Skrypty i dialogi - pytania ...
Autor Wiadomość
Zaboleq

Wysłany: 2007-05-25, 13:06   Skrypty i dialogi - pytania ...

Mam kilka pytań odnoście dodawania skryptów do NPC i dialogów do nich

1.Czy tworząc naszego NPC dialogi muszą znajdować się w oddzielnym pliku czy mogą np w tym samym pliku co np skrypt który powoduje że NPC zostanie utworzony na danym obszarze i do nas podejdzie .Wiem że tak na chłopski rozum to niby muszą to być oddzielne pliki ale jeśli mamy np parę skryptów napisanych to jakim program możemy je potem zagnieździć bo w DLTCEP są niby miejsca tylko dla skryptów odpowiedzialnych za dane czynności .Chyba że coś złe zrozumiałem .

Z drugiej strony jak niby te skrypty mają się ze sobą porozumiewać:E

Ja sobie tam myślę ze wszystko mogłoby być w 1 skrypcie , łącznie z dialogami ale to by była chyba jakaś herezja :P

Kiavo

Wysłany: 2007-06-11, 19:07   

Byłaby herezja, to fakt;]

Muszą być w oddzielnych plikach. Jeżeli będziesz chciał stworzyć jeden, zgubisz się, kiedy będziesz ustalać rozszerzenie pliku. Skrypty nieskompilowane muszą być w formacie .baf (do kompilacji na .bcs) a dialogi w .d ...

Poza tym skrypty i dialogi porozumiewają się bez łączenia plików. Skrypty dialogów i poboczne są podobne, ale nie mogą być w tym samym pliku. Pliki .bcs to nie pliki .dlg;]

Ja zagnieżdżam te skrypty w grze za pomocą WeiDU, tylko do tego trzeba ściągnąć program i stworzyć plik .tp2, w którym określa się czynności, które WeiDU ma wykonać. Wszystko do stworzenia w notatniku;]

Yarpen 

Wysłany: 2007-06-12, 12:54   

O, czyżby nowa krew? Ba! Umiejętna? :)

Horus 
Moderator

Wysłany: 2007-06-12, 20:02   

True, zapraszamy do tematu 'Dzień Dobry' w Karczmie i zadomowienia się w TB :)

Kiavo

Wysłany: 2007-06-16, 13:36   

Dzięki za uznanie;]

To, co napisałem, powinien znać każdy moder, który robi dialogi :) Właściwie to dołączyłem do tego forum, żeby zapytać o parę spraw dotyczących modowania (pospieszyłem się z tym, wiem ;) ), ale możliwe, że zostanę tu na dłużej...

Yarpen 

Wysłany: 2007-06-16, 14:58   

Cytat:
To, co napisałem, powinien znać każdy moder, który robi dialogi.

Modderów w Polsce policzysz na palcach jednej ręki. 8-)

Cytat:
żeby zapytać o parę spraw dotyczących modowania

Jakby co, mogę Ci coś pomóc (choć na początek już powiem, że o animacjach nie mam pojęcia. Musisz poczekać do końca weekendu jak Coin wróci - to będzie wiedział). Moje GG: 6581581 .

Odpowiedz do tematu