Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwy i niewidy w DLTCEP czyli kilka pytań
Autor Wiadomość
Zaboleq

Wysłany: 2007-05-20, 14:16   Dziwy i niewidy w DLTCEP czyli kilka pytań

Poprzednik temat o DLTCEP jest do usunięcia a w tym chcę zadać kilka bardziej sensownych pytań .

Otóż już mniej więcej łapie sie w obsłudze DLTCEP , głównie zacząłęm łapać analizyjąc poszczególne czary itp . Ale podczas mej wyczerpującej nauki pojawiło się kilka nieścisłości :P

1.Zajrzałem np w efekty jedności obronnej , która jak wiadomo poprawia klasę pancerze o 2 punkty .W efektach widnieje ten efekt (sory ze sie powtarzam:P) , jako Bonus AC vs.Weapon Type .Tutaj wszystko jest jasne poza jedna rzecza .Ac bonus w tym przypadku wynosi 2 czyli wiadomo ale np już w "eteralnym pancerzu" , który to ustawia nasze AC na 1 .Po prostu w polu AC Bonus seting zamiast 2 mamy 1 .Jak dla mnie to premia do pancerza wynosi 1 tak jak w przypadku jedności obronnej wynosiła 2 (to same pole w DLTCEP tylko wartość inna) .Wiec gdzie qrcze jest zapisane to ze nasze AC ustawia sie na 1

Druga kwestia to nazewnictwo .Jak muszę nazywać pliki z czarami itemami itp .Sa jakies ustalone wymagania(np ze czar maga czy kapłana musi mieć w nazwei SWPI czy coś takiego

No i na koniec niektóre dość dziwne efekty niektórych spelli np co w takiej jedności obronnej robi proficieny modify (poniżej opis , w skrócie chodzi o specjalizacje w danej broni):

This effect will modify the proficiency the affected target has. The Prof Stars parameters sets the number of stars to modify, and the Prof Type parameters sets how which proficiency is modified.

No i np jedność obronna dodaje też efekt protection from spell :D , który nie wiem skąd się tam wziął ...Chyba że ten efekt dodaje możliwość rozproszenia czaru ...

Ostatnie pytanie :Jeśli tworzę np jakiś czar to jeśli np dodaje do niego efekt Bonus AC itp to ten efekt też muszę zapisywać czy wystarczy że zapisze tylko ten czar przez siebie tworzony ??

Coincidence 

Wysłany: 2007-05-20, 14:55   

Zaboleq napisał/a:
Wiec gdzie qrcze jest zapisane to ze nasze AC ustawia sie na 1

Mylisz efekty. W Jedności jest AC vs. damage type. Widzisz, każdy efekt ma dwie zmienne, które okreslająjego właściwości. W przypadku ACvsDMG jednym z nich jest wartość, o któą spada KP, a drugą typ obrażeń. W przypadku innego efektu drugą zmiennąbędzie ustalenie, jak KP ma sięzmienić ( czy spaść o liczbę ustaloną w pierwszej zmiennej czy też przyjąć wartość ustalonąw pierwszej zmiennej ).
Czytaj opis efektu w oknie po prawej stronie :)

Zaboleq napisał/a:
Druga kwestia to nazewnictwo .Jak muszę nazywać pliki z czarami itemami itp .Sa jakies ustalone wymagania(np ze czar maga czy kapłana musi mieć w nazwei SWPI czy coś takiego

I tak i nie. Formalnie jedynym ograniczeniem jest wielkość nazwy ( sześć znaków ). Ale jeśli chcesz dodać zaklęcie do spell.ids, by później wykorzystywać je w skryptach ( np. nakazać twojej postaci rzucić to zaklęcie z poziomu skryptu ) to wtedy musisz trzymać sięustalonego schematu. Zerknij to tutka poświęconego skryptom, tam jest cośna ten temat.

Zaboleq napisał/a:
This effect will modify the proficiency the affected target has. The Prof Stars parameters sets the number of stars to modify, and the Prof Type parameters sets how which proficiency is modified.

Przetłumacz sobie :P Pierwsza zmienna ( Prof Stars ) ustala, ile gwiazdek będzie użyte do modyfikacji, druga zmienna, w jaki sposób modyfikacja będzie miałą miejsce ( np. czy zwiększenie specjalizacji postaci o liczbę gwiazdek ustaloną w Prof Stars, czy też zmiana liczby gwiazdek, któą posiada postać na liczbę z Prof Stars ).

Cytat:
No i np jedność obronna dodaje też efekt protection from spell , który nie wiem skąd się tam wziął ...Chyba że ten efekt dodaje możliwość rozproszenia czaru ...

NA logikę - PfS w jedności obronnej chroni przed jednością obronną na czas trwania czaru... Czyli jest to zabezpieczenie, by bonusy z JO się nie kumulowały przy rzucaniu tego zaklęcia więcej niżjeden raz w tym samym czasie.

Zaboleq napisał/a:
Ostatnie pytanie :Jeśli tworzę np jakiś czar to jeśli np dodaje do niego efekt Bonus AC itp to ten efekt też muszę zapisywać czy wystarczy że zapisze tylko ten czar przez siebie tworzony ??

Zapis czaru wystarczy.

Zaboleq

Wysłany: 2007-05-20, 16:58   

Ok jak będe miał jeszcze jakieś pytania to dam znać :)

A właśnie da się jakoś skopiować więcej niż 1 efekt z danego czaru i do czego są te pola 0x42 0x48 itp , pytam się bo nie wiem czy jeśli chce stworzyć czar np bardzo podobny do drzwi z cienia tylko zrobic z niego innate to muszę mieć all tak samo czy nie ??(oczywiście prócz ustawienia na innate)

promilus@interia.pl
Gość
Wysłany: 2007-06-20, 13:55   

Jak masz problemy z DLTCEP to wal śmiało na maila lub GG: 8165866, może nie jestem specem, ale na pewno nieco więcej niż amatorem jeśli chodzi o obsługę tego narzędzia. Przy okazji często jest tak, że wartość (Value) ustawia się w jednym miejscu a w drugim dodatkowo należy podać jeszcze typ (Type, Mode itp.), tak jest np. w efekcie 12 [HP Damage], gdzie value to wartość (może być stała lub losowana kostkami), a typ to odpowiednia wartość - spis jest tam z boku.
Podobnie jest z regeneracją - są tam bodajże 3 albo 4 tryby w jakich to działa.
Co do czarów...czarodziej może korzystać z czarów np. xxx564.spl bo uczy się ich z scrolli, natomiast czarownik już takiego czaru nie wykorzysta, klasa czarownika akceptuje do księgi czarów jedynie SPWIxx.spl, nie wiem jak jest z druidem i kapłanem.

Odpowiedz do tematu