Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Całkowicie nowa lokacja
Autor Wiadomość
Mao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-11, 13:25   Całkowicie nowa lokacja

Witam, posiadam mapę (sam plik graficzny) pochodzącą z innej gry cRPG (nie na silniku Infinity). I tu pojawia się moje pytanko: jak z tego obrazka zrobić w pełni funkcjonalny plik .are, żebym mógł go wykorzystać w moim modzie Icewinda Dale II?

PS. Ta nowa mapa nie odbiega wyglądem ani jakością od map z ID2, także wielkość budynków i innych rzeczy jest odpowiednia w stosunku do postaci z ID2.

Pozdrawiam.

Yarpen 

Wysłany: 2007-07-11, 15:46   

Witam!

Ojoj.. hm. Bez bicia się przyznam, że nie wiem. Trzeba poczekać na Coina jak wróci ;P Niestety ale nigdy się nie bawiłem w nowe obszary. Szukałeś na forach zagranicznych? Tam gdzieś raczej będzie ;)

Coincidence 

Wysłany: 2007-07-13, 19:17   

Hm, to będzie trochę skomplikowane :|

Po pierwsze, rozmiary lokacji musząbyć podzielne bez reszty przez 64.
Po drugie - samo załadowanie obrazka to pikuś, ale obróbka tego, by wszystko funkcjonowało w grze to sporo pracy :|

Odpowiadając na twoje pytanie: DLTCEP -> Edit Area.
Tworzysz nowy obszar, nadajesz nazwę plikowi are ( sześć znaków ) i klikasz na Edit Wed.
Teraz menu Overlay i Set.
Menu file i load external image. Terazw oknie, które się pojawi zmieniasz format pliku do załadowania z .tis na .bmp. Załąduje się automatycznie.
To na początek :|

Mao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-14, 18:57   

Dzięki za odpowiedzi. Czy nie byłoby problemem gdybym poprosił Con o numer gg? Obiecuję, że nie będę natrętny - zagadam jak będę miał jakiś problemik z modem :-) Zaznajomiłem się już z poradnikami z tej stronki i paru innych. Pzdr.

{EDIT} Oj nie zauważytłem, że w profilu jest :-) Nie obrazisz się, że sobie go wkleję na listę kontaktów?

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2007-07-15, 05:18   

@[]Mao[/b]
Ja mam lepszy pomysl.
Zróbmy sobie mala zabawe w śledztwo w czystym Sherlockowskim stylu!

Zajrzyj pod post Coina :>
i tak kilka ikonek na lewo o takiej slicznej brazowej z napisem "profil" :p

Mao
Gość
Wysłany: 2007-07-15, 10:53   

Leo - jest takie coś co się nazywa "kultura osobista" i nigdy bym nie dodał kogoś do listy kontaktów w GG wbrew woli tej osoby. Dodatkowo polecam czytanie ze zrozumieniem i tekst w moim poście po słowie {EDIT}, który dodałem kilka minut po opublikowaniu poprzedniego posta. Pzdr.

Yarpen 

Wysłany: 2007-07-15, 21:11   

My tu jesteśmy miszcze ironi i po prostu tak mamy :] Bez nerwacji. A nie uważam by wklejanie kogoś do listy było chamstwem. W końcu zawsze można dać buta-bana :)

Odpowiedz do tematu