Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
[przemyslenia] Ślub
Autor Wiadomość
LordDream 

Wysłany: 2007-06-20, 14:26   

Dla mnie ślub jest najgorsza karą, jaka mogłaby mnie spotkać. Oznacza to dla mnie zwiazanie się z kimś na stałe (dobre i złe), podczas gdy ja tak po prostu nie mogę. Jestem wolnym strzelcem i realistą :) i wiem, że długo związek by ze mną nie potrwał.

sovellis

Wysłany: 2007-06-26, 16:55   

Lord
Cytat:
wiem, że długo związek by ze mną nie potrwał.

A skąd, próbowałeś xD?

LordDream 

Wysłany: 2007-06-28, 08:40   

A żebyś wiedział. Może nie z taką instytucją jaką jest ślub, ale nawet chodzenie z dziewczyną u mnie trwa 2 tygodnie :D

chise 

Wysłany: 2007-06-28, 20:13   

Cytat:
nawet chodzenie z dziewczyną u mnie trwa 2 tygodnie

Młody jesteś. Za młodu "chodzi się ze sobą" głównie dla zabawy. To minie :>

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2007-06-29, 15:57   

omg... :shock:

zabrzmiało jak tekst starszej panny szukajacej męża :lol: :>

Hutnuk 

Wysłany: 2007-06-29, 16:50   

Ogólnie to jest niezłe... :D Lord 17 lat a Chise (3 lata starsza) mówi mu że jest młody i tłumaczy jak to jest za młodu... Co prawda wiem, że faceci wolniej dojrzewają więc de facto różnica wieku umysłowa jest większa być może ale i tak...

PS. Leon Ty nie fikaj tylko zacznij się lepiej dowiadywać czy Chise to dobra partia jest? :P Posag i te rzeczy :)

LordDream 

Wysłany: 2007-06-29, 19:32   

Jeżeli dobry posag, to ja mogę się łapać ;) Na dwa, trzy tygodnie :D

chise 

Wysłany: 2007-07-02, 18:20   

Cytat:
tekst starszej panny szukajacej męża

omg, jak ty Leon potrafisz humor poprawić :DDD

dementując ewentualne plotki stwierdzę jeszcze, że stylizacja była celowa :D

Horus 
Moderator

Wysłany: 2007-07-02, 23:10   

@chise, położyłbym własną męskość na szali zakładu, że nie bez powodu dopiero teraz o tym mówisz :]

Co do tematu...
Każdy mądry kot zdaje sobie sprawę, że najważniejszy jest bilans poświęceń i korzyści. Jeśli ślub będzie dla mnie rozsądniejszy - jestem w stanie się poświęcić.
By związek był zdrowy, priorytetem jest Twoje własne zadowolenie. Jeśli jesteś zadowolony, możesz być czułym, wrażliwym i opiekuńczym partnerem. Wystarczy ślub? Gratuluję.
Jednak jeśli sam nie czujesz takiej potrzeby, to działa również w drugą stronę. Partner(ka) może chcieć.

Wyrm

Wysłany: 2007-08-08, 00:17   

Amon - przede wszystkim gratulacje. Jak przyjdzie do ślubu to daj znać proszę (najlepiej sms, bo w necie sporadycznie jestem), a chętnie przyjadę. Ogólnie jako małżonek z blisko ośmioletnim stażem uważam, że ślub to świetna sprawa. Jeśli Ją kochasz, to sraj na to co powiedzą inni (pardons za słownictwo). Ożeń się z Nią, bo czemu nie? Sądzę, że ślub, to formalne wykrzyczenie całemu światu on/ona jest mój/moja i chcemy być razem do końca świata. Wiem, że każdy odbiera to inaczej, ale jeśli choć jedna osoba w związku tak to widzi to w czym problem

Uwagi techniczne ;-)
1. Wszyscy chcą na nas zarobić całe życie. Nie łudź się, że Kościół czy Urząd Stanu Cywilnego to chlubne wyjątki od reguły. Ślub to sprawa ważna, tak więc zachowaj się jak dżentelmen i zapomnij o kosztach - w założeniu to raz na całe życie, tak więc nie ma co oszczędzać.
2. Mój najlepszy kumpel jest ateistą i brał śub kościelny z chrześcijanką. Jest formalnie taka opcja w liturgii - nie wychodzisz na hipokrytę bo nie przyjmujesz komunii, nie przysięgasz na Boga. Przysięgasz tylko, że będziesz Ją kochał - jak rozumiem to nie problem ;-) Pogadaj z księdzem (chociaż, jak znam życie, będzie to więcej kosztować ;-)))

Odpowiedz do tematu