Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Muzyka na sesję.
Autor Wiadomość
Grzebul
Admin

Wysłany: 2005-03-18, 15:50   Muzyka na sesję.

No więc, to co ja wyłapałem... :)

[zespół - tytuł - opis]
Bal-Sagoth - Battle Magic - Piękna dwuminutówka, podniosła i przepełniona magią.
B.B.King - Live At The Regal - Blues, świetnie się sprawdzał, gdy w karczmie była impreza :) No bo krasnoludy w końcu słuchają bluesa
Carl Orff - Carmina Burana - dwa pierwsze utwory, to totalny miks maksymalnego podniecenia, zła które zaraz nadbiegnie, ciemność, strach, tupot nóg, i te chóralne okrzyki..
Clannad - Robin (The Hooded Man) - pasuje do wielu rzeczy :)
Dead Can Dance - wiele utworów, np Saltarello - świetnie na oprowadzanie po mieście, czy wieeele innych...
Dimmu Borgir - Fear And Wonder - Jak sama nazwa wskazuje.. świetny utwór
Secret Garden - Songs From The Secret Garden - cała ta płyta ma genialny klimacior. Naprawdę zarąbisty. Dobre na podróże lasem, podziemiem, górami, dobre na lasy, elfy. Super.
Vangelis - każda płyta zarąbiście sie sprawdza. Są długie, rytmiczne, świetne. Polecam między innymi Chariots Of Fire, i Himalayę.

Ponadto soundtracki. Baldur's Gate II, tam niektóre się da wykorzystać, ale głupio gdy gracze znają to co leci. Z LOTR można cosik wziąść, ale to samo co w poprzednim.. Soundtrack z Gladiatora naprawdę wymiata! No i zawsze jest soundtrack z Mafii, ale to już na sesję w latach '30 (nie próbowałem)

Ponadto kiedys wydawnictwo Portal wydało dwie płyty z muzyką li i tylko do sesji. Phase A i Phase B. Ponoć niektóre utwory były całkiem ciekawe. Ale nigdy tych płytek nie miałem w łapie.

Co jeszce puszczacie i w jakich przypadkach na sesji...?

Vilkatla
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2005-03-18, 16:13   

W pełni odpisuję się pod Clannad, Vangelis i Dead Can Dance.
Dodałabym jeszcze Arcanę - IMHO świetne na klimat mrocznych zamczysk, podziemi, etc.
Plenery, wioski - Open Folk, Hagalaz Runedance, Cruachan i wszelkie inne folkowe klimaty.
Plenery nocą, lasy, góry - Ulver, płyta Kveldsvanger. IMHo pobija wszystko :) Cała akustycznie na gitarkach i takich tam innych lutniach i fletach, świetnie oddaje klimat mglistych, mistycznych, majestatycznych norweskich gór i fiordów. Bez dwóch zdań :]
Również Empyrium - i tu mamy już większy wybór płyt. Klimat podobny, ale majstersztyk niższej klasy ;)
Miasta - Ataraxia, Bathory (tylko te epickie)
Poza tym wszelkiego rodzaju klimatyczne soundtracki (Chaos Gate nade wszystko).

Amon 
Moderator

Wysłany: 2005-03-20, 00:56   

Soudtrack'o twórcy:
Hans Zimmer - np: Gladiator, King Artur i (chyba) Ostatni Samuraj
James Horner - np: Troja
Howard Shore- np: LotR
Tan Dun - np: Hero, Przyczajony tygrys ukryty smok (utwór Farewell rządzi)

Muzyka z filmu Diuna:
Klaus Schulze - Prophecy Theme
Toto - Big battle

Dorwałem jeszcze jeden kawałek z Children of Dune:
Brian Tyler - Summon The Worms

Dun Dare 
Pogromca Smoków

Wysłany: 2005-05-16, 20:14   

Hmm.. To i ja coś dorzuce:
Soundtracki:
Hans Zimmer -The Ring -niektóre kawałki z tego albumu są wprost genialne na sesje grozy.. Kawałek Telewision jest wprost piękny...

Wojciech Kilar -Dracula -kolejny do sesji grozy

I inne:
Nick Cave and The Bad Seeds -Murder Ballads -Mawiają że ta płyta pasuje do sesji grozy lecz ja bardziej używam do sesji przygodowych...

Zapytujesz się Grzebul w jakich przypadkach używacie muzyki... No więc tak.. Ja przygotowuję jedną ścieżkę na całą sesje i nie zmieniam sytuacyjnie... Bo przy zmianie muzyki gracze myślą: "Oho coś bedzie się działo" i wtedy klimat opada.. Nie pryska lecz słabnie...
Szczególnie ma sie to w sesjach grozy (W których się oststnio zauroczyłem) gdzie ma to dodatkowe znaczenie
gdyż powtarzany w kółko ten sam kawałek ma ich zmęczyc.. Bardziej odsłonić.. Sprawić podatnych na uczucia...

Grzebul
Admin

Wysłany: 2005-05-17, 01:09   

Cytat:
Ja przygotowuję jedną ścieżkę na całą sesje i nie zmieniam sytuacyjnie...

To zależy od długości sesji. Miałem np długą sesję, w której bohaterowie szli przez ponad dwie godziny jednym długim korytarzem w lochach. Muzyka była cholernie monotonna, rzygać się chciało. Ja ciągle gadałem o ciemności przed nimi, mroku wokół i brązowych kafelkach na podłodze. Hardcore. Gdy po tych godzinach zmieniłem nagle muzykę, ludkowie się poddenerwowali. Zaniepokojenie, przestrach. "Oho coś bedzie się działo" raczej można zastąpić: "Cholera, coś się dzieje.. gdzie jest mój miecz?!". Bohaterowie jednak napotkali z 3 metrowe schody, i ich pierwszą akcją od dłuuuugiego czasu było zniesienie wózka ze sprzętem po nich.. Po godzinach męczenia kafelkami, i zanudzania tą monotonną muzą (sam już fazę miałem :| ) to było coś wspaniałego. Gdy ruszyli w dalszą drogę, byli ciągle w miarę podekscytowani. Puściłem zaraz muzę "monotonną" i w sekundę wszyscy znów oklapli :) To jest moc muzyki! :peace:
Muzę warto zmieniać, nie będę też puszczał tych samych kawałków do pokazania np iścia drogą, do karczmy i do jakiejś niepewnej sytuacji w ciemnych pomieszczeniach.. Bez sensu. Po to ma się ogromne palety z muzyką do wyboru, by z niej czerpać pełnymi garściami. Pozaty nie musisz się bać, że szybko Ci się wyczerpie repertuar rpg-mp3 i nie będziesz miał co puszczać - Twoi gracze i tak nie zapamiętają co puszczałeś. Jeżeli puścisz te same utwory po 2 sesjach, oni i tak nie będą zwracać uwagi na to czy to znają czy nie - będą grać, i wczuwać się zależnie od muzy w klimat... True, true.

PS. Na sesję ze zmienanymi utworami bardzo fajna jest wieża z pilotem i numerkami utworów na pilocie, albo komp :) Inaczej, to może być trudna sprawa..

LordDream 

Wysłany: 2006-07-28, 09:20   

Dobra, to teraz powiedzcie mi skąd to ściagnąć :) Przydałyby się linki jak macie :D

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2006-07-28, 18:03   

Cytat:
Dobra, to teraz powiedzcie mi skąd to ściagnąć :) Przydałyby się linki jak macie

Muahaha, już cię lubię :]

Cytat:
albo komp

True, zwłaszcza jak się wystarać o pilocik wi-fi do komputera :) ciekawe rzeczy można robić, np. nagrać nawet bardzo, krótkie elementy muzyczne, które można nałożyć na stałe tło :]

Tak w ogóle, to ja nie próbowałem z muzyką, bo mam pecha co do miejsca i czasu rozgrywania sesji :D ale Era wydaje się dosyć klimatyczna.

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2006-07-29, 01:06   

ja ogolnie muzyke z obu czesci Diablo polecam.
szczegolnie z drugiej
naprawde na sesje niezle

Yarpen 

Wysłany: 2006-07-29, 13:10   

Proponuję tą stronkę http://www.dndresources.c...&CODE=02&cat=12 . Ten pierwszy album jest super (uwaga, ponad 100 mega). Tera słucham tego nonstop. Klimatyczna symfoniczna muzyka.

LordDream 

Wysłany: 2006-07-29, 15:03   

Widzę Yarpen także ostro w sesjach działa. Ale potrzeba mi takiej bardziej nawiedzonej muzyki (coś w stylu Gregorians, albo Omena).

Dun Dare 
Pogromca Smoków

Wysłany: 2006-07-29, 15:32   

Grzebul napisał/a:
Ponadto kiedys wydawnictwo Portal wydało dwie płyty z muzyką li i tylko do sesji. Phase A i Phase B. Ponoć niektóre utwory były całkiem ciekawe. Ale nigdy tych płytek nie miałem w łapie.

Ze strony wydawnictwa portal jest do zassania Phase A.
http://www.wydawnictwoportal.pl/index.php?id=58

Yarpen 

Wysłany: 2006-07-29, 15:52   

Nie grałem chyba od roku... 2 gości co z nimi grałem wywiało na studia :P I nikt w tej pier**** wsi nie gra w rpgi inny. :/

LordDream 

Wysłany: 2006-07-29, 15:54   

Tak bywa, póki ja nie poszedłem do liceum też nie miałem z kim grać :D

Yarpen 

Wysłany: 2006-07-29, 16:07   

Przechytane... :P Ja właśnie tam idę, to może kogoś znajdę. Podręczniki na płycie nadal mam :> Chociaż głównie do 2. Ale teraz przy robieniu modów ściągałem classbooki. :)

LordDream 

Wysłany: 2006-07-30, 09:41   

Pogadaj z Nastianem, to prześle ci kilka podręczników, albo jak chcesz, to możesz ściagnąć sobie je z mojego maila. Ale topic dotyczy myzyki, to mam pytanko: jakie zespoły polecacie na sesję w klimataqch horroru??

Mansilieb 

Wysłany: 2007-09-24, 21:52   

Jeśli chodzi ci o sesjie do Młotka to polecam Blind Guardian Nightfall In Middle Earth.
W pierwszej piosence odgrywa się scena bitwy. Bardzo nastrojowa muzyczka.

Polecam także bębny wolne i głośne. Nagrajcie także coś sami ja kiedyś zrobiłem świetne odwzorowanie prawdziwej karczmy:)

Na wojnie ten wygrywa, kto najmniej błędów popełnia.

Odpowiedz do tematu