Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Riverside i polski progrock
Autor Wiadomość
Vilkatla
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2006-02-13, 03:48   Riverside i polski progrock

Debiutowali w 2003, a w 2005 już stali na pierwszych miejscach list przebojów nie tylko w Europie, ale również na dalekim Zachodzie :]
Ja ich poznałam właśnie via southcastowe progrockowe radio internetowe, później dopiero z audycji Kosińskiego w Trójce dowiedziałam się, że to rodzima kapela.

Chłopcy właściwie niczego nowego do muzyki nie wnoszą, jak uchem sięgnąć pobrzmiewa w nich Marillion, Genesis, Pendragon, Anathema, a nade wszystko Pink Floyd i Porcupine Tree. Zauważyłam nawet wpływy Pearl Jamu, a także (choć to bardzo luźne skojarzenie) w pewnym unikalnym momencie - Nirvany.
Niemniej jednak czerpią z klasyki w bardzo pięknym stylu, przyjemnie się ich słucha i polecam wszystkim, nie tylko tym, którzy lubią szeroko pojęte klimaty prog/art rockowe :]

Do zassania z oficjalnej strony 4 kawałki, które rozłożyły mnie na łopatki i tak zapragnęłam mieć wszystkie płyty, że męczyłam się 3 dni ze ściąganiem ich z moim 'małym transferem' (torrent w zapędach osiąga zawrotną prędkość 6KB/s, przeciętnie zaś waha się ona od 0,5 do 2KB/s).
Klik_1
Klik_2
Klik_3
Klik_4

Oficjalna strona zespołu:
http://www.riverside.art.pl/index.php

Dość popmatyczna, ale trafna recenzja including koncept:
http://republika.pl/music...d/riverside.htm

Zapraszam do obczajenia :>
Ciekawam, czy tylko ja tak entuzjastycznie podchodzę do ich twórczości, czy rzeczywiście coś w tym jest :]

Horus 
Moderator

Wysłany: 2006-02-13, 15:35   

Nie tylko Ty... :]
Riverside znam i lubię. Nie wiem, co mógłbym dopisać do słów siostrzyczki, po za faktem, że przy dobrym, polskim prog.rocku można zapomnieć o świecie.
Jednak królem nadal pozostanie dla mnie polska (niestety upadła) kapela Abraxas, ze swoim doskonałym "Dorian Grey".
Niesamowite teksty, doskonałe, pełne głębi kompozycje...
Oczywiście opinia w pełni subiektywna :]
http://www.abraxas.art.pl/

Vilkatla
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2006-02-13, 16:16   

Abraxsas słyszałam tylko 2 płyty - Centurie i 99, przy czym tą ostatnią miałam w formacie kasetowym, ale się gdzieś posiała...
Utwór, który zawsze robił na mnie bardzo duże wrażenie to Pokuszenie, poza tym zespół dobry, tylko jakoś nigdy mi ten wokal nie pasował, taki trochę obojnaczy ;)

Dun Dare 
Pogromca Smoków

Wysłany: 2006-02-13, 17:43   

Jakiś czas temu dorwałem płytkę Second Life Syndrome. Jak dla mnie miodzio i zamierzam niebawem dalej pogonić muła :]
Ostatnio zmieniony przez Dun Dare 2006-02-13, 18:31, w całości zmieniany 1 raz  

Vilkatla
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2006-02-17, 11:52   

Hergath napisał/a:
http://www.rockmetal.pl/koncerty.html?band=1321

www.rockmetal.pl napisał/a:
Second Live Syndrome Poland Tour 2006
Riverside
(serwis www.rockmetal.pl jest patronem medialnym trasy)
Łódź, Lizard King, 11.04.2006 (wtorek)
godz.: 20:30
dodane: 18.01.2006, zmiana: 29.01.2006

Wybiera się ktoś ze mną (zasilić konto zespołu o jakieś 20-30zł i konto knajpy o jakieś drugie tyle)? :]

Dun napisał/a:
Jakiś czas temu dorwałem płytkę Second Life Syndrome.

A ja mam takie jedno pytanie: czy wstępna solówka na tytułowym kawałku nie kojarzy Ci się przypadkiem z jakimś konkretnym utworem Pink Floyd? :>
Bo mnie się kojarzy przemożnie i chciałabym potwierdzić swoje skojarzenia :]
Poza tym i tak lubie ten utwór szalenie, szczególnie refren. W drugiej kolejności po Conceiving You (te klawisze!!) i Dance With The Shadows.

Dun Dare 
Pogromca Smoków

Wysłany: 2006-02-18, 19:07   

True true true.. :]
Vilkatla napisał/a:
A ja mam takie jedno pytanie: czy wstępna solówka na tytułowym kawałku nie kojarzy Ci się przypadkiem z jakimś konkretnym utworem Pink Floyd? :>
Bo mnie się kojarzy przemożnie i chciałabym potwierdzić swoje skojarzenia Krzywy

:> Coś coś coś.... tak lecz jak zwykle tytułu nie pamiętam. W każdym razie co chwila pobrzmiewają mi nuty rodem z Division Bell. :]

Coincidence 

Wysłany: 2008-03-17, 00:41   

Dzisiaj premiera nowego singla :)

Hélegorn 

Wysłany: 2008-03-17, 12:23   

Ale to będzie zapowiedź nowej płyty, czy po prostu kolejny utwór z ostatniego albumu?

„Chamstwu w życiu należy przeciwstawiać się siłom i godnościom osobistom”.

Coincidence 

Wysłany: 2008-03-20, 19:18   

Both - promo nowej płyty i utwory z 2CD wydania Rapid Eye Movement, które normalnie było niedostępne w Polsce.

EDIT: Jest. Przesłuchany.
Nie dziwię się, że utwory nie były częścią (formalną) albumu REM; są inne. Przychylam się do opinii, iż utwór Rapid Eye Movement jest najlepszym do tej pory dziełem Riverside. Ciekawostka: Mariusz śpiewa wyraźnie.
Masakra.

Odpowiedz do tematu