Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Jade Empire
Autor Wiadomość
Jvegi

Wysłany: 2008-05-02, 23:37   Jade Empire

Wczoraj ( w sumie dzisiaj o 4 rano) przeszedłem to coś...

A to coś to jest kurde jedna z najlepszych gierek w jakie grałem :shock: .
Od kotora różni się tylko mniejszym skomplikowaniem w rozwoju postaci i systemem walki. Cała reszta jest praktycznie identyczna tylko, że po chińsku.
System walki jest zręcznościowy, oparty na 3 statystykach i kilkunastu stylach. Można atakować, atakować z użyciem chi (taki dopalacz), atakować mocno ( ale wolno),blokować, robić uniki i korzystać z focusa, czyli bullet time. Style takie jak kilka rodzajów walki wręcz, czy bronią białą rozwija się przy awansie.
No a reszta to jak w kotorze, czyli śliczna grafika ( i cholernie mało modeli postaci), sweet muzyka, klimat wciskający w siedzenie, ciekawi NPC, ogromny świat itd.
Z minusów to straszna niestabilność gry ( wiesza się średnio co 2 godziny) i zupełna nieprzydatność towarzyszy. W walce są ciency jak cienki barszcz i jedyny sposób na to by byli użyteczni to ustawić ich w tryb "wspomagania". Wtedy siadają na ziemi, medytują i np. leczą nas, albo dają jakieś premie do walki.
Jako,że gra wyszła właśnie w taniej serii i kosztuje 2 dychy, to jeśli ktoś jeszcze nie grał to naprawdę polecam. Mimo zręcznościowego systemu walki jest to cRPG pełną gębą, i to jedne z najlepszych jakie powstały.
Should ever be forgot.

Rzepak 

Wysłany: 2008-05-22, 15:48   

Cytat:
A to coś to jest kurde jedna z najlepszych gierek w jakie grałem

System walki nuży i nie sprawdza się przy długich potyczkach.
Cytat:
( i cholernie mało modeli postaci)

I wszystkie męskie modele wyglądają... nieciekawie. Tygrys Shen ujdzie.
Cytat:
zupełna nieprzydatność towarzyszy

To akurat plus. Łatwo ich potem zabić aby mieć krew do zatrucia ciała wodnej smoczycy co stanowi pierwszy krok do przejęcia władzy nad światem <ŻŁO> :lol:

JE pomimo prymitywnej, nieco nieprzemyślanej mechaniki potrafi wciągnąć. Jeśli ktoś ma za dużo czasu to można spróbować.

Iras 

Wysłany: 2008-06-01, 19:03   

Cytat:
Jeśli ktoś ma za dużo czasu to można spróbować.

nic dodac nic ujac... Jak sie komus totalnie nudzi to mozna sobie popykac - ale wciagnac - nie wciaga... w sklepie gram.pl zaplacilam za to 15 zl. - i prawde mowiac gdybym zaplacila wiecej - zalowalabym wywalonej w bloto kasy...

Odpowiedz do tematu