Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi
Autor Wiadomość
Grzebul
Admin

Wysłany: 2008-03-22, 20:55   

Przeszedłem.
Ta gra jest genialna :)

Coincidence 

Wysłany: 2008-03-22, 23:41   

Brawo Yeti :)
To teraz weź się za DeusEx :P

Mnie niestety po trzecim zdaje się przejściu Arcanum odrzuciło - niesamowicie puste miasta, nędzne nagrody za questy, niezbalansowane ścieżki rozwoju, mnóstwo bugów i cholernie liniowy główny wątek.

Grzebul
Admin

Wysłany: 2008-03-23, 08:43   

Coincidence napisał/a:
To teraz weź się za DeusEx

Najpiew jeszcze raz se przejdę Arcanum, potem Deus Ex, jeszcze w baldurka trochę bym pocisnął, bo dawno nie grałem, a potem trzeba się wziąść za maturkę bo to już za miesiąc :)

Huzi 

Wysłany: 2008-03-23, 09:46   

Świetna kolejność Grzebciu. Chyba też spróbuję w ten sposób się przygotować. :D Chociaż Baldurka lepiej zostawię sobie jak zawsze na wakacje. A tak właściwie gdzie można kupić Arcanum, bo nigdy w sklepach nie widziałem, a chciałbym zagrać?

Grzebul
Admin

Wysłany: 2008-03-23, 11:18   

Ja szukałem Arcanum przez parę miesięcy. Ostatecznie 'zdobyłem', a nie 'kupiłem' :P

Iras 

Wysłany: 2008-03-24, 11:04   

ja mozna powiedziec maialam szczescie jesli chodzi o arcanum. Dwano, dawno temu chlopak mojej kolezanki to mial - pozyczyl mi. Gralam sobie ale nie skonczylam (utknelam gdzies). Oddalam gre. Po jakims czasie anbaralam ochoty by znow pograc - i koles stwierdzil, ze moze mi odsprzedac :P

Huzi 

Wysłany: 2008-03-24, 14:49   

To też będę musiał jakoś 'zdobyć' :] bo mi smaka na tą grę zrobiliście. :P

Iras 

Wysłany: 2008-03-24, 15:18   

Hehehe - wierz mi - warto. Choc bugi potrafia sprawic klopoty, grafika pozostawia wiele do zyczenia ( w koncu gra do najmlodszych nie nalezy) i czasem bywaja dosc uciazliwe i wkurzajace sytacje - to jednak - naprawde warto....

Grzebul
Admin

Wysłany: 2008-03-24, 15:46   

Etam, ostatnia moja gra była praktycznie bez bugów. Nie przypominam sobie żadnego.

Aeraldo 

Wysłany: 2008-11-02, 15:39   

PRZESZEDŁEM!! :D

W związku z tym post o Arcanum nr.2.
Ukończyłem grę gościem, którego można uznać za ostatniego s...yna (-49 evil 8-) ) Gnom złodziej, mistrz w strzelaniu z łuku. Do tego dream-team: Virgil, Pies, Torian Kel, Zal' Al'urin.

Wrażenia po przejściu gry mam całkiem całkiem.Jeżeli chodzi o RPGowatość - rozbudowanie questów, konsekwencje wyborów, wpływ charakteru, skilli, pochodzenia na rozwiązywanie problemów - miodzio! Widać, że to robota ludzi od Fallouta. Do tego ciekawa, rozbudowana, wciągająca i pełna zagadek fabuła oraz fenomenalne dialogi (no, może nie tormentowskie, ale temu trudno dorównać :) ). Bez wątpienia warto było zagrać w tą grę.

Natomiast są i wady, nawet całkiem znaczące. System walki leży, przypomina hack'n slash, a po przełączeniu się na walkę turową staje się nudny... Mój hero miał łuk o prędkości 25, z którego kosił lepiej niż z kałacha. Kilkanaście strzał w ciągu tury, NIC nie stanowiło poważnego wyzwania. Na wiele bugów nie trafiłem, może dlatego, że zainstalowałem patch. Ale bug, którego patch nie usunął, był dla mnie jak kamyk w kotlecie. :/ Czy wam też tak się walił quest z bogami w Arcanum? Bo mi nie dodawało tyle do statystyk, ile powinno, a po ukończeniu drugiego kręgu jeszcze obniżyło cechy i umiejętności, do których nawet nie dostawałem w tym momencie premii... Dodam, że wszystko zrobiłem zgodnie z kolejnością i nie przywaliło mi żadnej klątwy, jedynie błogosławieństwa. Idziemy dalej: kłuje aż po oczach to, o czym wcześniej pisał Grzebul, mianowicie ogromne, nijakie, powtarzające się lokacje pełne potworów i... błąkania się bez celu w poszukiwaniu wyjścia/ skrzyni, które to lokacje występują przy KAŻDYM etapie wątku głównego oraz w niektórych wątkach pobocznych.

To byłoby tyle, z tego, co jestem w stanie na dzień dzisiejszy wymienić. Mimo, iż jak napisałem, Arcanum nie jest bez wad, bez wątpienia jest warto powąchać tą gierkę i być może wtedy docenić to, czego udało się dokonać twórcom tej niezmiernie ciekawej i niestandardowej, choć dla gatunku sztandarowej, gry RPG.

Dawno już gra ta zniknęła ze sklepów, była też w czasopiśmie (tylko, że podobno jakaś szajs wersja). Dla tych, którzy nie wiedzą, skąd to "zdobyć" :P
http://www.megaupload.com/pl/?d=VH05W8C4

[ Dodano: 02.11.2008 15.44.04 ]
Coincidence napisał/a:

Grzeb, najtrudniejszą walkę w grze masz przy wyjściu z Zamglonych Wzgórz :]

Dupa, najtrudniejsza walka jest z Żelaznym Petem. On sam 50 lvl plus 4 przyzwanych przez niego kumpli rozwala wszystko i wszystkich. :D Ktoś próbował?

Grzebul
Admin

Wysłany: 2008-11-02, 21:45   

Aeraldo napisał/a:
Dupa, najtrudniejsza walka jest z Żelaznym Petem. On sam 50 lvl plus 4 przyzwanych przez niego kumpli rozwala wszystko i wszystkich. :D Ktoś próbował?

Słyszałem, że ten kolo ma statek i jakieś questy...
Hmm po przejściu gry lookałem w necie na mapę Arcanum z lokacjami, by sprawdzić ile mnie ominęło i lokacje związane z owym Petem właśnie należały do nielicznych ominiętych. Jak wogle się dostać do niego?

Rzepak 

Wysłany: 2008-11-02, 22:36   

Aeraldo napisał/a:
Do tego dream-team: Virgil, Pies, Torian Kel, Zal' Al'urin.

Ja byłem samotnikiem, bynajmniej nie z wyboru. Psa mi ubili, Virgil uciekł, a Raven nie chciała ze mną pójść do tej otchłani (czy jak to się zwało).

Aeraldo napisał/a:
System walki leży, przypomina hack'n slash, a po przełączeniu się na walkę turową staje się nudny

Jest niedopracowany i tyle. Lenie :P .

Cytat:
Bez wątpienia warto było zagrać w tą grę.

Limit doświadczenia i wiele niedociągnięć psuły przyjemność z gry. Ale podchodziłem do Arcanum drugi raz, czyli dobrze jest . Taka nieoszlifowana perła.

Aeraldo 

Wysłany: 2008-11-04, 08:31   

Grzebul napisał/a:

Słyszałem, że ten kolo ma statek i jakieś questy... Jak wogle się dostać do niego?

Ma statek, i to jaki! :D A kiedy wykonasz dla niego 3 questy to TY masz statek i śmigasz za darmo po całym Arcanum. :) Tyle, źe robiąc 3 quest trzeba poświęcić najlepszy miecz w grze - bangeliańskie ostrze. Boli...
Zeby sie do niego dostac, musisz w momencie poszukiwania transportu na wyspę Thanatos zajść do karczmy portowej w Czarnokorzeniu. Tam siedzi nasz stary kumpel Kapitan Teach i rozpacza z powodu przegrania okrętu w grz w kości. :P Masz wtedy 3 drogi - odegrać statek od najlepszego hazardzisty w krainie (stoi tuź obok), kupić gotowy statek (50 000 szt. zl.), albo schlac pewnego wilka morskieg w owej karczmie i, gdy ten sie wygada o posiadaniu mapy do zatoczki Źylastego Peta, odebrać mu ją.

Hutnuk 

Wysłany: 2008-11-04, 10:00   

Aeraldo napisał/a:
Dawno już gra ta zniknęła ze sklepów, była też w czasopiśmie (tylko, że podobno jakaś szajs wersja). Dla tych, którzy nie wiedzą, skąd to "zdobyć" :P
http://www.megaupload.com/pl/?d=VH05W8C4

Dzięki za to :) Szukałem wszędzie a nie było. W końcu będę mógł przetestować jakie to jest :)

Grzebul
Admin

Wysłany: 2008-11-04, 10:28   

@Hut
Uważaj ty z tym Arcanum, ugrząźniesz na miesiąc przed kompem, stracisz robotę, żona Cię rzuci... ;)

Hutnuk 

Wysłany: 2008-11-04, 11:36   

Grzebul napisał/a:
@Hut
Uważaj ty z tym Arcanum, ugrząźniesz na miesiąc przed kompem, stracisz robotę, żona Cię rzuci... ;)

Trudno :) Koszty muszą być. Grunt że jakaś nowa (stara ale nowa dla mnie) gierka :) A wnosząc z waszych postów warta zobaczenia. Kupiłbym nawet oryginał ale skoro nie ma w ofercie to co robić... :)

Odpowiedz do tematu