Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Drugie demo TWM (marzec 2007) opublikowane
Autor Wiadomość
Zed Nocear 

Wysłany: 2007-03-11, 00:07   Drugie demo TWM (marzec 2007) opublikowane

Druga odsłona TWM demo (TWM demo2 v23.3, marzec 2007) jest dostępna pod tym adresem:
http://www.yourfilelink.com/get.php?fid=296594

Mod jest całkowicie niekompatybilny z poprzednią wersją TWMdemo1. Należy odinstalować całkowicie TWMdemo1 i zainstalować TWMdemo2. SAVE'y zapisane pod TWMdemo1 nie będą prawidłowo działać z TWMdemo2, nie powinny to być błędy krytyczne, da się grać, ale dla pełnego cieszenia się z treści TWMdemo2 lepiej zacząć grać od nowa.

Najwięcej nowych rzeczy będzie widocznych, jeśli w drużynie znajdą się Imoen, Viconia i Ann'amorth - nowy NPC.

A oto co się zmieniło:
Dodane nowości:
- nowy moduł @14 "Ann'amorth - nowy NPC do przyłaczenia v5b2b_1"
- nowy moduł @15 "Romans Viconii by Tyhe wersja alfa25_2"
- nowy moduł @53 "Zniesienie (złagodzenie) restrykcji noszenia magicznych przedmiotów +KP"
- nowy moduł @62 "Różnice płci w Fearunie"
- nowy moduł @63 "Akceleracja banterów BG1"
- nowy moduł @89 "Różne drobiazgi", gdzie będę pakował wszystko, co nie pasuje do żadnego z modułów, ani nie zasługuje na utworzenie nowego odrębnego
- nowy moduł @92 "Doświadczenie za zapamiętywanie czarów mistycznych v1.5"
- rozbudowanie modułu @09 "Podarunek Winthropa"
- rozbudowanie modułu @10 "Piesni barda"

Poprawki błędów i przeróbki:
- poprawka w module @03 "Lepszy płaszcz ukrycia" - kupiec w dodanym sklepie nie odkupuje mikstur z powrotem za większą cenę
- poprawki w module @10 "Pieśni barda": poprawki grafik i tekstów, cen zwojów z pieśniami w sklepach, pieśni nie można śpiewać przed uzyskaniem odpowiedniego poziomu
- poprawienie groźnego błędu w module @91 powodującego brak EXPa za odblokowywanie drzwi i różne losowe modyfikacje na planszach.
- zmiana w module @93 - zamiast mniej EXPa za potwory przerywające sen, limitowana liczba ich respawnów (zamiast nich pojawiają się szczury)

Reorganizacje techniczne:
- uaktualnienie WeiDU do wersji 198
- podzielenie moda na "TWM core" instalowane zbiorczo i moduły tweakowe do wyboru przy instalacji
- wyodrębnienie modułów technicznych #00 i #99 instalowanych automatycznie na samym początku i końcu moda
- zmiana prefiksu dodawanych plików w TWM z "z#" na "z!", mimo testów, może to być przyczyną nieoczekiwanych błędów w modułach #08, #09, #10, #93.
Prefix "z!" zarejestrowałem na "IE Community Filename Prefix Reservations (http://forums.blackwyrmlair.net/index.php?showtopic=113&st=0)",
ponieważ "z#" był już zajęty.
- przeredagowanie modułu @91 "EXP za pułapki i zamki" (analogicznie do @92) na używający składni SpellRES, dla gracza bez widocznych zmian.

Aby dotrzymać terminu (marzec 2007), obecna wersja nie zawiera patcha przedmiotów Shinigamiego, który ukaże się w TWMdemo3 za jakieś 2-3 miesiące, w każdym razie do wakacji.

Yarpen 

Wysłany: 2007-03-11, 10:39   

Czekanie jednak się opłaciło :) Jeszcze raz brawa i uznanie dla mistrza, Zed! Zabieram się do testowania moda.

Jakby ktoś miał wolne miejsce na serwerze (demko zajmuje 7.3 mb) - niech ktoś przyjmie tego moda. To jedna z niewielu polskich rzeczy NAPRAWDĘ GODNA UWAGI!![/b]

Coincidence 

Wysłany: 2007-03-11, 13:35   

http://coin.augrafi.net/m...%5bv23.3%5d.exe

Zed Nocear 

Wysłany: 2007-03-11, 15:20   

Dzięki Coin.

Czy jest szansa na powrót do projektu planszy z osiedlem górniczym? Miałbyś na to czas?

Coincidence 

Wysłany: 2007-03-11, 16:31   

Jest i to spora, bo rezultat Twojej pracy powyżej wprawił mnie w lekkie zakłopotanie :)
Szczególy obgadamy via mail, oki? :]

Zed Nocear 

Wysłany: 2007-03-11, 17:44   

Nie ma co przesadzać, koncepcja Ann'amortha to w 80% robota Albatrosa, ja tylko podszlifowałem, rozbudowałem co nieco i dorobiłem funkcjonującą instalkę, romans Viconii to 100% tekst i koncepcja Tyhe, ja tylko odwaliłem stronę techniczną, reszta same drobiazgi. Ale może przynajmniej przekonuje Cię, że jestem w stanie sprostać takiemu pomysłowi jak poniżej.

Nowa plansza skomplikowaniem porównywalna z jedną z plansz Wrót Baldura, obsadzona mieszkańcami, sklepami, lokacjami wewnętrznymi, wielowątkowym questem głównym, ściśle powiązanym z fabułą i kilkoma miniquestami o nasyceniu akcji ala BG2 to dopiero będzie coś. Jak się ostro zabierzemy, to do gwiazdki wyrobimy. Bo po drodze muszę jeszcze zaimplementować patch Shinigamiego i kilka drobiazgów innych osób.

Yarpen 

Wysłany: 2007-03-11, 18:49   

Zed - ja bym tego nie nazwał drobiazgami... :-> Bo modzik pod względem technicznym jest w zupełnie innym wymiarze ;)

Kermit 
Technik

Wysłany: 2007-03-12, 13:59   

Jak tylko uaktywnią mi serwer download to stworze kolejny mirror ;) A potem przetestuje modka :) .

Kermit.

Isildur

Wysłany: 2007-03-18, 00:05   

Widzę, że będę musiał wygrzebać baldurka i zwolnić trochę miejsca z dysku... i chyba przełożyć maturę :P ! Jak wrażenia z demka?

ps. Taka moja mała sugestia do Zeda, myślę, że staremu Baldurkowi przydało by się małe odmłodzenie, może jakaś nowa grafika menu?

Zed Nocear 

Wysłany: 2009-01-12, 18:37   

Od wersji 2,2 minęło już sporo czasu a prace posuwają się z wolna. Długo wahałem się czy udostępnić aktualną wersję, bo nie wnosi ona prawie żadnych widocznych nowości dla gracza. Planuję wydać TWM demo 3.0 dopiero na dziesiątą rocznicę premiery BG1 na świecie czyli w grudniu tego roku i będzie ona dostosowana już do nowej wersji NTotSC 3.0, zapowiadanej przez Aurelinusa bodaj na koniec wakacji.

Aktualna wersja stanowi jednak na tyle duży zestaw poprawek i przełomowych ulepszeń technicznych, że niniejszym łamię się zamieszczając TWM demo v. 26.1b jako wersję roboczą. Być może to ostatnia wersja do NTotSC 2.01B.

Najważniejsze zmiany:

1/ rozwiązania umożliwiające wykrywanie odpoczynku, walki oraz numeru i charakteru lokacji oraz wykorzystanie ich jako warunków w dialogach i skryptach zostały dostosowane do opracowanego otwartego standardu opisanego w artykule "Zed Nocear's Trigger-Simulations for BG1". Daje to możliwość tworzenia kompatybilnych z TWM modów współkorzystających z w/w rozwiązań, na razie jest jeden po angielsku/niemiecku "Ajantis Romance" w wersji beta autorstwa Jastey. Niestety, powoduje to jednocześnie niekompatybilność z save'ami z wersji TWM 2,x. Mam nadzieję, że ostatni raz taka rewolucja.

2/ mechanizm zachowania ilości złota przez drużynę przy korzystaniu z "pojemników przechowywania" został przerobiony i wygląda w grze znacznie estetyczniej.

3/ całkowicie przepisany od nowa moduł "EXP za zapamiętywanie czarów", teraz dplayer2 i dplayer3 zostają zachowane co zwiększa potencjalną kompatybilność z modami instalowanymi po TWM, odłączenie i ponowne przyłączenie NPCa w trakcie tej samej gry nie powoduje, że doświadczenie za czary liczone jest od nowa

4/ kilka poprawek istniejących modułów typu forma męska/żeńska lub poprawne działanie w multiplayer

5/ moduł "Dla hardkorowych graczy: wolniejsze zdobywanie EXPa za potwory i rozwoj postaci" została rozbity na 3 oddzielne moduły do indywidualnego wyboru:
@93 = ~Dla hardkorowych graczy: alternatywna tabela doswiadczenia postaci~
@94 = ~Dla hardkorowych graczy: mniej rabania potworow (H&S) w BG1~
@95 = ~Dla hardkorowych graczy: ograniczenie doświadczenia za zabijanie potworów~ (50%, 25% lub 10% do wyboru)

6/ nowy moduł @13 = ~Special Random Encounters~ stanowi zaczątek nowego pomysłu: unikalne losowe spotkania przy wędrówce między mapami w stylu Fallouta, na razie działa sam system wywoływania tych unikatowych spotkań i jest opracowane (dosłownie) jedno zdarzenie. Ale myślę, że teraz pójdzie już z górki, jeśli znajdą się osoby chętne do napisania takich miniprzygód.

[ Dodano: 16.06.2008 10.42.19 ]
Wczoraj kol z Tawerny Hrothgara namierzył krytyczny błąd w TWM powodujący wywalanie BG1 do Windowsa w trakcie walk, jeśli spróbuje się użyć strzał wysokiej jakości (plik AROW01Q.itm w komponencie "Urozmaicenie Przedmiotów" w TWM demo od wersji 2.1, Pozostałe przedmioty HQ są w porządku).

Błąd polega na tym, że przedmiot skopiowany z IWD1 zawiera numer "projectile type" czyli po ludzku animacji lotu strzały nie istniejącej w BG1. Jeśli ktoś zaznajomiony jest z Near Infinity lub DLTCEP w stopniu choćby podstawowym, to sam może poprawić błąd w 15 sekund. W NI w pliku "Arow01Q.itm" w bloku "Item ability" należy zmienić artość "Projectile type" z 6 na 5 i po krzyku. W innych programach do grzebania w BG te same elementy pliku mogą nazywać się inaczej.

Stworzyłem jednak małą poprawkę w formie moda likwidujacą bład wywalania BG1 do Windowsa przy użyciu strzał HQ, a poza tym dodającą coś jeszcze (drobiazg, ale nie powiem :mrgreen: ):

http://free.of.pl/z/zed.n...h_to_v26,2a.rar

Aktualizuje TWM demo v26.1b do v26.2a. Można go też zainstalować na poprzednich wersjach TWM demo 2.1 i TWM demo 2.2, ale oczywiście nie wprowadza pełnej funkcjonalności v.26.2a. Dla zmniejszenia wagi pliku poprawki wymaga ona, aby plik "Setup-TWM_Pack.exe" pozostał w folderze BG1 po instalacji TWM demo. Archiwum rozpakujemy do folderu BG1 i uruchamiamy "Setup-TWM_Patch.bat" (żadne exe!). Poprawka działa natychmiast. Nie ma konieczności reinstalacji TWM, czy zaczynania gry od nowa.

[ Dodano: 07.07.2008 21.13.46 ]
Ze względu na liczne drobne, ale uciążliwe błędy, wyłapane przez Kinskiego i inne, postanowiłem wycofać wersję 26,1b wprowadzając nową wersję 26,2d:

Tajemnice Wybrzeża Mieczy v26,2d (yourfilelink)
Tajemnice Wybrzeża Mieczy v26,2d (CoB)
Tajemnice Wybrzeża Mieczy v26,2d (Imp)
(Dziękuję Morganowi i Impowi za udostępnienie miejsca na serwerach)

Mod jest w zasadzie funkcjonalnie tożsamy z poprzednią wersją z kilkoma aktualizacjami:

1/ poprawki przedmiotów HQ, w tym krytycznego błędu ze strzałami HQ wywalającym BG1 do Windy
2/ poprawki stylistyczne i ortograficzne tekstów informacyjnych przez Morgana :-P
3/ mała nowinka: bandyci nie są wyekwipowani jak spod sztancy, ale dysponują rozmaitym uzbrojeniem jak na zgraję bandytów przystało (dzięki dla Joneletha za inspirację).
4/ unikalne spotkanie w ramach ~Special Random Encounters~ teraz na pewno ma szansę się aktywować.

[ Dodano: 12.01.2009 19.20.59 ]
Jako preludium do trzeciego wydania TWM chciałbym zaanonsować popełniony przeze mnie komponent zawierający GUI do BG1 w wysokiej rozdzielczości (BG1 + Widescreen, do wyboru rozdzielczości 1024x600, 1024x768 lub 1280x800). Waży około 26 MB.

Komponent jest w formie samodzielnego moda do testów:
GUI_for_BG1+WideScreenMod_beta0,91.exe (yourfilelink)
GUI_for_BG1+WideScreenMod_beta0,91.exe (CoB)

[ Dodano: 08.09.2009 10.13.36 ]
Jest nareszcie TWMdemo3 (v.29.58):
TWMdemo3(v29.58).exe (CoB)
TWMdemo3(v29.58).exe (yourfilelink)
W sumie lista około 60 zmian w stosunku do wersji 26.2D, w tym kilka dużych nowości i kilka poprawek uciążliwych błędów. Szczegóły na CoB.

Odpowiedz do tematu