Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Coma
Autor Wiadomość
Yarpen 

Wysłany: 2006-09-07, 16:10   Coma

Słyszał ktoś? Łódzki zespół rockowy, który ostatnio sporo namieszał na scenie.

Tak, forumowy skejcioch się tym jara. Ba! Jaram się tym straszliwie i słucham nonstop, aż po nocach nie śpię bo muszę posłuchać. Genialny wokalista, z cudownym głosem i tekstami, świetni gitarzyści, basista, perkusista... wszystko :) Zauroczyli mnie bardziej niż Iron Maiden :]

Może słyszeliście takie numery jak Leszek Żukowski, Spadam, System, Daleka droga do domu czy Piosenka pisana nocą. Mam demo, Pierwsze wyjście i Zaprzepaszczone siły :)

No i krótko mówiąc - kocham tych gości :D

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2006-09-07, 19:32   

Cytat:
Zaprzepaszczone siły

O.o to comy jest? Słyszałem i rzeczywiście bardzo dobre, ale nie skojarzyłem z zespołem. Koniecznie muszę posłuchać :)

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.

Yarpen 

Wysłany: 2006-09-07, 19:39   

Zaprzepaszczone siły... - Zaprzepaszczone siły świętej armi wielkich znaków czy jakoś tak :P Żeby nie było jakiś niedomówień. Ja wolę Pierwsze wyjście z mroku. Tam są najlepsze kaciory :)

Vilkatla
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2006-09-21, 12:21   

Yarpen napisał/a:
Słyszał ktoś? Łódzki zespół rockowy

Łódź rulezzz :]

tak, Coma to niezly, mlody zespol. calkiem fajne teksty, calkiem przyjemna muzyka. chociaz minusem jest to, ze szybko sie osluchuje, a przez co nudzi (przynajmniej mnie). jesli cos bardzo lubie, moge wrzucic na winampa jedna plyte i jechac na niej bez mala caly dzien. z Coma tak nie mam. jedno przesluchanie i koniec - dosc na najbliszy tydzien.
ale nie powiem - od czasu do czasu lubie. no i koncerty maja wypasne. muzyka akurat do tego, zeby sie podrzec, poskakac, slowem - wyszalec.

Yarpen napisał/a:
Może słyszeliście takie numery jak (...) Spadam (...)

"spadam, jakby nie było całego świata, jakby nie było nawet mnie...!"
...i dalej:
"a może to mój chory sen, a może śmierć... !"
moj ulubiony utwor i ulubiony text :]

Yarpen 

Wysłany: 2006-09-21, 15:36   

Mi bardziej do serca przypadł Leszek Żukowski :) No ale spadam to też klasa.

Nudzą się? Ja tam słucham tego non-stop, tylko co jakiś czas Katem i 2cztery7 przeplatam od około miesiąca i nie narzekam :-P

Aeraldo 

Wysłany: 2008-07-27, 22:28   

Zauważyłem, że ludzie albo uwielbiają ten zespół, albo go nie cierpią. Odnosi się do do każdego, kogo zapytam o Comę. :P
Ja należę do pierwszej grupy. Zasłuchuję się w ich muzyce od jakiegoś czasu. Mam wszystkie (obie ;) ) ich płyty. PWzM stanowczo lepsze. W ZSWAŚZ są świetne aranżacje i wstawki instrumentalne, ale tekst stanowczo leży.
Ostatnio byłem na ich koncercie podczas juwenaliów w Lublinie. Ludzie ich kochają. :D Tłok i szał był niesamowity, choć...
Coma to jeden z zespołów, które brzmią lepiej z płyty. Niestety. Ale i tak ich lubię! :P

Dwa pytanka:
Dlaczego piosenka "Leszek Żukowski" nazywa się "Leszek Żukowski"
I co do cholery ma oznaczać tytuł "Zaprzepaszczone Siły Wielkiej Armii Świętych Znaków"?! (oprócz tego, że fajnie brzmi :) )

Dun Dare 
Pogromca Smoków

Wysłany: 2008-07-27, 23:44   

Leszek Żukowski to ponoć jakiś dawny kumpel Roguca... A Zaprzepaszczone... Who cares? :P Ok ok... Ponoć o fanatykach....

Gaz_Shenryu 

Wysłany: 2008-08-17, 21:17   

Swego czasu "spadam, ciągle spadam" siłą i z przymusu przyklieiło się do moich uszu. Nie poszedłem nawet na ich koncert ;) No ale ogólnie- może być. tzn ocniam pobieznie, ale po prostu nie zamierzam poglebiac swojej wiedzy o tym zespole- czyli jako nieliczny jestem na nie ;) (niewielkim)

Aeraldo 

Wysłany: 2008-12-06, 23:33   

A nasza Coma wydała nową płytę. :D Kto słuchał? Ja zakupiłem takowąż jako jedna z pierwszych osób w Polsce (na koncercie rzecz jasna :) ). Aha, zmieniłem zdanie w stosunku do mojego powyższego posta. Coma potrafi brzmieć genialnie na żywo, potrzebne jedynie porządne nagłośnienie i sala o dobrej akustyce.
Co do płytki - Szczerze mówiąc nie powaliła mnie. Coma obdarta z Mrrroku to już nie to samo. Bo i na tej płytce faktycznie muzyka jakby pogodniejsza, bardziej filozoficzna, refleksyjna (choć bredzić Roguc także potrafi, o tak :P ).Niepotrzebne wstawki pomiędzy utworami - tylko pozbawiają płyty dynamiki i płynności. Ale dzięki temu można było wydać na dwóch krążkach w sumie za 40zł. ;) Brak ostrych kawałków o wymowie 'fuck the system'. Jest "Transfuzja", ale to zwyczajne darcie się, a nie piosenka-protest. Jest kilka ciekawych piosenek, ale ogólnie to raczej "Hipertrofia" zespołowi nie wyszła.
A tak na boku, przez te parę lat Coma stała się naprawdę profesjonalną kapelą. Dziś Roguc elegancko ubrany, wie jak kierować tłumem (To my! To my!). Obejrzyjcie jego nagrania z czasów początków Comy. :lol:

http://pl.youtube.com/watch?v=Fm5h9XXFUu0

darrion

Wysłany: 2009-01-18, 19:50   

o Coma;) lubię, lubię, nie powiem że nie, głównie pierwszą płytę kilka kawałków z 2 i duuużo z trzeciej;) Hipertrofia za pierwszym razem mnie urzekła, bardzo dobra, dużo lepsza niż dwójeczka. Szczególnie upodobałem sobie 'Popołudnia bezkarnie cytrynowe' bardzo fajna nuta, no i jeszcze przepiękna 'Widokówka', ogólnie cd2 Hipertrofii mi się bardziej podoba i cieszę się że nie ma czegoś w stylu właśnie "Fuck the System", wolę Come balladową;)

Horus 
Moderator

Wysłany: 2009-01-19, 00:41   

Oż, człowieku, masz gust muzyczny zupełnie, jak moja była. Aż ciary mnie przeszły ;)

darrion

Wysłany: 2009-01-19, 00:49   

Horus napisał/a:
Oż, człowieku, masz gust muzyczny zupełnie, jak moja była. Aż ciary mnie przeszły ;)

to dobrze czy źle, bo zaczynam się bać;P

Horus 
Moderator

Wysłany: 2009-01-20, 13:50   

Ludzie mają zabawną tendencję do rozpatrywania wszystkiego w kategoriach dwupłaszczyznowych; dobro i zło, ciepło zimno, cudownie i chujowo... A to jest akurat inne. Ot, masz gust zupełnie jak mała brunetka o charakterze Viconii. Sam oceń ;)

darrion

Wysłany: 2009-01-20, 19:50   

jak brunetka to w porządku:P

Odpowiedz do tematu