Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Drakensang: The Dark Eye
Autor Wiadomość
Grzebul
Admin

Wysłany: 2008-12-06, 14:31   Drakensang: The Dark Eye

Czy ktoś wie co to za zło? I czy dobre zło czy tylko jakaś nędza?
Wiele o tym piszą na różnych portalach, ale nie mogę nic konkretnego znaleźć.. Czy to dobry cRPG czy tylko H&S? Graficzkę ma bardzo ładną, świat na screenach wygląda na dość rozbudowany.. Nie mogę tylko znaleźć żadnego obrazka na którym pokazali by jakieś dialogi...
Ktoś się może zetknął z tą grą?

Hutnuk 

Wysłany: 2008-12-06, 20:21   

Czytałem że podobno bardzo rozbudowana fabuła... Że podobno scenariusz liczył blisko 1500 stron... Hmmm... Brzmi dosyć interesująco w sumie.

Rzepak 

Wysłany: 2008-12-06, 21:47   

Interesowałem się Drakensangiem od dłuższego czasu. Jak tylko go wygram w konkursie na gram.pl dam wam znać co i jak :P
Z tego co wyczytałem:.
+ Całkiem realistyczna, strategiczna walka (minimalny przyrost hp!) jest całkiem true.
- Ograniczone tworzenie postaci (rasy scalone z klasami, brak modyfikacji wyglądu), liniowość i mus grania po jasnej stronie nie brzmi zachęcająco.

Midichloriany podpowiadają mi, że to cuś jak IWD. Czekam, aż ktoś potwierdzi, lub zaprzeczy.

Horus 
Moderator

Wysłany: 2008-12-08, 18:14   

Cytat:
- Ograniczone tworzenie postaci (rasy scalone z klasami, brak modyfikacji wyglądu), liniowość i mus grania po jasnej stronie nie brzmi zachęcająco.

Jak skacowany po imprezie, z prezerwatywą majestatycznie pływającą w moim kubku z mineralką (mam nadzieję, że w nocy z niego nie piłem :roll: ) do towarzystwa, paliłem szluga zajęty tym czym zawsze na kacu - oglądaniem tv, akurat leciała recenzja tego czegoś.
I akurat usłyszałem o tym samym. Czyli tyle w tym z crpga, co w diablo, czy innych sacredach. A fabuła? Final Fantasy też mają baaardzo rozbudowaną fabułę :D

Czyli, krótko mówiąc, Grzeb, dziewczyna jest lepszym wyborem. Więcej opcji dialogowych i w ogóle...

Grzebul
Admin

Wysłany: 2008-12-08, 20:04   

Horus napisał/a:
Czyli, krótko mówiąc, Grzeb, dziewczyna jest lepszym wyborem. Więcej opcji dialogowych i w ogóle...

Ale tańsza niż 99 złotych nie jest. A używaną ściągać to też głupio.

Horus 
Moderator

Wysłany: 2008-12-08, 21:39   

Grzebul napisał/a:
Ale tańsza niż 99 złotych nie jest. A używaną ściągać to też głupio.

Hyh? Doprawdy? :D
7 PLN na podwójne espresso. 12 PLN na dobry dezodorant. 30 PLN na koszty biurowe spisania cyrografu ze mną. Krew dziewic i całe to gówno ze skór niemowląt niestety kosztuje. Po starej znajomości ;)
A dziewice są przereklamowane. I brudzą prześcieradła.

Grzebul
Admin

Wysłany: 2008-12-08, 22:11   

Horus napisał/a:
7 PLN na podwójne espresso. 12 PLN na dobry dezodorant.
Horus napisał/a:
dziewice są przereklamowane. I brudzą prześcieradła.

Czasami mam wrażenie Horusie, że żyjemy w zupełnie innym świecie. Ja tu widzę tylko koszty wszystkich piw, biletów na jakiś koncert i zorganizowania fajnej meliny. Ale w sumie dochodzę do wniosku, że Drakensang na pewno nie jest aż tak ciekawy, więc w pewnym sensie masz rację :)

Horus 
Moderator

Wysłany: 2008-12-09, 16:11   

Jeśli browary, melina i koncert to środki do spędzenia upojnych chwil w kobiecych objęciach to chyba naprawdę żyjemy w zupełnie innym świecie :roll:
Ale abstrahując od tych dywagacji, imo nawet warcaby są lepsze od szwabskich crpgów, ni to jrpg, ni to diablo.

Hutnuk 

Wysłany: 2009-01-10, 13:59   

Cytat:
Drakensang: The Dark Eye studia Radon Labs to gra RPG oparta na najpopularniejszym w Niemczech (a także Austrii i Szwajcarii), systemie papierowych RPGów fantasy.Zamierzeniem autorów było stworzenie gry nawiązującej do klasyki gatunku, kładącej silny nacisk na fabułę, działanie drużynowe i system walki, w którym szybkość wciskania przycisków klawiatury nie jest najistotniejszym elementem. Sami twórcy zwykli określać swe dzieło jako Baldur’s Gate w świecie 3D.

źródło

Nie wiem... W sumie ciekawie to brzmi...

Huzi 

Wysłany: 2009-01-10, 16:46   

Ano ciekawie. Niech jakiś obiektywny sędzia to kupi i opisze wrażenia. Może pomoże wytrzymać to długie oczekiwanie na BG III.

Grzebul
Admin

Wysłany: 2009-01-10, 16:55   

Ja zrobicie zrzutkę na zakup przez obiektywnego sędziego, to ja się mogę poświęcić i nim zostać :P

Amon 
Moderator

Wysłany: 2009-01-11, 11:38   

Grzebul, co za poświęcenie :p

Kermit 
Technik

Wysłany: 2009-01-11, 12:37   

Grzebcio zawsze był wstanie zrobić dla nas wszystko :P Przeca Tawerna to NIE prawie jak rodzina - TO JEST RODZINA :P

Kermit.

Hutnuk 

Wysłany: 2009-03-14, 07:21   

Gram od jakiegoś czasu w to :]

Fabuła liniowa mocno... Wybory moralne bliskie zeru - praktycznie nie ma wyjścia innego jak podążać ścieżką dobra i zbawiać świat od zła.

Ale za to rozwój postaci, mechanika walki i ogólnie tego systemu rpg, a także przyjemność płynąca z gry na bardzo wysokim poziomie. Osobiście gra mi się bradzo przyjemnie i relaksująco. Także mimo wad polecam :)

Odpowiedz do tematu