Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Książki warte polecenia
Autor Wiadomość
Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2009-01-20, 14:00   

IV Rzeczpospolita / Grzegorz Mathea

dżizas, geniał czystej wody.

Klasyczne political fiction opowiadające jak to w czasie zaprzysiężenia prezydenta w sejmie grupa terrorystów bierze za zakładników wszystkich obecnych. Prezio, prezio-elekt, Rada ministrów, wszyscy posłowie, najwyżsi zwierzchnicy służb mundurowych, szefowie mediów. Cała aparatura władzy państwowej zostaje zamknięta w sejmie, a terroryści (nie Arabowie, zwykli Polacy którzy mają dość sitw, machlojek, kunktatorstwa i prywat na górze) wkrótce przedstawiaja swe żądania, które do 'zwykłych' nie należą.

Wspaniale pokazane realia i sytuacja w kraju. Na górze nieuki, prostacy i skorumpowani kombinatorzy, niżej na generalskich stanowiskach bezradni i niekompetentni lesserzy.

Książka dodatkowo tak bardzo przypadła mi do gustu, bo tyle cynizmu ironii i sarkazmu to ja chyba we wszystkich książkach łącznie nie znalazłem. :lol:

Aeraldo 

Wysłany: 2009-02-09, 13:56   

Leon, rzuciłem okiem na twój opis i postanowiłem przeczytać. To naprawdę genialna książka, nie spodziewałem się czegoś takiego po debiucie twórczym. Na początku śmieszna, potem intrygująca, a koniec ma taki dobijający, że człowiek nie wie, co ze sobą zrobić, jak skończy czytać książkę o 2 w nocy.
Skąd ty wyciągasz takie książki? Ani trochę nie jest znana, gdybym nie twoje polecenie, w życiu bym po nią nie sięgnął. Pani w Empiku zrobiła wielkie oczy, jak ją zapytałem, czy mają to na stanie. W końcu okazało się, że są 2egzemplarze, ale jeszcze w magazynie, bo tego samego dnia przyszły. Czyżby Lublin był taką dziurą, że wszystko dociera do nas, podczas gdy inni lekturę "nowości" mają już dawno za sobą? :P

Jvegi

Wysłany: 2009-02-09, 20:34   

Cytat:
Czyżby Lublin był taką dziurą, że wszystko dociera do nas, podczas gdy inni lekturę "nowości" mają już dawno za sobą?

Yyy... Tak.

Dlaczego nowego Usagiego nie można dostać dosłownie nigdzie? Bo miasto kozy jest niestety do dupy...
A książkę na pewno przeczytam. Kiedyś, po maturze.
Should ever be forgot.

Grzebul
Admin

Wysłany: 2009-02-09, 20:48   

@Jvegi
Jak będziesz pisał o Koziogrodzie z małej literki to zawsze będzie dla Ciebie do dupy, gdyż Koza to bóstwo obrażalskie i złośliwe :koza:

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2009-03-31, 01:18   

@Aeraldo
Zalety pracowania w bibliotece, jakby nie to, to w życiu bym na ten book nie wpadł.

Jest już kolejna książka Mathey: Spadek
Ci sami bohaterowie, ten sam styl, naprawdę niezła, ale lojalnie ostrzegam że choć warto przeczytac i polecam, to jednak gorsza jeżeli chodzi o konstrukcje fabuły. Ale i tak Mathea wymiata :-D

Torian_Kel 

Wysłany: 2009-04-12, 15:54   

Stephen King - Ręka Mistrza

Najlepsza książka Kinga z jaką miałem do czynienia. Właściwie jest to powieść grozy, z tym że straszyć zaczyna tak po przeczytaniu mniej więcej 3/4.

Algernon Blackwood - Wendigo i inne upiory

Zbiór opowiadań weterana horroru. Niektóre sprzed ponad 100 lat, a mimo to znakomite.

Odpowiedz do tematu