Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Saga "Zmierzch" - Stephanie Meyer.
Autor Wiadomość
Kermit 
Technik

Wysłany: 2009-12-14, 09:15   Saga "Zmierzch" - Stephanie Meyer.

Czytał ktoś te romanso-horrore (wiem, że to romans czysty, ale muszę trzymać pozory :P )? Jakieś opinie czy wszyscy stwierdzili, że to dla nastolatek i nie warto się tym kalać?

Osobiście przeczytałem wszystkie wydane książki w około tydzień, obejrzałem dwie ekranizacje (pierwszego i drugiego tomu) i mówię to oficjalnie, że obejrzę pozostałe filmy oraz przeczytam pozostałe książki z tej serii jeśli takowe wyjdą ;) Tak, podobało mi się :) Było lekko, fajnie i przyjemnie pomimo paru(nastu) niedociągnięć samej książki. Nie oczekiwałem cudów po tej lekturze i też cudów nie otrzymałem i właśnie o takie coś chodzi - dostać to co się oczekuje albo jeszcze więcej.
Można powiedzieć, że główna bohaterka jest wkurwiająca, Edward za słodki, Jacob pedofilowaty, pomysł zajebisty - wykonanie gorsze, co nie zmienia faktu, że opowieść o miłości nastolatki z wampirem jest true zajebista i Kermitowi się podobało :D

Kermit.

Hutnuk 

Wysłany: 2009-12-14, 12:09   

A to jest to co teraz w kinach jest? Jeśli tak to widziałem tylko zapowiedź ale aktorstwo wyglądało trochę na drewniane. Nie jest tak?

Kermit to nie wstyd, że lubisz tanie romansidła :P Płaczesz trochę czytając to? :P

Yarpen 

Wysłany: 2009-12-16, 02:11   

Może go Koko zmotywował? :]

Rzepak 

Wysłany: 2009-12-20, 12:08   

Kto by pomyślał, że nawet tutaj ta plaga dotarła 0_o Przeklęta emo wampiry, nie starczy wam, że nawet moja babcia zmierzch przeczytała?!

Nie znam i nie mam zamiaru tego zmieniać, więc powstrzymam się od komentowania.

Kermit 
Technik

Wysłany: 2009-12-20, 12:53   

Gratuluje babci ;)

@Yarpen, prawie trafiłeś z komiksem ;) Ale pogrążę się jeszcze bardziej -> moja partnerka powiedziała coś w stylu tekstu Rzepaka - nie ma zamiaru poznać tej sagi ;)

Kermit.

Grzebul
Admin

Wysłany: 2009-12-20, 14:39   

Moja stara przeczytała wszystko, ściągam jej filmy, ale zapewnia mnie ona, że mi się nie spodoba.

Jvegi

Wysłany: 2009-12-21, 17:33   

Nie czytałem, czytać nie chcę. Filmy ( zwłaszcza najnowszy) są podobno denne jak muł, a książki wcale nie lepsze ( moja matka przeczytała wszystkie, ale sama przyznaje, że to szajs).

Komuś się podoba, nie mój problem. Żebym mógł się kłócić z fanbojami, musiałbym się z materiałem zapoznać osobiście, więc koło się zamyka, mam to gdzieś :P .
Should ever be forgot.

Horus 
Moderator

Wysłany: 2009-12-22, 20:45   

Przyznam, że mnie jakoś odrzuca na myśl o głównych bohaterach, których widziałem na trailerach. O tej cizi i Robercie Batacie, czy jak mu tam myślę... :roll:
A więc do książek nigdy nie sięgnę, bo czytając kolejne wersy, będę miał ich mordy przed oczami.

Pomyśleć, że kiedyś wampiry, które wywoływały napięcie, budziły podziw, czy współczucie, grali Oldman w Draculi, ufolub Cruise, czy piękny Brad w Wywiadzie... Już nawet ten zasrany Blade był bardziej autentyczny. To se ne vrati.

Grzebul
Admin

Wysłany: 2009-12-22, 23:34   

A jak się wspomni niezapomnianego Belę Lugosi...
Dlaczego teraz wampiry to młodociane pedałki? :(

Horus 
Moderator

Wysłany: 2009-12-23, 00:59   

Krew jest życiem. Wąpierz, pijący ją, utożsamia najbardziej pierwotne obawy człowieka, rozmaite lęki przed utratą życia. Gdzieś na przestrzeni lat, w raz z racjonalizacją społeczeństwa, większą estymą i lękiem zaczynamy darzyć namacalny pistolet, czy nóż w rękach nieznajomego napastnika, niż metafizyczną marę na granicy jawy i snu. Pozostaje jednak pierwiastek seksualny wampiryzmu.
Wampir, jak to ładnie ujął jeden wyborny bimbrownik, wywoływał u ludzi podświadomy strach przed seksem oralnym. Parafrazując, wampir błądzący po ciele młodej dziewczyny, wampirzyca zbliżająca się nieubłaganie do krocza młodzieńca, z jednej strony wywołują strach i świętobliwe oburzenie, z drugiej niezdrowe podniecenie (niezdrowe, bo tłumione, seks oralny niczym złym nie jest).
Idąc dalej tropem liberalizacji obyczajów, dzisiaj robienie dobrze ustami nie jest niczym nienormalnym, czy oburzającym, przynajmniej dla bardziej postępowej części ludzkości.
Wampir, tracąc swój złowieszczy pierwiastek, dla współczesnych kobiet w średnim wieku, dla kobiet dojrzałych i dla nastolatek (można by rzec, kobiet niespełnionych) , żyjących marzeniami o mężczyźnie idealnym, staje się czułym, metroseksualnym (zgodnie z dzisiejszymi gustami) cipciusiem, gotowym do błądzenia tymi swoimi bladymi usteczkami po ich spragnionymi pieszczot ciałach, a jednocześnie na tyle silnym, by rozstawiać po kątach napakowanych sterydami napastników. Dochodzi do takiej metroseksualizacji i humanizacji współczesnego wampira, że podobno w tych nowych filmach, dobre wampiry (sic!) nie piją ludzkiej krwi, tylko zapierdalaja po lasku, polując na króliczki!

Gdzie tu właściwa paralela wampirzego losu - wieczność, w istocie będąca wiecznym potępieniem, w zamian za picie *ludzkiej* krwi? Gdzie personifikacja ludzkich lęków z wczesnych wierzeń? Gdzie włączenie w ich prawdziwego, budzącego lęk i estymę, trwożącego piękna nocy, jakim charakteryzował się wampir?
Na te dzisiejsze cioty Van Helsing jedynie parsknąłby śmiechem.

PS. Doskonałym przykładem na to, że można z wampira uczynić postać subiektywnie piękną, nie odbierając mu pierwotnej formy potwora, jest saga Legacy of Kain. Każdemu, kogo mdli na myśl o wypocinach pani Meyer, polecam.

Rzepak 

Wysłany: 2009-12-23, 14:20   

Cytat:
Wampir, tracąc swój złowieszczy pierwiastek, dla współczesnych kobiet w średnim wieku, dla kobiet dojrzałych i dla nastolatek (można by rzec, kobiet niespełnionych) , żyjących marzeniami o mężczyźnie idealnym, staje się czułym, metroseksualnym (zgodnie z dzisiejszymi gustami) cipciusiem, gotowym do błądzenia tymi swoimi bladymi usteczkami po ich spragnionymi pieszczot ciałach

Przestań, przestań! To czytają nasze babcie i matki! XP

Cytat:
PS. Doskonałym przykładem na to, że można z wampira uczynić postać subiektywnie piękną, nie odbierając mu pierwotnej formy potwora, jest saga Legacy of Kain. Każdemu, kogo mdli na myśl o wypocinach pani Meyer, polecam.

A ja z kolei zachęcam do zapoznania się Vampire The Masquerade: Bloodlines. Zdecydowanie warto zagrać, niekoniecznie warto przechodzić. Piękne to tam wampiry może inie są, ale po kilku godzinach gry zacznie ci ślina lecieć na widok odsłoniętej szyi. Poważka.

Fajniejsze rzeczy z neta:
http://www.lolblog.co.uk/...30-twilight.jpg
http://www.youtube.com/wa...feature=related
---

Horus 
Moderator

Wysłany: 2009-12-23, 20:17   

Ten demot mnie rozwalił ;D
Wymieniając wampirzych aktorów z Grzebem, zapomnieliśmy o pełnoetatowym w tej roli Christopherze Lee i Snipes'ie, który jakby nie było, stworzył postać bardzo charakterystyczną :>
Edit: Film też zajebisty.
"Przebyłem oceany czasu, aby Cię odnaleźć..." ;>

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2010-01-18, 23:35   

Nie zniżę sie do tej książki...
Film ogladalem na 4 raty, pierwsze 3 po 10 minut, za 4 razem stwierdzilem ze udowodnie sobie jaki jestem twardziel i tak sobie udowodnilem ze do dzis czuje sie zbrukany dotarciem do konca.

Koncepcja wampira w Meyerowej wersji jest czysto pojebana, no hellou, juz wole polwampirke z Kuzynek Pilipiuka. Masakra, do tego ten typ Wampira mozna smialo nazwac BRAVO-Vampire, a to nie jest szczesliwe polaczenie.

Moze zbyt radykalnie i konserwatywnie postrzegam wizerunek wampira (WOD, Rice), ale ja temu czemuś mówię kategorycznie nie.

http://images.icanhaschee...55849294002.jpg
http://roflrazzi.files.wo...02507674341.jpg

Yarpen 

Wysłany: 2010-01-19, 02:15   

Taki chłoptaś-wampir jest lepszy niż podpaska w 'te dni'!

Odpowiedz do tematu