Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Katastrofa samolotu prezydenckiego
Autor Wiadomość
Amon 
Moderator

Wysłany: 2010-04-14, 20:40   

Jak byłem w warszawie na lotnisku i zobaczyłem że kupna kanapka kosztuje więcej niż kupna kanapka na heatrow. Dlatego myslę że swojska jest tańsza

Z reklamówki je wcina, tak jak z butelki się pije np. Trzymasz kanapkę w reklamówce żeby sobie rąk nie pobrudzić/nie zanieczyścić kanapki - o to mnie chodziło

Horus napisał/a:
Bardziej emocjonalny, niż Ty? Nie wydaje mi się. Jeszcze stronę temu pisałeś o szacunku dla flagi, godła, prezydenta, czy czego tam jeszcze, a teraz mamy dyskutować o tym, czy nazwanie kogoś kartoflem jej obraźliwe?

A co ma szacunek do nazywania rzeczy po imieniu?

Jak ktoś nie ma nóg to co mu powiesz? pobiegajmy? to chyba nie jest brak szacunku że powiesz że nie ma nóg. Jeśli powiesz że o takiej osobie że "raczej nie pobiega" to mimo oczywistego braku delikatności i prostactwa będzie to przecież prawda.

Tak więc wszystko co napisałem odnośnie ŚP prezydenckiej pary mogłem napisać tak:
Lech Kaczyński mimo wszystko nie zasługuje by leżeć w krypcie wawelskiej, jego zasługi sa zbyt małe a jego postać niezbyt wyrazista. Niestety stojąc koło Kazimierza Wielkiego można by go tylko nazwać Lechem Małym. Jego SP żona nie sprawdzała się jako pierwsza dama, brak jej było klasy, tzn może była okej jako żona profesora i miejscowego polityka, jej klasa była okej lokalnie ale na salónach sviatowych wypadała cienko, podobnie jak SP małżonek.

Mogłem tak napisać, ale napisałem tak jak lubie, zawierając to samo. Świadczy to jedynie o moim poziomie no cóż, jaki jest taki jest

Horus 
Moderator

Wysłany: 2010-04-14, 20:40   

Cała ta szopka pozwala mi wyciągnąć jeden wniosek: nie ma żadnej polskiej zdolności do konsolidacji w chwilach krytycznych. Jest tylko prymitywny, zwierzęcy instynkt w obliczu zagrożenia na krótko solidaryzujący ludzi. Później wystarczy byle pierdoła, do której na co dzień i tak nikt nie przywiązuje wagi, by wrócić do starej śpiewki.

[ Dodano: 14.04.2010 20.43.16 ]
Naturalnie nie mam tu na myśli Twojego stylu wypowiedzi. Mam na myśli głęboko społeczne poruszenie, jakie wywołała decyzja Dziwisza i reszty kleru; szczególnie u mnie na podwórku.

Amon 
Moderator

Wysłany: 2010-04-14, 20:51   

nie nie nie (to powinno brzmieć jak takie mlaskające nienienenie). Dalej się konsolidujemy tylko, my tutaj tak sobie prywatnie dywagujemy na tematy kozie. Gargamel wykunuje różne działania, co nie przeszkadza mu co jakiś czas napominać że nie cierpi smerfów, tak samo jak katon wspomina że kartagina powinna ble ble ble... .
To że jest żałoba bo umarli niewinni ludzie nie oznacza że trzeba w tłumie zgadzać się na wszystkie pomysły rzucone z ambony/mownicy. Ukrywanie swojego zdania było by kłamstwem.

Ja nie żałuje Kaczyńskim (tym martwym) pochówku godnego męża stanu i jego żony. ja im żałuje kanonizacji

Stalin nie załował polakom polski po drugiej światowej, ale jak chcieli lwów to im kazał sobie nałapać.

Wszystko ładnie, tu sobie znicze stawiamy, wspominamy, można by pare ulic ponazywać, tablic wmurować ale bez przesadyzmu. A siedzenie cicho bo Marek Jurek nakrzyczy do mnie nie przemawia. Albo bawimy się w prawdę albo nie

Horus 
Moderator

Wysłany: 2010-04-14, 21:00   

Jasne, że tak, Amo, prawda jest dobrem najwyższym! Ale tu znowu rozbija się o poziom. Tu możemy sobie dywagować na tematy kozie i pierdolić od rzeczy. Ja widzę ludzi, którzy jeszcze kilka dni temu mieli znicze w opisach na gadulcu, a teraz na fejsbuku zakładają grupy "TAK dla pochowania Kaczyńskiego w piramidzie Cheopsa". Znam i rozumiem Twój styl wypowiedzi ale znam też ludzi, którzy nie mówią tak, bo lubią, bo to ich osobisty wybór.
Bawi mnie sztuczna mitologizacja Wawelu co najmniej do poziomu rycerzy, co sobie śpią w Tatrach, a zbudzą się, gdy Polska będzie w potrzebie. Mitologizacja w wykonaniu tych samych ludzi, którzy jeszcze nie tak dawno rysowali markerami kutasy po marmurach krypty. Prawda jest najwyższym dobrem, ale po co było zwlekać z jej ujawnieniem tak długo? Dlaczego nie powiedzieć od razu po wypadku, że Kaczyński był mały, zły, nie lubiliśmy go i w sumie dobrze, że umarł? Tylko niech nikt nie pieprzy mi tu o nadinterpretacji. Czasem nieświadomość własnej głupoty jest o tyle lepsza od inteligencji, że ta pierwsza nie rodzi obłudy. Człowiek głupi jest nagi i nie odczuwa wstydu, gdy stoi pośród tłumu przepasanych żałobnymi wstęgami od samego początku.

Amon 
Moderator

Wysłany: 2010-04-14, 21:23   

Horus napisał/a:
rycerzy, co sobie śpią w Tatrach, a zbudzą się, gdy Polska będzie w potrzebie.

To są asowie którzy w czasie ragnaroku staną do walki z olbrzymami. Lechu mógłby być takim małym asem z rękawa, tyle że jak pojawi się jego brat to już widać że to szwindel, bo dwa asy to może jeszcze ktoś uwierzy, ale dwa takie same... :D

Horus napisał/a:
rysowali markerami kutasy po marmurach krypty.

Hmm.. a oni są za pochowaniem czy przeciw? :> może chcą go tam pochować żeby potem coś namalować :> albo na odwrót - nie chca by go tam pochowano bo wtedy ich sztuka zostanie uprzątnięta :>
Horus napisał/a:
Dlaczego nie powiedzieć od razu po wypadku, że Kaczyński był mały, zły, nie lubiliśmy go i w sumie dobrze, że umarł?

Np to jest coś co ktoś taki jak ja powinien powiedzieć. A dlaczego tak nie powiedziałem:
Bo nic z tego zdania nie jest całkowitą prawdą, Kaczyński miał pozytywne cechy tylko ja nie chciałem ich widzieć. Bo nic nie jest do końca w kolorze innym niż szary.

No i najważniejsze: dlaczego nie moge powiedzieć ze to dobrze że umarł:

Dążę do tego by czerpać korzyści ze swojej pracy a nie z czyjegoś nieszczęścia

Horus 
Moderator

Wysłany: 2010-04-14, 21:39   

C'est vrai. Ludzie u mnie w Krakowie organizują jakiś flashmob, czy inny bzdet i mają zamiar paradować po mieście w kartonowych koronach na głowie. Jako, że absolutnie tego nie rozumiem, a boję się tego, czego nie rozumiem, będę się czuł zagrożony. Każdemu spotkanemu z tą koronę na głowię, złożę ją w rulon i wsadzę mu w dupę. Nie będę im złorzeczył, bo złorzeczenie jest cechą słabych, którzy nie mają siły, ni odwagi by zmienić obecną sytuację. Taka moja deklaracja na zakończenie mojej radosnej twórczości w tym temacie ;)

Amon 
Moderator

Wysłany: 2010-04-14, 21:48   

Ty Krakusie! dzieciaki w prowincji przyjeżdżają do miasta nacieszyć się Burger Kingiem a ty im te darmowe korony chcesz zniszczyć! :lol:

Horus 
Moderator

Wysłany: 2010-04-14, 21:49   

Jest pewna ludowa prawda w powiedzeniu o naszym skąpstwie :D

Amon 
Moderator

Wysłany: 2010-04-14, 21:56   

Dobrze że to nie krakowska telewizja będzie to nadawać:

"Trumna jedzie na zamek, na polu stojom mieszkańcy"

Horus 
Moderator

Wysłany: 2010-04-14, 21:58   

Aj tam, wreszcie zaczęliby mówić po ludzku, nie zdając się jednocześnie na tego tvn'owskiego ćwoka akcentującego na ostatnią sylabę.

Odpowiedz do tematu