Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Dragon Age: Origins
Autor Wiadomość
Rzepak 

Wysłany: 2009-11-15, 19:39   Dragon Age: Origins

Kupiłem. Zagrałem. Przeszedłem.
Baldur lepszy.

Może jestem sentymentalny. Może wyrastam z gier (chroń mnie Helmie!). W każdym razie ze starymi cRPG nie może się równać, choć właściwie zła nie jest. Lepsza od każdego NWN.

Minusy:
- Jawny dungeon crawling +3.
- Mechanika jest nieco prostacka i trąci MMO.
- Właściwie jedną skuteczną taktyką da się przejść grę. Walki niemal ZAWSZE wyglądają tak samo.
- Połącz powyższe i wyjdzie epicka nuda.
- Questy poboczne to w większości ogłoszenia na tablicach (!) typu przynieś/zabij. Do czego to doszło, że nawet nie próbują się z tym kryć :P
- Da się czasem wyczuć bezczelne wydłużanie czasu rozgrywki.
- Właściwie nic nowego.

Plusy:
- Całkiem wysoki poziom trudności.
- Originsy. Możesz należeć do patologicznej rodziny krasnoludzkiej ze slumsów. Coś pięknego.
- Pomiędzy crawlingiem jest sporo ważnych decyzji do podjęcia. Czasem nawet rozbudowanych.
- Wielcy rozmiarami przeciwnicy robią w końcu użytek ze swoich gabarytów.
- Przyzwoita interakcja z drużyną.
- Całkiem wygodny interface jak na cRPG w 3D
- Możliwość gejowskiego romansu krasnolud - elf. Nie, nie żartuję.

Fusy:
- Nie takie znowu Dark, a i Fantasy niedużo.
- Wbrew reklamom z Baldurem nie ma nic wspólnego.
- Skrytykowałem to i owo na forum BioWare community. Zlinczowali mnie :D

Źle nie jest, tylko trochę życia szkoda.

Hutnuk 

Wysłany: 2009-11-16, 15:23   

Rzepak napisał/a:
- Możliwość gejowskiego romansu krasnolud - elf. Nie, nie żartuję.

Yarpen pewnie już poleciał kupić grę :P

Grzebul
Admin

Wysłany: 2009-11-16, 17:41   

Żal mi strasznie kasy, nie wiem co z tym począć. Komentarze czytam pozytywne, ale skriny i filmiki na jutubie nie zachęcają...

Huzi 

Wysłany: 2009-11-16, 20:38   

Taktyka jak zawsze: czekać rok aż cena spadnie, wyjdą jakoweś patche, a może nawet dodatki.

Grzebul
Admin

Wysłany: 2009-11-16, 21:10   

Taa tyle że jak za rok wyjdzie dodatek to cena org + dodatku i tak będzie większa, niż org teraz, i dalej nie będzie się chciało iść do sklepu i się odłoży to wszystko na za kolejny rok.

[ Dodano: 16.11.2009 21.19.24 ]
Zresztą sam fakt posiadania przez grę podtytułu sugeruje, że planowane są jakieś dodatki ;)

Rzepak 

Wysłany: 2009-11-17, 09:25   

Huzi napisał/a:
Taktyka jak zawsze: czekać rok aż cena spadnie, wyjdą jakoweś patche, a może nawet dodatki.

Oj, z tym może być problem. Przypominam, że nazistowcy jaszczuroludzie z żydodomasońskiej bazy iluminatów na księżycu (tzn. Electronics Arts) wchłonęli BioWare. Polski oddział EA nie jest taki krwiożerczy jak ich centralna forteca ZŁA, ale i tak nie ma co liczyć na szybki spadek cen.
I jeszcze dodatki są oparte na dystrybucji internetowej. Czasem to bezczelnie wygląda w grze :P
- "O witaj zacy bohaterze! Mam dla ciebie epickiego questa i miecz +12 w nagrodę!"
- "Pewnie! (Pobierz zawartość dodatkową)"

Atanael 

Wysłany: 2009-11-17, 17:52   

A ja chciałem kupić wersję xboxową, jednak jak usłyszałem naszą cudną polonizację, to wolałem od kumpla pożyczyć wersję angielską na PC...

Sam DA jest świetną grą i fakt - Baldurek był lepszy, ale w dobie dzisiejszych crpgów to ta gra jest perełką. Warto też zaznaczyć, że Baldurek był lepszy bo jeszcze wtedy komputerowa grafika kulała i 3/4 epickich walk, rozmów, miast, które się odwiedzało, polegało na tym by rozbudzić naszą wyobraźnię ;)
And I don't remember why I came."

Godsmack - Voodoo

Huzi 

Wysłany: 2009-11-18, 18:35   

Atanael napisał/a:
Warto też zaznaczyć, że Baldurek był lepszy bo jeszcze wtedy komputerowa grafika kulała i 3/4 epickich walk, rozmów, miast, które się odwiedzało, polegało na tym by rozbudzić naszą wyobraźnię ;)

“I widział Bóg, że to było dobre.”

Grzebul
Admin

Wysłany: 2009-12-03, 04:04   

Huh, kolejna noc zarwana na Dragon Ejdżu :) Baaardzo fajna gra.

Hutnuk 

Wysłany: 2009-12-03, 11:16   

A jaka właściwie jest fabuła tego w skrócie? O co "chodzi" w tej grze?

Rzepak 

Wysłany: 2009-12-03, 21:27   

Cytat:
Huh, kolejna noc zarwana na Dragon Ejdżu Baaardzo fajna gra.

Te, Grzebul, weź mi tu nie psuj atmosfery na tawernie bibliotekarzy. Ja tu zaglądam żeby przeczytać, że dawniej było lepiej :P

Cytat:
A jaka właściwie jest fabuła tego w skrócie? O co "chodzi" w tej grze?

Ciężko bez spojlerów opowiedzieć.... Mhm... weź Mass Effect, zastąp "Widma" "Szarą strażą", a "Żniwiarzy" "mrocznymi pomiotami" i masz fabułę Dragon Age.
A tak dokładniej: soft fantasy Anglia atakowana przez... uh... orko-zombi, pogrążona w wewnętrznych walkach. Kosmologia realiów trąci mocno chrześcijaństwem. Ciężko opisać te klimaty... taki realistyczny, poważniejszy Warhammer. I oczywiście tylko TY możesz powstrzymać Plagę. Robimy to za pomocą Crawlingu przez 80 % gry w celu skompletowania średno użytecznej armii.

Grzebul
Admin

Wysłany: 2010-02-09, 17:51   

Przeszedłem.
Baldur to to nie jest, ale gra zajebista :)
Choć za dużo crawlingu niestety... Ale na klimat, fabułę czy małą ilość questów to nie mogę narzekać.

Iras 

Wysłany: 2010-05-20, 11:16   

tyż przelazlam :P podobalo sie. jak zobaczylam aktywna pauze i widok z gory, az we mnie cos zadrzalo ^^

Odpowiedz do tematu