Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Fogotten Realms
Autor Wiadomość
Grzebul
Admin

Wysłany: 2010-05-31, 00:47   Fogotten Realms

Przeczytałem właśnie na świeżo Ojczyznę, Wygnanie, Nowy Dom, Kryształowy Relikt, Strumienie Srebra i Klejnot Halflinga.
Mam też na koncie pięcioksiąg Cadderly'ego.

Kontynuować Drizzta, czy czytać coś innego z FR? :>

Myślałem nad Krainami Chwały i Krainami Magii, fajne to to?

PS Nie zamierzam słuchać opinii jakoby książki z FR były słabe i że nie warto ich czytać, mi się takie lekturki baardzo podobają :)

Amon 
Moderator

Wysłany: 2010-05-31, 16:35   

Musi być po polsku?

pl: Trylogia Powrót Arcymagów
Trylogia Ostatni Mythal

ang: Shadowstorm, Shadowbread, Shadowrealm (nie pamietam jak ta trylogia sie nazywa)

Grzebul
Admin

Wysłany: 2010-06-02, 03:33   

hmm myśli się ciągle myśli.
Odczuwam naciski na to by poczciwego Drizzta kontynuwowac, ale tak rozglądam się po ofercie ISA..

Powrot Arcymagów to w końcu trylogia czy tetralogia?
Ostatni Mythal po polsku jest tylko jeden tomik.

Tych Shadow costam nie moge cos znaleźć, więc pewnie po PL ni ma.

Amon a czytałeś Najemników? 3 tomy o Artemisie Entreri i Jarlaxle, wygląda to całkiem zachęcająco.

Amon 
Moderator

Wysłany: 2010-06-02, 08:37   

Arcymagowie to trylogia, Krainy Cienia to tylko zbior opowiadan (jak Krainy Chwaly np itp). Za to ta trylogia o artemisie jest w zasadzie dylogicznym rozwidleniem jednego z cyklow drizzta (pierwszy tom to ktorys tam tom drizzta). To ze Circle of Night nie ma po polsku to szkoda. Moze jest trylogia Ervisa Cale? Jak bede mial wieczorem dostep do kompa to opisze wiecej

[ Dodano: 02.06.2010 19.51.12 ]
Tak jak obiecałem uzupełniam posta:
O knigach fr pisać i mówić lubie. Wszystkich nie czytałem, bo niektóre wątki nie inteesują mnie jeszcze a ine wcale. Te ostatnie uzupełniłem sobie streszczeniami i spoilerami.
Kiedy zatanawiam się co przeczytać lub co jest nowego zaglądam na stronę http://www.o-love.net/realms/

Moje ulubione cykle:
wszystko o Drizztcie - po pewnym czasie to się zrobiła straszna telenowela, ale - przyzwyczaił się człowiek :p

Lubie książki o elminsterze, Grenwood daje popis.

Jeśli ktoś lubi drowy a znudził go Drizzt to pwinien sięgnać po cykl wojna Pajeczej Królowej - to jest po prostu pozycja obowiazkowa.

Podobała mi się też Trylogia Liriel - nie jest ona tak cókierkowa jak drizzt.

W ogóle wszystkie ksiązki Cunningham są warte polecenia, w szczególności Evermeet. Warto tu wspomniec że autorka jest polskiego pochodzenia i to ons wykreowała Rashemen na "słowiańską" modłe

przypadł mi do gustu Blackstaff (nie mylic z Blakstaff Tower - które jest dośc żadkie) - ksiazka jest przesycona wysokolwewlowcami.

Powrót Arcymagów jest dobrym wstepem w stronę nowoczesnego faerunu

Moje ulubione ostatnimi laty pozycje to: The Erevis Cale Trilogy, oraz The Twilight War Trilogy - jeśli uważasz że ksiażki fr są cukierkowe, zostaniesz miło zaskoczony.

Cykle kreca sie w okół Erevis Cale - Wyrańca Maska, Prawej Ręki Maska, później również pomroka. Rivena - Wybrańca Maski, Lewej eki Maska, Rivalena - Księcia Pomroku, duchowego przywódcy miasta. wystepuje tam równiesz sam Mask, Shar, Mefistofeles i inni.

druga trylogia pokazuje jeszcze bardziej niż powrót Arcymagów potege netherilczykow.
To tam Sembia staje sie wasalem.

No i na koniec Ostatni Mythal:

Dla kogoś kto wychował sie na elminsterze, piesniach i mieczach, harfiarzach i evermeet, ta tryogia to marzenie.
Odwrót sie skończył, przycisniete do muru elfy w końcu zdały sobi esprawe ze "jak trza to trza". Problem ze starymi wrogami polega na tym ze jesli sie ch nie okona na dobre to nigdy nie zostana pokonani - ta złotą mysl właśnie udało sie przyswoić elfom. Jak pokonać wroga pradawnego wroga? najlepiej pradawną Wysoka magią, przydało by sie jeszcze wskrzesić jaiegos bohatera który poprowaczy zakute w stal legiony do boju.

"- ... twój lud znów cię potrzebuje, czy przybedziesz"
po duższej chwili
"- przybedę"

Aeraldo 

Wysłany: 2010-06-03, 19:14   

Amon napisał/a:
Jeśli ktoś lubi drowy a znudził go Drizzt to pwinien sięgnać po cykl wojna Pajeczej Królowej - to jest po prostu pozycja obowiazkowa.

Przyłączam się - wciąga jak powojenny odkurzacz, a dawka mroku jest naprawdę solidna.

Co do sagi o Drizzcie - za najlepsze uważam 3 pierwsze księgi cyklu (te, gdy Drizzt wychowywał się w Podmroku - wiem, że zostały dopisane później). Później faktycznie dziwacznie się akcja rozkręca. Są tomy w których naszego drogiego drowa wcale nie uświadczysz (!), co bynajmniej nie oznacza, że są złe.

BTW @Grzeb - jeżeli skusisz się na Wojnę Pajęczej Królowej, to mam do odsprzedania cały cykl za atrakcyjną cenę oraz kilka z sagi o Drizzcie (Ścieżki Mroku). Taka mała reklama. :P

Odpowiedz do tematu