Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z Aerie?
Autor Wiadomość
Luke 

Wysłany: 2007-12-14, 19:56   Problem z Aerie?

Czesc. Mam taki ciekawy problem. Zauwazylem, ze kiedy rzuce wyzwanie Wielkiemu Druidowi (po zabiciu Faldorn), to od tego momentu Aerie jakos dziwnie sie na mnie gapi ;) . Nie idzie gdzie jej kaze, tylko odwraca sie w moja i ciagle na mnie patrzy. O dziwo ja tak nie ide tam gdzie chce tylko odwracam sie do Aerie. Ma ktos recepte na ten blad bo nie mozna grac ;/ pozdrawiam...

Horus 
Moderator

Wysłany: 2007-12-14, 20:02   

Zabij ją. Po kłopocie :)

Coincidence 

Wysłany: 2007-12-14, 20:41   

Problem rozwiążesz, udając się do swojej twierdzy; kiedy tam dotrzesz, rozpocznie się dialog z Aerie;
po prostu wybierz odpowiedź: - kuR^& mać znowu obiadu dla mnie nie ma, chaty nie posprzątałaś, wszędzie syf, a ty tylko leżysz w łóżku i oglądasz te beznadziejne seriale stara wywłoko!

Horus 
Moderator

Wysłany: 2007-12-14, 21:53   

Nie. Tak serio...
Jeśli naprawdę zależy Ci na grze dalej - odłącz od drużyny. Romans i tak jest żenujący.
No i sprawdziłeś, czy problem występuje nadal, gdy tak robisz?

Luke 

Wysłany: 2007-12-14, 23:35   

Tak romans jest zenujacy ale ona jest niezlym magiem/kaplanem bo zainstalowanych modach. Problem pozostal nadal. Zabilem Aerie potem ja wskrzesilem, odlaczalem, przylaczam, powiedzialem ze nie chce jej sluchac, odpoczywalem, resetowalem kompa nawet ;P. Nic nie dziala a ona nadal sie na mnie gapi ;P A ten tekst ze zupa byla za slona czy obiad nieugotowany to mi sie spodobal, gdyby tylko Aerie zagadala do mnie...

Coincidence 

Wysłany: 2007-12-15, 04:33   

Luke napisał/a:
gdyby tylko Aerie zagadala do mnie...

Skoro ją odłączasz, przyłączasz, zabijasz, wskrzeszasz, a nawet resetujesz kompa ( :shock: ) to co się dziwisz, że siedzi cicho :|

Poważnie - skoro wspominasz o podpakowaniu Aerie modami, to najprawdopodobniej coś się namieszało. Czy po wyłączeniu AI dalej tak jest? Owo "odwracanie się" jest najprawdopodobniej zdefiniowane w jej skryptach, więc pewnie otwarcie pliku .cre w jakimś edytorze i wyczyszczenie odwoła do plików skryptu by pomogło.

Horus 
Moderator

Wysłany: 2007-12-15, 11:23   

Może mod modyfikuje któryś z gotowych skryptów, które oddano do Twojej dyspozycji. Spróbuj je zmienić, albo wyłączyć.
I co to za mody?

Luke 

Wysłany: 2007-12-15, 11:57   

Na skrypty zwrocilem uwage i niezaleznie od tego czy Sl jest wlaczane czy nie Aerie wciaz sie gapi. Ale zauwazylem ze jak odejde wystarczajaco daleko od niej aby mnie nie widziala, to zachowuje sie normalnie. Najlepsze jest to ze podczas walki nie pomaga tylko patrzy sie...Caly czas od momentu rozmowy z duchem gaju. A co do modow to zainstalowalem prawie wszystkie z wieży Ramazitha, w kolejnosci ktora otrzymalem w poprzednim poscie. Zainstalowalem kilka dodatkowych sklepow, item upgrade, tactics, ascension. deeper SoA, dark ritual, dodatkowe podklasy, no i oczywiscie FixPacka. Nie instalowalem nic zwiazanego z NPC...Szukalem w baldur.ini jakiegos zlego ustawienia ale niczego nie znalazlem. :(

[ Dodano: 2007-12-15, 12:15 ]
Zapomnialem dodac ze nie moge juz odpoczywac kiedy Aerie jest blisko (chyba ze z pauza). To jest tak jakby oni ze soba caly czas rozmawiali...No i rzeczywiscie podczas rozmowy nie mozna gry zapisac...;/

Zed Nocear 

Wysłany: 2007-12-15, 12:54   

To mi wygląda na błąd skryptu "Override", wyłączanie SI wyjątkowo nie wyłącza tego jednego skryptu. Prawdopodobnie w którymś z dodanych przez mody bloków jest warunek aktywujący rozmowę z CHARNAME po wydarzeniach w Gaju Driudów, a błąd polega na tym, że inicjacja bloku nie wyłącza warunku, więc jest on stale aktywowany (jakieś 15x na sekundę) i Aerie wpada w "stupor".

Jest to banalny, jeden z najczęstszych, błąd początkujących moderów, co nie znaczy, że nie może zdarzyć się wszystkim i w praktyce niełatwy do wychwycenia przez osobę "trzecią", nie znającej powiązań warunków moda "od środka". Ale jak się już wie co jest źle, to łatwy do poprawienia, choćby przy pomocy Near Infinity.

Może wrzucisz treść skryptu OVERRIDE Aerie na forum (w wersji BAF)?

Luke 

Wysłany: 2007-12-16, 10:25   

Zed Nocear napisał/a:
Może wrzucisz treść skryptu OVERRIDE Aerie na forum (w wersji BAF)?

Wiesz ja jestem tylko maniakalnym graczem i nie bardzo wiem co z tym zrobic co napisales. W Override w NearInfinity nie znalazłem słowa o Aerie. I nie wiem o co chodzi z rozszerzeniem BAF. Ale zainstalowalem Baldura jeszcze raz, juz rozsadniej z modami, i na poczatku zainstalowalem FIxpacka, i narazie jest wszystko ok. Zobaczymy potem. Tylko przyspieszone postacie chodza jakby mi klatkowal komp. Tak mi sie stalo po ktoryms komponencie z Fixpacka...

Zed Nocear 

Wysłany: 2007-12-16, 10:45   

Mylisz folder Override gry z pozycją Override skryptu. Skrypty funkconują w grze w wersji skompilowanej (BCS lub BS). Trzeba go przetłumaczyć na wersję zrozumiałą dla człowieka, z rozszerzeniem BAF. NearInfinity robi to automatycznie, jeśli zaglądasz do pliku skryptu. Cały problem, abyś znalazł właściwy skrypt. Najlepiej zacząć od pliku CRE Aerie i tam odszukać wpis o skrypcie na pozycji Override. Potem wyświetloną zawartość tego skryptu skopiuj na to forum, lub jeśli jest bardzo duże, prześlij mi na PW. Przyjżę się blokom, pod kątem błędu.

[ Dodano: 31.12.2007 14.19.46 ]
Przepraszam za tak późną odpowiedź, ale to forum w żaden sposób nie sygnalizuje, że jest nowa wiadomość PW, a nie napisałeś na forum, że do mne wysłałeś treść skryptów Arerie na PW. Niestety, nie widzę w pobieżnej analizie żadnego bloku w aerie.BCS, któy byłby odpowiedzialny za ten błąd. Można by go szybko zlokalizować metodą prób i błędów, nawet bez znajomości jego charakteru, ale skoro przeinstalowałeś grę, to jest już "po ptokach".

Huzi 

Wysłany: 2008-01-02, 20:51   

A ja mam takie pytanko.
Kiedy i gdzie dochodzi do rozmowy z duchem matki Aerie gdy mamy z nią romans? Jak na razie jestem jeszcze w Saradush. Chyba z powodu jakiegoś bugu nie miałem dialogu z Aerie w SoA po którym można się z nią przespać (ten 2 bo pierwszy miałem i odmówiłem) Nie było też rozmowy po wejściu do Podmroku. Jednak był quest z wampirza klątwą. Przez ten sam bug nie było też rozmowy z nią po rozpoczęciu TB na temat "naszej wspólnej przyszłości" :P ale udało mi się to odblokować kodem, który znalazłem w Infinity Explorer. Pogadałem z nią raz a potem drugi (no i wiadomo, sex i takie tam :) ).
Czy mimo używania kodów dalsza część romansu będzie działać?

I druga sprawa. Jakich modów i patchy używacie do poprawiania tego typu skryptowych błędów? Ja instalowałem tylko ten patch, który usuwał to cholerstwo "ktoś tam nie może rozpocząć rozmowy bo robi coś innego".

Grzebul
Admin

Wysłany: 2008-01-03, 11:52   

Huzi napisał/a:
Kiedy i gdzie dochodzi do rozmowy z duchem matki Aerie gdy mamy z nią romans?

Wydaje mi się, że przed świątynią w lesie Mira. Tam zawsze pokazuje się Gorion i jakiś duch związany z romansem.

Huzi 

Wysłany: 2008-01-03, 18:04   

Aaa no już pamiętam jak kilka przejść gry temu (trzeba jakąś jednostkę liczbową wymyślić :) ) pojawił się tam Khalid (romans z Jaheirą).

Ale wracając do mojego drugiego pytania: jakie patche/mody poprawiające błędy polecacie? Najlepiej te, które wcale, lub w małym stopniu zmieniają mechanikę gry.

Yarpen 

Wysłany: 2008-01-03, 19:33   

G3 BG2 Fixpack.

Huzi 

Wysłany: 2008-01-03, 23:15   

Dzięki. :-> Jak teraz przejdę to zainstaluję poprawki i może jakieś mody. Ahhh... Druga młodość BG2. :]

[ Dodano: 2008-01-08, 20:23 ]

Jaki kod trzeba wpisać aby Aerie (głupio zabrzmi :P ) urodziła dziecko?
Szukałem w Infinity Explorer, ale nie wiem który kod/kody trzeba wpisać i kiedy to zrobić.
Miałem już chyba wszystkie rozmowy w tym romansie. Ostatnia była o zachowaniu w tajemnicy ciąży elfki przed resztą drużyny.
Już praktycznie kończę grę (idę po Baltazara) i nie wiem czy skrypt (jeśli działa) zdąży przed ukończeniem gry.
Z góry dzięki za pomoc.

[ Dodano: 2008-01-09, 14:59 ]
Jeszcze dodam ,że jak używam skrótu ctrl I to pojawiają się jakieś dialogi w drużynie (w tym i z udziałem mojej postaci), ale gdy humanitarnie (ctrl + Y) wybiłem całą drużynę poza sobą i Aerie to nie ma żadnych dialogów mimo zastosowania skrótu z konsoli. Postacie jedynie odwracają się do siebie (i przybierają pozycję jak do walki - garbią sie :P i unoszą broń) i nic poza tym. :|

[ Dodano: 2008-01-09, 18:41 ]
Problem już nieaktualny. :)
Aerie urodziła w otchłani... przy świeżym trupie Pustoszyciela. :koza:

kensai19 

Wysłany: 2010-11-01, 17:33   

Aerie ma potem dziecko bo tak czytam i mnie to zastanowiło, zawsze robie kobiety xd

Odpowiedz do tematu