Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Gadanie o satanie
Autor Wiadomość
Amon 
Moderator

Wysłany: 2010-11-07, 21:37   

dziecko drogie, to ci sie dziwne wydaje bo kiedys ludzie byli w ogóle dziwni, imaginuj sobie że oni mysleli. Nie umieli czytać przez co nie byli w stanie pzeczytać nic głupiego, zamiast tego wymyslali madre rzeczy. Niestety człowiek z biegiem lat głupieje zarówno jednostka jak i populacja

kensai19 

Wysłany: 2010-11-07, 21:52   

A od jakiej kwoty ten podatek? DzwoNiłam do fiskusa i pruł sie że kwoty niewpisałam, a sekretarka szatana nieodabiera

Amon 
Moderator

Wysłany: 2010-11-07, 21:57   

ken, to ja tu zgrywam małosprytnego, znalazłaś stone satana, teraz jeszcze jego nr wykręciłaś i ty mnie sie pytasz? nie pytaj mnie bo mnie nic po tej pycie
O!

:p

kensai19 

Wysłany: 2010-11-07, 22:07   

666 ale to tylko
W sprawach koniecznych

[ Dodano: 2010-11-07, 22:08 ]
Nie pytałeś sie o nr

[ Dodano: 2010-11-08, 19:19 ]
Jesteś zły Amon?

[ Dodano: 2010-11-12, 21:08 ]
A gdzie według was mmm kryje się diabeł/satan

Vilkatla
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2010-11-25, 22:35   

Son-of-Osiris w akcie desperacji napisał/a:
Viiiiiiiiiiiiiiila! Viiiiiiiiila, gdzie jesteś?! Ja, wilczur, wołam!

Wołajcie, a będzie Wam dane! ;p

Son-of-Osiris napisał/a:
Kensai musi być dzieckiem Valen.

Dokładnie to samo skojarzenie...
I jeszcze jedno:
bash.org.pl napisał/a:
<DisIsOut> wiesz, jak tak z toba tu "rozmawiam" to mnie nachodzi pewna mysl
<DisIsOut> mam ochote poprzegryzac kable od internetu wszystkim uzytkownikom ponizej 12 roku zycia
<amanda99> JA MAM 14 LAT!!!!!!!
<DisIsOut> to podniose limit do 16

Ale przyznaj bracie, że nie ma tego złego: Amanda spowodowała uśmiech na tysiącach twarzy :)

Horus napisał/a:
Kevin Lomax: "Better to reign in Hell than serve in Heaven", is that it?
John Milton: Why not? (...)

Uwielbiam ten film, rewelacyjna kreacja Pacino, świetne dialogi, postać Szatana oddana barwnie i wiarygodnie, alegoryczny wydźwięk z odrobiną moralizmu :)

Cytat:
Satan nie jest po to by wybawiać kogoś od kieratu boskiej słuzby on jest by przez swoja asymetrie dopełnic całkowitej symetrii oraz przez swoją symetryczność poprawić całkowitą asymetrię :p

Jak element chaosu w porządku i element porządku w chaosie.
W religii staroirańskiej Bóg (Ormuz) i Szatan (Aryman) to dwa różne pierwiastki tej samej istoty (energii). W mniejszym lub większym stopniu ta idea przeplata się przez większość religii i filozofii. Dobro i zło, dzień i noc, jasność i mrok, yin i yang - przeciwności, które się dopełniają, tworząc razem nierozłączną całość.

Horus 
Moderator

Wysłany: 2010-11-25, 22:45   

Woot, udało mi się rzucić zaklęcie "Większe Przywołanie Vilkatli". Już niemal zwątpiłem, ale okazało się, że wiszenie tych 9 dni i 9 nocy na Przedwiecznym Yggdrasillu się opłaciło. Jestem boskim sorcererem 8-)

Vilkatla napisał/a:
Jak element chaosu w porządku i element porządku w chaosie.
W religii staroirańskiej Bóg (Ormuz) i Szatan (Aryman) to dwa różne pierwiastki tej samej istoty (energii). W mniejszym lub większym stopniu ta idea przeplata się przez większość religii i filozofii. Dobro i zło, dzień i noc, jasność i mrok, yin i yang - przeciwności, które się dopełniają, tworząc razem nierozłączną całość.

W chrześcijaństwie pogląd na sprawę był podobny, przynajmniej do momentu, gdy ojczulkowie polubili soborowe pikniki i dogmatyczne bajania. Póki w chrześcijaństwie więcej było gnozy i mistycyzmu, póty prawdziwa idea pozostawała czytelna i klarowna. Na wschodzie, gdzie nie można już mówić jedynie o tradycji judeo-chrześcijańskiej, a wypadałoby mówić raczej o rycie judeo-greko-irańsko-chrześcijańskim sprawa jest nadal dużo czytelniejsza. A przy tym w jakiej oprawie...

Amon 
Moderator

Wysłany: 2010-11-25, 22:55   

Dopełniaja się poza własną swiadomoscią. Dopełnienie wynika tylko z logiczności ludzkiego sposobu percepcji. Nie współgrają ze sobą, nie czekają na reakcje drugiej srtony, jedno realizuje swoje cele a drugie nie robi nic, a co za tym idzie nie respektuje praw które tworzy pierwsze. To sprawia że prawe stoi w konflikcie z chaotycznym. Jednak konflikt istnieje tylko w oczach prawego, Chaotyczne nic nie robi, nie zmienia, wchodzi z butami w to co Prawy buduje. Nie dlatego że chce z nim walczyć, po prostu ma wyjebanie na jego prawa.
Prawy widzi to inaczej, dla niego wszystko jest podporządkowane jakiemuś celowi, wszystko ma sens, dlatego widzi w chaotycznym przeciwnika, buduje - co jest jego naturalną cechą, filozofie, religie, system, oparty na wielkiej walce dwóch biegunów, gdzie on jest jedynym antidotum na destrukcje chaotycznego.

Chaotyczny nie niszczy z nic z żadnego powodu, po prostu bierność jest zabójcza dla wszystkiego co zostało stworzone/zbudowane.

Vilkatla
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2010-11-25, 23:39   

Amon napisał/a:
Dopełnienie wynika tylko z logiczności ludzkiego sposobu percepcji.

Ha, indeed.
Wszystko wynika z logiczności ludzkiego sposobu postrzegania. Nie jesteśmy w stanie wymyślić nic, co by pozań wykraczało. Dlatego "istota" "bytu" leży poza zasięgiem naszego pojmowania. Jesteśmy ograniczeni w pojmowaniu - tak jak jesteśmy zamknięci w trzech wymiarach - a kto powiedział, że nie może być więcej? Wymiarów, światów, sposobów postrzegania. Tak różnych, że nie jesteśmy w stanie nawet o nich pomyśleć.

Brak możliwości poznania nie oznacza jednak, że nie można pytać, poszukiwać, dyskutować... Dzięki temu ewolucja idzie do przodu - przynajmniej na tym bardziej przyziemnym poziomie.

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2010-11-25, 23:45   

Cytat:
tak jak jesteśmy zamknięci w trzech wymiarach - a kto powiedział, że nie może być więcej?
tak nam sie zdawalo ze jestesmy. Potem zaczęto mowic o 4 wymiarze w aspekcie czasu. Kto wie czy nie zdamy sobie sprawy z większej ilosci :P

Amon 
Moderator

Wysłany: 2010-11-25, 23:48   

Vilkatla napisał/a:
Dzięki temu ewolucja idzie do przodu - przynajmniej na tym bardziej przyziemnym poziomie.

Są i tacy którzy mówią że ewolucja zachodzi poprzez mutacje genów spowodowaną promieniowaniem kosmicznym które jest wszędzie. Więc nic nie ma żadnego wpływu na sposób w jaki ewoluje, to loteria

Vilkatla
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2010-11-25, 23:53   

Oczywiście, że odkryjemy jeszcze dużo, nauka rozwija się, na tym polega ewolucja. Jednak nigdy nie będziemy mogli powiedzieć, że wiemy już wszystko - zawsze będzie coś poza zasięgiem naszego postrzegania. Chyba, że wyewoluuje z nas nowy gatunek, a z niego kolejny i kolejny, każdy o większych możliwościach poznawczych. Ale już wtedy nie będzie można mówić o "ludzkości" :)

Geny genami, ale wszelki rozwój nauki jest spowodowany tym, że człowiek zadaje pytania.

Hm, cóż za domorosła filozofia na dobranoc ;p

Horus 
Moderator

Wysłany: 2010-11-26, 01:38   

Oj tam, oj tam, nie utożsamiałbym nakładania się wiedzy pokoleń minionych z ewolucją.
Ewolucja, ewolucją, ale rozwój nauki nie ma z nią wiele wspólnego. Genetycznie niczym nie różnimy się od człowieka, w umyśle którego zrodziła się idea przeniesienia swych myśli na znaki ideograficzne.
No chyba, że za naukę uznamy przełomowe odkrycie że papu i kupa to jednak nie to samo ;) Ale wtedy moglibyśmy mieć pewne problemy z ustaleniem tego, czy dzieje Sapiens Sapiens to nie za krótki okres dla równania go z rozwojem nauki.

I znowu offtopuje...

Vilkatla
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2011-01-08, 04:28   

Oh, widzę, że należy się uściślenie...

/me napisał/a:
Oczywiście, że odkryjemy jeszcze dużo, nauka rozwija się, na tym polega ewolucja.

Tu miałam na myśli ewolucję w szerszym tego słowa znaczeniu (ewolucja kulturowa, intelektualna...)

/me napisał/a:
Chyba, że wyewoluuje z nas nowy gatunek, a z niego kolejny i kolejny

...a tu już w tym podstawowym ;p

Horus 
Moderator

Wysłany: 2011-01-08, 15:32   

Jakaś socjologia kultury mi tu z Ciebie wyłazi, siostrzyczko. Brrrr...

Vilkatla
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2011-01-08, 17:22   

Ano widzisz, taka się zrzędliwa baba ze mnie zrobiła na stare lata ;)

Horus 
Moderator

Wysłany: 2011-01-09, 14:31   

Oj tam, oj tam. Mój wykładowca, a właściwie wykładowczyni tego jakże wartościowego przedmiotu przypomina podstarzałą nieco nimfę, która gdzieś po drodze zgubiła dziewczęcą urodę i najwyraźniej tego nie zauważyła. Mimo to, zrzędliwą nazwać jej nie można. Co najwyżej pożądliwą ;)

Vilkatla
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2011-01-09, 21:56   

Postaram się nie doszukiwać w tej wypowiedzi żadnych zgryźliwych insynuacji, chociaż przyznam, że będzie trudno...

Horus 
Moderator

Wysłany: 2011-01-11, 20:37   

Oj, Vila... :oops:

Odpowiedz do tematu