Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Dragon Age 2
Autor Wiadomość
Rzepak 

Wysłany: 2011-03-13, 19:25   Dragon Age 2

Krótko, bo słów szkoda tracić na kurwiego syna.

- DA2 zaczyna się nieźle. Jeśli nie przeszkadza wam komiksowa grafika, dwumetrowe miecze itp. cały pierwszy akt reprezentuje poziom DA:O. Bez szału, można przyjemnie pograć. Na okaleczony ekwipunek starałem się przymknąć oko.
- wbrew pozorom mechanika walki nie jest zła. Połatali dużo niedoskonałości DA:O.

No a potem zaczyna się akt drugi...
- przyzwoita mechanika nic nie pomoże kiedy mamy do czynienia z tak ogromną ilością śmieciowych walk. Nocna przechadzka po jednej lokacji = 30+ martwych bandytów. Przeciwnicy spawnują się w czasie bitwy co całkowicie niszczy strategiczne podejście do rozstawienia drużyny.
- fabuła staje się chaotyczna, brak jasnego wątku głównego, a pomimo to skrajna liniowość. Na nic nie mamy realnego wpływu.
- grafomania. Niektóre wątki reprezentują poziom kiepskich fanficów. Wpychanie wszędzie mhroku i krwi na siłę.
- recycling lokacji posunięty do absurdu. Każda piwnica wygląda tak samo. Istnieją dwa różne modele jaskiń powtarzane przez całą grę. Nie przesadzam.
- we wszystkim da się odczuć, że produkcja gry została bezlitośnie przyspieszona.

Nawet kijem nie tykać. Jeśli będzie kiedyś w gazecie można pograć do końca I aktu.

Grzebul
Admin

Wysłany: 2011-03-13, 20:25   

Widziałem trochę jak mój brat młócił w demo.. cóż, ja tego syfu ruszać nie będę.

Widowiskowa napierdalanka mnie nie interesuje, fabularnie jest to zaiste grafomaństwo. Najbardziej boli, że ten syf jest następcą dość przyzwoitej jedynki (origins), więc chciałoby się pokontynować coś, a wszystko wskazuje, że tytuł do ominięcia.

Wolę wrócić do starszych gier, są ciekawsze...

Jvegi

Wysłany: 2011-03-16, 00:20   

Grzebul napisał/a:
Wolę wrócić do starszych gier, są ciekawsze...

To idzie na moją tapetę...

Na razie grałem parę godzin. Walka swoją droga, ale system dialogów, prymitywne miasto, przezroczyste kukły zamiast mieszkańców, CHOLERNE BOXY DIALOGOWE NAD GŁOWAMI NORMALNYCH NPCtów I ZADANIOWYM BNów!!!

Podobno potem jest lepiej. Ale po tym co tutaj zobaczyłem nie wiem czy chciałbym z tą gra ubić muchę w kiblu...
Should ever be forgot.

Amon 
Moderator

Wysłany: 2011-03-16, 20:04   

A ja właśnie przeszłem bg1 (bgt) kapłanem helma i imoen zawadjaką - i tyle na temat nowych gier :p

Huzi 

Wysłany: 2011-03-17, 11:59   

Dzięki, że mnie uświadomiliście na temat tych gier, bo wychodzi na to, że planowałem wywalić w błoto sporo pieniędzy. Chyba zaczekam, aż zostaną dołączone do jakiegoś czasopisma. :)
15 zł wydaje się być w tym wypadku uczciwą ceną.

A obecnie, z braku Baldurka, przechodzę po raz kolejny IWD. Torment jest następny w kolejce.

Odpowiedz do tematu