Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Piwko pod chmurką
Autor Wiadomość
Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2012-11-21, 11:26   Piwko pod chmurką

Rozkminilłem ostatnio możliwość czynienia obrzędów ku chwale Kozy pod chmurką, gdzie zwykle słudzy zła w mundurach, nastając na wolność religijną wręczają za obrzędowanie jakieś dziwne karteczki z cyferkami zakończonymi tajemniczym "zł." lub "PLN".

Oczywiście to co popełnię niżej skierowane jest do tych co żyją w Pomrocznej Rzeczypospolitej, lub choćby w niej bywają, bo Ci co wyrwali się ze szponów absurdu żyją pewnie w krajach gdzie jest cywilizacja i pić piwko można gdzie się chce (Ja chcę do Pragi ;< ), a jak nie to ich problem, że wybrali jak wybrali, niech szukają po ustawach krajów gdzie mieszkają :P

Otóż w świadomości ludzi zapisało się, że pod chmurką piwka pić nie można.
Błąd.
Można.
Zależy tylko gdzie.

Weszło prawo w latach 90-tych zakazujące pić napojów alko w "miejscach publicznych", nagłośniono to nieźle. Cały myk polega na tym, że Sąd Najwyższy zaskarżył ten zapis. Już nie pamiętam z jakiego powodu, coś mi się obija że "nie można zdefiniować 'miejsca publicznego' " to zresztą nie ważne. Ważne, ze z ustawy to ( pkt. 2) wykreślono.
Oczywiście nie jest tak różowo, bo wnet dano poprawkę/aktualkę, gnojąc pobożny kozi lud zapisem pkt. 2a który zakazuje pić napojów z % "na ulicach, placach i w parkach". Oczywiście do ulic są wliczana jest przestrzeń około ulic.
Ale... wszelkie inne miejsca? Drinking spree!
Wykreślenia pkt. 2 i zastapienia go pkt. 2a oczywiście już nie nagłasniano i dlatego w świadomości ludzi wciaz jest to nieszczęsne "zakaz picia w miejscu publicznym".

Na przykład przestrzeń między blokami ulicą, placem, ani też parkiem nie jest, parking np. też, plaża nadrzeczna? - czyń Kozią powinność.
Zasadniczo takich miejsc co pod ustawę nie podpadają jest wbrew pozorom całkiem sporo.
Oczywiście każda gmina ma prawo dodawać własne miejsca oprócz wymienionych ustawowo, jednak są to zazwyczaj miejsca specyficzne. W Warszawie jest to ZOO, Targowiska miejskie i jakieś przejście podziemne ok. Dw. Zachodniego.

Poza tym za miastami już całkiem różowo. Droga nie jest ulicą, las/łąka nie jest parkiem.

Co ciekawe policja nie może nic zrobić w miejscach gdzie picia zakazują wewnętrzne regulacje. Kąpielisko miejskie i patrol? Uśmiech proszę i zdrówko, jak chcą wlepić mandat to wskazać, że ochrona obiektu może wymagać by napój bogów wywalić i nektaru nie spozywac, a mundurowi nie mają nic do gadania, bo oni mają strzec prawa stanowionego przez władze odgórnie, a nie regulacji wewnętrznych stanowionych przez regulaminy danych miejsc (chyba, zeby zostali wezwani).

Dogrzebałem sie dwóch spraw sądowych, gdzie policmajstrzy mandat wlepili, ale ludki poszły z tym do sądu i sąd przyznał im rację mandat negując. Jeden z takich naznaczonych spożywał w bramie wjazdowej do podwórka kamienicy.
Jest tu jednak jeden haczyk.
Oto jak mundurowi jednak zgodzą się, że owszem mandatu za alko nie bedzie, to moga wlepić za zaśmiecanie, na czym żeśmy się niedawno wysypali...
Dlatego pety do najszybciej opróznionego naczynka, lub nosić ze sobą w razie chęci piwka pod chmurką, niewielka popiołkę (inna sprawa, że faktycznie śmiecić nie ma po co).

Wydrukować.
Do portfela włozyć i cieszyć się życiem :)

http://chomikuj.pl/leonco...,2138652657.doc

LordDream 

Wysłany: 2012-11-21, 11:54   

Skąd ja wiedziałem, że to ty znajdziesz takie pomocne info? :)

Amon 
Moderator

Wysłany: 2012-11-21, 13:26   

Mam 20 mil do morza, stąd dość często w skali roku bywam na plaży. Mimo tego że w tutejszych nadmorskich wiochach jedyne miejsca gdzie coś można kupic to karczmy i sklepy rybne, z tego co zauważyłem ja i monika jesteśmy jedynymi dwunożnymi pijącymi piwo na plaży. To znaczy pijają ludzie piwo na molu pod parasolkami itp ale nikogo nie widziałem z puszką czy butelką na piasku. dziwne, tak czy siak ja tam piję :p

Btw: łomża i preła miodowa jeszcze w sprzedarzy jest? mój polski sklep nie sprowadza już od miesięcy to nie wiem czy wycofali czy co? łomża miodowa to najleprze piwo jakie piłem w życiu.

LordDream 

Wysłany: 2012-11-21, 20:35   

I Łomża i Perła w wersji miodowej sprzedawane są :P

Horus 
Moderator

Wysłany: 2012-11-26, 00:23   

Łomża i Perła to fajne browary, robiące dobre, polskie piwo w niezłej cenie i dostępne w większości sklepów. Ale jeśli Łomża Miodowa to najlepsze piwo, jakie piłeś w życiu, to na pradawnych bogów! spróbujże kiedyś chociaż Ciechana, Piwa na Miodzie Gryczanym z Jabłonowa, czy czegoś z browaru Amber. I nie grzesz więcej ;)

Grzebul
Admin

Wysłany: 2012-11-26, 17:47   

Ja od lat piję tylko 'pod chmurką'. Choć teraz niestety będzie to coraz bardziej uciążliwe, gdyż zbliżają się mrozy :( Ale to i tak lepsze niż płacić pieniądze za browary w lokalach gdzie nie wolno palić.

Najlepszą ochroną przed policją/strażą jest posiadanie stałych, bezpiecznych miejscówek, gdzie zawsze wiadomo, że można się bezpiecznie napić. Miejsca stałych spotkań ekipy.

Leon to co piszesz wygląda fajnie, ale testować nie zamierzam. Już raz zostałem poturbowany przez policję, innym razem dostałem mandat za dyskutowanie z funkcjonariuszem. Nie mam i nie będę miał czasu, nerwów, wytrwałości i środków, żeby wchodzić na ścieżkę sądową, ani na jeżdżenie po komisariatach, szczególnie po wypiciu. Bo w Twojej ścieżce taka ewentualność może wystąpić. Wolę unikać tych gnid.

Pamiętaj, że Stróż Prawa jest Nadczłowiekiem, Ty zaś jesteś przestępcą, na dodatek 'pijanym' (nawet po jednym browarku). Prawo nie jest po Twojej stronie, zawsze mogą Ci wypisać mandat np za obrazę, znieważenie, agresywnie zachowanie cokolwiek. Zależy na kogo się trafi.

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2012-11-26, 18:02   

W pełni Cię rozumiem, ale takie podejście prowadzi do obawy wyjscia na ulice i przejscia obok policmajstra "bo niby ten stwierdzi ze krzywo sie spojrzales". Jak się odpuści jedna sprawe gdzie bezprawnie ci wlepiaja los mandatos za cos co ejst dozwolone, to naprawde można obudzic się w panstwie policyjnym ktoregos dnia gdy oni widza ze wolno im wszystko.
No ale jak rzekłem - Twoje podejście kumam. Kumplom jednak to sprzedaj może ktos zechce sie postawic :)

Ja tam zlych wspomnien z Policja nie mam, mandatu nie dostalem nigdy choc łapany byłem nierzadko.

Raz nawet pod blokiem kumpla zrobilismy sobie stolik na murku. Wodeczka, piwko kieliszki, nawet zagryzka i rozmawiamy.
Podjechali znienacka i "dokumenty prosze", my już pewni ze po mandacie, wiec bez stresu, gadamy dalej o skoku wzwyż i starciach Pyrek z Isinbajewą jak oni tam siedzieli w wozie z naszymi dowodami. Ogarnęli że jesteśmy cicho i spokojnie, rozmowa kulturka, to nam zasugerowali by wziąć ten majdan i się przenieść gdzieś aby nie stac na widoku.

Innym razem znienacka wziął nas patrol. Pyta policmajster dlaczego pijemy jak jest zakaz: ja *(jeszcze wtedy nie bylem swiadom ze wolno) mu odpowiadam, ze specjalnie bo to prawo uważam za bzdure i wiecej szkodzi spoleczenstwu niz przeciwdziala w zakresie alkoholizmu. Pół godziny dyskusji na logiczne argumenty, w koncu puscil wolno. Albo fart albo nie wiem, da się z nimi żyć z mojej perspektywy.

Amon 
Moderator

Wysłany: 2012-11-26, 18:17   

A ja mówiłem: "panie wypisz odrazu dwa bo ja i tak nie zapłacę, prędzej pójdę do aresztu na dwa tygodnie, po prostu grosza nie mam, jak bym miał no to przecież nie pił bym w krzakach tylko w knajpie jak porządny biały człowiek" i to bez cynizmu tylko zupełnie szczerze. I puszczali.

Odpowiedz do tematu