Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Torment: Tides of Numenera
Autor Wiadomość
Horus 
Moderator

Wysłany: 2013-11-14, 23:43   Torment: Tides of Numenera

Jakiś czas temu przechodziłem po raz n-ty Udrękę. Szukając jakichś informacji wpadłem na Grimuar Sferowca, gdzie dowiedziałem się o projekcie, w który zaangażowany jest Brian Fargo, Colin McComb (yup, panowie od Tormenta) i hip hip, Monte Cook.

Cóż panowie modzą? Oldschoolowego w formie crpga. Dlaczego olschoolowego? Bo rzut izometryczny, bo dwuwymiarowe plansze z animowanymi elementami 3d, bo nacisk położony na warstwę dialogową. Cud, miód i orzeszki.

Sam setting wydaje mi się diablo ciekawy. Świat oddalony eony w przyszłość; dziesiątki cywilizacji, które przyszły po nas legły w gruz. Dawne technologie i ich artefakty stały się magią. Stary system charakterów, z tego co zrozumiałem, zarzucony na rzecz pływów tytułowej Numenery, kierujących ścieżkami człowieka. Jestem absolutnie zauroczony tą wizją i nie mogę się doczekać, tym bardziej, że całość była finansowana z crowdfundingu w oparciu o intensywną współpracę z graczami (co przynosi efekty, jak pokazuje D&D Next).

Troche do poczytania:
O twórcach
Wizja
Więcej na Grimuarze...

Obok można poczytać o paralelnym projekcie Eternity, który choć nieco bardziej klasyczny w formie settingu, to trochę... przebrany. Zbyt wiele wątków z różnych konwencji wsypanych do jednego worka. Niemniej, poczytać można. Jeszcze crpgi jakie znamy nie zginęły!

Grzebul
Admin

Wysłany: 2013-11-15, 00:03   

Śledzę temat od samego początku. Nie mogę się doczekać.
Zbliża się złota era cRPGa. Wasteland 2, Project Eternity, Torment: Tides of Numenera.
Będziemy znowu szczęśliwymi nolife'ami przechodzącymi dziesiątki razy te same gry, delektując się pięknymi izometrycznymi planszami, wynajdując ukryte questy i zależności fabularne, wsłuchując się w ambienty Marka Morgana :)

Z wymienionej wyżej trójki na Tormenta przyjdzie nam czekać najdłużej. Mam przeogromne oczekiwania wobec tego tytułu i nawet nie dopuszczam myśli, że mogę się rozczarować.

Horus 
Moderator

Wysłany: 2013-11-15, 00:10   

I widzisz, założenie, że znamy się tak dobrze, że już nie mamy o czym pisać ma swoje złe strony :)
Gdybym tam, zupełnie przypadkiem, bo Tormenta znam bardzo dobrze, nie zajrzał, to nigdy nie wpadłbym na trop takiego projektu i nie jarałbym się, gówniarz sprzed lat.

Zaczytuję się teraz w tym Eternity i cofam pierwsze wrażenie. Może być naprawdę ciekawie, klasyczniej, choć nowy Torment pozostaje moim faworytem.

Słuchałeś sampli nowej muzy Morgana? Pewno, że słuchałeś 8-)

Amon 
Moderator

Wysłany: 2013-11-15, 00:24   

ten projekt nie jest juz taki młody, pierwsza faza to było zbieranie funduszy na wymyślenie settingu. Z racji mojej prostoty intelektualnej i nieprzepadania za tego typu postapokalipem, olałem dawno temu.

Odpowiedz do tematu