Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
[Dyskusje] Metal contra HH
Autor Wiadomość
Zapi

Wysłany: 2005-11-23, 17:15   

Cytat:
Dla mnie w HH trzeba miec tylko jedna umiejetnosc :P Mielenie jezyczkiem:P

Nie tylko. Trzeba jeszcze umieć pisać teksty i dobrać muzykę. A w metalku jak słuchałem to zdaje mi się, że są to tylko chaotyczne wrzaski.

Atanael napisał/a:
O szatanie I zle

No fakt nie ma. Ale jak by były To byście pisali: "No nie jak oni tak zrzynają, to znaczy, że nie mają pomysłu na własny temat kawałka..." czy coś w tym stylu. Skoro metal się zajął szatanem to po co drugi gatunek zajmujący się tym samym wątkiem... Sporo raperów starało się i stara odzwierciedlać na płytach i w tekstach to co się dzieje dziśaj np.: W Polsce albo na świecie.

Dun Dare 
Pogromca Smoków

Wysłany: 2005-11-23, 18:01   

:rotfl: Nie no nie moge... Ignorancjo zaprawde kochasz swych wyznawców!
Pomijając że sam wątek jest bezsensowny to "szatana nie ma w rapie"... Wolne żarty.. Tam ukazuje się inaczej wprost nawołując do hedonizmu, dążenia do zysku a nawet wprost mówi "Jesteś BOGIEM" Przeliterować? Jak byk doktryna La Veya... i kościelne wizje szatana. :P

Piekło i szatan jest metaforą stosowaną od wieków także wśród twórców duchownych i często wypatrywanie w tym dzieła zła jest zwykłą hipokryzją

Zapi napisał/a:
Nie tylko. Trzeba jeszcze umieć pisać teksty i dobrać muzykę. A w metalku jak słuchałem to zdaje mi się, że są to tylko chaotyczne wrzaski.
A słyszałeś może że wrzaski to dźwięki? Dźwięki mozna ustawić w sylaby, te w słowa.
Ale podążając tokiem twojego myślenia zatem HH to tylko dźwięki i nic więcej.

Teksty... Więkrzość ukazuje beznadzieję.. tak i są beznadziejne. No sorry ale jak duzo można słychać: Jest mi źle!. Rymować tak to nawet ja potrafię... Następne rzecz: Upadek moralny. Królującyc obecnie nurt HH jest naprawde pod tym względem najnędzniejszym z możliwych. Sztuczne zgrywanie twardziela, bmki, itd naprawde przyrównuje do poziomu dresów. Zejdź na ziemię człowieku.

Co do muzyki.. Byle dziecko potrafi bity w kompie nastukac i ułożyć to. W życiu żaden raper nie dorówna wirtuozeri np: Theriona.

A zwroty 'ziomki'? Mi nic do tego wszak ziom pochodzi jeszcze ze staropolskiego i oznacza kompana. 'Yo' też nie stworzyli tylko przejęli :)

Zapi

Wysłany: 2005-11-23, 19:12   

Dun Dare napisał/a:
jak duzo można słychać: Jest mi źle!

Jak mi źle?? No tak ktoś pisze taki tekst. Następnie inni go słuchają i zrzynają temat. Raz napisali Duże Pe i mezo "Futbol", a teraz każdy na start mówi że ma talent jak np.: van der Vaart. I to prawie każdego nowego "artysty" się tyczy.

Dun Dare napisał/a:
przyrównuje do poziomu dresów.

No tak... A w szczególności Liroy, który jest do dupy, mówi że jest najwiękrzym żulem. Jest jakiś chory i jedo teksty ograniczają się do tego, że lubi Scoobe-Doo.

Dun Dare napisał/a:
bity

Beat <--- tak to się chyba pisze.

Horus 
Moderator

Wysłany: 2005-11-23, 20:25   

Szatan... Phi...

Dun Dare napisał/a:
Piekło i szatan jest metaforą stosowaną od wieków także wśród twórców duchownych i często wypatrywanie w tym dzieła zła jest zwykłą hipokryzją

Mhm... Czy Artes Bene Moriendi też nazwano by dziełem Szatana, gdyby nie fakt, że rycinach ukazano diabły, kuszące ludzi? Na bogów, społeczeństwo upada... Na jedno słowo, uznawane za heretyczny, bluźnierczy zew, reaguje się dezaprobatą, nie kusząc się o interpretację.
Cofnijmy się do średniowiecza... :x

Dun Dare napisał/a:
Co do muzyki.. Byle dziecko potrafi bity w kompie nastukac i ułożyć to. W życiu żaden raper nie dorówna wirtuozeri np: Theriona.

True... Wsłuchaj się w to mistrzostwo kompozycji wokali, dźwięków, jak wszystko tworzy się w całość, piękną poruszającą, doskonałą, napełniającą oczy łzami zachwytu...
Żaden hip hopowiec nie osiągnie takiego efektu, nigdy.

Elrond napisał/a:
Dun Dare napisał:
przyrównuje do poziomu dresów.

No tak... A w szczególności Liroy, który jest do dupy, mówi że jest najwiękrzym żulem. Jest jakiś chory i jedo teksty ograniczają się do tego, że lubi Scoobe-Doo.

Treść nagrania hip hopowego to dwa schematy:

I (bieda):
-Życie jest do rzyci
-Wszystko wokół mnie śmierdzi i jest beznadziejne
-Ja i moje ziomki ćpiemy, chlejemy
-Nawet suk nie ma
-Starzy piją
-Brak perspektyw...

Totalnie "Spes nobi nulla..." :/

II (przepych i szpan):
-Jestem zajebisty
-Mam kasę i pokazuję to
-Worzę się bmw z chromowanymi alusami
-Suki robią mi dobrze
-Jestem twardzielem, ziomki mnie szanują

Hip Hop jest czymś, co powstało w slumsach... Nie ważne, jak ewoluuje, nigdy nie narodzi się z niego nic nie dorównujacego artyzmem metalowi.
Hip Hopowiec nigdy nie dorówna O Fortuna, Theriona, nie stworzy nic równie pięknego... Tak, jakgdyby dziewczynka o krzywych nogach z masą kasy, chciałaby zostać drugą M Monroe.

Dodano po 2 minutach:

Elrond napisał/a:
Dun Dare napisał:
bity

W Polsce chronimy polski język... :> Spolszczone fonetycznie.

Grzebul
Admin

Wysłany: 2005-11-23, 21:39   

Elrond napisał/a:
i dobrać muzykę.

Hyhy, prawdziwi muzycy to ją tworzą bądź komponują :)
Elrond napisał/a:
Następnie inni go słuchają i zrzynają temat.

Czyli hiphop to powtarzanie do obłędu jednej marnej idei..?
Elrond napisał/a:
i jedo teksty ograniczają się do tego, że lubi Scoobe-Doo.

Wow! Niezły hardkor. Możesz polecić któreś albumy, pościągam sobie :)
(Ja też lubię Scoobe-Doo, ale tylko te starsze odcinki :) )
Elrond napisał/a:

Już nie masz się do czego przyczepiać :P
Son-of-Osiris napisał/a:
Wsłuchaj się w to mistrzostwo kompozycji wokali, dźwięków, jak wszystko tworzy się w całość, piękną poruszającą, doskonałą, napełniającą oczy łzami zachwytu...

Niestety nie wszyscy mają uszy :x Dla wielu muzyka to tylko wypowiadane w jakimś rytmie słowa.. może wówczas hiphop nabiera sensu, a tzw metal jest odbierany jako ryki zwierzęce...
Son-of-Osiris napisał/a:
I (bieda):

Son-of-Osiris napisał/a:
II (przepych i szpan):

Nie prawda! Mój kumpel nagrał o wojnie w Iraqu :D (choć to podchodzi pod "życie jest do.."
Pozatym Garbaty Anioł Kalibra jest ciekawy w przesłaniu, i Łona czasem fajnie potrafi tekst ułożyć :) (Rozmowa z Bogiem)
Son-of-Osiris napisał/a:
O Fortuna, Theriona

Gwoli ścisłości, O Fortuna to kawałek operowy z Carminy Burany, a wykonanie Theriona imho rewelacyjne wcale nie jest :roll:
I ten utwór jakimś specjalnym wyciskaczem nie jest, wzbudza owszem lęk, ale to opera w końcu..
Ale true, klasyka z metalem się przeplatają nieźle..
Zawsze rozpływam się jak widzę chłopaków z Children Of Bodom wymiatających na gitarach Vivaldiego, czy Marsz Turecki na dwie gitary i perkusję.. coś wspaniałego :) Muzyka, muzyka słowem! Prawdziwa! Nieskalalna! Doskonała! Piękna!
Son-of-Osiris napisał/a:
Tak, jakgdyby dziewczynka o krzywych nogach z masą kasy, chciałaby zostać drugą M Monroe.

Chcieć to może.. gorzej gdy krzywe nogi zostają, a ona i całe otoczenie widzą w niej Marylin..

Horus 
Moderator

Wysłany: 2005-11-23, 21:52   

Grzebul napisał/a:
Gwoli ścisłości, O Fortuna to kawałek operowy z Carminy Burany, a wykonanie Theriona imho rewelacyjne wcale nie jest Rolling Eyes
I ten utwór jakimś specjalnym wyciskaczem nie jest, wzbudza owszem lęk, ale to opera w końcu..
Ale true, klasyka z metalem się przeplatają nieźle..
Zawsze rozpływam się jak widzę chłopaków z Children Of Bodom wymiatających na gitarach Vivaldiego, czy Marsz Turecki na dwie gitary i perkusję.. coś wspaniałego Smile Muzyka, muzyka słowem! Prawdziwa! Nieskalalna! Doskonała! Piękna!

True... O Fortuna jest kiepskim porównaniem, ale choćby Raven of Dispersion, Asgard, Dark Venus (całe Vovin z resztą), albo moje ukochane Siren of the Wood's (piękne ;( )
Klasyka i Metal uzupełniają się doskonale, tworząc, jak ująłeś: muzykę prawdziwą, nieskalaną, doskonałą i piękną... :)

Grzebul napisał/a:
ozatym Garbaty Anioł Kalibra jest ciekawy w przesłaniu, i Łona czasem fajnie potrafi tekst ułożyć Smile (Rozmowa z Bogiem)

Podobało mi się jedno nagranie, ale nie pamiętam twórcy... (zapytam siostry :) ) Masa nie tworzy całości, ale to krople w morzu kiczowatej, bezpłciowej brei, jaką bywa Hip Hop...
Ostatnio zmieniony przez Horus 2005-11-23, 21:53, w całości zmieniany 1 raz  

Verin
Mistrz Gry

Wysłany: 2005-11-23, 21:53   

Grzebul napisał/a:
Zawsze rozpływam się jak widzę chłopaków z Children Of Bodom wymiatających na gitarach Vivaldiego, czy Marsz Turecki na dwie gitary i perkusję.. coś wspaniałego

tez masz ty wywalajace w kosmos video? :D normalnie przegiete to jest ^^
a ostatnio po dluzszycch przemysleniach stwierdzilismy ze hihop to nie jest muzyka :P co najwyzej jakies tam poijedyncze utwory, ale wiekszosc to dzwiek + slowa, z czego dzwiek jest nudny jak flaki z olejem (w kolko to samo i martwe w 100 % bo robione przez kompjuter) a slowa to zenada po prostu w 99 %. tylko nieliczne (bardzo nieliczne) utwory maja jakies ciekawsze przeslanie (via wymieniony przez Grzeba Garbaty Anioł od K.44)
ale jak ja slysze jakies tede z tymi jego tekstami typu [kłote=tede]ej joł bicior 600 bejbe[/kłote] to mi rece opadaja. poza tym jeszcze jedna sprawa: wiele osob mowi ze do metalu nie da sie tanczyc - nieprawda, tanczyc mozna , tyle ze jest to taniec oryginalny w swojej specyficznosci. a hiphop? stoi taka banda polglowkow, powtarza co chwile 'jol', kolysze sie w przod i tyl z wyciagnieta do przodu reka... parodia komedii...
[FI] -> Tumma Vuohi | [LAT] -> Atra Carpa
[DE] -> Dunkle Ziege
[FR] -> La Chevre Obscure

Proud member of BCM

Grzebul
Admin

Wysłany: 2005-11-23, 22:02   

Son-of-Osiris napisał/a:
Klasyka i Metal uzupełniają się doskonale, tworząc, jak ująłeś: muzykę prawdziwą, nieskalaną, doskonałą i piękną...

Też tak uważam :D
Son-of-Osiris napisał/a:
ale to krople w morzu kiczowatej, bezpłciowej brei

No niestety :( Ale przez te krople nie powiem, że cały hh jest do rzopy.
Verin napisał/a:
tez masz ty wywalajace w kosmos video?

True :mrgreen:
Verin napisał/a:
ej joł bicior 600 bejbe

Fajnie się tego słucha jak się jest zjaranym :D Nieziemska beka jest
Verin napisał/a:
taniec oryginalny w swojej specyficznosci

Oj tak :( Za trudny często do tańczenia, za trudny...
Verin napisał/a:
stoi taka banda polglowkow, powtarza co chwile 'jol', kolysze sie w przod i tyl z wyciagnieta do przodu reka...

ej to jest mastah joł dancówa, a dauny co klasyka słóhajom to są dauny :)

Znam dziewczyny, które słuchają tylko tą *muzykę*, która jest na topie. Np teraz trendy jest jakiś tam DJ, to będą się nim podniecać, za tydzień on już nie będzie trendy, to można przestać i słuchać innego MC DJ JotKaWueSCeElDeEm (czy jakoś tak :P ). To jest dopiero muzyczna hedonizacja 8)

Verin
Mistrz Gry

Wysłany: 2005-11-23, 22:22   

oni to sa normalnie jak w takim matrixopodobnym czyms, nie maja wlasnego zycia bo sa kontrolowani przez trendy i mass-media. hiphop niby na to narzeka ale potem z tego wychodza takie jelopy jak ten tutaj chocby: KLIK. Mozna sie tylko smiac, na litowanie sie juz za pozno. A takiego czegos jak trendy w metalu nie ma. Kazdy slucha tego co mu podchodzi, bo nie kazdy strawi wezmy na to Vader, albo jakies sieczki w stylu Hejlfjalord, tudziez gotyk lub spokojne kawalki symfoniczne. Metal namawia do oryginalnosci i posiadania wlasnego zdania, bo w metalu nic nie jest takie same, a nie jak hiphop, bitzabitembitzabitembitzabitem...
[FI] -> Tumma Vuohi | [LAT] -> Atra Carpa
[DE] -> Dunkle Ziege
[FR] -> La Chevre Obscure

Proud member of BCM

Atanael 

Wysłany: 2005-11-24, 17:35   

tak... szczegolnie nie pamietam u kogo, piekne sa wstawki, np. granie dla elizy nie wiem, ale to chyba samael byl. Eeeech lezka sie w oku kreci. Mnie np. najbardziej z deathu odpada Samael, o ile to podchodzi pod death. Nietrawie np. Opetha (nie bijcie) Z Power to obowiazkowo Raphsody, Blind guardian (moj ukochany zespolik) Z heavy - King Diamond, oraz Manowar. IroN MaideN, nie przepadam jednak za metallica, moze za balladami. Ogolem nie lubie ich :/ maja starsznie kiepskie piosenki. Chyba Tylko Fuel, i For Whom The bell tools...mi sie podobaly. Reszta Ble :/ NIrvana, tak sobie... zas jesli chodzi o Gotyk, to Lacuna Coil, Nightwish. Do poweru jeszcze zalicze jeden z moch ulubionych zepsolow Beholder.
And I don't remember why I came."

Godsmack - Voodoo

Yarpen 

Wysłany: 2005-11-24, 18:09   

A tera dla metali argument na to że hip hop taki prymitywny i wogóle... zrób taki kawałek bym cię ubóstwiał... no proszę. Przecież wy jesteście tacy metalowo skomplikowani i wogóle..

Jakby to było gdyby Deki nie było? Lepiej...

Dodano po 14 minutach:

Please nie porównujcie mnie do tego gościa z rozmowy. Błagam. Jeśli widzicie we mnie kogoś takiego to ja przepraszam... Ciężki przypadek. Ej ty z Warszawy jesteś, to musisz jarać blanty itp. Ja kasę mam, ale jutro muszę iść walczyć.. Dużo można się z takich śmiać. Albo płakać.

Grzebul
Admin

Wysłany: 2005-11-24, 18:16   

Yarpen napisał/a:
zrób taki kawałek bym cię ubóstwiał

Uważasz, że Picasso to chłam? Namaluj ładniej...
Takie argumenty nie mają sensu, można mieć gust, słuch i wyczucie, ale zarazem być konsumentem a nie twórcą.

Atanael 

Wysłany: 2005-11-24, 18:17   

Bo jest skomplikowany :) . bWbrew pozorom, tam nie odgrywa glownej roli ryczenie, wiesz jak trzeba grac, zeby tworzyc takie dziweki?:|jaki trza miec refleks? i uderzenie w perkusje?:| to nie jest takie proste, trzeba to jeszcze razem zgrac, zeby ladnie brzmialo. Widziales jak nagrywali plyte Vadera? Najpierw gral bas, potem grala elektronika, osobno nagrywali preksuje, potem odsluchali wszystko pokolei, i znow zagrali. Tylko ze razem. Nad tym sie pracuje wiele dni...Niby dlaczego plyty nie sa wydawane co dwa miesiace? :| (spojrzcie na to jak zeszmacila sie Metallica, przy swojej nowej plycie :p mnie sie np. nie podobala)bo sie tak nie da, a jak sie da, to wychodzi shit. Zapchaj dziura. a w hip hopie? trzeba udanie tylko wlozyc dziwek glosu, pod bity, i wszystko gra :P a no tak, wymaga takze refleksu krecenie winylem :P tez umiem :P nawet probowalem :P wiecie jak fajnie?

I am the man man man man man, who walks alone alone alone alone alone :P o tak dalej:D nie ma to jak sluchanie na winylu Fear Of the Dark IroN MaideN ^^

JOL JOL !
And I don't remember why I came."

Godsmack - Voodoo

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2005-11-24, 23:15   

Tracę sympatię do obu gatunków jak czytam co piszecie....

Szanowni Metalowcy
Jesteście na swój sposób ułomni. Uznajecie za jedyną prawdę to co wy myślicie. Mówicie, że hip-hop jest prosty, banalny, kiczowaty... a uważacie, że metal jest złożony, piękny... Jak to czytałem myślałem, że rozwalę głową klawiaturę. Prezentujecie postawę możliwie głupią i nierozsądną. Mimo iż słucham hh nigdy w tej dyskusji nie przyjołem stanowiska "Rap jest boski, spieprzajcie z tym chłamem." chyba, ze dla pokazania kontrastu między waszymi wypowiedziami. Apeluję do was. Zmieńcie swoją postawę, zpójrzcie na wszystko z innej strony...

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.

Horus 
Moderator

Wysłany: 2005-11-24, 23:59   

Orzecho napisał/a:
Apeluję do was. Zmieńcie swoją postawę, zpójrzcie na wszystko z innej strony...

Dlaczego?

Jestem subiektywny... Hip Hop nie ma w sobie nic z artyzmu. Takie jest me zdanie... Mogę uznać tekst pewnych kawałków za niezły, lecz co z tego, gdy bit, czy muzyka podpieprzona jakiemuś wykonawcy w tle nawet nie jest jego dziełem. Mogę jedynie ocenić rapowanie jakiegoś zioma, które IMO jest marną namiastką muzyki. Ba! Muzyką nie jest...

sovellis

Wysłany: 2005-11-25, 20:07   

Trudno nazwać to, czym jest taki zwyczajny fristajl. Czasem może byc ciekawy, o ile dobrane są odpowiednie słowa, bez żadnych ziomów, joł i tym podobnych żenujących słów. Co do apelu Orzecha, odrzucam propozycję, twardo stoję przy metalu i nic mnie z przed niego nie ruszy.
Jak już wspomniałem nie ma w hip chłopie mrocznego klimatu, ba! Nie ma żadnego klimatu. Poza tym ta rozmowa z linka Verina jest elegancka :lol:

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2005-11-25, 21:53   

Nie mówię żebyście odchodzili od metalu ;) ani was do tego nie namawiam ani nic. Proszę tylko żebyście się nie zapierali. Bo to wkońcu ma być dyskusja. Jeżeli ktoś popowie "hip-hop jest do dupy" i odłączy się od dsykusji lub przyłączy się później żeby to powtórzyć to jaki to ma sens ?

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.

Dun Dare 
Pogromca Smoków

Wysłany: 2005-11-25, 22:36   

Wiesz ten temat i tak nie ma sensu 8) PPozucaliśmy subiektywne uwagi, powyciągaliśmy błędy i tyle... I można ciągnąć i ciągnąć...

Horus 
Moderator

Wysłany: 2005-11-25, 23:01   

True, wszystko, co w tym temacie mogło być powiedziane, już się stało... Tak więc dotarliśmy do ślepego zaułka :)

sovellis

Wysłany: 2005-11-25, 23:56   

Wspomniałem już, że niektóre wykonania klasycznych utworów według Theriona jest beznadziejne? Jeśli tak, to mówie to teraz :P

Odpowiedz do tematu