Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Yarpen
2006-08-26, 14:36
Zew Wichru
Autor Wiadomość
shaggie
Jubilat

Wysłany: 2005-03-29, 20:39   Zew Wichru

Karpix napisał/a:
Robi się?? A jaki :P

Ach, czekałem na to pytanie :)
Od dłuższego czasu, w całkowitej tajemnicy, siedząc po nocach, tworzę spory moduł do BG2, zawierający dodatek niezwiązany z główną fabułą gry, którego akcja toczyć się będzie w Dolinie Lodowego Wichru. Wykorzystuję gotowe lokacje z IWD, bo nie umiem jeszcze naśladować stylu oryginalnych renderingów - poniżej zamieszczam screenshoty.

Dodatek zwać się będzie "Zew Wichru" i składać się będzie na niego, oprócz głównego wątku, szereg mniejszych i większych subquestów, w których nacisk położyłem na warstwę przygodową. Subquesty będą trudne, nie będzie tu prowadzenia za rączkę, jak w BG, trzeba będzie ostro ruszyć mózgownicą. Oczywiście miłośnicy walk też nie będą zawiedzeni - jestem w trakcie opracowywania szczególnie paskudnych strategii i taktyk walk potworów.
Postępy w pracach określiłbym jako średnio-zaawansowane. Scenariusz jest gotowy, mam już przekonwertowane wszystkie lokacje, stworzyłem sporą część przedmiotów, obecnie siedzę nad skryptami i dialogami.

Temat zescalony

Karpix

Wysłany: 2005-03-29, 20:56   

To będzie to totalna konwersja, czy duży mod? A jak to drugie to jak planujesz przenieść akcje z Amn do Doliny Lodowego Wichru??

Grzebul
Admin

Wysłany: 2005-03-29, 21:39   

Dobry Shaggie, dobry :)
Możesz odpowiedzieć na Karpixa, i coś jeszcze poopowiadać? :)

shaggie
Jubilat

Wysłany: 2005-03-29, 22:54   

Karpix napisał/a:
To będzie to totalna konwersja, czy duży mod? A jak to drugie to jak planujesz przenieść akcje z Amn do Doliny Lodowego Wichru??

Będzie to duży mod, dodający do gry nowe lokacje, szereg postaci i przedmiotów, ale nie zmieniający w żadnym stopniu oryginalnej fabuły BG2. Po prostu taki przerywnik w trakcie przygód na południu.
Łącznikiem między akcją w Amn i w Dolinie Lodowego Wichru będzie NPC, łowca, który nakłoni drużynę do podróży na północ. Trudno mi powiedzieć, ile czasu drużyna spędzi w Dolinie Lodowego Wichru, bo na razie tylko część subquestów jest gotowa; w dużej mierze będzie to zależało od sprytu gracza - jeśli jest bystry, rozwiąże zagadki szybciej.

Grzebul napisał/a:
Możesz odpowiedzieć na Karpixa, i coś jeszcze poopowiadać?

Pozwolę sobie założyć osobny topik poświęcony ZW, by nie torpedować dyskusji Amona.

Bardzo dobrze, załóż :)

shaggie
Jubilat

Wysłany: 2005-03-29, 23:11   Zew Wichru

Postanowiłem przenieść tę dyskusję do osobnego wątku, by nie wprowadzać zamieszania (może ktoś z moderatorów przerzuci tu posty na ten temat z wątku Amona; dziękuję).

Podczas opracowywania scenariusza starałem się, by mod nie był przegięty - wystarczająco naginane jest przeniesienie akcji do miejsca odległego o parę tysięcy mil od Amn. Dlatego, wśród nowych przedmiotów nie pojawi się żadna wypasiona broń czy zbroja, nie będzie nowych podklas, potężnych zaklęć, nie spotkacie też Drizzta, Elminstera, ani Volothampa; ogólnie mówiąc, stawiam na lo-tech, wszak Dolina Lodowego Wichru to przecież totalne zadupie.
Moduł nie będzie rozległy - raptem cztery, pięć dużych lokacji, ale będzie napakowany postaciami, z których każda opowie graczowi historię swojego życia, a co druga zleci jakiś subquest. Potwory nie będą atakować niezliczonymi hordami, ale każdy z nich będzie stosownym wyzwaniem dla gracza.

thetasior 

Wysłany: 2005-03-29, 23:21   

Oy jakies przemyslaen podklasy zawsze sie przydadza ;)

Jesli chodzi o potfory to najlepiej by bylo zrobic tak ze na roznych poziomach trunosci bedzie wykorzystaywal rozny potencjacl:

Banalny: 20% potaencjalu
Łatwy: 40%
Sredni: 60%
Trudny: 80%
Masakra: 100% + bonusy ;)

To mialoby sens bo beginner znajdzie cos dla siebie i pro rowniez grajac na "masakrze" ;) Jednak chyba trudne byloby zbalansowanie i wywazenie tak kazdego przeciwnika, poza tym mozliwosci programisty... chyba trudno taki cuś zrobic.

shaggie
Jubilat

Wysłany: 2005-03-29, 23:51   

thetasior napisał/a:
Oy jakies przemyslaen podklasy zawsze sie przydadza ;)

Ale będzie tylko jeden nowy NPC, wykorzystujący standardową podklasę - łowca łucznik. Nie będzie można rozpocząć nowej gry od razu w Zewie Wichru, trzeba będzie wpierw przebrnąć przez szereg przygód w Amn (ustaliłem, że do Doliny będzie można się przenieść przed podróżą do Przytułku, bo potem postaci stają się zbyt wypasione; Imoen będzie musiała poczekać). Nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z któregoś z gotowych kitów innych autorów modów.

thetasior napisał/a:
To mialoby sens bo beginner znajdzie cos dla siebie i pro rowniez grajac na "masakrze" ;) Jednak chyba trudne byloby zbalansowanie i wywazenie tak kazdego przeciwnika, poza tym mozliwosci programisty... chyba trudno taki cuś zrobic.

Brałem to pod uwagę - zróżnicowanie poziomu trudności będzie zawarte w skryptach (choć nie tak szczegółowo, jak zaproponowałeś: tylko dwa stopnie: taki sobie i trudny). Problem może być faktycznie z balansowaniem wrogów - nie jestem bynajmniej mistrzem w BG i potwór, który dla mnie wyda się trudny, dla starego wyjadacza będzie banalny.
Mod, ogólnie mówiąc, będzie przeznaczony dla raczej zaawansowanych graczy, chociażby ze względu na wysoki poziom trudności niektórych zagadek (niespotykany w standardowej sadze BG). Nie przewiduję również nagród za wykonanie zadania w postaci setek tysięcy XP, dlatego osobom początkującym może się on wydać po prostu nieatrakcyjny.

thetasior napisał/a:
Czy to bedzie "teleportacja" do swiata iwd czy moze np: wielka wyprawa ze swiata bg2, akcja w Krainie Lodowego Wichru i powrot na stare smieci??

Będzie to wyprawa sposobem tradycyjnym (statkiem wzdłuż Wybrzeża Mieczy), ale odbędzie się to na takiej zasadzie, jak wszystkie dłuższe podróże w BG - pojawi się kolorowa mozaika i skrolowany tekst, opisujący sztormy, ataki piratów etc.
Po wykonaniu zadań w Dolinie drużyna wraca do Amn w ten sam sposób.

Grzebul
Admin

Wysłany: 2005-03-30, 00:15   

Ile będzie tych lokacji?
Na ile grania starczy?:)
W sumie szkoda, że Imoen nie będzie mogła zobaczyć północy.. ona zawsze lubiała podróże :(
Łowca łucznik? Powrót Kivana?:>
Bierzesz lokacje z ID do stworzenia zupełnie nowych obszarów, czy też będziemy mogli ukazać się w Eastheaven..?
I jak idą prace nad modem, masz dużo zrobione?:)

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2005-03-30, 00:23   

ja tu widze bardzo ciekawy pomysl
w sensie bardzo bardzo ciekawy :)

shaggie
a nie myslales o tym by zrobic z tego jakiegos wiekszego molocha?
w sensie bardzo duzego :)

jeszcze kilka lokacji, wiecej questow itp.

shaggie
Jubilat

Wysłany: 2005-03-30, 01:24   

Grzebul napisał/a:
Ile będzie tych lokacji?

Pięć dużych, dwie mniejsze.
Grzebul napisał/a:
Na ile grania starczy?:)

Jak napisałem wcześniej - nie umiem podać nawet przybliżonego czasu gry, bo do większości subquestów nie ma jeszcze skryptów, a tych, do których są, nie zdążyłem jeszcze przetestować. Ogólnie mówiąc, będzie tego dużo, ale bystry gracz (lub gracz z solucją) uwinie się dość szybko.
Grzebul napisał/a:
W sumie szkoda, że Imoen nie będzie mogła zobaczyć północy.. ona zawsze lubiała podróże :(

Opowiedzą jej wrażenia i pokażą pamiątki :)

Grzebul napisał/a:
Łowca łucznik? Powrót Kivana?:>

To nie będzie Kivan, lecz gość mniej więcej tego typu.

Grzebul napisał/a:
Bierzesz lokacje z ID do stworzenia zupełnie nowych obszarów, czy też będziemy mogli ukazać się w Eastheaven..?

W Eastheaven nie, ale w Samotnej Kniei.

Grzebul napisał/a:
I jak idą prace nad modem, masz dużo zrobione?:)

Mniej więcej połowę - mam zrobione lokacje, NPC-a, trochę przedmiotów i szczegółowy scenariusz rzecz jasna.

Leoncoeur napisał/a:
ja tu widze bardzo ciekawy pomysl
w sensie bardzo bardzo ciekawy

Dziękuję :)

Leoncoeur napisał/a:
a nie myslales o tym by zrobic z tego jakiegos wiekszego molocha? w sensie bardzo duzego jeszcze kilka lokacji, wiecej questow itp.

Na zrobienie bardzo dużego molocha nie starczy mi niestety czasu, zajęłoby mi to ze dwa lata. Ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by rozszerzać mój pomysł (marzą mi się robione przez innych mody i usprawnienia do ZW :)

Amon 
Moderator

Wysłany: 2005-03-30, 11:14   

Super :wink:
Powiem nawet: Super extra gites max :P
Mam nadzieję że ujrzymy wersję finalną jak najszybciej :wink:
Jedno pytanie: licznik czasu gry uwzględni naszą podróż? :>

Cytat:
marzą mi się robione przez innych mody i usprawnienia do ZW

Mnie też :wink: , podejżewam, że gdy powstanie dobra "baza" w postaci twojego modu to to mażenie może się ziścić :wink:
i tego oczywiście projektowi życzę :wink:

shaggie
Jubilat

Wysłany: 2005-03-30, 12:03   

Amon napisał/a:
Mam nadzieję że ujrzymy wersję finalną jak najszybciej :wink:

Zrobię, co w mojej mocy :) Będę na bieżąco informował o postępach prac.
Amon napisał/a:
Jedno pytanie: licznik czasu gry uwzględni naszą podróż? :>

Mam taki zamiar, ale jeszcze się do tego nie zabrałem.
Amon napisał/a:
Mnie też :wink: , podejżewam, że gdy powstanie dobra "baza" w postaci twojego modu to to mażenie może się ziścić :wink:
i tego oczywiście projektowi życzę :wink:

Hehe, dziękuję! :)

Karpix

Wysłany: 2005-03-30, 20:04   

Cytat:
ustaliłem, że do Doliny będzie można się przenieść przed podróżą do Przytułku, bo potem postaci stają się zbyt wypasione; Imoen będzie musiała poczekać

A może zrobić tak że nie możesz wyruszyć do przytułku jak nie byłeś w Dolinie?? Ja mam nawet pomysł jak to wykonać :P
Jak już uporasz się z Bodhi(albo złodziejami) i idziesz do Saemona żeby wyruszyć po Imoen to Havarian mówi że są jakieś tam problemy na morzu i nie można narazie wyruszyć do przytułku. Saemon jako rekompensate proponuje popłynąć do Doliny Lodowego Wichru. Oczywiście nasza postać się zgadza :D

[ Dodano: 30.03.2005 20.06.26 ]
Chyba jesteśmy pierwszym forum, które się o tym modzie dowiedziało 8)

shaggie
Jubilat

Wysłany: 2005-03-30, 20:40   

Karpix napisał/a:
Jak już uporasz się z Bodhi(albo złodziejami) i idziesz do Saemona żeby wyruszyć po Imoen to Havarian mówi że są jakieś tam problemy na morzu i nie można narazie wyruszyć do przytułku. Saemon jako rekompensate proponuje popłynąć do Doliny Lodowego Wichru.

To brzmi jak oferta last minute - niestety nie mamy w tej chwili w ofercie wycieczki do Przytułku, ale proponujemy równie atrakcyjną podróż do Doliny Lodowego Wichru - też dużo potworów, klimat odmienny, ale też skrajny :)

Karpix napisał/a:
Oczywiście nasza postać się zgadza :D

Pomyślę o tym :)

Karpix napisał/a:
Chyba jesteśmy pierwszym forum, które się o tym modzie dowiedziało 8)

Drugim - pierwsza była Zapomniana Wyspa, ale cynk w Tawernie dałem jeszcze tego samego dnia.

Kermit 
Technik

Wysłany: 2005-03-30, 20:56   

A ja mam innego pomysła!

shaggie, zrób tego moda sam lub znajdź kogoś do pomocy, dla mojego pomysła to obojętne. Kiedy go zrobisz i wypuścisz, po wydawaj poprawki (wiem, że błędów nie będzie, ale będzie wyglądało, że się tym interesujesz dalej ;P). Potem umilknij, zachowuj się jakby Ci ten mod dyndał, ale potajemnie pracuj nad rozbudowaną wersją tegoż moda. Kiedy go skończysz rozszerzać zrobisz wilekie boooom ... i zabijesz wszystkie krowy w okolicy ... yy .. sorka nie ta bajka :P . I zaskoczysz wszystkich. Wtedy będzie hicior 2 in 2, znaczy się 2in1 (podać definicję in? :P ).

Ha! Jestem genialny ... idę czyścić futerko :P .

A na serio. Mam nadzieje, że skończysz tego moda jak najszybciej i wyeliminujesz jak najwięcej błędów. Chętnie zagram z tą modyfikacją. TRZEBA WSPIERAĆ POLSKIE MODOWNICTWO!! Życzę powodzenia shaggie.

Kermit.

Amon 
Moderator

Wysłany: 2005-03-30, 21:21   

Mający dobre chęci Karpix napisał/a:
Jak już uporasz się z Bodhi(albo złodziejami) i idziesz do Saemona żeby wyruszyć po Imoen to Havarian mówi że są jakieś tam problemy na morzu i nie można narazie wyruszyć do przytułku. Saemon jako rekompensate proponuje popłynąć do Doliny Lodowego Wichru. Oczywiście nasza postać się zgadza :D

To niestety nie przejdzie bo:
Jeśli procowaliśmy dla złodzieji (czyli wykończyliśmy gilię Bodhi) to Aran posyła z do naszej ochrony swojego człowieka (kobietę o imieniu bodajże Sime) i jest mało prawdopodobne żeby ta płyneła z nami na zadupie faerunu :wink:
Poza tym z Amnn do przytułku jest stosunkowo blisko ale do Doliny Lodowego wichru cholernie daleko (mija się Wrota Baldura, Waterdeep, Neverwinter i Luskan) i takie nadkładanie drogi jest nierealne nawet w świecie fantazy :wink:

shaggie
Jubilat

Wysłany: 2005-04-07, 00:40   

Tak, sobie, żeby nie było, że się obijam, kolejna porcja screenów:

Mefren

Wysłany: 2005-04-07, 10:52   

No jak dla mnie, bomba. Oglądając screeny, czuję niemal to samo, co przy zrzutach z TWM, czyli mocny klimat. Na pewno sobie w to zagram... :wink:

Sorrow

Wysłany: 2005-04-07, 11:38   

shaggie napisał/a:
Nie będzie można rozpocząć nowej gry od razu w Zewie Wichru, trzeba będzie wpierw przebrnąć przez szereg przygód w Amn (ustaliłem, że do Doliny będzie można się przenieść przed podróżą do Przytułku, bo potem postaci stają się zbyt wypasione; Imoen będzie musiała poczekać). Nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z któregoś z gotowych kitów innych autorów modów.

shaggie napisał/a:
Będzie to wyprawa sposobem tradycyjnym (statkiem wzdłuż Wybrzeża Mieczy), ale odbędzie się to na takiej zasadzie, jak wszystkie dłuższe podróże w BG - pojawi się kolorowa mozaika i skrolowany tekst, opisujący sztormy, ataki piratów etc.
Po wykonaniu zadań w Dolinie drużyna wraca do Amn w ten sam sposób.

Ehem...
IMHO takie rozwiązanie nie ma sensu z punktu widzenia <CHARNAME>.
Przecież postać będzie chciała jak najszybciej dostać się do Imoen.
Nikt normalny by nie wyruszył w kilkutygodniową/miesięczną podróż statkiem na koniec świata, gdy jego siostra/ukochana jest w niewoli zakapturzonych.
W BG2 czas jest bardzo ważny.
Czy nie lepiej by było, gdyby ten mod był dodatkiem do BG1TUTU?
W BG1 postać ma bardzo dużo czasu i może ze spokojnym sumieniem wyjechać na kilka miesięcy (Chociażby po to, by ukryć się przed polującymi na nią hordami płatnych morderców).
in sinister ecstasy eternally I decompose"

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2005-04-07, 14:16   

Sorrow ma racje, to troche naciagane.
czas faktycznie gra spora role, a Imoen z zalozenia jest priorytetem.

ale nic nie jest nie do ominiecia ;)

statek od arana/bodhi, moze byc rzucony na polnoc przez silny sztorm.
uszkodzony osiasc gdzie trzeba, a <Charname> mialby czas pokrecic sie po polnocy, zanim statek nie bedzie gotowy do ponownej podrozy do czarowiezow.

zawsze jest jakies rozwiazanie.

Odpowiedz do tematu