Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Tłumaczenie "Return to Trademeet"
Autor Wiadomość
Joneleth

Wysłany: 2005-06-28, 22:47   Tłumaczenie "Return to Trademeet"

Witam wszystkich :) . Ostatnio postanowiłem wziąść się za tłumaczenie moda "Return to Trademeet". Jest to totalna konwersja BG II. Akcja dzieje się po finałowej bitwie z Melissaną. <CHARNAME> wyrusza w podóż do domu, do Candlekeep. No i całkiem przez przypadek :) zatrzymuje się w Targowie, aby zatrzymać się na pare dni. No i zaczyna się mod :) .

Tekstu jest 596 KB. Ogólnie tekst jest dosyć prosty - przeglądając go zauważyłem, że mogę mieć problemy z opisami czarów - i tu bym najbardziej o pomoc prosił. Oczywiście tekstu jest sporo, więc tu też bym pomocą nie wzgardził... Ogólnie jednak myślę, że 3-4 osoby w "teamie" to maksimum, jednak znając życie (a chciałbym się pomylić), z ledwością znajde jedną osobę... :/ . Mimo to liczę na was! Pokażmy na co stać Polaków :D .

Zainteresowanych prosiłbym o wpis w formie posta, nie PW :) .
How the fuck could you do this to me?

Sir Aleksandrus

Wysłany: 2005-06-30, 09:49   

No i jak tam Jon? Są jacyś chętni. Jakbym znał angielski to bym pomógł. Ale jak się nie chce uczyć to tak jest.
Ain't so far down

Joneleth

Wysłany: 2005-06-30, 11:49   

Nie ma :/ . Na razie sam tłumacze. Ale liczę, że znajdzie się chociaż jeden chętny, który mnie wspomoże.

Sir Aleksandrus

Wysłany: 2005-06-30, 18:20   

Chyba nie na tym forum. Grupa Gigantusa napaliła się słusznie na BP. Sam się zamordujesz. Tłumacz na razie coś małego. Na niezapomnianej przecież ci rzucałem propozycje.
Ain't so far down

Yarpen 

Wysłany: 2005-07-05, 17:17   

Ja mogę pomóc :) TDD mi się nie podoba, bo zbugowane. Mam dużo roboty, ale z przyjemnością pomogę :) Trochę znam się na angielskim, ale podstawą jest kilka godzin dziennie siedzenia z słownikiem w łapie 8) Prześlij mi coś. Są nowe podklasy?

ver

Wysłany: 2005-07-05, 18:33   

Oj zaczynam sie bac o tlumaczenie :twisted:

Joneleth

Wysłany: 2005-07-05, 22:58   

Yarpen - jeżeli chcesz pomóc, to nie ma sprawy :) . Przyślę Ci coś. Są nowe podklasy, czary, przedmioty no i fabuła całkowicie nowa :P . Natomiast sam jestem wkurzony na maksa, bo moje tłumaczenie gdzieś wcięło (razem z wersją angielską). Nie wiem jakim cudem, po prostu znikło :| . Moje kilkanaście KB... ;(

ver - a to niby czemu :> :P

Gigantus

Wysłany: 2005-07-06, 06:02   

Joneleth napisał/a:
moje tłumaczenie gdzieś wcięło (razem z wersją angielską). Nie wiem jakim cudem, po prostu znikło :| . Moje kilkanaście KB... ;(

Ta się dzieje że znikanie tłumaczeń staje sie powoli rutyną...Kilku osobom które ze mną współpracowały, komputery powcinały tłumaczrenia :eek:

ver

Wysłany: 2005-07-06, 09:40   

[Jon] Chodzi o juz przeslawne "ashes of members" Yarpena, wydaje mi sie ze chlopak ma dobre checi ale znajomosc jezyka za slaba.

Joneleth

Wysłany: 2005-07-06, 16:03   

Było aż tak źle? Nie wiem, nie widziałem tego tłumaczenia...

ver

Wysłany: 2005-07-06, 16:45   

Jon najgorsze ze to nie bylo nawet tlumaczenie, chodzi o to ze Yarpen nie rozumial nawet co znaczy "ashes of members", zreszta zobacz sam o co chodzilo

http://www.biblioteka.avx...opic.php?t=1056

Pozatym nie widzialem nigdy jego tlumaczen, ale jego znajomosc jezyka angielskiego nie wyglada na wysoka, moge sie mylic ale watpie.

Yarpen 

Wysłany: 2005-07-06, 17:10   

Hmmm... Mój błąd polegał na tym, że mówiłem Ashes of Members. A tłumaczeń tam żadnych nie czyniłem.. Z tego co pamiętam, może się mylę. Nie jestem cool menciu w ingliszu, ale coś tam skrobnę.
Najchętniej się za podklasy wezmę, bo ten segment lubię najbardziej.
He he.. cały mój problem polega na tym, że nie mogę się obrazić ver, bo masz rację. Dalej powtarzam, że nie będę mówił jaki to ja jestem. U mnie podstawą tłumaczenia jest kilkugodzinne siedzenie nad tekstem z słownikiem w ręku i dopasowywanie poszczególnych słów do sensu zdania. Tyle.

Gigantus

Wysłany: 2005-07-07, 07:17   

jako starszy kolega ekhem :wink: mogę Ci tylko powiedzieć że tak trzymaj Yarpen :right: tłumacz na ile możesz i na ile starcza chęci - dośwadczenie i rezultaty przyjdą z czasem... :wink:

Joneleth

Wysłany: 2005-07-07, 11:21   

Ja tam nie zamierzam nikogo skreślać, zanim nie pokaże co umie. Zawsze można poprawić pare błędów... O ile "pare" nie będzie oznaczać "kilkadziesiąt".

Jak już mówiłem Yarpen, jeżeli chcesz pomóc, to nie ma sprawy. Natomiast nie bardzo wiem, jak to wszystko działa, bo to nie jest mod WeiDu, a mimo to ma plik .TRA, obok którego jest readme z zachęceniem przetłumaczenia moda na swój język...Zastanawiam się jak to działa...Czyżby trzeba było ten plik .TRA przesłać do autora?

Gigantus

Wysłany: 2005-07-07, 11:53   

Joneleth jak Ci idzie tłumaczenie Return to trademeet....?

Joneleth

Wysłany: 2005-07-07, 13:22   

Pod górkę... Wczoraj wieczorem zacząłem tłumaczyć od nowa, na razie przetłumaczone 5 KB. A miałem już coś ponad 20 ;(. Mam plan, żeby skończyć tłumaczyć do końca wakacji, ale coraz bardziej w to wątpie :x .

Yarpen 

Wysłany: 2005-07-07, 16:21   

trzeba przesłać do autora. Tak sądzę.
Dzięki, prześlij jakąś tam częśc pliku, postaram się przetłumaczyć co mogę :)

Joneleth

Wysłany: 2005-07-08, 12:22   

Dobra Yarpen, poszło. Niestety nie mogłem Ci wybrać podklas do przetłumaczenia, bo niestety ten plik nie jest poukładany, raz jest opis przedmiotu, potem parę dialogów, przedmiot i co innego... Ale jak jakieś znajdę, to Ci dam do przetłumaczenia :) . Na razie NA PEWNO jest jedna - Messiah ;) .

Aha, jak będzie jakaś kwestia, którą może powiedzieć zarówno mężczyzna jak i kobieta to piszesz:

@1 = ~Ale jestem głupi~ ~Ale jestem głupia~

Pierwszy oznacza wpis do DIalog.tlk, drufi do DIalogF.tlk. Gra sama przyporządkuje odpowiednie wyrażenia do płci.

Yarpen 

Wysłany: 2005-07-08, 12:38   

Dobra, dzięki. Gdzie wysłałeś? PW czy e-mail?

Joneleth

Wysłany: 2005-07-08, 15:38   

Yarpen - na maila

Z przyjemnością zawiadamiam, że prace nad tłumaczeniem ruszyły pełną parą. Mi wrócił zapał, a do projektu przyłączył się jeszcze, oprócz Yarpena, Lord Pawello. Myślę, że trójka ludzi wystarczy, wszak to "jedynie" 600 KB (tyle samo ma romans Imoen :| ), ale jeżeli ktoś się będzie chciał przyłączyć, nie widzę problemu. Im więcej ludzi, tym szybciej skończymy :) .

Odpowiedz do tematu