Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
"Dzieła" Hergatha
Autor Wiadomość
Hergath 

Wysłany: 2005-07-07, 00:12   "Dzieła" Hergatha

Będę tu zamieszczał swoje rysunki, co prawda to nic interesującego ani zbyt ciekawego. Ale jednak jakaś odmiana jest, a i ja się w pewein sposób spełnię :) . Miłego ( :) ) Oglądania :)

jakby nie było to mój pierwszy dzień kiedy posiadam skaner na właśność :) stąd ta moja "twórczość". 8) :D

EDIT
Kolejny przejaw artyzmu :D . Badziewny komiksik, coś mnie wzięło na rysunkowanie dziś :P

[ Dodano: 06.07.2005 23.12.02 ]
http://www.members.lycos.co.uk/hergath/naga.jpg
http://www.members.lycos.co.uk/hergath/machine.jpg

Szkoda tylko że nikomu nie chce się mnie krytykować :)

Leizar

Wysłany: 2005-07-07, 17:12   

Ujdzie :D

Grzebul
Admin

Wysłany: 2005-07-19, 00:46   

Masz coś jeszcze, czy też to już wszystko?

Hergath 

Wysłany: 2005-07-21, 15:15   

Mam. Oto neopolicjant ;) , troszkę abitniejsze imho, bo czas rysowania przekroczył 45 minut. Bo był olowek(szkic) potem unipin2k, oczyszczanie, potem cieniowanie(ołowek), następnie oczyszczanie photoshopem, pociemnienie, blur. I gotowe, czas pracy około 60 minut. To dużo jak na mnie, bo te wczesneijsze rysunki to bez szkiców były, na żywca i tylko ołowek. To wrzucam. Gwoli ścisłości, wcale nie jestem z tego rysunku zadowolony, wogóle podobały mi się 3 mozę 4 rysunki jakie w całym życiu wykonałem. A wykonałem kilka tysięcy, od pana truskawki w zeszycie, po mapę autorskiego świata na brystolu. Ale do rzeczy, wrzucam rysuneczek, jak już mówiłem jest to policjant z przyszlosći, rycina z systemu autorskeigo RPG. Oto rezultat:

Dun Dare 
Pogromca Smoków

Wysłany: 2005-07-22, 14:10   

Hej, hej, Mars napada,
dookoła ludzi gromada
Hej, hej, Mars atakuje,
żadnej litości nie czuje

New Age ZOMO? :P

Fajną kreskę masz Herr... Mi się podoba tyko... ten policjant ma krzywy nos. Herr.. a co robisz z rysunkami z których jesteś baardzo niezadowolony?

Hergath 

Wysłany: 2005-07-22, 15:40   

Dun Dare napisał/a:
Hej, hej, Mars napada,
dookoła ludzi gromada
Hej, hej, Mars atakuje,
żadnej litości nie czuje

New Age ZOMO? :P

Fajną kreskę masz Herr... Mi się podoba tyko... ten policjant ma krzywy nos. Herr.. a co robisz z rysunkami z których jesteś baardzo niezadowolony?

Wyrzucam.
Ten rysunek nawet daje rade w moim mniemaniu, gdzyby nie klikanascie rażących błędów.

Grzebul
Admin

Wysłany: 2005-07-22, 16:18   

Etam kilkanaście.
Najbardziej rażąca jest jego prawa stopa, lewa dłoń, nos, krótka pałka, krzywo idący w prawą stronę kręgosłup (przez co głowa wydaje się być lekko przetrącona), dłuższa o jakieś 10% lewa noga, taka kartoflana twarz to nie musi być błąd, może po prostu osobisty defekt tego gliniarza (wiele razy pałą dostał po ryjku..). Ah, no i hełm jakiś taki strasznie krzywy i odstający..
Wszystkie wymienione wyżej są oczywiście brane z punktu widzenia policjanta, jego lewa ręka jest po naszej prawej stronie :)
Pomniejsze błędy są tak małe, że spoko ;-)
Ale naprawdę fajny rysunek :D

Hergath 

Wysłany: 2005-07-22, 16:35   

*******nąć go to mało :P .
Zgadzam sie ze wszytskim oprócz krzywego kręgoslupa, hełmu 9taki ma być) twarzy(taka ma być), krótkie pałki( to parażijąca palka piezo-energetyczna, po uderzeniu wyzwala impuls neuralny powalający przecwinika, dla tego jest mała i poręczna, po za tym może służyć jako wypychacz parówek z hotdogów bo ma taką samą grubośc). Po za tym mówiłęm ze nie umiem rysować.

Grzebul
Admin

Wysłany: 2005-07-22, 16:36   

Wiesz, ja Ci mogę znaleźć więcej zastosowań dla tej pałki :P

Hergath 

Wysłany: 2005-07-28, 00:53   

To dno, ale nowa technika. TO tzw "Rysik", czyli rysunek mogący wykorzystac jedynie jeden rysik ze zwykłęgo drewnianego ołówka, o długości ok 4mm (ten rysik), na ten rysunek (A4) zyżyłem ok 3/5 rysika, a kreska jest mocna. Cały rys to tzw freestail, no i zajał mi 5-6 minut. Daję to właściwie z nudów, bo rysunek nie reprezentuje nic... Wybaczie.

Sir Aleksandrus

Wysłany: 2005-07-29, 12:09   

Eee... To jakaś scena bodajże z Czarodziejki z Księżyca. Tak już to gdzieś widziałem :D
Ain't so far down

Hergath 

Wysłany: 2005-10-03, 23:18   

w końcu daje coś nowwego, jest to badizewne boskaner mam ch***** i bez obróbki digitalnej to sobie można najwyzejm ryjka przeskanować. Na raiz ejest to czysty skan w rozdzieczlosci 100dpi i bez korekt, czerń to nie czerń i wogóle kila. Może się wezmę za programową częśc rysunku, ale na razie daję surowy rysik.
http://img65.imageshack.u...arbarian2ft.jpg

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2005-10-04, 02:11   

Jedno trzeba przyznac Her

robisz swietne wykonczenia i cieniowanie, ale Twojemu rysunkowi brak glebi.
IMHO technicznie bardzo dobra, ale odbiorczo nijaka kreska ktora nie rusza.

Ot ciezki ork ktoremu brak zycia.
To tylko moje zdanie, ale np obrazek Duna (pani skrzydelkowata ;) )
moze w tych wykonczeniach przegrywa, ale w odbiorze lepszy.

To niedobrze, bo cieniowania i wykonczen mozna sie nauczyc. Rysowania sylwetek by dobrze technicznie wygladaly, tez.
Styl rysowania jednak, to cvholernie ciezka sprawa do zmiany, czesto zas tweorcy sie nie chce, lub nie udaje.

Twoja kreska jest nudnawa i nieciekawa Her, ale przyznaje fakt - rysujesz naprawde łądnie.

(i nie unos sie, ja tylko swoje zdanie i moj odbior opisuje :) )

Hergath 

Wysłany: 2005-10-04, 13:17   

Leoncoeur napisał/a:
(i nie unos sie, ja tylko swoje zdanie i moj odbior opisuje Smile )

Wiem Leon wiem. Nie odpowiem nic tylko się ładnie uśmiechnę :)
( i nie wywalać tego posta bo to wbrew pozorom odpowiedź bardzo treściwa )

Valen

Wysłany: 2005-10-04, 14:39   

Fajne mi sie tam nawet podobaja szczegolnie te dwa pierwsze czyli jakis smok czerwony i ten gosciu jakis kapitan czy cos.

Twoje rysunki sa bardzo szczegolowe i dokladne w poszczegolnych pojedynczych elementach takich jak np. kask policjanta ale zarzem niespojne jako calosc policjant taki po prostu koslawy wyszedl.

Takie malo subtelne mi sie wydaja (jesli by przyjac ze ork moglby subtelnie wygladac :P ) i nie maja tej lekkosci

Wiec staraj sie aby te rysunki byly bardziej dokladne jesli na cala postac spojrzec tzn zeby nogi byly rownej grubosci a nie jedna wieksza druga mniejsza

[Valen 22 XII 2004r.]

Hergath 

Wysłany: 2005-10-04, 15:04   

Wydaje mi sie że ork ktorego narysowałem na końcu jest subtelny i z zachowaniem proporcji, co w moich rysunkach jes sporadyczne. Podoba mi się w nim zzwłaszcza prawa storna (patrzac od naszej strony) - taka jakaś reali-delikatna. Niewiele moich rysuinkó mi sie podoba, ten tak. Ale każdy może mieć inne zdanie, tym bardziej jeśli się jest Leonem ;)

Mike

Wysłany: 2005-10-04, 16:32   

Wydaje mi się że za bardzo koncentrujesz się na szczegółach i zapominasz o rysunku jako całości. Wtedy własnie ulegają zachwianiu proporcje. Kazdy fragment osobno jest dobry, ale razem mogą nie współgrać. Spróbuj może narysowac coś bez wielkiej ilosci szczegółów i zobaczymy jak wyjdzie.

Bodziu

Wysłany: 2005-10-04, 17:39   

Nie znam się zupełnie na rysunku, ale moim zdaniem powinieneś narysować kilka elementów(np. głowa, korpus, ręcę itp.) a potem patrząc na nie poskładać je w jedną całość. Rysując najpierw małe elementy będziesz mógł narysować je dokładniej i przypatrzeć się, co jest nie tak.
Ash nazg thrak-at-ulûk
agh burzum-ishi krimpatul!

Hergath 

Wysłany: 2005-10-04, 18:08   

Zaczyna mnie wpieniać to gadanie "jak powinienem rysować". Robicie z siebie specjalistów jakiś... Ja jestem samoukiem, ale ten rysunek jest poprawny. Błędy są, ofcorz. wiekszosć wpsólczesnych rysowników ma większe problemy z pewnymi elementami ode mnie co ukrywają dobrze. Ja chce sie jeszcze duzo naucyzć, ale rysuję już dośc poprawnie, i dużo wiem o technikach, antomaist tu słyszę instrukcje jak mam rysować! "Narysuje coś prostszego", "złoż rysunek z poobcinanych elemntów", horror jakiś. Oceńice rysunek obiektywnie jeśli chcecie, niepotrzebne mi natomiast wpieniajace mnie bezpodstawne rady ludzi którzy czerpią je z kosmosu i swoich wyobrażeń, natomiast mój tusz który kladę na papier jest REALNY. A rady z chęcią przyjmę od Valen, Sorrowa, (itd) którzy coś o rysunku wiedzą. jak Ci co sie wypowaidali są rysownikami t bardzo ich przepraszam, ale po wypowiedziach na to nei wyglądało. Nie lubię sowich rysunków, są czerstwe i surowe jak czerwone mieso, ale się uczę i sprawia mi to frajdę, będe rysował tak jak lubię, amen. W sumie Wan Gogh też był doceniony dopiero po śmeirci ;) Żarty żartami ja tam wiele nie umiem, ale patre rysikow już na papierze polamałem, i chciałbym ocenienia technicznego co jest nie tak, popatrzenia świeżym okiem na kreskę, a nie rad z kosmosu że powinienem sobie puzzle uklądać... Problemem jest chyba ze moje rysunki sa zbyt "doskonałe technicznie", nie bierzcie słowa doskonale dosłownie. Chodzi mi o tą szczegółowość, u mnie krzywa linia jest wyrównywana setką szafek :| Teraz dopiero to widzę, może warto poprawcować nad stylem... No nic, komentujcie dalej, człowiek sie uczy. Byle tylko nie "kosmiczne rady" ;)

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2005-10-04, 18:32   

Hergath napisał/a:
Oceńice rysunek obiektywnie jeśli chcecie, niepotrzebne mi natomiast wpieniajace mnie bezpodstawne rady ludzi którzy czerpią je z kosmosu i swoich wyobrażeń

Dajesz rysunki na forum, to licz sie z tym, ze beda komentowane i oceniane. Ludzie tu z dobrego serca Ci daja rady jak rysowac by tchnac w rysunek zycie. Takim postem jak powyzszy ich obrazasz, nawet jezeli sie na rysowaniu nie znaja.

Technika technika i znawcy umiejacy rysowac znawcami. Jednak odbior rysunku i jego ogolna wartosc zalezy od laika.
Rysunek moze byc technicznie swietny, ale wartosc odbiorcza ma marna - wiec jest kiepski.
Moze w towarzystwie zawodowych rysownikow bylby odebrany inaczej, ale tu takich niewielu Her

Hergath napisał/a:
jak Ci co sie wypowaidali są rysownikami t bardzo ich przepraszam, ale po wypowiedziach na to nei wyglądało.

bo wypowiedzi sie nie licza.
bylem w dzielnicowym konkursie rysunku i sie na tym ciut znam, ale mnie to nudzi i nie bede walil tekstow na temat golej techniki, bo ona nie jest najwazniejsza.

Hergath napisał/a:
ale się uczę i sprawia mi to frajdę

jak sie uczxysz, to korzystaj z rad.
inaczej nie nauczysz sie nic.
Dobra rade i pomoc moze dac Ci ktos kto sie w ogole na rysowaniu nie zna - poprzez swoj odbior rysunku.

Hergath napisał/a:
będe rysował tak jak lubię

To rysuj... kto Ci broni, ale nie dziw sie, ze nie zostaniesz dobrym rysownikiem i ludzie nie beda sikac ze szczescia jak beda patrzec na Twoje prace.

Hergath napisał/a:
chciałbym ocenienia technicznego co jest nie tak, popatrzenia świeżym okiem na kreskę,

to technicznego, czy swiezym okiem?
bo to nie zawsze to samo...
masz ocene swiezym okiem, to sie unosisz.
Sam zas nie przebierasz w slowach oceniajac rysunki innych (Valen) - gdzie tu sa klamki Herciu?

Hergath napisał/a:
Problemem jest chyba ze moje rysunki sa zbyt "doskonałe technicznie", nie bierzcie słowa doskonale dosłownie. Chodzi mi o tą szczegółowość, u mnie krzywa linia jest wyrównywana setką szafek

nie.
problem w tym, ze Twoim rysunkom brakuje duszy (tez nie bierz doslownie) - sa dobre technicznie, ale ogolnie takie sobie (o czym juz pisalem).

Odpowiedz do tematu