Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
[PT] Pytania i Problemy
Autor Wiadomość
Grzebul
Admin

Wysłany: 2005-08-28, 10:36   

Hmm myślałem, że dowiedziałem się od nich wszystkiego co było możliwe :|

Czy brak odpowiedzi na resztę pytań wynika z lenistwa waszego czy raczej z nie wiedzy..? :x

Lord Pawello 

Wysłany: 2005-08-28, 18:04   

Grzebul napisał/a:
Czy brak odpowiedzi na resztę pytań wynika z lenistwa waszego czy raczej z nie wiedzy..?

Odpowiedziałem na te, na które znałem odpowiedź :)

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2006-01-22, 16:40   

czy przejscie gry tylko jednym wojownikiem - (Morte), ma szanse powodzenia?
Daka nie chce, (chyba, ze zaszlachtowac), Ignus taki sobie, wiec tez niekoniecznie, Vhailor z tego co slyszalem strasznie praworzadny - bleee, a ten komputerek to sam nie wiem.
Wiec zostaje z czaszka, Anna i (poki jej nie wywale) Nie-Sławą, sam jestem zlodziejem i nie chce natknac sie na Zonka, ze nie do przejsca beda jakies elementy :>

true?

Grzebul
Admin

Wysłany: 2006-01-22, 17:15   

Złodziejem nigdy nie przełaziłem, ale raczej nie powinno być problemów, nawet solo. ((o ile masz dużo cha, int i mdr ofkorz)(ew. BARDZO DUŻO sił, zre i kond :P ))
Zostaw sobie przynajmniej Mortego i będzie gites
A komputerek bardzo fajny ziom, mój ulubiony :) Czemu nie lubisz Nordoma..? Fajna postać i nawala nieźle.
A Vhailor.. Vhailor to jeszce inna sprawa.. Jego praworządność nie ma wiele rzeczy, to w sumie chodzącą maszyna do zabijania :)

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2006-01-22, 17:40   

oki, to luz.

Pytalem, bo np jak chcialem solo zlodziejem przejsc BG, to np przy spaczonych runach pojawil sie "tyci-tyci" problem :)
Wiec wolalem sie upewnic, czy jakies brzydkie niespodzianki w PT mnie nie zaskocza.

Nordona jeszcze nie widzialem, kto wie, moze polubie :)

Hutnuk 

Wysłany: 2006-01-22, 20:18   

Nordon milusio wygląda i strzela sobie z tych swoich kuszek ale imho za silny to nie jest... Z drugiej strony w PT o to nie chodzi a o klimat - a akurat Nordon ma fajny smaczek oryginalności więc warto go mieć :)

Grzebul
Admin

Wysłany: 2006-01-22, 20:26   

Hutnuk napisał/a:
ale imho za silny to nie jest

Właśnie jest silny, zręczny i skondycjowany :)
Pozatym można go zaprogramować by był jeszcze bardziej.
A milusie jest to, że można nim sobie biegać i strzelać z kusz nie ponosząc żadnych strat w życiu. Tylko Ignus jeszcze potrafi coś takiego, ale jego strzały są cieniutkie, zresztą on jest do czarowania, a nie do strzelania :)

Hutnuk 

Wysłany: 2006-01-22, 20:30   

Grzebul napisał/a:
Tylko Ignus jeszcze potrafi coś takiego, ale jego strzały są cieniutkie, zresztą on jest do czarowania, a nie do strzelania

Szczerze mówiąc Ignusa nie lubię - wredny zdrajca... I też jakiś taki kiepski... :|
A Nordom faktycznie - dobre ma to, że fika wokoło wroga poza zasięgiem jego łapek... 8)

Grzebul
Admin

Wysłany: 2006-01-22, 20:37   

Hutnuk napisał/a:
Ignusa nie lubię - wredny zdrajca... I też jakiś taki kiepski...

Ignus..
Bo ja wiem czy zdrajca, jakby nie patrzeć to on już nie ma za wiele własnej woli :) Może raczej wredna kukła. Wielka latająca kukła.
Choć te opowieści o uczeniu biednego Ignusia były śliczne.. i ta bezwględność nauczyciela..
Ale co fakt to fakt, cieńki jest :|
Lubię go ze względu na fakt, że można sobie nim dopełnić własną księgę czarów no i można go oddać w niewolę :) Ma też zdaje się jakiś własny wysokopoziomowy czar (Furia Ignusa?), ale nigdy nim nie dotrwałem do na tyle wysokiego poziomu by go zdobyć..

A mam takie pytanko..
Miał ktoś z was kiedys charakter Praworządny Dobry lub Chaotyczny Zły? Jak to osiągnąć?

Coincidence 

Wysłany: 2006-01-23, 13:13   

Grzebul napisał/a:
Miał ktoś z was kiedys charakter Praworządny Dobry (...) Jak to osiągnąć?

Zachowuj się jak Aerie - NIGDY nie kłam, dopełniaj obietnic, takie tam.

Udało się komuś przeprogramować Nordoma? :|

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2006-01-23, 16:07   

@Coin
jak przeprogramowac?
to by mu cechy wzrosly? Jak tak, to mi sie udalo.

---

a panom od pomocy dzieki wielkie :evil:
Cytat:
Złodziejem nigdy nie przełaziłem, ale raczej nie powinno być problemów, nawet solo. ((o ile masz dużo cha, int i mdr ofkorz)(ew. BARDZO DUŻO sił, zre i kond ))
Zostaw sobie przynajmniej Mortego i będzie gites
no i wlazlem sobie do labiryntu Mordonow.
Ja bez pojecia o walce, Anna w niej kiepska tylko z Morte Wojakiem...

Ustawilem poziom trudnosci na trudny i...
...wpier*&^% :x

quicksave po przejsciu jakiejs komnaty, autosave mi sie zapisal przy komnacie z jakims konstruktem czarodzieja. Inny sav, owszem jest... przed spotkasniem Faroda jeszcze :sciana:

probowalem na wszystkie sposoby, do leczenia nie mam nic, zycia co kot naplakal - nawet przeskakiwac z komnaty do komnaty nie zdazam, bo mnie jakis konstrukt ubije :evil:
wyjsc z labiryntu nie moge...

grrr... tyle widzieli Tormenta, moze za pol roku znow mi sie zachce od poczatku przechodzic.

...a pytalem przeciez ;(

Grzebul
Admin

Wysłany: 2006-01-23, 17:25   

@Leon
Pytałeś o przejście. Mając mała drużynkę a nawet grając solo nie ma problemu przejść gry, co nie oznacza, że będziesz w stanie wygrać WALCZĄĆ wszystkie możliwe pojedynki.
A Ty ustawiasz sobie kostkę na poziom TRUDNY. Trudny, czyli ciężki :> I się dziwisz; z tymi konstruktami potrafią być tyci problemy jak się nie ma poziomów.. (choć jak masz Nordoma i Mortego to raczej nie powinno być problemów żadnych, pozatym nie musisz ich wszystkich wybijać, wystarczy rozwalić czarodzieja i wziąść soczewkę)
Z labiryntu nie wyjdziesz, można tylko soczewką znalezioną przy czarodzieju, ew. losowo z jakiegoś konstrukta może wypaść.

I poddajesz się z powodu takiego banału? :|

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2006-01-23, 17:36   

@Grzeb
Cytat:
I poddajesz się z powodu takiego banału?

przy aktualnej ilosci zycia ja i Anna jestesmy na 1 cios, Morte na 2 - sprawdzalem. :>

nie daje rady w walce nawet 3 vs 1 konstrukt, bo ktos mi zdycha i zazwyczaj jest to Morte - wtedy juz po wszystkim.

nie daje mi sie przeslizgnac z komnaty do komnaty jak jest 2 lub 3 konstrukty, bo ktos zdazy mi lub Annie przywalic - jak juz pisalem, na jeden cios...

Quick save zrobilem po kretynsku, szczesliwy, ze udalo mi sie wyrawac z jakiejs komnaty na minimum zycia ale w 3 deuzyno-kawalkach.

Cytat:
A Ty ustawiasz sobie kostkę na poziom TRUDNY.
w BG gralem bez wojownika, na poziomie szalenczym, wiec to nie ma nic do rzeczy... po prostu wiedzialem gdzie mogly byc problemy - przylaczalem np Korgana, dlatego wlasnie pytalem kilka postow wyzej :>

Cytat:
wystarczy rozwalić czarodzieja i wziąść soczewkę)
chronionego przez szesc konstruktow... probowalem, nie zdazyl nawet zadnego czaru rzucic, juz morte darl jape "RIPLEY!, RIPLEY!..."

Grzebul
Admin

Wysłany: 2006-01-23, 18:06   

Grzebul napisał/a:
A Ty ustawiasz sobie kostkę na poziom TRUDNY

Leoncoeur napisał/a:
w BG gralem bez wojownika, na poziomie szalenczym

A tam baldur, zupełnie inna gra..
Ostrzegali, że będzie TRUDNO, szkoda, żeś to zignorował.. Nie rozumiem, jak można przechodzić gry bez robienia save'ów :|

A nie masz może autosave'a przed wejściem do kostki?

Pozatym nie wiem czy wiesz, ale Bezimienny ma taką przypadłość, że jest nieśmiertelny :D
Możesz zapamiętać drogę do czarodzieja, wparować raz, zabić jeden konstrukt, wparować po wskrzeszeniu drugi raz, zarąbąć następny... :) Nigdy tego nie robiłem, bo nie miałem takich problemów, jednak czemu by nie?

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2006-01-23, 18:28   

Cytat:
Nie rozumiem, jak można przechodzić gry bez robienia save'ów
jak zawsze tylko na quick i auto jezdze.
Cytat:
Ostrzegali, że będzie TRUDNO, szkoda, żeś to zignorował..
mowia tak wszedzie i zawsze, a pozniej okazuje sie , ze lajcik, a Tu mi ktos mowuil, ze wszystko sie da latwo nawet solo :>

Cytat:
A nie masz może autosave'a przed wejściem do kostki?
mam, przed komanat konstruktu czarodajnego.

Cytat:
Pozatym nie wiem czy wiesz, ale Bezimienny ma taką przypadłość, że jest nieśmiertelny
i co mi to da skoro:
1. powyzynaja mi druzyne.
2. bede sie pojawial przy wejsciu i dalej wciaz to samo? :>

Cytat:
Możesz zapamiętać drogę do czarodzieja, wparować raz, zabić jeden konstrukt, wparować po wskrzeszeniu drugi raz, zarąbąć następny
nie da sie, zanim go zabije (jednego) to juz wszyscy dead :(

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2006-01-24, 13:00   

hehe
ale glupie te konstrukty...

quicksave, wejscie do komnaty, po ciosie od druzyny zanim odda, ewakuacja
czynnosc powtorzyc.

bezsensownie dlugo to wychodzi, ale juz kilka komnat tak przelazlem :P

Zed Nocear 

Wysłany: 2006-01-24, 15:10   

Po pierwszę walkę ułatwia fakt, że w P:T wystarczy, że jedna postać wychodzi z lokacji, a przeniesione zostaną wszystkie postacie z drużyny, niezależnie jak bardzo są porozrzucane po planszy. Po prostu jak ma być gorąco, trzymamy jedną postać przy wyjściu.

Po drugie po śmierci Bezimiennego drużyna pojawi się w komnacie obok komnaty technicznej. Wystarczy poprosić jednego z modronów aby przeniósł nas do Sigil i to do jednej z wybranych lokacji. Jak się wzmocnisz, zawsze możesz wrócić do labiryntu modronów, bawiąc się ponownie figurką modrona.

Tak więc daleko Ci jeszcze do sytuacji bez wyjścia.

Grzebul --> Leo... nie może mieć jeszcze Nordoma, bo do tego trzeba przejść labirynt właśnie na poziomie trudnym. Ale skoro zdołał dojść do komnaty Konstruktu Czarodzieja, Nordom jest już niedaleko, kilka komnat dalej.

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2006-01-24, 15:53   

Cytat:
Po drugie po śmierci Bezimiennego drużyna pojawi się w komnacie obok komnaty technicznej. Wystarczy poprosić jednego z modronów aby przeniósł nas do Sigil i to do jednej z wybranych lokacji. Jak się wzmocnisz, zawsze możesz wrócić do labiryntu modronów, bawiąc się ponownie figurką modrona.

nic z tych rzeczy.
Po smierci, pojawialem sie z druzyna w lokacji poczatkowej, gdzie stoi jeden modron i pogadac z nim sensownie sie nie da.
komnata techniczna jest gdzie indziej - jeszcze sie do niej nie przebilem.

Zed Nocear napisał/a:
Tak więc daleko Ci jeszcze do sytuacji bez wyjścia.
tak wiec jestem tuz obok sytuacji bez wyjscia, idzi miec nadzieje, ze trafie w ten sposob (wchodzenie, jeden cios, wychodzenie - az do powyzynania konstruktow w danej komnacie), do komnaty technicznej, jestem dobrej mysli, ale trwa to upierdliwie dlugo i sporo przy tym loadow :/
Jakis to sposob jest, ale zaczyna mi sie nudzic :P

Zed Nocear napisał/a:
Grzebul --> Leo... nie może mieć jeszcze Nordoma, bo do tego trzeba przejść labirynt właśnie na poziomie trudnym.
primo: @Zed please. Nie 'Leo', no offence, ale nie pisz tak, jakkolwiek, ale inaczej, bo mi sie to kojarzy z jednym gosciem z "Titanica" :) (zle sie kojarzy ;) )
secundo: true, Nordom byl kilka komnat dalej, nawet trafilem do niego wczesniej niz sie zapentlilem (po drodze byly tylko ze 2 komnaty z pojedynczymi konstruktami, co jeszcze ze stratami amuletow serca przelazlem).
Pogadalem z nim, dluzej z nim pogadalem, urosly mu cechy, etc... ale odsavowalem bo chcialem cos sprawdzic...
hehe i zonk, bo nagle sie okazalo, ze po savie, w komnacie przed nordonem zrobily sie 3 konstrukty :mrgreen: :o (nie wiem, one jakos losowo są przydzielane?
i to wlasnie od tego momentu zaczalem walic glowa w monitor.

ale luzik, kuszowaty juz ze mna biega :) :(

Grzebul
Admin

Wysłany: 2006-01-24, 16:25   

@Leon
Mam nadzieję, że rysujesz mapkę? :> Komnaty są przydzielane losowo, cała kostka to sześcian 8x8, gdzie jest 61 komnat z 1 do 3 kostruktami, jedna komnata Nordoma z wejściem od lewej i zajmująca dwa pola komnata czarodzieja z wejściem z południa. Dodatkowo są dwie lokacje, jedna z Nordomem i wejsciem do labu i druga połączona ze sterownią. Do sterowni się wchodzi centralnie południowym wejściem z tej komnaty z pojedynczym Nordomem, o ile na poziomie łatwym znalazłeś ją błąkając się po labie (obszukując wyjścia na południe).

I taka filozofia kostki ;) Nie musisz wszędzie sie błąkać i wybijać roboty (chyba, że chcesz expa, 4000 (x2 lub x3) piechotą nie chodzi ;) starczy, że odwiedzisz Nordomka i czarodzieja. No i z powrotem do sterowni :D

Zed Nocear 

Wysłany: 2006-01-24, 20:00   

Leon(...) --> sorry, że tak piszę, ale trudno zapamiętać, cały Twój nick. Nie chciałem Cię obrazić. IMHO aktor aktorem, ale sam film był całkiem imponująco zrobionym technicznie i zgrabnie opowiedzianym "wyciskaczem łez". Nie wiem czemu ludzie tak przejeżdżali się po tym filmie.

Właśnie z lokacji początkowej idziesz w jedną stronę w głąb labiryntu, a w drugą stronę wchodzisz prosto do sterowni bez żadnej walki (którą nazwałem "komnatą techniczną" - sorry, grałem już trochę temu).

Jak radzi Grzebul, warto rysować mapkę, bo póki nie zrestartujesz labiryntu w sterowni, układ komnat pozostaje stały. Na poziomie trudnym tworzą one kwadrat 10x10 komnat, na średnim 8x8 i na łatwym 6x6.

Odpowiedz do tematu