Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
System RPG bazujący na opowiadaniach Mai Lidii Kossakowskiej
Autor Wiadomość
Atanael 

Wysłany: 2006-03-04, 23:02   

Termin dasz rade na wtorek ?

Jak z podziałm pracy panowie? i Panie jesli beda...
And I don't remember why I came."

Godsmack - Voodoo

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2006-03-05, 21:12   

Może. Aczkolwiek w tygodniu nie mam czasu specjalnie żeby usiąść ale spróbuję ;)

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.

Atanael 

Wysłany: 2006-03-06, 10:38   

Okej ja sie zabiera w Piątek za opis ras, oraz klas bo mam szkołe :P

Godsmack - Voodoo

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2006-03-06, 20:03   

Mam pytanie. Jaka jest granica między światem a mechaniką? Bo podstawy podstaw w wersji beta już mam ;) ale nie wiem co na ile mam się posunąć w opisywaniu reszty?

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.

Atanael 

Wysłany: 2006-03-06, 20:39   

Hm... kurcze... co konkretnie masz na mysli bo dzis niekumaty jestem:) ?

Godsmack - Voodoo

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2006-03-06, 20:49   

Hehe... przykładowo: czy mam opisywać rasy? Nie w sensie dokładnego, malowniczego opisywania tylko, krótkiej notki zawierające odniesienia do mechaniki? Czy w ogóle nie zaprzątać sobie tym głowy?

Ekhem, takie rozmówki, to możecie przez PW lub na gg przeprowadzać :>

Atanael 

Wysłany: 2006-03-06, 21:27   

Po to robiłem ten temat zeby pisac tutaj takie rozmówki :P

Tak mozesz tak zrobić poprostu opisujesz cos jako przykład do mechaniki :) to jest bardzo dobry pomysł... chyba że ma ktoś ma cos przeciwko?

Godsmack - Voodoo

Atanael 

Wysłany: 2006-03-12, 11:52   

Dobra prosiłbym chetnych o to by przyjeli cos do opisywania, sa dostepne:
- Krainy;
- Historia świata;
- Broń;
- założenia systemu; XD
- I cokolwiek chcecie, jesli o czyms zapomniałem;

Godsmack - Voodoo

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2006-03-12, 13:49   

Cytat:
- Krainy;
- Historia świata;

A mi się wydaje, że to poniekąd opisuje książka nie? Tzn. np. po co opisywać historię świata skoro [chyba] jest zawarta w książce? ;)

Atanael, jak będziesz dziś na gg to Ci dam tą mechanikę .

Atanael 

Wysłany: 2006-03-12, 14:13   

Okej jestem cały czas na gg...

Co do histori, wiesz niby tak :) ale nie wszyscy moga czytac ksiazke (a napewno ktos taki sie znajdzie) a warto by było, na podstawie ksiazki to jakos to spisac, streszczając wydarzenia, z książki.

Nie musi to byc konretnie masakrayczny opis. Pytanie tylko co z datami. itp XD
Mozna by było rozwiazac to w sposób:
Rok taki i taki:

Jaldabot zachwyca sie własnymi tworami. nazywa siebie prawicą Pana. Wysyła jedne z najwazniejszych jednostek militarnych -> Aniołów miecza, do pilnowania granic, oraz nadzorowania prac budowy świata.

Nastepny:

W Krainach pojawia sie szczelina. Aniołowie Miecza na czele z Kamaelem i jego podwładnym Daimonem Freyem, składają raport "Architektowi światów". Raport zostaje zbagatelizowany.

Kolejny:

Siły Antykreatora wdzierają się na tereny królestwa. Porażka sług Boga jest nieunikniona...
Daimon Frey włąmuje sie do światyni(uprzednio powodując szkody w kregach niebiańskich) gdzie przechowywane sa artefakty pana (Klucz i Cyrkiel). Daimon korzystając z klucza, którym pan otwierał bądź zamykał wymiary, posyła zarówno legiony ciemności, jak i siły anielskie w niebyt.

Nastepny:

Daimon Frey zostaje oskarzony za zdrade i zbeszczesczenie światyni Pana. Zostaje "osadzony" i skazany na smierć. Pan wskrzesza Daiomona nadając mu pozycje Abbadona, niszczyciela światów.

kolejny:

Dochodzi do przewrotu. Młodzi Archaniołowie, Gabriel, Rafał, Lucyfer, Michał oraz Razjel wszczynają bunt przeciwko Jaldabotowi - Prawicy pana.
Nowym regentem królestwa zostaje Gabriel.

Next :) :

Lucyfer podburzony przez Samaela, wszczyna bunt. Tym razem przeciwko panu. Dochodzi do wojny w której umiera wiele zastępów Aniołów. Podczas finałowej bitwy, Gabrielowi udaje sie pokonac Lucyfera. Jednak, powstrzymuje się przed zadaniem ostatniego, decydującego ciosu.

Nastepny:

Pan zabierając swych najwazniejszych aniołów w tym Metatrona(odpowiedzialnego za powoływanie do zycia aniołów) znika bez śladu. Pozostawia jednak swego avatara. Serafina, który twierdzi iz rozmawia z Bogiem... Wiekszosc aniołów w tym też nowy Regent Gabriel, uznaja go za szaleńca.

I tak mozna dalej... ja zacząłem ale nie mam dat.

Godsmack - Voodoo

Odpowiedz do tematu