Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Mroki teraźniejszości
Autor Wiadomość
Amon 
Moderator

Wysłany: 2005-10-26, 23:23   

Owszem, masy potrzebują tylko kiełbasy, tak było zawsze.

Ale ta kampania pokazała że ktoś kto ujmuje kulturą zachowania a nie chamstwem nie jest na samym końcu wyścigu lecz w czołówce, pamiętajcie że Tusk PRAWIE wygrał. Powiem szczerze że przed wyborami nie spodziewał bym się ze w ogóle przejdzie ktos taki przez pierwszą turę. To że tak wielu ludzi jednak uwierzyło i chciało głosować na osobę która zamiast obiecywac wszystko wszystkim mówiła o zniesieniu uprzywilejowania dla pewnych grup zawodowych itp.
Nie był tez pazerny na głosy leppera.

Przegrał, lecz jego prtzykład pokazał że mozna jeszcze w tym kraju czegoś prubować.

Nie patrzcie na to tylko w aspekcie przegranej, popatrzcie jak wysoko mozna było zajść w takim kraju jak nasz bez chamstwa w kampani.

Dun Dare 
Pogromca Smoków

Wysłany: 2005-10-26, 23:33   

Szaweł napisał/a:
A kwestia rosyjska? Ch** im w dupę, za przeproszeniem. Bardzo dobrze, że Kaczor bardziej jest w stronę Waszyngtonu, niż naszych wschodnich sąsiadów. I przeynajmniej się z nami będą liczyć.

No sorry ale USA ma nas pod ogonkiem tak jak cała reszta świata. Już widzieliśmuy jak Kwaśniewski z teamem dupe im lizali nie zawachawszy się ludzi na śmierć posłać nawet gdy polacy mówili nie.
Rosja też nie rozwiązanie bo Putin zbyt autorytatywny cały świat skłonny podbić. Lecz przysłowie mówi: Nie kop śpiącego niedźwiedzia.

Dodano po 5 minutach:

Amon
Dokonać można... Trzeba się pilnować tylko by nie upaść bo potem człowiek czołga się w łajnie do końca. Tusk prawie wygrał co pozwala mieć nadzieje wobec ludzi. Lecz by w partii do czegoś dojść w miarę szybko trzeba się przepychać łokciami. Przykład: Ziobro, Rokita. W przynajmniej więkrzości tak jest. Tusk wędrował do góry wiele lat...

Amon 
Moderator

Wysłany: 2005-10-27, 07:48   

Dun Dare :arrow: Tusk wędrował do góry wiele lat bo reprezentuje jasna stronę mocy :)

Ziobro to ciemna strona mocy

Rokitę też można zaliczyć do jasnej bo działa już od wielu lat i wzasadzie jet spoko, jest bardziej konserwatywny niż Tusk ale taki Ziobro mógłby się od niego kultury uczyć.

Vilkatla
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2005-10-27, 18:17   

Wstąpienie do partii to niezły pomysł... Tylko do jakiej?
Ja bym ze swojej strony proponowała radykałów z APP "Racja", a co :P
Chociaż ich *radykalne*, skrajnie lewicowe poglądy nie do końca do mnie przemawiają, ale na pohybel kaczorom i ciemnogrodowi, tak dla równowagi :]
Jeszcze jakieś 3 lata temu bym się nie wahała, jednak od tego czasu trochę mi się pozmieniało... liberalizm si, lewica też jak najbardziej, ale może nie skrajna...
Poza tym bardziej mi się podobają światopoglądowo, niż politycznie, chociaż i z ideologicznymi założeniami nie do końca się zgadzam...
No i trza przyznać, że szanse na dojście do czegokolwiek to oni w naszym ciemnogrodzie mają niewielkie... :/

Hm, a może by tak założyć własną partię? :>
Polska Partia Czcicieli Kozy, alias Mrocznie Polska Mroczna Partia Mrocznych Czcicieli Mrocznej Kozy :P
Co Wy na to? :P
Przyjaciele piwa przeszli, więc może i kultyści rogacizny by dali radę :P :P

A tak na poważnie: ja się zupełnie nie nadaję do polityki i dotychczas się nią zupełnie nie interesowałam. Może czas zacząć.

Amon, a Ty jaką partię preferujesz?

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2005-10-27, 18:41   

Komitet Ojczyźniany Zadeklarowanych Anarchistów

idziemy rejestrowac? :)

a kogo byscie widzieli jako prezydenta wybierajac z naszej sceny politycznej?
Kurcze, przy nastepnych wyborach bede po trzydziestce, moze samemu kandydowac? :|
'kandydat z ramienia parti: KOZA'

jej, ja nie chce stad wyjezdzac... to musi byc sen :(

Amon 
Moderator

Wysłany: 2005-10-27, 21:37   

Zalożenie nowej parti nie jest głupim pomysłem jesli owa struktura ma potęcjalnych odbiorców.

Partie typu Platforma Janusza Korwina, Partia Demokratyczna, Ruch Patryiotyczny itp to zwykli chuligani polityczni którzy rozdrabniaja niepotrzebnie scenę polityczną.

Nalezy zrozumieć że nie głosuje się na partię która najbardziej nam odpowiada, ale na taka która:
a) zasadniczo nam odpowiada (nie jest to ideał ale z większością rzeczy możemy sie zgodzić)
b) ma szanse wygrać i nasz głos się nie zmarnuje

Z tego właśnie powodu głosowałem na platforme obywatelską i tuska.

Z niewszystkimi pogladami wyrażanymi przez polityków owej formacji się zgadzam, jednak popieram ich bo są najbardziej mi odpowiadający zliczących się partii

Dlatego jeśli zapiszę się do którejś z już istniejących partii to będzie to PO

Zapi

Wysłany: 2005-10-27, 21:58   

PO, tak PO... Naj bardziej (moim zdaniem) odpowiednia partia do rządźenia krajem. Jeśli mógłbym głosować w wyborach to na Platforme oddał bym głos.

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2005-10-28, 14:16   

ale zaczyna byc (w miare) normalnie w sejmie...
do tej pory byla Lewica vs Prawica, ale na zasadzie Solidarnosciowcy/Nowi vs Postkomunisci.

We wszelkich niesnaskach w kuluarach sejmowym prym wiodly zaszlosci historyczne i kasa.

Kasa wciaz grac bedzie wazna role, ale dojdzie do niej watek ideologiczny.
Polaryzacja na zasadzie:
Koserwatysci vs Liberałowie (oszolomow z Samoobrony nie licze, bo na kazdym dworze sa jakies blazny)

Wydaje mi sie, ze taki model jest najzdrowszy, a juz napewno lepszy do przecwiczonego.
Fakt, ze partie niby z tego samego obozu ideologicznego maja nie po drodze (SLD z PO? hehe, Pisiorki z LPR? lol...), to straszna paranoja jednak, ale juz paranoja w wersji soft :)

Dodano po 38 minutach:

hehe, znalazlem cus :)

Dodano po 7 minutach:

hehe i jeszcze cus :P

Cytat:
co wybrac?
windows xp czy kaczyński
- hmmmm
- wybieram xp bo mozna odinstalowac wczesniej a nie po 5 latach :(

Vilkatla
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2005-10-28, 16:31   

Na CoB znalazłam ten test: http://www.kmp.contrario.pl/quiz/index.php
Mój wynik: http://www.kmp.contrario....t.php?y=33&x=45
Dość daleko od PO :>
I się zgadza :]
Cóż, wygląda na to, że najbliżej mi do Zielonych... Będę się musiała zapoznać dokładniej z ich programem :]

Amon napisał/a:
Nalezy zrozumieć że nie głosuje się na partię która najbardziej nam odpowiada, ale na taka która:
a) zasadniczo nam odpowiada (nie jest to ideał ale z większością rzeczy możemy sie zgodzić)
b) ma szanse wygrać i nasz głos się nie zmarnuje

Heh, jeśli każdy tak będzie myślał, to te partie, które młodym wyborcom by odpowiadały najbardziej, ale póki co miały małe poparcie - nigdy go nie zdobędą :>
Wystarczy, żeby kilkaset (kilka tysięcy) osób wyszło z takiego założenia jak Ty...
A to nie jest dobre założenie.

Ja jesli miałabym dać jakiejś partii swoje poparcie, to NA PEWNO najpierw patrzałabym na program, nie na to, czy znajduje się w tych 'objętych szansą', czy też na szarym końcu. Najważniejsze to głosować w zgodzie z własnym światopoglądem :>

Na parlamentarnych, przyznać się muszę, nie byłam, bo szalałam w górach i by mi nawet wtedy do głowy nie przyszło, że mogę się zacząć w najbliższym czasie polityką przejmować... :P
A jeśli chodzi o Tuska - nie było lepszego kandydata na liście, ot co. Też nie mój ideał przecież.

A tak offtopując... Buheheheh, ależ się przyjemnie wlepia niebieskie kartki :twisted:

Amon 
Moderator

Wysłany: 2005-10-28, 18:02   

Program? :lol: nie żartuj, na to nikt prawie nie zwraca uwagi :) , Ludize jeśli znają w ogóle poglądy osób na które głosują to zazwyczaj myslą o frazesach wypowiadanych w czsie kampani. Nikt nie czyta autentycznych programów, a i mało partii ma takie programy. Te książeczki z programem które pokazywał LPR iPiS by poczuć się leprzym niż inne partie i zarzucić im ze nie mają programu, były tylko zbiorem pierdółek krótko mówiąc.

Na rządzenie trzeba mieć pomysł, program rodzi się na żywca, tak jest zaweze nawet jesli ludzie nie chcą w to wierzyć/przyznać się :)

Dodano po 11 minutach:

Hehe Vil to zakładamy tą patrię :) ? http://www.kmp.contrario....t.php?y=33&x=45

Valen

Wysłany: 2005-10-28, 19:30   

JAk ja lubie te testy ten tez zrobilam co zrozumialam to zaznaczyl;am a oto moj wynik powiedzcie mi o co w nim chodzi ok?

http://www.kmp.contrario....t.php?y=14&x=22

[Valen 22 XII 2004r.]

Grzebul
Admin

Wysłany: 2005-10-28, 19:42   

To znaczy że należysz do tych procent niepojętych dla mnie ludzi, co się zgadzją z panem Andrzejem L. :mrgreen:

Dodano po 11 minutach:

http://www.kmp.contrario....t.php?y=49&x=23

A ja jeszcze bardziej się do UPR zbliżyłem od ostatniego wypełniania..
Leon, Amon -> i tak na was będę głosował z całą rodziną :)
I co to są Ci Zieloni?

Horus 
Moderator

Wysłany: 2005-10-28, 19:53   

http://www.kmp.contrario....t.php?y=32&x=35

Może jeszcze załapię sie do partii... :>

Grzebul napisał/a:
Leon, Amon -> i tak na was będę głosował z całą rodziną Smile

True, true :)

Szaweł

Wysłany: 2005-10-28, 20:12   

możecie mi jedną rzecz wytłumaczyć?
wczoraj, rokita w "co z tą polską" mówił, że marzy o geście PiSu - wyciągnięciu ręki do PO. Poza tym ładnie z Lisem zjechali Kaczorków. Zgadzałem się z nim w całej rozciągłości (zresztą często tak bywa - to chyba jeden z lepszych polityków - chodzi tu o sposób poruszania się na polskiej chaotycznej scenie politycznej i ogólnej wizji "odbudowy" naszego kraju).

Dzisiaj podobno(oglądałem tylko skrót na TVN24)coś się takiego wydarzyło. On mówił zaś, że jeszcze nic się nie stało co zaważyłoby na stworzeniu koalicji. Czego on jeszcze chce? To prawda, że PiS się zachowało jak świnie - zadają się już z największymi wsiokami.
Czy PO nie powinno wykonać tego "łaskawego :x gestu PiSu i rozpocząć pertraktacje? Może już coś takiego się nie wydarzy... :roll:

Dun Dare 
Pogromca Smoków

Wysłany: 2005-10-28, 21:00   

Owe "coś takiego" było wyłożenie przez Marcinkiewicza hybrydy programu PiS i PO by skłonić do koalicji. Taka nielojalność wobec wyborców jest niec... :/

Sorrow

Wysłany: 2005-10-28, 23:43   

http://www.kmp.contrario....t.php?y=37&x=39

:]

Nie rozumiem czemu nie ma opcji:
Konieczna Jest Obrona Pamięci O Narodowości Polskiej Przed Deptaniem Przez Judeochrześcijan

Polskie Media To Metalowe Media

Polski Rząd To Rząd Sorrowa

IO Czarianna!
in sinister ecstasy eternally I decompose"

Vilkatla
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2005-10-29, 12:22   

Amon napisał/a:
Program? nie żartuj, na to nikt prawie nie zwraca uwagi

True, a już napewno nie sami politycy :P
Tzn. partie i kandydaci układają programy, żeby przyciągnąć wyborców, a jak już wygrają - rozpłaszczają dupę na stołku i pryczą wafla. Dlatego nasz kraj jest taki, jaki jest.

Amon napisał/a:
Hehe Vil to zakładamy tą patrię :) ? http://www.kmp.contrario....t.php?y=33&x=45

Amonie, czy Tobie wyszedł dokładnie taki sam wynik jak mnie, czy też taką partię chciałbyś założyć? :>
Tak, czy inaczej - znajdź kogoś, kto się trochę zna na polityce, będzie mieć pomysł na rządzenie krajem i podobne poglądy, a ja się do partii piszę :]

Grzebul napisał/a:
I co to są Ci Zieloni?

http://www.zieloni2004.pl...?s1=aktualnosci
Poważnie się zastanawiałam, czy by do nich nie wstąpić :>

Leon napisał/a:
Fakt, ze partie niby z tego samego obozu ideologicznego maja nie po drodze (SLD z PO?

Hm, SLD w tym samynm obozie, co PO? :>
No patrz... a zawsze mi się wydawało, że stoją po przeciwnej stronie barykady, chociażby ze względu na 'lewicowość' i 'prawicowość' poglądów. Ale 'po drodze' to rzeczywiście nie mają, true.

Leon napisał/a:
Polaryzacja na zasadzie:
Koserwatysci vs Liberałowie (...)Wydaje mi sie, ze taki model jest najzdrowszy, a juz napewno lepszy do przecwiczonego.

A mnie się tak nie wydaje - niby dlaczego?
Wcześniej przynajmniej lewica się z prawicą gryzły, a teraz prawica się gryzie sama ze sobą...
Niedługo dojdzie do tego, że nie będzie żadnych koalicji i sojuszy, tylko wieczne wojny między partiami, nawet tymi najbardziej zbliżonymi ideologicznie...
Paranoja, true.
Ale czy rzeczywiście w wersji 'soft'? :>

Szaweł napisał/a:
Czy PO nie powinno wykonać tego "łaskawego gestu PiSu i rozpocząć pertraktacje?

PO niespecjalnie pali się do koalicji z PiS i ja się wcale nie dziwię. Wręcz przeciwinie - wydaje mi się, że nawet lepiej, jeśli do tego nie dojdzie (a nie dojdzie raczej).
I nie chodzi o 'gest' czy cuśtam. PO chce zostać niezależne.
POPiS to byłaby hybryda.

Aha - i żeby nie było nieporozumień: pisząc o 'chwytaniu za broń' miałam na myśli broń słowną oczywiście, nie żadne romantyczne bzdety, no bez przesady :>

Amon 
Moderator

Wysłany: 2005-10-29, 12:35   

Vilkatla napisał/a:
Amonie, czy Tobie wyszedł dokładnie taki sam wynik jak mnie, czy też taką partię chciałbyś założyć?

Może nie dokładnie bo minimalna (tyci tyci) różnica była, ale w sumie to true :)
Vilkatla napisał/a:
czy też taką partię chciałbyś założyć?

Jesli zakładał bym kiedyś własną partię to oczywiście w zgodzie z moimi pogladami, czyli jak najbardziej true :)
Vilkatla napisał/a:
A mnie się tak nie wydaje - niby dlaczego?
Wcześniej przynajmniej lewica się z prawicą gryzły, a teraz prawica się gryzie sama ze sobą...
Niedługo dojdzie do tego, że nie będzie żadnych koalicji i sojuszy, tylko wieczne wojny między partiami, nawet tymi najbardziej zbliżonymi ideologicznie...
Paranoja, true.
Ale czy rzeczywiście w wersji 'soft'?

Zobacz na USA :) tam masz dwie prawicowe partie (i to sa w ogóle jedyne partie :) ), które non stop się ze sobą gryzą :)
I co? do mozambiku gospodarczo im jeszcze daleko... :) Więc chyba to nie jest takie złe :)

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2005-10-29, 13:06   

Vil, Amon, Horus, Sorrow.
hehe, trzeba jakis statut rozpisac :lol:

http://www.kmp.contrario....t.php?y=40&x=34

Kto jak glosowal

Wprost napisał/a:
Lesio Kaczorek - sory ale na powaznie to ja go odbierac nie moge :(
Tusk

zamieszkanie
Wieś:
******************** 66,5 - 33,5%
Miasta 50 - 200k mieszkancow:
******************** 48,9 - 51,1%
Miasta 200 - 500k mieszkancow:
******************** 44,5 55,5%
Miasta > 500k mieszkancow:
******************** 39,7 - 60,3%

******************** 44,9 - 55,1%
25 - 39 wiosen:
******************** 47,4 - 52,6%
40 - 59 wiosen:
******************** 56,1 - 43,9%
po 60-tce:
******************** 60,2 - 39,8%

Wyksztalcenie
podstawowe:
******************** 68(!)- 32%
zawodowe:
******************** 63,7 - 36,3%
srednie/pomaturalne:
******************** 51,6 - 48,4%
licencjat/wyzsze:
******************** 37,9 - 62,1%

Ciekawostki z zawodow
kierownicy/specjalisci:
******************** 36,2 - 63,8%
emeryci i rencisci:
rolnicy:
******************** 82,6(!) :eek: - 17,4%

---

hehe

Kaczynskiemu gratulujemy elektoratu

Vilkatla
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2005-10-29, 13:16   

@Amon
Stany nie są dla mnie żadnym przykładem :>
Dla mnie to jest jeden wielki burdel, chociaż nie sposób zaprzeczyć, że radzą sobie w nim nieźle...

@Leon
Smutne, wiem.
Smutne, ale prawdziwe.
Te właśnie wyniki natchnęły mnie do wklejenia Ody do Młodości

Heh:
http://photos1.blogger.co...00/kaczyzm1.gif
:]

Odpowiedz do tematu