Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Temple Of Elemental Evil
Autor Wiadomość
Atanael 

Wysłany: 2005-11-10, 10:09   Temple Of Elemental Evil

Ta gra jest max. ciezka :D jest maksi wkurzajaca, maksi meczaca, i maksi wciagajaca. Ale nie potarfie dokonac wielu zadan do konca. Jak np. polaczenie, Matyldy i starego Fillikena, w zgrana parke :P Tam wszystko trzeba zrobic lancuchem. ale nie wiem jak. Dla mnie gierka nadzwyczaj ciezka. Takie AD&D3 w wersji hardkor. a dlaczego? :|

- Bo jak walczylem z pierwszymi przeciwnikami, pierwsze co mi padlo na umysl to slowa: "Niezly hardkor" :P

Sklad mojej druzynki:
- Atanael - Elf wojownik.
- Krusk - Pol Ork barbarzynca.
- Kern - czlowiek kaplan.
- Asirel - Pol elfka, Lowca
- Furnok (czy jak mu tam) - Zlodziej.
- Elmo - 4 poziomowy wojak BN niezle wymiata :D

Moze poprosil bym was o pomoc w sprawie tego zadania, oraz odczarowania biednego Binga, ktory jest trochu niedorozwiniety :P . Gralem w ta gre rok, potem ja wywalilem, znowu zaninstalowalem, pol roku temu, znowu wywalilem i zmierzam sie z nia znowu. Pomozcie prosze.
And I don't remember why I came."

Godsmack - Voodoo

Mike

Wysłany: 2005-11-10, 10:20   

Pomóc Ci nie pomogę ale przyznam racje. Niezły hardkor :D
I wreszcie można wykożystac wszystkie taktyczne możliwości drużyny :)
Niestety także się do niej troche zniechęciłem :) a instalowałem ją juz 3 razy:D ale nigdy za daleko nie doszedłem.

Atanael 

Wysłany: 2005-11-10, 22:20   

Wiec prosilbym o pomoc innych... niech mi pomoga wykonac durne zadanie z matylda i Fllikinem _. to wiaze sie z ciesla -> to zas wiaze sie z przejsciem na inna wiare, Kusnierza i odratowanie Binga... szla mnie trafia :/ ale juz sobie z walka rade daje powoli... zrekrutowalem Otisa, koles ma 10 lvl :!:
And I don't remember why I came."

Godsmack - Voodoo

Grzebul
Admin

Wysłany: 2007-07-07, 20:23   

Mam takie głupie pytanko :)
W normalnym crpgu kiedy się łazi po domkach to są różne szafki, skrzynki etc. Tutaj łażę i nic - żadnych fantów! Złodziejem robię searcha i też nic. To normalka?
A drugie pytanko.. tylko proszę mnie na żal.pl nie wpisywać.. :>
Jak się przeszukuje zwłoki?
W tutorialu nie miałem problemów z wzięciem klucza szczura (pojawił się w inv), ale w Hommlet znalazłem goblina, zatłukłem go, świeci się tak na niebiesko ale jak klikam to nic się nie dzieje. Zabiłem jakiegoś typa dla testu, też się go nie da przeszukać. Jak to zrobić? :D

Riklaunim 

Wysłany: 2007-07-07, 21:04   

jeżeli przeciwnik coś ma to będzie to leżeć na ziemi po jego zabiciu. W twierdzy na bagnach czy jak mu tam przeciwnicy mają jakieś śmieci :)

Co do złodziejstwa. W hacie Yaroo jest skrzynia z pułapką a w niej coś siedzi. Jak masz bardzo dobrego złodzieja to znajdzie pułapkę, rozbroi ją i otworzy zamek :)

Grzebul
Admin

Wysłany: 2007-07-07, 23:08   

Heh dzięki :)
Już trochę pokumałem się w tej grze (mam zrobione z 8 misji z Hommlet) a robię jeszcze z 4.
Bardzo fajne i nietypowe, tyle questów i bieganiny a tu jeszcze brakuje do awansu i praktycznie żadnych przedmiotów poza zwykłymi ciuchami i zbrojami skórzanymi. Klimat jest :)
Jak tylko zdobędę poziom to ruszam na pająki! Nocka będzie zarwana coś czuję...

Riklaunim 

Wysłany: 2007-07-08, 16:27   

Wada ToEE to właśnie miasto. W BG podzielili miasta na kilka plansz, no i chodziło się lepiej + znacznie lepsza mapa z czytelniejszymi podpisami. Po Homelet to bez drukniętej mapki z podpisami nie chodzę.

Jak zarobić parę poziomów: Kapłan Cuthberta wyśle nas na pola emridy. Tam przy okazji jest olbrzym i miś. Mogą go rozwalić nawet 1lv poziomowe postacie pod warunkiem że mają druida. Zazwyczaj jedno oplątanie wystarczy (lub nieco więcej) i bardzo dużo amunicji do broni dystansowej - mają po 100PŻ jak nie lepiej. Po zabiciu ładny awans + dobra zbroja i tarcza + inne dodatki. (na polach pełno ukrytych nieumarłych)

Jak grałem w ToEE to miałem ekipę:
- Krasnal Barbarzyńca - mięsko z dużą ilością PŻ, jedyny od zwarcia
- Druid (oplątanie, spontaniczne przyzywanie potworków - misie z czarów 2 poziomu)
- niziołek złodziej (gadanie, złodziejstwo)
- jakiś mag lub podobny (co nieco czarów, tworzenie magicznych przedmiotów)

Druid lub łowca jest przydatny, gdyż jedna z ich umiejętności (Tropienie czy jak mu tam) pozwala unikać walk losowych przy podróży między planszami (raz mnie brak udupił jak trafiłem na ducha odp. na niemagiczne bronie, a przekazywanie broni w walce jakoś trudno zrealizować)

Grzebul
Admin

Wysłany: 2007-07-08, 23:10   

Riklaunim napisał/a:
Wada ToEE to właśnie miasto. W BG podzielili miasta na kilka plansz, no i chodziło się lepiej

Teoretycznie jest podział na trzy lokacje, jak co to się przemieszczam z głównej mapy. Ale faktycznie dużo tego biegania.

Na polach emridy jeszcze nie byłem, na razie robię podziemia moathouse.

Gra coraz bardziej wciąga, tymbardziej że teraz zaczęła się konkretna sieczka.. pod względami taktycznymi ID2 wymięka, walki są wspaniałe! :)

Mam:
- Człowieka barda (wszelkie rodzaje gadania, jakieś czarki i rapier)
- krasnala woja
- człowieka kapłana
- niziołka złodzieja
- człowieka maga

I tylko dwa tragiczne problemy:
pierwszy to co pisałem poprzednio: przeszukiwanie zwłoków :/ Jak mam turowy tryb walki i najadę na zwłoki myszką to mam łapkę -> pojawia się po prawej okno inventory po lewej inventory zwłoków i zabieram. W normalnym trybie bez walki nie mam jak tego przeszukać! Chyba że odczekam jakiś czas, zwłoki znikną, a wtedy podnoszę pojedyncze przedmioty z ziemi... o co chodzi?! :|

Drugi problem..
Nie mam filmików. Pamiętam kiedyś na starszym kompie zainstalowałem grę, to je miałem, teraz zamiast nim mam jakieś trzaski, klikam enter i je omijam.. Na necie nic sensownego nie znalazłem na ten temat.

Mam zainstalowane patche 2 i 3, ale one i tak tych akurat kwestii nie naprawiają w żaden sposób..

Riklaunim 

Wysłany: 2007-07-08, 23:54   

Grzebul napisał/a:

Mam:
- Człowieka barda (wszelkie rodzaje gadania, jakieś czarki i rapier)
- krasnala woja
- człowieka kapłana
- niziołka złodzieja
- człowieka maga

Bard jest trochę słaby chyba że masz dużą inteligencję i charyzmę, choć złodziej z tymi samymi cechami ma znacznie więcej punktów umiejętności - a to się bardzo przydaje w dialogach i wymagane jest w niektórych zadaniach :)

Grzebul napisał/a:
I tylko dwa tragiczne problemy:
pierwszy to co pisałem poprzednio: przeszukiwanie zwłoków :/ Jak mam turowy tryb walki i najadę na zwłoki myszką to mam łapkę -> pojawia się po prawej okno inventory po lewej inventory zwłoków i zabieram. W normalnym trybie bez walki nie mam jak tego przeszukać! Chyba że odczekam jakiś czas, zwłoki znikną, a wtedy podnoszę pojedyncze przedmioty z ziemi... o co chodzi?! :|

Nie mam ToEE pod ręką ale z tego co pamiętam zwłoki mi się podświetlały - pokazywał się dymek z nazwą przeciwnika czy coś.

Odpowiedz do tematu