Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Microsoft Paranoja v1.0
Autor Wiadomość
Hutnuk 

Wysłany: 2006-02-28, 21:47   Microsoft Paranoja v1.0

Nie ulega wątpliwości że różne produkty Microsoftu z samym Windowsem na czele mają swoje śmieszne aspekty. Również sama postawa giganta z Redmont jest czasami przezabawna.

Dlatego zakładam ten temat - do wklejania różnych śmiesznych głupot, które zrodziły się w głowach "najtęższych" umysłów Microsoftu :)

-------------------------------------

Mnie dziś zainspirowało i zupełnie zastrzeliło to:

Aż ciężko uwierzyć, że komukolwiek może się to wydać dobrym pomysłem... :twisted:

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2006-03-06, 21:03   

Hehe, mój nauczyciel od etyki sobie ściągnał razem z innymi aktualizacjami i mu komputer skasowało :D

He,he... pomijając to, że Viste już mozna ściągnać z internetu [ponoć MS na to przyzwolił w ramach betatestów] to i tak większość piratów i hakerów sobie ego nie ściągnie, bo żeby odpalić nowego "konia" Microsoftu potrzeba minimum 1 GB ramu i najnowszej karty graficznej. Podobno to wina tego, że system jest 64 bitowy...hm, Mandriva 64 bitowa tyle nie zżera :D [w dodatku zostałą wypuszczona kilkamiesięcy temu].

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.

Piaskowy

Wysłany: 2006-03-07, 09:22   

Mi sie to sciaglo razem z aktualkami i nic mi nie skasowalo XD (niema to jak oridzinal system :P )

Co do tej visty to pogielo ich? 1gb ramu??

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2006-05-07, 15:25   

Windows fajna sprawa. Ostanio szukałem darmowego programu do otwarzania DVD... dopiero za 10. razem udało się znaleźć odpowiedni. Ale najlepsze było jak ściągam program o nazwie w stylu "Free DVD Player" i jak chce odpalić dvd to mi pisze, że ta opcja będzie dostępna w wersji professional.

Albo rozwalają mnie takie komunikaty, jak w produktach microsoftu lub ściśle z nimi związanymi programami pisze mi, że potrzebuje Quick Time'a albo na linuxie pisze, że do ottworzenia jakiegoś tam pliku potrzebny jest Windows Media Player ;)

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.

Sorrow

Wysłany: 2006-05-07, 16:24   

Orzecho napisał/a:
Hehe, mój nauczyciel od etyki sobie ściągnał razem z innymi aktualizacjami i mu komputer skasowało :D

Pokarało go :P .

Ciekawe na ile to narzędzie jest zawodne...
in sinister ecstasy eternally I decompose"

Kermit 
Technik

Wysłany: 2006-05-07, 22:34   

Primo: Trochę nie rozumiem z czego sie śmiejecie ... :) To nie wymysł Microsoftu (znaczy się to powiadomienie co to). Na początku to to instalowało się automagicznie z innym łatkami nie mówiąc o tym użytkownikowi. Niestety, albo stety, okazało się, że takie automagicznie instalowanie tej łatki jest illegal (pardoks) i Microsoft musiał zacząć informować użytkonwików co to. Ja na szczęście nie mam z tym problemów, bo zmieniłem system :) .

@Sorrow - wiem tylko, że jesli Twój klucz znajduje się w bazie z kluczami nielegalnymi to wyświetla Ci sie komunikat, że masz illegal system oraz link do kupna Windowsa przez neta ze strony Microsoftu (albo jakoś tak). Wiem tez, że ten komunikat pojawia się co godzina więc denerwujące jest. A zbyt zawodne nie jest :) Wykrywa dużą większośc nielegalnych systemów, czyli u ludzi, którzy nie umieją czytać, albo instalują wszystko co wlezie ;) .

Kermit.

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2006-05-08, 02:48   

Kermit napisał/a:
wiem tylko, że jesli Twój klucz znajduje się w bazie z kluczami nielegalnymi to wyświetla Ci sie komunikat, że masz illegal system oraz link do kupna Windowsa przez neta ze strony Microsoftu (albo jakoś tak). Wiem tez, że ten komunikat pojawia się co godzina więc denerwujące jest.

mam cos takiego, ale nie jest tak tragicznie., w pasku urochomionych programow jest tylko aplikacja czy cos w tym stylu o nieleglnosci systemu i rzy starcie systemu raczą mnie zawiadamiac o tym ze mam pirata.
Jedyne co jest w tym uciazliwe, to to, ze przy starcie syst. mam opcje:
- rozwiaz [problem] teraz
- rozwiaz [problem] pozniej

i jak klikne rozwiaz teraz to od razu mi sie opera wladcza ze strona o zakupie shitu.
Niestety czasem przxy starcie mam tylko 'rozwiaz teraz' i wlacza sie opera zanim uruchomie laczenie z netem (SSH, lub PuTTy) i na wszystkich stronach z uruchamianej na nowo przerwanej sesji mam zamiast stronek ktoere byc powinny strone glowna sieci akademickiej.
czasem irytuje, ale nic specjalnego ;)

Dodano po 2 minutach:

wiem, debil ze mnie ze ta aktualizacje zainstalowalem, ale kliknalem zanim przeczytalem co to jest :P
chwila slabosci :>

Ascaephel
Wielki Buc

Wysłany: 2006-05-08, 07:52   

Aktualizację można w każdej chwili śmiało usunąć...
Ostatnio zmieniony przez Ascaephel 2006-05-08, 12:55, w całości zmieniany 1 raz  

Vilkatla
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2006-05-08, 11:28   

Leon napisał/a:
mam cos takiego, ale nie jest tak tragicznie

ja bym cholery dostala :|
to sie NAPEWNO da jakos wykopac z rejestru. trza by tylko pogrzebac w odpowiednich miejscach ;]

Ascaephel
Wielki Buc

Wysłany: 2006-05-08, 12:35   

Vilkatla napisał/a:
to sie NAPEWNO da jakos wykopac z rejestru. trza by tylko pogrzebac w odpowiednich miejscach ;]

Jakoś, gdzieś... ;)
Start -> panel sterowania -> Dodaj usuń programy
Zaznaczamy parafkę przy Pokaż aktualizacje, następnie dla wygody: sortuj wg. daty. Ostatnią aktualkę out i spokój.
Bez grzebania w rejestrach, bez backupowania i bez ryzyka (na kilka użyć nigdy mi sie nic nie pochrzanilo).
BTW, Windows XP akurat jest świetnym syst. operacyjnym, bo sporo czerpie ze struktury linuxa - indexowanie zamiast adresowania, New Technology File System zamiast File Allocation Table (nieważne 16 czy 32, oba to dno).
Nie narzekajcie, mimo polityki MS - ten Windows im się udał.

Kermit 
Technik

Wysłany: 2006-05-08, 13:01   

@Asc - obawiam się, że samo wywalenie łatki może nic nie dać. Ale jak trza będzie to znajdziemy ten wpis w rejestrze ... jakoś :D .
Co do czerpania z Linuxa, to mogli zacząć to robić wcześniej. Ale zgadzam się z Tobą, że XP im się udał. Jest to IMO najlepszy system jaki wyszedł z ich stajni.

Kermit.

Ascaephel
Wielki Buc

Wysłany: 2006-05-08, 13:36   

Kermit - powiadomienie u mnie (i kilku znajomych, u których to robiłem) zniknęło na zawsze. A tylko tyle mnie wkurzało.

Kermit 
Technik

Wysłany: 2006-05-08, 13:44   

Aha :) To zwracam honor :D .

Kermit.

Dodano po 2 minutach:

Poza tym tak na boku, jeśli się ma nielegalny system to nie ściąga sie poprawek z Windows Update, a instaluje się programik, który jest raz na miesiąc uaktualniany i zawiera wszystkie poprawki jakie były wydane od wydania SP2 do danego miesiąca. Chyba WinPatcher to się nazywało albo jakoś tak :)

Kermit.

Ascaephel
Wielki Buc

Wysłany: 2006-05-08, 13:46   

Ja zrobiłem sobie instalkę windowsa, która od razu zawiera ServicePack 2. Instaluję system zawierający od razu łatkę pozwalającą na stabilne działanie - a potem wyłaczam opcję automatycznej aktualizacji.
"jaki tu spokoj... na na na na... nic się nie dzieje..." ;P[/url]

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2006-05-08, 14:02   

Cytat:
bo zmieniłem system

Rozumiem, że linux ? ;) Witam po lepszej stronie :)

Cytat:
Windows XP akurat jest świetnym syst. operacyjnym, bo sporo czerpie ze struktury linuxa

Hah, jest lepszy od innych msów dlatego, że przerżneli od linuxa... cóż za budująca teza... a i tak linux wymiata ;)

Vista ma jeszcze więcej przerżnięte, nie tylko jakieś pojedyncze rozwiązania, ale też całe pomysły, np. miejsce instalowania sterowników.

Ascaephel
Wielki Buc

Wysłany: 2006-05-08, 14:18   

Jakkolwiek to nie brzmi dziwnie - tak jest.
XP ma sporo rozwiązań z linuxa, dlatego jest bardziej niezawodny od poprzedników.
I IMO nie ma w tym nic zabawnego - MS słusznie postąpił, zamiast ciągnać dalej stare błędy, poslużyli się sprawdzonym schematem, który okazał się świetny.

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2006-05-08, 14:21   

nie mam tego na liscie w panelu steroania.
sprawdzalem kod instalacji by po nazwach kodow wywalic.
Tez nie ma.

ale mozna wejsc w windowsa, tam sa pliki aktualizacji i recznie skillowac dezinstalujac.

"windows genuine advantage notifictaions" - ten plik.

Ascaephel
Wielki Buc

Wysłany: 2006-05-08, 14:36   

Usuwając plik ręcznie nie masz gwarancji, że 'łatka' nie będzie się instalować jeszcze raz.
Używając tego sposobu z Panelu Sterowania - aktualizacja ta nie będzie brana przez system pod uwagę następnym razem.

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2006-05-08, 16:10   

ale Ci tlumacze, ze w panelu sterowania teko nie mialem :>
jest lista aktualizacji z adnotacja np (KB901543)

ten shit o ktorym tu mowa u mnie ma kod - KB905474) - sprawdzalem w pliku w windowsie.
na liscie 'dodaj/usun programy' go nie bylo, nawet jak CCleanerem chcialem usunac, to tego nie bylo.

uruchomilem w pliku tego uaktualnienia dezinstalator, wyczyscilem ccleanerem rejestr, usunalem plik pozostalosci po łatce i wsio gra dopcie :)

Vilkatla
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2006-05-08, 16:35   

Asc napisał/a:
Jakoś, gdzieś...
Start -> panel sterowania -> Dodaj usuń programy
Zaznaczamy parafkę przy Pokaż aktualizacje, następnie dla wygody: sortuj wg. daty. Ostatnią aktualkę out i spokój.

mnie chodzilo o usuniecie tylko i wylacznie wga, bez koniecznosci deinstalowania ostatniej aktualki.
w rejestrze siedzi to pod winlogon notify:
HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Notify\WgaLogon\
"DLLName" = "WgaLogon.dll"
podejrzewam, ze wystarczy skasowac klucz wgalogon i plik wgalogon.dll, ale nie testowalam, bo siedze na win98 :P

Odpowiedz do tematu