Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Microsoft Paranoja v1.0
Autor Wiadomość
Kermit 
Technik

Wysłany: 2006-05-08, 15:53   

@Vil, obawiam się, że kiedy usuniesz plik WgaLogon.dll i ten klucz z rejestru to system może nie wstac :D . No chyba, że MS skończył stosować takie numery :D Kiedys tak robili z łątkami, albo ja miałem aż takiego pecha :D .

Orzeszek napisał/a:
Rozumiem, że linux ? Wink Witam po lepszej stronie Smile

Linuxa to ja już dawniej miałem, ale nie korzystałem bo net jakoś dziwnie pracuje, tak wolno jakoś. Niestety dysk 80GB Baracuda się spalił, a ja zostałem z 6GB Maxtorem, który był doprowadzany przez XPeka do dziwnego dźwieku, coś jakbyktoś gwoździem "mazał" sobie balt biurka :) Linux tak nie robić :D .

Kermit.

Ascaephel
Wielki Buc

Wysłany: 2006-05-08, 16:07   

Cytat:
Computer Information. The software uses Internet protocols, which sends to Microsoft computer information, such as your Windows XP product key, PC manufacturer, operating system version, Windows XP product ID, PC BIOS information, user locale setting, and language version of Windows XP.

Część umowy przed instalką. Ktoś to czytał?
Leon -> widzę co pisałeś. Mówię tylko, że Twoje rozwiązanie MOŻE okazać się tymczasowe
Vil -> Kermit ma rację ;) pozwolę sobie nie sprawdzać tego na własnym kompie, u mnie na razie nic się nie sypie.

Kermit 
Technik

Wysłany: 2006-05-08, 16:26   

@Asc - szczerze? To nie czytałem :D . Myślałem, że blokowanie aktualizacji załatwi sprawę, bo w końcu tam też jest przesyłany nasz klucz, a nie wydaje mi się, żeby robili to bez naszej wiedzy automagicznie w tle. IMO jest to tylko nastraszenie, bo gdyby mieli odrazu INFO kto używa nielegalnego systemu to powinny się zaraz sypać pozwy do sądów ... No chyba, że Poczta Polska te nasze zgubiła :P .

Kermit.

Ascaephel
Wielki Buc

Wysłany: 2006-05-08, 16:29   

Niekoniecznie. MS może TYMCZASOWO chcieć znać skalę piractwa. I tylko tyle. A czy coś z tym zrobią, nie wiem. Teoretycznie mają wszelkie dane ku temu - praktycznie - o ile im się nie opłaci, to tyłka nie ruszą.

Vilkatla
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2006-05-08, 17:29   

Kermit napisał/a:
@Vil, obawiam się, że kiedy usuniesz plik WgaLogon.dll i ten klucz z rejestru to system może nie wstac

system nie pada - to wiem napewno :]
nie wiem tylko, czy omawiany problem znika.
zreszta wcale nie tak latwo polozyc system, jesli nie rusza sie stricte systemowych plikow i wpisow. swego czasu bawilam sie troche rejestrem i wiele razy udalo mi sie niezle namotac, ale ani razu tak, zebym musiala reinstal robic 8)
zreszta zawsze mozna wykonac backup, a plik na wszelki wypadek skopiowac pod inna nazwa przed usunieciem.

Orzecho napisał/a:
Rozumiem, że linux ? Wink Witam po lepszej stronie

tez zamierzam sie przerzucic, ale dopiero jak sobie nowy sprzet sprawie... a z doswiadczenia wiem, ze to moze troche potrwac ;]
a powiedzcie mi, jaki linux bedzie najlepszy dla poczatkujacego? bo poki co, to ja znam linuxa z kilku artow, nic wiecej - zero praktyki.

Ascaephel
Wielki Buc

Wysłany: 2006-05-08, 18:35   

(proponuję przenieść część tej dyskusji z działu "Humor")
Vilkatla napisał/a:
nie wiem tylko, czy omawiany problem znika.

Ogólnie z tego, co się orientuję - jeśli usuwasz coś 'ręcznie' - to jest prawdopodobieństwo, że łatka się zainstaluje raz jeszcze. I wowczas będzie tak, jak u Leona, że nie będzie jej w dodaj/usuń programy w panelu.

Cytat:
jaki linux bedzie najlepszy dla poczatkujacego?

mandrake

Hutnuk 

Wysłany: 2006-05-08, 19:00   

Asc napisał/a:
a potem wyłaczam opcję automatycznej aktualizacji.

A po co? Przecież możesz ustawić tak, że wybierasz które aktualizacje mają a które nie mają być zainstalowane... Generalnie Twoje rozwiązanie też nie jest najlepsze bo ostatecznie część aktualizacji to jednak są łaty na dziury systemu...
Ascaephel napisał/a:
Ogólnie z tego, co się orientuję - jeśli usuwasz coś 'ręcznie' - to jest prawdopodobieństwo, że łatka się zainstaluje raz jeszcze.

Wątpię - ostatecznie rozwiązanie Vil oznacza jedynie usunięcie dll'a z grupy autostartu.
Kermit napisał/a:
to powinny się zaraz sypać pozwy do sądów ... No chyba, że Poczta Polska te nasze zgubiła

Przypomina mi to żeby zajżeć do skrzynki na listy... ;) Na razie - do zobaczenia za kilka lat, po wyroku :P

Ascaephel
Wielki Buc

Wysłany: 2006-05-08, 19:11   

Heh, Hut, bo mój komp ma dość sporadyczny dostęp do netu i dla mnie XP + SP 2 + łatki do tej, która sprawdza autentyczność w zupelności wystarczają. Aktualizację wyłączam, bo nie jest mi już potrzebna (mówię o kompie w domu, nie tym na stancji, który nie jest mój :P ).
Cytat:
Wątpię - ostatecznie rozwiązanie Vil oznacza jedynie usunięcie dll'a z grupy autostartu.

Może masz rację - ja to, co napisałem odnośnie faktu ręcznego usuwania oparłem o to, co znalazłem w sieci ;) Sam tego nie sprawdzałem, więc na 100% nie wiem.

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2006-05-10, 20:30   

Cytat:
mandrake

Madriva ;)
Ja używam od dłuższego czasu i jestem zadowolony, ale myślę czy by się nie przerzucić na debiana...

Cytat:
Linuxa to ja już dawniej miałem, ale nie korzystałem bo net jakoś dziwnie pracuje, tak wolno jakoś.

A na jakiej dystrybucji?

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.

Kermit 
Technik

Wysłany: 2006-05-10, 21:54   

Orzecho napisał/a:
Madriva

Mandriva ... :P

Cytat:
A na jakiej dystrybucji?

Chodzi wolno czy pracowałem/pracuje? Chodzi wolno to na Ubuntu, Slackware, Vactor Linux, Mandrake (wtedy jeszcze Mandrake było :D ) i Arch Linux, choć Arch Linux teraz działa ładnie. Aktualnie korzystam z Archa własnie, bo jest docelowo kompilowany po i686 i działa najszybciej na moim złomie :) .

Kermit.

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2006-05-11, 11:14   

Ascaephel napisał/a:
Ogólnie z tego, co się orientuję - jeśli usuwasz coś 'ręcznie' - to jest prawdopodobieństwo, że łatka się zainstaluje raz jeszcze. I wowczas będzie tak, jak u Leona, że nie będzie jej w dodaj/usuń programy w panelu.
a o ile ja sie orientuje, to nie ma roznicy, czy usuwa sie program przez deinstalacyjny w folderze, czy przez panel i panel jest dla wygody zrobiony by te programy grupowac (a nie szukac deinstalatorow po roznych folderach), oraz umozliwic odinst. tych ktore same deinstalatorow nie maja. :>
Przeciez pisalem wyraznie:
u mnie w panelu (dodaj/usun) nie bylo tej latki zanim zaczalem cokolwiek grzebac :>

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2006-05-11, 18:09   

Cytat:
Mandriva ...

:]

Slackware jest podobno kiepski ;) ale to tylko powtórzone zdanie ;) [od debianowców :D ]

A mam pytanie, miał ktoś w łapkach Solaris ? Bo Sun udostępniło ostatnio w necie O_o za darmo i mówiło się, że może być kiedyś konkurencja dla linuxa :)

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.

Kermit 
Technik

Wysłany: 2006-05-11, 18:57   

Solaris jest uważany za najlepszy system operacyjny na świecie, tylko, że z tego co wiem wersja x86 nie jest zbyt fajna :) .
Dla Debianowców wszystko co nie ma apt'a jest złe, a nwet dystrbucje, które go mają są nie takie ;) .
Slackware - System dobry, ale operuje na starych pakietach (troszku mnie śmieszy jak wszyscy mówią, że paczki są najelpeij przetestowane ... może i są, ale bez jaj) no i w końcu moznaby tam włożyć managera pakietów, bo swarety i innet slack-get'y czasami zawodzą.

Kermit.

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2006-05-11, 19:30   

Cytat:
Solaris jest uważany za najlepszy system operacyjny na świecie

Hehe... ja bym takim osądom nie dawał wiary, bo windows jest najbardziej rozpowszechnionym systemem i większość ludzi których znam są gaotów powiedzieć, że jest najlepszy. Oczywiście Sun to stara firma z tradycjami, ale to, że komputer nie generuje błędów czy się nie wiesz, nie oznacza jeszcze, że jest dobry ;) Dlatego pisałem o testowaniu. Jak będę miał czas w weekend to się zarejestruję i sobie ściągne :)

Kermit 
Technik

Wysłany: 2006-05-12, 20:07   

Jest to powiedziane przez ludzi, którzy maksymalnie wykorzystują możliwości komputera. Wątpie, aby byly to fantacy, którzy wywołują tylko flame, ale i tacy są.
Co do testów, trzeba sprawdzić coby się przekonać :) .

Kermit.

Hutnuk 

Wysłany: 2006-06-23, 18:48   

Ogólnie na ten temat (nie o solarisie itp. tylko o wga :P )

http://hacking.pl/6108

Kermit 
Technik

Wysłany: 2006-06-24, 14:41   

Dobre, ale to i tak rządzi na maksa: http://hacking.pl/6063

Kermit.

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2006-06-24, 18:55   

Jeeee! Armia wyzwolonych nam się powiększa ;) Niech rośnię potęgą Linuxa! Ahahahaha!!!!!

wiadomo_kto

Wysłany: 2006-07-18, 00:13   

Orzecho napisał/a:
He,he... pomijając to, że Viste już mozna ściągnać z internetu [ponoć MS na to przyzwolił w ramach betatestów] to i tak większość piratów i hakerów sobie ego nie ściągnie, bo żeby odpalić nowego "konia" Microsoftu potrzeba minimum 1 GB ramu i najnowszej karty graficznej. Podobno to wina tego, że system jest 64 bitowy...hm, Mandriva 64 bitowa tyle nie zżera :D [w dodatku zostałą wypuszczona kilkamiesięcy temu].

To że coś jest kompilowane pod 64 bity nie oznacza iż będzie wymagało większej ilości zasobów. Instalując tą samą dystrybucję linuksa w wesji 32 i 64 bitowej na komputerze z 64 bitowym procesorem nie odczujesz praktycznie żadnej różnicy, chyba że wykonujesz skomplikowane operacje zajmujące sporo cykli procesora :) VISTA (Viruses, Infections, Spyware, Troyans, Addware) wymaga tyle (przynajmniej na razie) zasobów gdyż jest wielkim molochem, do którego dodaje się nowe komponenty. Tego nie da się audytować, optymalizować gdyż nikt nie panuje nad całością. Nie jest to system lekki i przejżysty gdzie każdy komponent jest rozwijany niezależnie i otwarcie (jak w linux/unix). Pod Archem czy Gentoo bardzo łatwo zejść z np. KDE do 40-50 MB RAMu zużytego po starcie całego systemu :) W przypadku innych dystrybucji może być trochę trudniej bo lubią uruchamiać wszystko co się da (np. Fedora).

Kermit 
Technik

Wysłany: 2006-07-18, 11:12   

wiadomo_kto napisał/a:
VISTA (Viruses, Infections, Spyware, Troyans, Addware)

Hehe, zapisze sobie i nakleje nad biurkiem :P

wiadomo_kto napisał/a:
wymaga tyle (przynajmniej na razie) zasobów gdyż jest wielkim molochem, do którego dodaje się nowe komponenty.

Nie, to wymaga tyle, bo MS dodaje tylko nowe bajerki wizualne. Co chwila widac tylko news opsujący, że MS dopracował Aero ... najwyraźniej zunali, że te 'technologie', które tam włożyli sa na tyle dobre, że nie trzeba ich ulepszać ...

wiadomo_kto napisał/a:
Pod Archem czy Gentoo bardzo łatwo zejść z np. KDE do 40-50 MB RAMu zużytego po starcie całego systemu

Pod Archem tak, a pod Gentoo nie wiem, bo nigdy nie miałem :D Mój procek jednak nie przeżyłby kompilacji wszystkiego :P .

wiadomo_kto napisał/a:
przypadku innych dystrybucji może być trochę trudniej bo lubią uruchamiać wszystko co się da (np. Fedora).

Nie no, dać się da, ale nie wiadomo, czy po wyłączeniu wszystkich zbędnych rzeczy system ruszy :P

Kermit.

Odpowiedz do tematu