Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Wieża Ramazitha
Autor Wiadomość
Yarpen 

Wysłany: 2006-08-05, 21:59   Wieża Ramazitha

Heh... mam zaszczyt zareklamować tutaj projekt, w którym obecnie uczestniczę. :->

www.wiezaramazitha.cba.pl

Otóż co to jest? Jak na razie mało rozbudowana stroniczka, tworzona obecnie przez Albatrosa, Maryna i moją skromną osobę. W przyszłości? Też, ale trochę większe. Mamy na celu przynoszenie ludziom świeżych informacji na temat modów, w które można zagrać po polsku.

Na razie jest dosyć ubogawo (tylko Herbs and Potions dla BG2) ale następny upload będzie obfitować w mody, które przetłumaczyłem dawno, dawno temu, jednak z różnych przyczyn tłumaczenia nie ukazały się w sieci. Każdy mod będzie posiadał swój mały, aczkolwiek treściwy opis i 2 screeny z gry. Ponadto wciąż pracujemy nad kolejnymi tłumaczeniami. W planach jest Sword Coast Strategy (Tactics dla TuTu), Grey Acumen Kit Improvements i kilka innych rzeczy, które mogą ucieszyć każdego fana BG2. Oprócz tego pragniemy uruchomić linię 'Refined translations', która ma na celu poprawienie niektórych starych tłumaczeń modów (obecnie na liście są: Solaufein Romance i Tactics)

Ponadto będzie można tu znaleźć rozmaite porady na temat tłumaczenia modów. Napisałem już tutorial, w którym objaśnione jest JAK to się robi - bo z tego, co zauważyłem, wielu tłumaczy się o to pyta - na ten temat tutoriali nikt nie robił. No to jest.

W przyszłości pragniemy uruchomić mini-forum dyskusyjne na temat tłumaczenia modów, by można dzielić się opiniami/bluzgami/pochwałami/czym tam sie chce na temat stworzonych tłumaczeń, no i dogadać się względem współpracy przy większych projektach.

No cóż. Rozpisałem się. Dziękuje za uwagę.
Ostatnio zmieniony przez Yarpen 2006-10-08, 14:58, w całości zmieniany 1 raz  

marynarzyk16 

Wysłany: 2006-08-05, 22:04   

Nie wiem, po co wrzucać link do naszej strony, tym bardziej, że stoi na tymczasowym serwie i nic tu póki co nie ma... :>

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2006-08-05, 22:41   

Ogólnie pomysł godny pochwały i w ogóle ;) Ja jakimś zagorzałym fanem BG nie jestem, ale rozwój strony będę śledzić.

Cytat:
Ponadto będzie można tu znaleźć rozmaite porady na temat tłumaczenia modów. Napisałem już tutorial, w którym objaśnione jest JAK to się robi - bo z tego, co zauważyłem, wielu tłumaczy się o to pyta - na ten temat tutoriali nikt nie robił.

A ja już jest na stronie? Bo się doszukać nie mogę ;)

A pytanko do Marynarzyka :) Strona na jakimś systemie newsów/mini-cmsie jest zrobiona czy też czysty html?

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.

marynarzyk16 

Wysłany: 2006-08-05, 22:50   

Tutoriala nie ma na stronie jeszcze, wrzucę jutro.

Orzecho: czysty HTML, ubogie są moje umiejętności webmasteringu. :)

Yarpen 

Wysłany: 2006-08-05, 23:16   

Z jednej strony fakt - jak na razie świeci pustką. Dałem wam dziady motywacje do rozwoju :P P No nie, ale tak serio, to szybko się rozwinie :) Przynajmniej mam taką nadzieję.

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2006-08-06, 12:08   

Cytat:
Orzecho: czysty HTML, ubogie są moje umiejętności webmasteringu.

Jakbyś chciał trochę to zautomatyzować to napisz do mnie ;) to coś pomogę.

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.

marynarzyk16 

Wysłany: 2006-08-06, 12:28   

Dzięki, nie omieszkam napisać, aczkolwiek na razie naszym priorytetem co do strony nie jest forma, lecz treść. ;-)

Wieżę Ramazitha - centrum informacji na temat tłumaczenia modów do sagi Baldur's Gate znaleźć możecie pod adresem: http://wiezaramazitha.glt.pl/ :)

Isildur

Wysłany: 2006-08-08, 23:22   

Witam!
Moim zdaniem ta strona to dobry pomysł! Jednak przydałaby się jej jakaś oprawa, chodzi o nowy, bardziej klimayczny desing, bo obecny jest... :roll: ! Ale dobra robota, oby tak dalej, w końcu nasz rodzimy język jest najpiękniejszy!
ps. jakby co to mogę spróbować coś zrobić od strony graficznej (kontakt na pw)!
Pozdrawiam!

Yarpen 

Wysłany: 2006-08-09, 10:05   

Marudzisz Is :P P

Nie no, ale jak masz jakieś dobre pomysły, zawsze możesz podesłać. Jednak pamiętaj, że chodzi nam głównie o to, by strona była prosta, przyjazna w użyciu, a dopiero potem ładna. Marynarz odwalił przy tym kawał dobrej roboty, no i nawet mimo wszycho... zostałbym przy tym starym.

Jednak jakbyś miał coś ciekawego to zawsze można zobaczyć.

Pozdrawiam!

marynarzyk16 

Wysłany: 2006-08-09, 12:40   

Co do layoutu - tak, jest on prosty, może i prymitywny, chociaż z drugiej strony nie jest taki zły... jeśli miałbyś Isildur czas i ochotę nas wspomóc, to porozmawiaj w tej sprawie z Albatrosem - kontakt na stronie.

Yarpen 

Wysłany: 2006-08-09, 13:31   

marynarzyk16 napisał/a:
Co do layoutu - tak, jest on prosty, może i prymitywny, chociaż z drugiej strony nie jest taki zły... jeśli miałbyś Isildur czas i ochotę nas wspomóc, to porozmawiaj w tej sprawie z Albatrosem - kontakt na stronie.

Hmm... layout nie jest prymitywny. Jest funkcjonalny i schludny. To się liczy :) W sumie nie widzę powodów by go jakoś szczególnie zmieniać, skoro spełnia swoją rolę. Jednak Is pomoc zawsze się przyda.

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2006-08-09, 20:02   

Mi się lay podoba ;) ładnie i przejrzyście. Nie każda strona musi przecierz tryskać fajerwerkami, głębią, różnorodnym tłem itd. No i oczywiście trudno zachować przejrzystość przy bardziej rozbudowanym designie - ale... nie ma rzeczy niemożliwych :)

[ Dodano: 09.08.2006 19.09.28 ]
BTW: Nie chce się skarżyć, ale tutorial Yarpena miał być kilka dni temu ;)

Horus 
Moderator

Wysłany: 2006-08-09, 20:26   

Co do layoutu, imo zbyt duży kontrast męczy oczy, ale to tylko taka mała dygresja...

Yarpen 

Wysłany: 2006-08-09, 23:08   

Już jest update, a co w nim?

Kilka ciekawych newsów, tłumaczenia Natural Selection, Twist Packa, Ashes of Embers, BG1 Unfinished Business i Slime quest.

Ponadto, w dziale artykuły znalazł się mój Poradnik Tłumacza, który mam nadzieję, pomoże komuś w tłumaczeniu modów.

Na koniec dodam - jeśli ktoś jest chętny by pomóc nam w tym przedsięwzięciu, to przyjmiemy każdą pomoc - kontaktujcie się z nami za pomocą e-maila lub PW na forach.

Pozdrawiam - Yarp.

Albatros 

Wysłany: 2006-08-11, 00:43   

Witam

Stronka została przeniesiona na nowy adres www.wiezaramazitha.cba.pl.

Yarpen 

Wysłany: 2006-08-11, 12:55   

Jest trochę zabugowana jeszcze - parę problemów z wyświetlaniem menu jest.

Albatros 

Wysłany: 2006-08-11, 16:28   

U mnie jest w porządku (firefox 1.5.0.6).

Może pokaż na screene? :)

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2006-08-11, 16:47   

U mnie też jest w porządku.

Yarpen 

Wysłany: 2006-08-11, 17:24   

Walić to, używam już Opery :P P Explorerowcy mają problem.

Albatros 

Wysłany: 2006-08-11, 17:40   

IE i wszystko jasne :)

tak btw podobno w nowym IE ma byc licznik pokazujący ile osob aktualnie przeglada twojego kompa :lol:

Odpowiedz do tematu