Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Rewolucja kreatywna
Autor Wiadomość
Yarpen 

Wysłany: 2006-09-23, 17:05   Rewolucja kreatywna

Cześć wam! W necie znalazłem ciekawą inicjatywę: http://megakonkurs.com/content/view/5/30/ . Naprawdę warto przeczytać.

Dla leniwych - skrócę. Jest to konkurs na najlepszy setting dopasowany do systemu d20, z nagrodą w postaci 5000 zł, wydania settingu (prawdopodobnie przez firmę Q-Workshop, a może ISE -tego mi nie wiadać) oraz 10% z ceny egzemplarza x ilość wydrukowanych egzemplarzy. Jak dla przeciętnego rpg'owca to dosyć sporo. Jednak sam setting MUSI BYĆ dopracowany, bogaty i ciekawy :->

Pomijając patos (zamierzony) z jakim jest to pisane, sam w sobie pomysł jest naprawdę bardzo dobry. Po naszej sieci długiej i szerokiej tłucze się wiele świetnych settingów, w które mogliby wreszcie pograć wszyscy :]

I teraz pytanie. Może MY, jako Tawerna Bibliotekarzy, połączylibyśmy siły i zrobili coś dobrego? Jest tutaj wielu ludzi, którzy znają się na rpgach. Względem nagrody, część pieniędzy mogłaby pójść na lepszy serwer dla Tawerny (przydałoby się więcej miejsca na mroczne sprawy mrocznego Mike'a, albo na jakiś serwis o Infinity).

Swego czasu razem z Horusem i Grzebulem pracowaliśmy nad settingiem - chociaż prace są w BARDZO początkowej fazie. Z tego co wiem wujek Amon z wujkiem Grzebciem także coś wcześniej grzebali i amonowali ;)

To jak myślicie? Możebyśmy zrobili cosik razem i z tym wystartowali?

LordDream 

Wysłany: 2006-09-23, 19:12   

Jak co, to mogę pomóc, tylko trza by było przedstawić chociaż krótki opis tego settingu tutaj (czyli do jakiej konwencji się zbliża, garść danych już zrobionych itp.). Ja się na to piszę :mrgreen:

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2006-09-23, 20:19   

Jestem ZA, ale miejmy w pamięci co stało się z inną podobną inicjatywą na naszym forum ;> ogólnie dla mnie pomysł bardzo dobry o ile rzeczywiście by się przyłożyć... i do cholery nie mówić o nagrodzie :/

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.

LordDream 

Wysłany: 2006-09-23, 20:51   

Pieniądze motywują większość ludzi. Nie mów nie, bo taka jest prawda...

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2006-09-23, 21:02   

Mhm, ale z motywacji pienieżnej [według mnie] nigdy nie wyjdzie nic lepszego od motywacji pasjii itd. dlatego też [według mnie] oprogramowanie typu open-source jest pod wieloma względami lepsze od komercyjnego. Koniec dyskusji, bo po pierwsze offtop, a po drugie nie ma o czym.

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.

Yarpen 

Wysłany: 2006-09-24, 08:57   

No cóż.. jak krzyczałem na shoutboxie, oprócz tych dwóch starych projektów, możnaby się zastanowić nad zrobieniem czegoś nowego... tak więc moje idea.

Apokalipsa projekt
W końcu ten dzień nastał... 28 lipca roku pańskiego 2097. Na ludzkość spadł ognisty deszcz - większość ludzi, którzy jeszcze kilka dni wcześniej kochali się, nienawidzieli, zabijali i tworzyli.. większość zginęła. Wszystkie kontynenty zostały złączony w jeden, ludzie spędzeni do miejsca stworzonego przez Anioły zwanego Schronem. Jednak czy na pewno to był schron? Ludzie zostali tam zamknięci na wiele lat - żyli w strasznych warunkach. Nadzorowali to słudzy pańscy - Aniołowie. Jednak nie byli już przyodziani w piękne stroje skrzydlatych posłańców. Teraz wyglądali jak ludzie. Jednak nosili miecze i... oczy. Oczy anioła są rzeczą, których nie chciałbyś ujrzeć. Zresztą - prawdopodobnie byłaby to ostatnia rzecz, którą byś mógł widzieć.

Przez następne 11 lat, w schronie nauczano.
-Kochaj bliźniego swego- mówił anioł, gdy podrzynał gardło niepokornemu więźniowi niechcącemu czytać Bibli.
Wtedy także ludzie dowiedzieli się jednego - Bóg opuścił Ziemię, znaną wśród Aniołów jako Herys. Zostawił ich - jego sługi, by teraz one mogły władać tą krainą. Wraz z nimi przypłynęła moc - prawdziwa magia. Jednak, czy to dobrze się kończy dla ludzi?

Po tych latach więzienia, wpajania tych groteskowych psedo-nauk, wypuszczono zdziczałych ludzi na świat. Najpierw odeszli wszyscy. Jednak część z nich zaczęła wracać. Pojawiły się również anielskie bestie. Od świetlistych ogarów, po duchowe smoki. Z czasem jednak na pustkowiu zaczęły rozwijać się pierwsze cywilizacje. Do schronu powrócili również ludzie. Był wśród nich Acheron. Człowiek. Jak było wiadomo, był to człek wielkiej wiary i mądrości. Po jego przybyciu do Schronu, Anioły zaczęły się bać mocy jaką w sobie miał. Stał się stwórcą organizacji Światło ducha, do której zaczęli garnąć zarówno ludzie, jak i Aniołowie - którzy jeszcze nie wiedzieli dokładnie co czynić po odejściu Boga. Słowa Acherona, który prawidłowo interpretował każde słowo, każdy wers Biblii były dla nich ukojeniem.

Jak już wspominałem, również i Pustkowia zaczęły ożywać. Powstały pierwsze wioski, gdzie ludzie powoli zaczęli uprawiać rolę - stare porzekadło się potwierdza. Krew, popiół i łzy urzyźniają ziemię... Powstał Ogród, powstało Rumowisko, powstał też Ekrynn.

Hm.. jakby to powiedzieć - to taki fristajl był. Tak usiadłem na forum i napisałem :P Co bym zmienił? Może lepiej by było zrobić wersję średniowieczną tego...
Pewnie pomysł jest słaby, ale postanowiłem coś nabazgrać. Niedługo jednak zamieszczę cosik, co tworzyłem wraz z Horusem i Grzebulem [ich obecność sprawia, że projekt nabiera wartości ;) ].

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2006-09-24, 18:11   

Cytat:
Może lepiej by było zrobić wersję średniowieczną tego...

True, oryginalniej... postapokaliptycznie fantasy? :>

Pomysł IMHO dobry, ale spooro do dopracowania...

LordDream, nie napalaj się tak :] i przestań zawalać SB pytaniami typu "A jakie będą rasy?"... Poza tym, diabły to upadłe anioły... a te anioły, które zostały według tej konwencji też są podupadłe, więc co za różnica? ;)

Yarpen 

Wysłany: 2006-09-24, 18:18   

Cholera, ale takie post-apokaliptyczne fantasy mi sie kojarzy już z Midnight, które tłumacze :D I by nie wyszło. Ciekawe, czy możnaby używać d20 moderna...

Lord - Orzeszek ma racje, spokojnie. To tylko takie moje bajania głupie :P

Horus 
Moderator

Wysłany: 2006-09-24, 20:04   

Orzech to rozsądny chłopak jest... a pomysł niezły, z tym, że należałoby go dopracować, stworzyć profile postaci poszczególnych aniołów, można by też wmieszać te już upadłe (tylko boje się, by nam druga Kossakowska z tego nie wyszła :| ).
Napierw można zebrać ludzi...

Mike

Wysłany: 2006-10-26, 20:49   

Ostatni dzień na zgłoszenie swojego projektu :) czy ktos z forum startuje? Tzn. oprócz mnie :)
Ja startuję z projektem pod roboczym tytulem "Czas rozliczenia".

Amon 
Moderator

Wysłany: 2006-11-06, 12:55   

O w koze... te kandydatury są imho okropnościowe
każdy chciał wymyślec coś orginalnego, jakąs alternatywną alternatywę, jak narazie marnie to widzę.

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2006-11-10, 18:00   

Czytalem projekty przepchniete przez eliminacje.

od żenujących, przez marne i kiepskie, po takie sobie.
Jedyne które jakoś wybyjaja sie z reszty śmiecia to imho:
Antiqua - tyle ze to normalna przerobka, na kazdej mechanice mozna w to zagrac, o ile sie jakakolwiek dobra wiedze historyczna z wiadomego okresu.
Shwarzkreuz - jak wyzej, do tego pomysl zerzniety totalnie z "Vaterland"
Agencja - ale rownie dobrze "Archiwum X" moznaby to nazwac i grac Scully lub Mulderem :roll:

do tego zamiast otwartego glosowania - 3.66PLN za glos, żenada.
To nie rewolucja tylko konkursik zwykly do tego na bardzo niskim poziomie :>

Az zal tylek sciska, bo myslalem ze poziom bedzie o wiele, wiele wyzszy i stwierdzilem ze nie chce mi sie mojego pomyslu spisywac, a widze ze chyba mialbym szanse w porownaniu z niektorymi pomyslami jakie sa zaprponowane i ktore ludzie popelnili :D

Sorrow

Wysłany: 2006-11-10, 18:33   

Geez, żałuję, że nie wystawiłem swojego Świata do konkursu.

Chociaż nie. Nie wystawiłbym swojego Świata. On jest mój własny... mój... sssskarb...
in sinister ecstasy eternally I decompose"

Mike

Wysłany: 2006-11-13, 19:47   

Cytat:
Az zal tylek sciska

A niech sciska i to tak mocno żeby oczy na wierzch wylazły

Zamiast płakać nad własnym lenistwem lepiej udzielajcie się na megakonkursowym forum. Konstruktywna krytyka może tylko pomóc.

Co do dziwnosci to chyba lepiej, że pojawia się coś orginalnego (nawet za bardzo jak niektórzy twierdzą o moim projekcie :P ) niż kolejny Forgotten realms tyle, że ze swojsko brzmiącymi nazwami. Ja osobiście nie kupiłbym takiego settingu, wolałbym zaryzykować z czymś nowym.

Amon 
Moderator

Wysłany: 2006-11-13, 19:59   

Mike napisał/a:
chyba lepiej, że pojawia się coś orginalnego

Jestem zgniłey miberałem fakt, ale wole jak ludzie nie chodzą po ulicy zawinięci w papier toaletowy choć by nie wiem jak to orginalne miało być. Nie to żebym komuś zabraniał - po prostu nie kupuje tego :)

Mike napisał/a:
kolejny Forgotten realms tyle, że ze swojsko brzmiącymi nazwami

Kupuje to :D

Jeśli coś się dobrze sprzedaje to znaczy że ludzie tego właśnie chcą - a jeśli tego własnie chcą to to imk trzeba dać :) imho oczywwiśle :)

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2006-11-13, 20:20   

Ja jestem za słaby na to: przeczytałem kilka- i to nie całych - i się srogo zniechęciłem.
Poza tym sms'y... brrr... rozumiem, że organizatorzy chcą coś z tego mieć, ale żeby w tak niewydajny i uciążliwy na uczestnika sposób :/

Yarpen 

Wysłany: 2006-11-13, 21:19   

Ja powoli przymierzam się do najbardziej prostego i chamskiego settingu w dziejach świata :-> Najprostsze średniowiecze. Ale nie fantasy-zmodyfikowane. PRYMITYWNE, ciemne średniowiecze z zabobonami, feudalizmem i nędzą. To, że te zabobony się sprawdzają a magia istnieje, jako opcjonalność :)

Mike

Wysłany: 2006-11-13, 21:29   

Jeśli ktoś kupił już Forgotteny to nie kupi czegoś podobnego bo mu już to niepotrzebne. No chyba, że to fanatyk kolekcjonowania podręczników :)
Cytat:
eśli coś się dobrze sprzedaje to znaczy że ludzie tego właśnie chcą - a jeśli tego własnie chcą to to imk trzeba dać

jasne, ale w takim razie poco organizowac konkurs? wystarczy zamówic wagon podeczników do forgottenow i handlować:P

nawet jeśli wygra jakiś średni setting, to wygra dlatego ze głosowali na niego ludzie którym sie podobał. i o to własnie chodzi, tac ludziom to czego chcą.
Jeśli konkurs nie upadnie i zostanie wydany podrecznik to pojawią się kolejne edycje. Beda kolejne projekty, aż w końcu trafi się ten jeden JEDYNY. Panowie im więcej takich konkursów tym lepiej. Wtedy statystyka będzie po naszej, graczy i mg, stronie :D

Cytat:
Poza tym sms'y... brrr... rozumiem, że organizatorzy chcą coś z tego mieć, ale żeby w tak niewydajny i uciążliwy na uczestnika sposó

Wszelkie altentywne i lepsze od smsów propozycje przedstaw Wodzowi, choć na 2 dni przed rozpoczeciem głosowania to już chyba nic nie zmieni.

Amon 
Moderator

Wysłany: 2006-11-14, 12:27   

Yarpen napisał/a:
Najprostsze średniowiecze. Ale nie fantasy-zmodyfikowane. PRYMITYWNE, ciemne średniowiecze z zabobonami, feudalizmem i nędzą

System dla drasiarzy?

:D :D:D

Hutnuk 

Wysłany: 2006-11-14, 15:00   

Amon napisał/a:
Yarpen napisał/a:
Najprostsze średniowiecze. Ale nie fantasy-zmodyfikowane. PRYMITYWNE, ciemne średniowiecze z zabobonami, feudalizmem i nędzą

System dla dresiarzy?

:D :D:D

W Łodzi jest taka ulica - Legionów - poszedłbyś tam i spokojnie w LARPa można grać w takim systemie... A jakich NPC można spotkać! :-P Realizm zapewniony...

Odpowiedz do tematu